اخبار و رویدادها, نمایش و پیش نمایش, یادداشت

لیزارد در بازی Marvel’s Spider-Man 2

لیزارد در بازی Marvel's Spider-Man 2

شخصیت لیزارد در بازی Marvel’s Spider-Man 2 که قرار است یکی از کلیدی‌ترین نقش‌ها را بازی کند، نسبت به آنچه که در کمیک بوک‌ها و فیلم‌های سینمایی دیده‌ایم تفاوت دارد. این نسخه از لیزارد که در بازی با او روبرو می‌شویم با الهام گیری از کمیک بوک‌ها، تحقیقات واقعی روی خزندگان و پوست انداختن مارمولک‌ها طراحی شده است.

اگر اخبار مربوط به بازی Marvel’s Spider-Man 2 را دنبال کرده باشید می‌دانید که دو شخصیت ونوم (Venom) و کریون (Kraven the Hunter) قرار است نقش کاراکترهای منفی اصلی داستان را بازی کنند. اما در کنار این دو چهره معروف، یک شخصیت شناخته شده دیگر هم حضور دارد که پیتر پارکر و مایلز مورالس باید به فکر مهار او هم باشند. این شخصیت کسی نیست جز لیزارد (Lizard)؛ یک مارمولک غول پیکر تکامل یافته که از دهه 1960 به بعد در کمیک بوک‌های اسپایدرمن حضور یافته است.

ما پیش از این شاهد حضور این شخصیت در فیلم‌هایی نظیر The Amazing Spider-Man 2 و Spider-Man: No Way Home بوده‌ایم. اما با این حال لیزارد در بازی Marvel’s Spider-Man 2 وجهه متفاوتی دارد. استودیو اینسامنیاک گیمز به عنوان سازنده این بازی تغییرات واقع گرایانه‌ای (و تا حدودی مشمئز کننده) روی دکتر کرتیس کانر اعمال کرده که باعث جذابیت فزاینده او می‌شود.

جاسیندا چیو که کارگردان هنری بازی مذکور است در بلاگ رسمی پلی استیشن این چنین صحبت کرده:«در یک سمت ما یک لیزارد کلاسیک داریم که روپوش آزمایشگاه و شلوار به تن دارد. این نسخه کوچک‌تر که جثه‌ای به اندازه انسان دارد می‌تواند با پیتر ارتباط برقرار کند. اما نسخه خاص ما از شخصیت لیزارد قرار است لاغرتر، خبیث‌تر، بزرگ‌تر و سبزتر باشد. لیزارد در Marvel’s Spider-Man 2 هیچ لباسی به تن ندارد و تمام انسانیت خود را از دست داده است. بنابراین ما (پیتر و مایلز) نمی‌توانیم با او ارتباط برقرار کنیم. این یک تغییر بزرگ است. البته ما می‌دانیم که مردم می‌خواهند شخصیت لیزارد را در روپوش آزمایشگاهی‌اش و زمانی که به یک هیولا تبدیل می‌شود ببنید. پس برای آن برنامه‌هایی داریم که از آن لذت می‌بریم.»

با گذر از صحبت‌های مطرح شده اگر جزو طرفداران قدیمی لیزارد محسوب می‌شوید خبری خوبی برای شما داریم. لیزارد در مارولز اسپایدرمن 2 چندین ظاهر مختلف دارد که بر اساس شرایط او تغییر پیدا می‌کنند. برای مثال در برخی از صحنه‌های بازی ما نسخه‌ای از دکتر کانر را می‌بینیم که به یک مارمولک بزرگ تبدیل شده، اما روپوش آزمایشگاه به تن دارد و هنوز هم می‌تواند صحبت کند. اما هنگامی که از این فاز خارج شده و به موجودی وحشی‌تر تبدیل می‌شود، تمام لباس‌های خود را می‌کند و امکان صحبت کردن را نیز از دست می‌دهد. نسخه نهایی لیزارد موجودی غول پیکر است که هیچ چیزی جلودارش نیست.

لیزارد در بازی Marvel's Spider-Man 2

استودیو اینسامنیاک گیمز برای طراحی این نسخه وحشی و غیرقابل مهار لیزارد در بازی Marvel’s Spider-Man 2 زمان زیادی صرف کرده تا یک هیولای ملموس و ترسناک بسازد. هنگامی که دکتر کانر به این فاز می‌رسد حرکت‌های سریع و تهدید کننده‌ای دارد که فقط و فقط از یک موجود وحشی و بدون ملاحظه بر می‌آید. علاوه بر این، استودیو اینسامنیاک گیز از قدرت سخت افزاری پلی استیشن 5 استفاده کرده تا بتواند حرکت عضلات شخصیت مورد بحث را به واقع گرایانه‌ترین شکل ممکن پیاده کند.

اما شاید جالب‌ترین ویژگی لیزارد در این بازی به فرآینده پوست انداختنش مرتبط باشد. دکتر کانر در انحصاری جدید پلی استیشن 5 پوست اندازی می‌کند تا تمام خصلت‌های یک مارمولک عظیم الجثه را تداعی کند. تیم اینسامنیاک گیمز برای طراحی روند پوست اندازی و واقع گرایانه بودن آن مطالعات زیادی انجام داده و از دنیای واقعی الهام گرفته است.

بازی Marvel’s Spider-Man 2 در تاریخ 28 مهر 1402 (20 اکتبر) به صورت انحصاری برای پلی استیشن 5 منتشر می‌شود.

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *