بازی, یادداشت

چرا باید بازی Mass Effect Legendary Edition را تجربه کنیم؟

چرا باید بازی Mass Effect Legendary Edition را تجربه کنیم؟

چیزی تا انتشار بازی Mass Effect Legendary Edition نمانده است و با عرضه این بازی، طرفداران مجموعه «مس افکت» بالاخره می‌توانند بازی محبوب خود را روی کنسول‌های جدیدشان تجربه کنند. شاید برای خیلی از بازی‌دوستان یا حتی طرفداران خود بازی Mass Effect هم این سوال مطرح شود که چرا باید بازی Mass Effect Legendary Edition را تجربه کنیم؟ ما در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم. در ادامه با تیلنو همراه باشید.

پیش از پرداختن به هر موضوعی، اگر قصد دارید ریمستر سه‌گانه‌ی مس افکت را در قالب Mass Effect Legendary Edition روی پلی استیشن 4 در روز عرضه تجربه کنید، می‌توانید به صفحه خرید بازی Mass Effect Legendary Edition سر بزنید.

در شروع داستان مجموعه مس افکت، ما با فرمانده شپرد (Shepard) همراه می‌شویم. او عضو عملیاتی N7 بود که در سال 2183 به ناوگان فضایی نورماندی (Normandy) ملحق شد. در بازی‌های Mass Effect شما می‌توانید با بیگانگان برخورد داشته باشید، در زمان سفر کنید و کارهایی را انجام دهید که شاید در سایر بازی‌ها تجربه آن در این سطح ممکن نباشد.

بازی پر است از تیراندازی‌ها و مبارزاتی که نه تنها در خط داستانی اصلی بازی به وقوع می‌پیوندند بلکه در ماموریت‌های فرعی نیز نقش پر رنگی دارند. داستان اصلی مجموعه بازی‌های مس افکت، ما را با ماجراجویی‌های شپرد همراه می‌کند که بسیار جذاب و منحصر به فرد هستند و گاهی هم بسیار ناراحت کننده و تاثیر گذار می‌شوند.

در شروع داستان شما با شخصی به نام دیوید اندرسون (David Anderson) آشنا می‌شوید که فرماندهی نورماندی را برعهده دارد. رفتار او با شپرد به نحوی است که می‌توان آن را با روابط پدر و پسری مقایسه کرد. حتی وقایع به شکلی طی صورت می‌پذیرند که اندرسون سکان فرماندهی نورماندی را به شپرد واگذار می‌کند. داستان نسخه اول بازی Mass Effect درمورد تهدیدی باستانی است که البته در مراحل پایانی ماهیت اصلی این تهدید برای‌مان آشکار می‌شود. فضای نسخه اول بازی مس افکت به صورتی است که می‌خواهد شما را با کلیت بازی آشنا کرده و شخصیت‌ها را به شما معرفی کند تا شما هم با آن‌ها ارتباط خوبی برقرار کنید.

چرا باید بازی Mass Effect Legendary Edition را تجربه کنیم؟ابتدای داستان نسخه اول مجموعه مس افکت ریتم نسبتا کندی دارد زیرا بیشتر هدف‌اش این است که ما را با جهان بازی آشنا کند. اما زمانی که بازی شروع به روایت سریع‌تر داستان می‌کند، تبدیل به یک اثر بسیار هیجان انگیز می‌شود. ریتم نسخه اول بازی مس افکت کمی افت و خیز دارد و جهان بازی نیز مقداری شلوغ است اما این‌ها تاثیری روی نسخه دوم و سوم این محموعه نمی‌گذارند.

نسخه دوم بازی Mass Effect داستان نسخه قبل را ادامه می‌دهد. درست جایی که ما ماهیت اصلی تهدید را می‌فهمیم. اما کسی این تهدید را جدی نمی‌گیرد. در بازی Mass Effect 2 فعل و انفعالاتی رخ می‌دهد که در پایان آن شپرد پس از مبارزه با گروهی از دشمنان از بین می‌رود. گروهی در طی داستان او را پیدا کرده و احیا می‌کنند و شپرد نیز پس از مدتی به سازمان Cerberus می‌پیوندد. داستان نسخه دوم این مجموعه روابط متفاوت شپرد با شخصیت‌های نسخه اول را به نمایش می‌گذارد و داستانی بسیار ناراحت‌ کننده را روایت می‌کند. در کل این سه‌گانه شپرد سعی می‌کند با تشکیل ارتشی متشکل از گونه‌های مختلف علیه نژادی که به Reaperها معروف هستند مبارزه کند.

 

در تیلنو بخوانید:

هرچیزی که باید از خط زمانی سری مس افکت قبل از تجربه بازی Mass Effect Legendary Edition بدانید

هر آنچه که باید در مورد بازی Mass Effect: Legendary Edition بدانید

پیش نمایش بازی Mass Effect Legendary Edition

 

چیزی که این مجموعه را در نوع خود منحصر به فرد می‌کند، شخصیت پردازی کاراکترهای داستان است. ما می‌توانیم به خوبی آن‌ها را درک کنیم و با تک تک‌شان ارتباط بگیریم. حتی NPCها هم بسیار واقعی جلوه می‌کنند و برای‌تان به شخصیت‌هایی تبدیل می‌شوند که عمیق‌ و والاتر از یک هوش مصنوعی ساده هستند. مجموعه Mass Effect روابط دوستانه و عاشقانه عمیقی را به ما نشان می‌دهد و در پیاده سازی این مفاهیم عملکرد خیره کننده‌ای دارد.

چرا باید بازی Mass Effect Legendary Edition را تجربه کنیم؟سری بازی مس افکت در حقیقت به قدری تاثیر گذاد است که می‌تواند اشک شما را دربیاورد. اگر با داستان این مجموعه ارتباط برقرار کنید، حتی دیدن تیتراژ پایانی هر نسخه نیز برای‌تان زجر آور و ناراحت کننده می‌شود. جادوی بایوور (BioWare) در این سه‌گانه موجب بروز چنین احساساتی در مخاطبان می‌شود.

بخش زیادی از این تاثیر به دلیل نویسندگی خوب سری بازی Mass Effect است. دیالوگ‌ها بسیار طبیعی و گیرا هستند و شما به راحتی با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنید. شخصیت پردازی کاراکترها نیز بسیار خوب انجام شده است. در حدی که شما با هر یک از آن‌ها همزاد پنداری می‌کنید و حتی شخصیت‌هایی که برای شپرد مهم هستند، برای شما نیز اهمیت پیدا می‌کنند.

نسخه اول بازی Mass Effect از نظر مکانیسم مبارزات عملکرد خیلی خوبی نداشت ولی به مرور زمان و با انتشار نسخه‌های بعدی، این بخش هم پیشرفت زیادی را به خود دید و هم از نظر فنی و هم بصری تکامل فوق‌العاده‌ای را تجربه کرد. حالا هم که به زودی نسخه ریمستر شده این سه‌گانه در قالب بازی Mass Effect Legendary Edition عرضه می‌شود ما می‌توانیم بار دیگر و این بار با کیفیتی بهتر این سه بازی را تجربه کنیم.

یک دلیل دیگر که ما را برای تجربه بازی Mass Effect Legendary Edition ترغیب می‌کند، این است که این نسخه حاوی تمام بسته‌های الحاقی (DLC) این مجموعه است. با این که بسته‌های الحاقی معمولا صرفا برای سرگرم شدن بیشتر کاربران در بازی‌ها عرضه می‌شوند، DLCهای بازی مس افکت بسیار با اهمیت‌تر از این حرف‌ها بودند و به نظر می‌رسید قطعه‌ای گم شده از گیم‌پلی اصلی بازی هستند.

چرا باید بازی Mass Effect Legendary Edition را تجربه کنیم؟تصور این که بازی Mass Effect 3 را تجربه کنید ولی با خالقان Reaptorها به صورت رو در رو مواجه نشوید سخت است. این مواجهه به لطف بسته الحاقی Leviathan صورت گرفت. هر یک از این بسته‌های الحاقی اهمیت خاص خود را داشتند و به منزله یک قطعه گم شده از یک پازل بزرگ بودند. در نتیجه بازی Mass Effect Legendary Edition با داشتن تمام بسته‌های الحاقی می‌تواند تجربه‌ای جدید را برای طرفداران رقم بزند.

همچنین نباید فراموش کنید که قیمت بازی Mass Effect Legendary Edition شصت دلار است. بله درست شنیدید. شما با 60 دلار می‌توانید این سه‌گانه را تهیه کنید. یادتان نرود که این بازی بیش از 100 ساعت گیم‌پلی را برای شما به همراه می‌آورد. این مجموعه یک الماس در جهان بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شود و به دلیل برچسب قیمتی مناسب‌اش سخت می‌توان از آن گذشت.

این بود دلایل ما برای این که چرا باید بازی Mass Effect Legendary Edition را تجربه کنیم. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید. نظر شما درباره بازی Mass Effect Legendary Edition چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: GameInformer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید