راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

آموزش بازی Mass Effect Legendary Edition: آموزش ساخت شخصیت اصلی و راهنمای کلاس‌ها

بازی Mass Effect Legendary Edition

بازی Mass Effect: Legendary Edition شامل سه‌گانه اصلی مس افکت می‌شود که هر کدام حکم بازی‌های نقش آفرینی سنگین و پیچیده‌ای را دارند؛ به همین خاطر بسیاری از بازیکنان تازه‌ وارد ممکن است در هنگام ساخت و کلاس بندی شخصیت خود سردرگم شوند. با تیلنو و آموزش ابتدایی مس افکت: لجندری ادیشن همراه ما باشید.

مهم نیست که شما از طرفداران قدیمی مجموعه بازی Mass Effect باشید یا این که ساعات ابتدایی خود را با کاپیتان شپرد (Shepard) بگذرانید، Mass Effect Legendary Edition تفاوت‌های زیادی با سه‌گانه اصلی داشته و حرف‌ها زیادی برای گفتن دارد. برای این که بتوانید در جریان تمامی اتفاقات این مجموعه عظیم قرار بگیرید، باید از نسخه ابتدایی شروع کرده و سپس به سراغ نسخه دوم و سوم بروید.

ما در آموزش بازی Mass Effect: Legendary Edition  به شما کمک می‌کنیم تا این مجموعه را با اعتماد به نفس هر چه بیش‌تری شروع کنید. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه شخصیت خود را بسازید، پیش‌زمینه داستانی او را تعیین کنید و قابلیت‌های او در میدان مبارزه را انتخاب کنید. پیش از پرداختن به هر موضوعی، اگر قصد دارید به تجربه این سه گانه تاریخی بپردازید می‌توانید به صفحه خرید بازی Mass Effect: Legendary Edition مراجعه کنید.

آموزش ساخت شخصیت در بازی Mass Effect: Legendary Edition

بازی Mass Effect Legendary Edition

پیش‌زمینه داستانی و ویژگی‌های شخصیتی

هنگامی که برای اولین بار وارد لجندری ادیشن می‌شوید، باید شخصیت اصلی خود که کاپیتان شپرد نام دارد را از ابتدا درست کنید. در حالی که شما می‌توانید جنسیت کاپیتان شپرد را انتخاب کنید، قابلیت تعیین ویژگی‌های شخصیتی او را هم دارید.

بخش بزرگی از داستان مجموعه مس افکت از گفت‌وگو و مکالمه‌های مختلف با شخصیت‌های دنیای بازی بیرون می‌آید. شخصیت کاپیتان شپرد شما در این میان و براساس صحبت‌ها و تصمیم‌گیری‌ها شکل می‌گیرد و تکامل پیدا می‌کند. این تصمیمات بعدها و در نقاط داستانی مهم جلوه‌گر می‌شوند و موقعیت‌های مختلفی را به وجود می‌آورند. برای مثال، اگر شما در طی ماجراجویی‌های خود یک شخصیت فرعی را نجات دهید، آن شخصیت ممکن است در نقطه‌ای از داستان به کمک شما بیاید.

هنگام ساخت ابتدایی شخصیت، شما باید دو قسمت با نام‌های Pre-Service History و Psychological Profile را تنظیم کنید که تاثیر زیادی روی انتخا‌ب‌هایتان می‌گذارند. هر یک از این دو قسمت ویژگی‌های شخصیتی شما را تشکیل می‌دهند و باعث به وجود آمدن پیش‌زمینه داستانی کاپیتان شپرد می‌شوند. این پیش‌زمینه داستانی ممکن است در واکنش کاپیتان شپرد به موقعیت و حرف‌های مختلف تاثیرگذار باشد.

قسمت Pre-Service حکم پیش‌زمینه داستانی و تعریف کننده روندی که شما را به وضعیت حال رسانده، دارد. انتخاب کردن پیش‌زمینه Spacer شپرد را به شخصیتی تبدیل می‌کند که والدین نظامی داشته و به همین دلیل در طول زندگی خود بارها میان نقاط مختلف فضا سفر کرده است. اگر Colonist را انتخاب کنید، کاپیتان شپرد به فردی تبدیل می‌شود که یک زندگی معمولی داشته اما پس از حمله گروه غارتگران و کشته شدن خانواده‌اش، وارد یک زندگی جدید می‌شود. گزینه سوم که Earthborn نام دارد، کاپیتان شپردی را به نمایش می‌کشد که کل دوران کودکی‌اش را در کف خیابان‌ها زندگی کرده است اما پس از مدتی وارد ارتش شده و زندگی جدیدی را برای خود دست‌وپا می‌کند.

اما داستان قسمت Psychological Profile کمی متفاوت است. این قسمت ویژگی‌های شخصیتی کاپیتان شپرد و عملکرد او در موقعیت‌های مختلف را تعریف می‌کند. برای مثال اگر در این قسمت گزینه Sole Survivor را انتخاب کنید، می‌توانید در موقعیت‌های فیزیکی و روانی سختی دوام بیاورید که افراد دیگر در طول آن تسلیم می‌شوند. گزینه بعدی War Hero نام دارد. همان‌طور که به احتمال زیاد با دیدن اسم این گزینه متوجه می‌شوید، کاپیتان شپرد در این حالت یک قهرمان جنگی است و می‌تواند شکست‌های سخت را به پیروزی تبدیل کند. گزینه سوم و آخر Psychological Profile که Ruthless نام دارد، شپرد را به فردی معروف می‌کند که قادر به انجام هرکاری است؛ حتی اگر این کار به برخی از افراد صدمه بزند.

پیش‌زمینه نظامی و ویژگی‌های مبارزه‌ای

در حالی که ویژگی‌های شخصیت کایپتان شپرد عملکرد‌اش در گفت‌وگوها را مشخص می‌کند، ویژگی‌های مبارزه‌ای یا Military Specialization مهارت‌های او در میدان مبارزه را تعریف می‌کند. شاید باید این‌گونه در نظر بگیرید که هر تصمیمی در دنیای بازی Mass Effect به معنای گراییدن به سمت یک کلاس مبارزه‌ای متفاوت است. هر یک از این کلاس‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و می‌توانند مسیر شما در روند مبارزات تا پایان بازی را مشخص کنند.

هم‌چنین، انتخاب هر کلاس یا Military Specialization قدرت شما در سه دسته‌بندی مختلف را تعیین می‌کند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

  • کلاس‌هایی که روی ویژگی Biotics تمرکز دارند، به شما کمک می‌کنند که دشمنان را فریب دهید یا در کار آن‌ها اختلال ایجاد کنید. علاوه بر این، اگر آمار Biotics کایپتان شپرد شما بالا باشد می‌توانید با استفاده از آن یک زره یا Shield درست کرده و از دریافت آسیب برای چند لحظه جلوگیری کنید
  • کلاس‌هایی که آمار Tech شما را بالا می‌برند، به کاپیتان شپرد اجازه می‌دهند که سیستم دفاعی دشمنان را هک کند، اسلحه‌ی آن‌ها را از کار بیندازد یا این که اسلحه خود را شخصی‌سازی کند
  • کلاس‌هایی که روی Weapons تمرکز می‌کنند هم همان‌طور که از نامش مشخص است، مهارت شما در استفاده از اسلحه‌های مختلف را بالا می‌برند. البته این پایان کار نیست و اگر مهارت شما در این زمینه بالا باشد، می‌توانید از زره‌های قوی و مقاوم‌تر استفاده کنید

پس هنگامی که می‌خواهید یک کلاس یا همان Military Specialization را انتخاب کنید، این سه فاکتور را در نظر بگیرید.

          انتخاب کلاس

در ادامه می‌توانید خلاصه‌ای از مهارت‌های هر کلاس یا Military Specialization را مشاهده کنید:

  • کلاس Adept: در حالی که Adeptها تنها می‌توانند در استفاده از زره‌های سبک (Light Armor) و اسلحه‌های کمری (Pistol) به استادی برسند، استعداد بیش‌تری در استفاده از مهارت‌های فراطبیعی دارند. افراد عضو این کلاس می‌توانند هم تیمی‌های خود را به خوبی مدیریت کنند و دشمنان را با قدرت فراطبیعی خود روی هوا جا به جا کنند؛ درست مانند کاری که جدای‌ها در دنیای جنگ ستارگان انجام می‌دهند. هم‌چنین، اگر این کلاس را انتخاب کنید می‌توانید به خوبی از زره خود برای کاهش آسیب حملات دشمن، بهره بهره ببرید
  • کلاس Engineer: افراد عضو این کلاس تنها می‌توانند از زره‌ها و اسلحه‌های سبک استفاده کنند؛ اما مهارت فوق‌العاده‌ای در استفاده از تجهیزات و فناوری‌های مختلف دارند. افراد عضو این کلاس می‌توانند نبردها را با غیرفعال کردن اسلحه‌ی دشمنان و از بین بردن زره آن‌ها پیروز شوند. هم‌چنین، Engineerها می‌توانند صندوقچه و سیستم‌های دشمنان را خیلی سریع‌تر هک کنند
  • کلاس The Infiltrator: افراد عضو این کلاس با ترکیب مهارت‌های مربوط به فناوری و استفاده از اسلحه‌ها، دشمنان را از فاصله دور از بین می‌برند. The Infiltratorها می‌توانند با بهره گیری از مهارت‌های خود دشمنان را از راه دور تحت تاثیر قرار دهند و با استفاده از تفنگ‌های دوربین‌دار آن‌ها را بکشند.
بازی Mass Effect Legendary Edition
  • کلاس Sentinels: افراد عضو این کلاس از مهارت‌های Biotics و Tech استفاده می‌کنند تا به هم تیمی‌های خود کمک کنند. مهارت Sentinlsها به آن‌ها کمک می‌کند تا در برخی از مواقع به دشمنان آسیب وارد کرده یا با درست کردن یک زره از دریافت آسیب بیش‌تر جلوگیری کنند
  • کلاس Soldier: اگر شما می‌خواهید در استفاده از تمامی اسلحه‌های درون بازی به مرحله استادی برسید، کلاس Soldier همان چیزی است که به دنبالش هستید. افراد عضو این کلاس می‌توانند از زره‌های سنگین (Heavy Armor) استفاده کنند و با خیال راحت به دل دشمنان بزنند. Soldierها چه از فاصله نزدیک و چه از فاصله دور یک ماشین کشتار جمعی تمام عیار هستند
  • کلاس Vanguard: افراد این کلاس از مهارت‌های خود استفاده می‌کنند تا دشمنان را به سمت خود آورند. Vanguardها در استفاده از اسلحه‌ها مهارت بالایی دارند و می‌توانند پس از نابود کردن زره دشمنان، کار آن‌ها را تمام کنند

در این مقاله سعی کردیم روند و جزئیات ساخت شخصیت در بازی Mass Effect: Legendary Edition را برای شما شرح دهیم؛ اما در مقالات بعد سعی می‌کنیم که در آموزش بازی دقیق‌تر شویم تا تجربه لذت بخش‌تری داشته باشید.

نظر شما در مورد بازی Mass Effect: Legendary Edition چیست؟ آیا شما هم مشتاق به همراهی با کایپتان شپرد هستید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Polygon

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *