اخبار و رویدادها, بازی, رویدادهای گیمی, کنسول

مایکروسافت به طور رسمی ورود بتسدا به ایکس باکس را خوشامد گفت

ایکس باکس

با تکمیل روند پیوستن بتسدا به بخش ایکس باکس گیم (Xbox)، مایکروسافت به طور رسمی از زیرمجموعه‌ی جدید خود خوشامد گویی کرد. با توجه به اطلاعات، برخی از بازی‌های جدیدی که توسط شرکت Bethesda ساخته می‌شوند، به طور انحصاری برای کنسول‌های Xbox و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود. همراه ما باشید.

با توجه به پستی که در بلاگ ایکس باکس منتشر شد، روند خرید شرکت Zenimax و زیرشاخه‌های آن بالاخره رسمی شده است. به همین دلیل، مایکروسافت به طور رسمی از ورود بتسدا و استودیوهای مختلف آن استقبال کرد. اطلاعات حاکی از این موضوع هستند که بتسدا مانند قبل به توسعه‌ی بازی‌های مختلف می‌پردازد و تغییری در این شیوه دیده نخواهد شد. مایکروسافت اعلام کرد که سرویس اشتراکی Xbox Game Pass بهترین محل ممکن برای تجربه بازی‌های این شرکت است و بازیکنان می‌توانند در آینده شاهد بازی‌های جدید Bethesda باشند که به طور انحصاری برای ایکس باکس و PC منتشر می‌شوند. این اولین خبری است که به طور رسمی از انحصاری بودن بازی‌های بتسدا روی پلتفرم ایکس باکس خبر می‌دهد؛ البته باید صبر کنیم و ببینیم که کدام یک از این آثار به صورت انحصاری منتشر می‌شوند.

نکته‌ی هیجان انگیز دیگری که باید به آن اشاره کنیم، آثار جدیدی است که به Game Pass اضافه می‌شوند. ایکس باکس قصد دارد برای جشن گرفتن این همکاری بزرگ، بازی‌های دیگری از شرکت بتسدا را راهی سرویس اشتراکی خود کند. ما تا چند هفته‌ی آینده می‌توانیم با این بازی‌ها آشنا شویم و به اطلاعات بیش‌تری دست پیدا کنیم. از جمله بازی‌هایی که ممکن است در آینده به گیم پس اضافه شوند می‌توانیم به The Evil Within، The Evil Within 2 و Fallout 4 اشاره کنیم. البته شاید Prey هم به بهانه‌ی این اتفاق بزرگ، به گیم پس بازگردد.

ایکس باکس

پیش از این شایعاتی مبنی بر برگزاری یک رویداد جدید در ماه مارس شنیده می‌شد. طرفداران اعتقاد داشتند که این نمایش مربوط به بازی‌های شرکت Bethesda و وضعیت انحصار آن‌ها خواهد بود. اما Samuel Bateman که در شعبه‌ی بریتانیای ایکس باکس فعالیت می‌کند، آب پاکی را روی دست مردم ریخت. او اظهار کرد مردم می‌توانند در تاریخ ۲۱ اسفند (۱۱ مارس) شاهد نمایش جدید ایکس باکس باشند، اما این نمایش هیچ ارتباطی به بتسدا و بازی‌های آن نخواهد داشت. در حال حاضر باید تنها صبر کنیم و ببینیم که کدام بازی‌ها در انحصار کنسول‌های مایکروسافت قرار خواهند گرفت. نکته‌ای که در این نقطه باید به آن اشاره کنیم، این است که تمام بازی‌های بتسدا که در آینده منتشر شوند، در روز عرضه روی سرویس ایکس باکس گیم پس قرار خواهند گرفت. البته بازی Deathloop در این میان استثناء است و در انحصار زمانی کنسول پلی استیشن 5 قرار دارد و پس از تاخیر یک ساله، راهی Xbox Series X|S خواهد شد.

در پایان اگر قصد دارید بازی‌های انحصاری ایکس باکس را در روز عرضه و با بهترین حالت ممکن تجربه کنید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید Xbox Series X و خرید Xbox Series S مراجعه کنید.

نظر شما در مورد رسمی شدن این قرارداد چیست؟ آیا شما هم با انحصاری شدن بازی‌های Bethesda موافق هستید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GamingBolt

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید