بازی, یادداشت

۱۰ نقطه قوت بازی ۲۰۱۸ God of War و سه نسخه اصلی God of War (بخش دوم)

بازی God of War

بازی های God of War چه در نسخه‌های اصلی و چه در نسخه ۲۰۱۸، فوق‌العاده عمل کردند؛ اما هر یک از آن‌ها نقطه قوت خود را دارند که با توجه به هیاهوی معرفی نسخه راگناروک، به بررسی نقاط قوت هر یک از آن‌ها در بلاگ تیلنو پرداخته‌ایم. با تیلنو همراه باشید.

اگر تاکنون موفق به تجربه عنوان جذاب و فوق‌العاده God of War 2018 نشده‌اید، می‌توانید برای خرید بازی God of War 2018 با بهترین قیمت به وب‌سایت فروشگاهی تیلنو مراجعه کنید. قسمت اول این مقاله را نیز می‌توانید در تی بلاگ مطالعه فرمایید.

به تازگی دنباله بازی God of War 2018 با نام راگناروک معرفی شد و طبق گفته‌های سونی و استودیو سانتا مونیکا، قرار است این بازی امسال عرضه شود. با این اتفاق به سراغ بررسی نسخه‌های اصلی این مجموعه بازی و نسخه ریبوت آن رفته‌ایم و نقاط قوت یک به یک آن‌ها را بررسی کرده‌ایم.

در بخش دوم این مقایسه و بررسی نقاط قوت، به المان‌های مهمی مانند مراحل فرعی و گیمپلی این بازی‌ها می‌رسیم. جایی که هر یک از نسخه‌های مجموعه بازی God of War نقطه قوت خود را داشتند و در این مقایسه نسبت به یکدیگر برتری‌هایی نیز دارند. در ادامه ما سه نسخه اولیه این مجموعه بازی را با نسخه ریبوت آن که در سال ۲۰۱۸ عرضه شد، مقایسه کرده‌ایم. قسمت اول این مقاله را نیز می‌توانید در بلاگ تیلنو مطالعه فرمایید.

۵- مراحل فرعی در بازی God of War 2018

بازی God of War

نسخه‌های اصلی از مراحل فرعی هم بهره می‌بردند، اما این مراحل خطی بودند و به وفور هم یافت نمی‌شدند. نسخه ریبوت در این مورد خیلی خوب کار کرد و با وجود جهانی که داشت، ماموریت‌های جانبی خوبی ارائه داد و کریتوس آترئوس قادر بودند در جهان‌های اساطیر نورس آزادانه بگردند.

این ماموریت‌های جانبی به بازیکنان انگیزه ادامه بازی حتی پس از پایان مراحل اصلی را می‌دهند و برای این کار به اندازه کافی درگیر کننده نیز بودند. علاوه بر این، این مراحل فرعی در نسخه ریبوت از درجه سختی بالایی بهره می‌بردند که منجر به ایجاد چالش‌هایی جدید برای طرفداران این مجموعه بازی شد.

۴- گیمپلی جذاب نسخه‌های اصلی

Original and Reboot God of War Strengths

حتی بعد از گذشت حدود یازده سال از انتشار آخرین نسخه از بازی‌های اصلی God of War، دلایل بسیاری برای تجربه دوباره این عناوین وجود دارد. یکی از این دلایل، گیمپلی فوق‌العاده جذاب این نسخه‌ها محسوب می‌شود. این گیمپلی آن ‌قدر خوب و عالی است که جذابیت چندین نسخه را تضمین کرد و هنوز که هنوزه، دارای هیجان و نکات مثبت فراوانی است. نسخه ریبوت، خط داستانی را بیشتر به سوی جنبه‌های ظاهری هدایت کرد و این کار را بر خلاف روش نسخه‌های اصلی انجام داد.

۳- جنبه‌های جهان باز بازی God of War 2018

بازی God of War

نسخه ریبوت با ارائه جهانی باز، تتوع خوبی به تجربه این بازی می‌بخشد. باید اعتراف کرد که گردش و کشف مناطق جدید در دنیای اساطیر نورس، تجربه‌ای شگفت‌انگیز و بسیار لذت‌بخش است. نسخه‌های اصلی کاملا خطی بودند و مناطق بازی فقط در یک قسمت و مسیر خاصی قابل پیمایش و کشف بودند. در صورت بازگشت به عقب، کار خاصی به جز دسترسی به مناطق بازی ندارید. تمایل شدید نسخه ریبوت برای غاtل‌گیری در سرتاسر جهان نورس چیزی منحصر به فرد و خاص بود.

۲- موسیقی نسخه‌های اصلی

Original and Reboot God of War Strengths

هیچ راهی بهتر از موسیقی برا آراستن صحنه‌ها وجود ندارد. بازی های اصلی God of War در این زمینه بی‌نظیر عمل می‌کنند، زیرا موسیقی متن این بازی به طرزی باور نکردنی هنوز زیبا و جذاب به شمار می‌رود. موسیقی هر صحنه متناسب با اتفاقی است که می‌افتد، از لحظات احساسی گرفته تا حماسی، همه و همه هنوز هم ما را به وجد می‌آورند.

نسخه ریبوت اما در این زمینه کمی پایین‌تر از نسخه‌های اصلی قرار می‌گیرد و بیشتر بر روی مکالمات تکیه دارد. نسخه‌های اصلی به کیفیت مکالمات متکی نبودند چون موسیقی متن زیبای آن‌ها به خوبی همه‌ی زمینه‌ها را پوشش می‌داد.

۱- خط داستانی عمیق‌تر در بازی God of War 2018

بازی God of War

فرضیه‌ها و نظریه‌های بسیاری برای دنباله این بازی وجود دارد و تمام این‌ها به خاطر عمق و کشش بسیار داستان نسخه ریبوت به وجود آمده است. مسئله‌ای که در نسخه‌های اصلی خیلی مورد توجه قرار گرفته بود، موضوع انتقام جویی بود. تقریبا این موضوع جایی برای موارد دیگر باقی نگذاشته بود.

در همین حال، نسخه ۲۰۱۸ دارای مضامینی از رستگاری، عشق، رشد و سر سختی روح بود. بیشتر داستان بازی یک پیش زمینه‌ای برای راگناروک به شمار می‌رود، اما در طول بازی المان‌هایی از پیوندهای خانوادگی و طرح‌های مرموزی کشف می‌شود. همه‌ی این‌ها به گونه‌ای با هم ترکیب می‌شوند که داستانی چند وجهی و عمیق را رقم می‌زنند.

بازی God of War 2018 در زمینه روایت داستان بی‌نقص عمل کرد و داستانی زیبا را همراه با کریتوس و آترئوس تجربه کردیم. اگر داستان این بازی را دوست داشتید پس حتما برای مطالعه مقاله معرفی ۱۰ بازی داستان محور که طرفداران بازی God of War باید آن‌ها را تجربه کنند، به بلاگ تیلنو مراجعه کنید.

شما دیگر چه نقاط قوت و ضعفی از این بازی‌ها سراغ دارید؟ شما چه انتظاراتی از نسخه بعدی بازی God of War دارید؟ لطفا نظرات خود را با ما در تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamerant.com

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید