راهنمای خرید, راهنمای خرید بازی

طولانی ترین بازی های ترسناک

طولانی ترین بازی های ترسناک

بازی‌های ترسناک طرفداران زیادی دارند و این سبک در بین گیمرها بسیار محبوب است. بازی‌های ژانر وحشت معمولا طولانی نیستند و گیم‌پلی کوتاهی دارند. با این حال می‌توان آثاری را پیدا کرد که زمان بیشتری ما را مشغول کرده و وحشت بیشتری در دل ما ایجاد می‌کنند. از همین رو ما در این مقاله قصد داریم طولانی ترین بازی های ترسناک را به شما معرفی کنیم. با تیلنو همراه باشید.

همانطور که گفتیم ژانر وحشت در دنیای بازی‌های ویدیویی از محبوبیت بالایی برخوردار است. این سبک نیز دارای زیر شاخه‌های مختلف است که هر یک از آن‌ها در قالب آثاری جذاب به ما ارائه شده‌اند. از مهم‌ترین زیر ژانرهای وحشت می‌توان به آثار ماورایی، روان‌شناختی و پسا آخرالزمانی اشاره کرد.

برخی از بازی‌های ترسناک گیم‌پلی کوتاهی دارند و صرفا با چند ساعت وقت گذاشتن، می‌توانید آن‌ها را تمام کنید. اما هنوز هم می‌توان آثاری پیدا کرد که زمان طولانی‌تری می‌طلبند و ساعات بیشتری شما را درگیر می‌کنند. پس اگر عاشق بازی‌های ترسناک هستید، به هیچ وجه این مقاله را از دست ندهید؛ زیرا قرار است آثاری را معرفی کنیم که شما را ساعت‌ها پای کنسول‌تان میخکوب خواهند کرد.

بازی Dying Light: The Following – Enhanced Edition

20 ساعت

طولانی ترین بازی های ترسناک

بازی Dying Light: The Following – Enhanced Edition اثری است که همه‌ی مولفه‌های جذاب نسخه اصلی را در کنار تمام DLCهای آن، به ما ارائه می‌دهد. ما در این بازی شاهد محتوای داستانی اضافه، سلاح‌های جدید، نقشه‌های تازه و درخت مهارت‌های ارتقا یافته هستیم. در واقع این اثر به بهترین شکل ما را با جهانی پر از زامبی، آشنا می‌کند. شما در بازی Dying Light: The Following – Enhanced Edition می‌توانید از مهارت‌های پارکور خود استفاده کرده و دشمنان‌تان را قلع و قمع کنید.

بخش داستانی این بازی چندان هم طولانی نیست. در واقع برای تمام کردن بخش داستانی بازی Dying Light: The Following باید حداقل 20 ساعت زمان اختصاص دهید. البته بازی صرفا به همین بخش خلاصه نمی‌شود. اگر بخواهید محتوای اضافی آن را نیز به اثر اضافه کنید، میانگین زمان گیم‌پلی به 80.5 ساعت خواهد رسید این که امر آن را به یکی از طولانی ترین بازی های ترسناک تبدیل می‌کند.

بازی OMORI

20.5 ساعت

طولانی ترین بازی های ترسناک

بازی OMORI اثری در سبک ترسناک روان‌شناسانه است که در آن المان‌هایی از آثار نقش‌آفرینی نیز به چشم می‌خورد. بخشی از وقایع این بازی در جهان واقعی اتفاق می‌افتند و برخی دیگر در جهانی خیالی که ساخته‌ی ذهن شخصیت اصلی داستان است، به وقوع می‌پیوندند. مبارزات بازی OMORI نوبتی است و معمولا تحت تاثیر احساسات شخصیت اصلی و کاراکتر همراه‌اش قرار می‌گیرد.

تکمیل کردن بخش داستانی این بازی زمان زیادی نمی‌طلبد. در واقع برای تکمیل این بخش از بازی OMORI، کافی است زمانی معادل 20.5 ساعت را به آن اختصاص دهید. البته بسته‌های الحاقی این اثر می‌توانند گیم‌پلی آن را تا 66.5 ساعت افزایش داده و OMORI را به یکی از طولانی ترین بازی های ژانر وحشت تبدیل کنند.

بازی Zero Time Dilemma

21 ساعت

طولانی ترین بازی های ترسناک

بازی Zero Time Dilemma سومین نسخه از مجموعه Zero Time محسوب می‌شود. این بازی بیش از هرچیز، با بخش‌های معمایی طولانی خود شناخته می‌شود. در بازی Zero Time Dilemma شما قابلیت کنترل سه شخصیت را خواهید داشت و باید در محیط اثر کاوش کرده و سرنخ‌هایی به دست آورید. در این بین شما با پس‌زمینه داستانی شخصیت‌ها نیز آشنا می‌شوید و کاراکترهای جانبی زیادی را خواهید شناخت.

شما برای تکمیل بخش داستانی بازی Zero Time Dilemma باید 21 ساعت را به آن اختصاص دهید. برخلاف سایر آثار لیست طولانی ترین بازی های ترسناک، شما نمی‌توانید این اثر را در بازه زمانی طولانی‌تر تجربه کنید. در واقع حداکثر زمان ثبت شده برای این بازی 22 ساعت است.

بازی We Happy Few

21.5 ساعت

طولانی ترین بازی های ترسناک

وقایع بازی We Happy Few در جهانی موازی و دنیایی دیستوپیایی جریان دارد. ساکنان این جهان به دارویی آلوده شده‌اند که موجب می‌شود نسبت به اتفاقات خوشبین باشند و فضای مسمومی را که دنیای آن‌ها را احاطه کرده است، نبینند. بازی We Happy Few اثری در ژانر وحشت و بقا است که در آن رگه‌هایی از آثار نقش‌آفرینی می‌توان دید.

بازیکنانی که می‌خواهند بخش داستانی این اثر را تکمیل کنند، به طور میانگین باید 21.5 ساعت را به آن اختصاص دهند. البته اگر بسته‌های الحاقی این اثر را در نظر بگیریم، این بازه زمانی سه برابر می‌شود. در این حالت شما برای رساندن این اثر به 100 درصد،‌ باید 62.5 ساعت وقت صرف کنید. در نتیجه این اثر را می‌توان یکی از طولانی ترین بازی های ژانر وحشت دانست.

بازی Project Zomboid

22 ساعت

طولانی ترین بازی های ترسناک

احتمالا طرفداران سریال The Walking Dead از تجربه بازی Project Zomboid لذت خواهند برد. این بازی اثری در ژانر وحشت و بقا محسوب می‌شود که کاملا جهان‌باز است. شما در بازی Project Zomboid تنها یک هدف دارید و آن هم زنده ماندن است. شما در این بازی باید به موارد نظیر گرسنگی، خستگی و سلامت روانی توجه داشته باشید. البته فراموش نکنید که قرار است با سیل عظیمی از زامبی‌ها رو به رو شوید.

بازی Project Zomboid فعلا روی استیم (Steam) به صورت دسترسی زود هنگام (Early Access) قرار گرفته است و سازندگان به صورت مداوم در حال انتشار آپدیت‌های مختلف برای این اثر هستند. در حال حاضر برای تکمیل این بازی باید 22 ساعت وقت صرف کنید. با این وجود، از آنجایی که این بازی اثری سندباکس (Sandbox) محسوب می‌شود، شما می‌توانید صدها ساعت در آن کاوش کرده و خود را سرگرم کنید. از همین رو می‌توان آن را یکی از طولانی ترین بازی های ترسناک در نظر گرفت.

بازی The Last Of Us Part 2

24 ساعت

طولانی ترین بازی های ترسناک

نسخه اول از مجموعه  The Last Of Us اثری خارق‌العاده بود و بازی The Last Of Us Part 2 ادامه‌ی داستان الی (Ellie) را روایت می‌کند. این بازی اثری اکشن و مخفی‌کاری است که در آن به بازیکنان آزادی عمل زیادی داده شده است. در واقع بازیکنان در این اثر می‌توانند رویکرد خاص خود را در بخش مبارزات داشته باشند. دشمنان شما در بازی The Last Of Us Part 2 افرادی هستند که به دلیل آلوده شدن به یک بیماری، به موجودات شبیه به زامبی‌ها تبدیل شده‌‌اند.

بخش داستانی این بازی احتمالا به طور میانگین 24 ساعت از زمان شما را خواهد گرفت. ماموریت‌های جانبی، آیتم‌های قابل جمع‌آوری و بخش New Game Plus احتمالا این بازه زمانی را به دوبرابر خواهند رساند. در واقع شاید بتوان گفت که برای تجربه تمام و کمال بازی The Last Of Us Part 2 باید نزدیک به 40.5 ساعت وقت صرف کنید. در نتیجه این بازی یکی از طولانی ترین بازی های ژانر وحشت به حساب می‌آید.

بازی Pathologic

25 ساعت

طولانی ترین بازی های ترسناک

بازی Pathologic در سال 2005 عرضه شد و حالا می‌توانیم آن را یکی از آثار کلاسیک و کالت در نظر بگیریم. داستان این بازی حول محور یک طاعون مرموز می‌چرخد که در حال نابود کردن یک جامعه منزوی و عجیب و غریب است. سرنوشت مردم این شهر به اعمال بازیکنان در بازی گره خورده است.

اگر بخواهید با یکی از سه شخصیت قابل بازی، صرفا داستان را پیش ببرید، باید به طور میانگین 25 ساعت زمان برای تکمیل آن در نظر بگیرید. البته این که ماجرا برای هر شخصیت به شکلی متفاوت روایت می‌شود، بازیکنان را وسوسه می‌کند که بازی Pathologic را با همه‌ی شخصیت‌ها تجربه کنند. اگر بخواهید بازی را به صورت کامل تجربه کنید، احتمالا باید 80 ساعت برای کشف تمام راز و رمزهای این اثر زمان صرف کنید. پس این اثر نیز یکی از طولانی ترین بازی های ترسناک محسوب می‌شود.

بازی Ultimate Custom Night

26.5 ساعت

طولانی ترین بازی های ترسناک

احتمالا همه‌ی دوست‌داران ژانر وحشت در بازی‌های ویدیویی، با مجموعه Five Nights at Freddy آشنا هستند. در واقع شما در این بازی باید خود را در مکانی در طول شب زنده نگه دارید؛ جایی که در آن پر از عروسک‌های قاتل است. بازی Ultimate Custom Night اجازه می‌دهد که بازیکنان از المان‌های آثار قبلی این فرنچایز استفاده کرده و سناریوی خاص خود را به وجود آورند.

از آن جایی که بازی دست بازیکنان را باز گذاشته تا بتوانند خلاقیت به خرج دهند، بازه زمانی تکمیل آن نیز متغیر است. اما شما با صرف 26.5 ساعت می‌توانید تا حد زیادی بازی را تکمیل کنید. با این وجود، اگر بخواهید همه‌ی جزئیات بازی را بررسی کنید، این زمان تا 47.5 ساعت افزایش خواهد یافت. از همین رو ما این اثر را در لیست طولانی ترین بازی های ژانر وحشت قرار دادیم.

بازی Pathologic 2

28 ساعت

طولانی ترین بازی های ترسناک

بازی Pathologic 2 یک دنباله مستقیم برای نسخه اول محسوب نمی‌شود. تا حدی می‌توان این بازی را یک ریمیک از نسخه اول دانست که پی‌رنگ داستانی مشابهی دارد و تغییرات مختصری در آن به وجود آمده است. داستان بازی Pathologic 2 حول محور شخصیت Haruspex می‌چرخد که یکی از سه کاراکتر قابل بازی در نسخه سال 2005 بود. قابل ذکر است که سازندگان قصد دارند آثاری بسازند که روی دو شخصیت دیگر از نسخه اصلی تمرکز دارند.

بازی Pathologic 2 نسبت به نسخه اصلی کمی طولانی‌تر است و برای تکمیل بخش داستانی آن باید نزدیک به 28 ساعت زمان صرف کنید. درست مانند نسخه اول، در این بازی نیز می‌توانید زمان بیشتری را به کاوش و کشف رمز و رازهای مختلف جهان این اثر اختصاص دهید. تجربه تمام و کمال این اثر نزدیک به 43.5 ساعت از شما زمان می‌گیرید که یعنی می‌توان آن را یکی از طولانی ترین بازی های ترسناک دانست.

بازی Zero Escape: The Nonary Games

32.5 ساعت

طولانی ترین بازی های ترسناک

بازی Zero Escape: The Nonary Games شامل دو نسخه ابتدایی از این مجموعه می‌شود. در واقع این اثر بازی‌های Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors و Zero Escape: Virtue’s Last Reward را در دل خود دارد. این بازی اثری در سبک Visual Novel است که بیشتر روی حل معما متمرکز بوده و کاملا دیالوگ محور است. ما در این اثر شاهد ماجرای 9 شخصیت هستیم که شخصی آن‌ها را دزدیده و حالا باید از چنگال او بگریزند.

بازیکنان برای تکمیل هر دو داستان در بازی Zero Escape: The Nonary Games باید به طور میانگین 32.5 زمان صرف کنند که یعنی این اثر یکی از طولانی ترین بازی های ژانر وحشت به حساب می‌آید. البته اگر بخواهید زیر و بم بازی را کاوش کنید، باید تقریبا 50.5 ساعت را به آن اختصاص دهید.

این بود لیست طولانی ترین بازی های ترسناک. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. نظر شما راجع به بازی‌های این لیست چیست؟ آیا اثری را می‌شناسید که ما از قلم انداخته باشیم؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: GameRant

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید