بازی, راهنمای خرید, راهنمای خرید بازی, راهنمایی و آموزش, یادداشت

۱۰ بازی داستان محور که طرفداران بازی God of War باید تجربه کنند (قسمت اول)

بازی God of War

بازی God of War جزء آن دسته از آثاری است که کار خود را در امر روایت داستان، به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد. اگر شما هم با آخرین ماجراجویی کریتوس و آترئوس همراه بودید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که این ۱۰ بازی را از دست ندهید؛ چرا که آن‌ها هم از داستان سرایی فوق‌العاده‌ای بهره می‌برند.

بازی God of War یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های تاریخ است و اگر بخواهیم کریتوس را به عنوان محبوب‌ترین شخصیت تاریخ دنیای بازی‌های ویدیویی معرفی کنیم، با مخالفت چندانی روبرو نخواهیم شد. مجموعه‌ای که توانست برند پلی استیشن را به آن چه که در امروز مشاهده می‌کنیم، برساند. سه گانه‌ی ابتدایی بازی God of War بدون شک سه اثر Hack and Slash جذاب بودند که می‌توانستند میزان آدرنالین بازیکنان را به نقطه‌ی نهایی برسانند. اما پس از عرضه‌ی نسخه‌ی سوم و Ascension، حتی متعصب‌ترین طرفداران هم قبول داشتند که این مجموعه نیاز به یک روح جدید دارد.

تیم سونی و استودیو Santa Monica پس از عرضه شدن نسل هشتم کنسول‌های خانگی به این نتیجه رسیدند که باید یک تغییر اساسی را در ماجراهای کریتوس ایجاد کنند. آن‌ها نه تنها باید یک گیم پلی کاملا جدید را برای بازی خود در نظر می‌گرفتند، بلکه باید طراحی‌های هنری و بصری را هم از صفر شروع می‌کردند. روند ساخت این بازی به شدت سخت و طولانی بود که می‌توانید در مقاله‌ی ۱۰ نکته‌ی عجیب در روند توسعه‌ی بازی God of War که نمی‌دانستید، با این مصائب و سختی‌ها بیش‌تر آشنا شوید.

در نهایت، نسخه‌ی جدید که با نام بازی God of War هم شناخته می‌شود، در سال ۲۰۱۸ منتظر شد و توانست انتظارات بسیاری از بازیکنان را برطرف کند. گاد آو وار با دریافت نمره‌ی ۹۴ در وبسایت Metacritic، رسما به بهترین بازی پلی استیشن 4 تبدیل شد. یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت این بازی، داستان سرایی به شدت عمیق آن بود که از روایت سر راست نسخه‌های کلاسیک جدا شده بود. کریتوس این بازی فرد عمیق‌تری بود که وظیفه‌ی محافطت از فرزند خود را نیز بر عهده داشت. البته که داستان بازی God of war در همه‌ی زمینه‌ها عملکرد خوبی داشت و پایه گذار یک داستان به شدت بزرگ‌تر شد که می‌توانیم آن را در نسخه‌ی جدید مشاهده کنیم. شما می‌توانید در مقاله‌ی ۵ نکته و ۵ شایعه‌ای که باید در مورد بازی God of War: Ragnarok بدانید، با روند احتمالی داستان کریتوس در نسخه‌ی جدید بیش‌تر آشنا شوید. اگر شما هم حسابی مجذوب داستان سرایی گاد آو وار شده‌اید، در ادامه به معرفی آثاری خواهیم پرداخت که می‌توانند طرفداران این بازی را در زمینه‌ی داستانی سرایی راضی کند.

۱۰ بازی داستان محور که طرفداران بازی God of War باید تجربه کنند

بازی God of War

بازی Silent Hill 2

بازی God of War

هنگامی که صحبت از بازی‌های داستان محور به میان می‌آید، به هیچ وجه نباید نام مجموعه‌ی Silent Hill به خصوص نسخه‌ی دوم را فراموش کرد. بازی Silent Hill 2 می‌تواند از لحاظ داستان سرایی یکی از بهترین بازی‌های تاریخ به شمار برود. داستان جیمز ساندرلند (James Sunderland) به شکل فوق العاده‌ای روایت می‌شود. داستان این بازی از همان ساعات ابندایی ترس را در بند بند وجود بازیکن به وجود می‌آورد و با یک پایان بندی حماسی کاری می‌کند که نتوان آن را به همین زودی‌ها فراموش کرد.

بازی System Shock 2

بازی God of War

به طور معمول، هنگامی که چند نفر در مورد بازی‌های ویدیویی داستان محور صحبت می‌کنند، مجموعه‌ی Bioshock یک عضو جدانشدنی است. اما آن نکته‌ای که بسیاری از مردم بدان توجه نمی‌کنند این است که سه گانه‌ی افسانه‌ای کن لوین (Ken Levine) بیش‌تر از هر منبع دیگری از بازی System Shock الهام گرفته است. بازی System Shock 2 یکی از بهترین بازی‌های تاریخ است که در طول زمان توسط بسیاری از بازیکنان فراموش شد. بازی System Shock 2 با استفاده از یک داستان فوق العاده پیچیده و چندلایه و برخی از مکانیک‌های سبک وحشت، به یکی از بهترین تجربه‌های هر گیمری تبدیل می‌شود.

بازی Half-Life 2

بازی God of War

مجموعه‌ی دیگری که کمک زیادی به پیشرفت بازی‌های ویدیویی کرد، Half-Life بود. اثری که از یک شخصیت قابل کنترل صامت استفاده می‌کرد و برداشت از اتفاقات مختلف را به بازیکن می‌سپرد. هر دو نسخه‌ی ابتدایی، جزء آثار افسانه‌ای حساب می‌شوند، اما عملکردی که قسمت دوم از خود نشان داد، به مراتب از نسخه‌ی اول که با محدودیت‌های فنی همراه می‌شد، بهتر بود. استودیو Valve موفق شد در بازی Half-Life 2 به دستاوردهایی برسد که حالا و پس از گذشت حدود ۲۰ سال، از آن با عنوان یکی از بهترین شوترهای تاریخ یاد کنیم.

بازی Half-Life 2 علاوه بر آوردن چهره‌های آشنایی مانند گوردون فریمن، شخصیت اصلی هر دو نسخه، چند شخصیت جدید دیگر مانند Alyx Vance را هم به داستان اضافه کرد. این مورد نیازی به گفتن ندارد، ولی هر بازیکنی که از نسخه‌ی اول Half-Life خوشش آمد، با نسخه‌ی دوم زندگی می‌کند. بازی Half-Life علاوه بر پشت سر گذاشتن محدودیت‌های فنی، داستانی با مقیاس به شدت بزرگ‌تری را تعریف می‌کند.

بازی Vampire: The Masquerade Bloodlines

بازی God of War

در لیست آثاری که طرفداران بازی God of War باید تجربه کنند، محصول دیگری وجود دارد که همراه با Half-Life 2 منتشر شد و مانند آن به شدت مورد توجه قرار گرفت. اما متاسفانه بازی Vampire: The Masquerade Bloodlines بیش‌تر به خاطر هویتش به عنوان یک بازی نقش آفرینی مدرن شناخته می‌شود که در برابر داستان فوق العاده‌اش حرفی برای گفتن ندارد. مهم نیست که بازیکن در ابتدای این بازی چه شخصیتی را انتخاب می‌کند، داستان Masquerade Bloodlines آنقدری عمیق و جذاب است که بازیکن فکر می‌کند این داستان تنها برای او ساخته شده و نه کس دیگری. این بازی جزء آن دسته از آثاری قرار می‌گیرد که باید در اتاقی با چراغ‌های خاموش به تجربه‌ی آن بپردازید و تا می‌توانید با افکار خود درون آن غرق شوید.

بازی Fallout: New Vegas

بازی God of War

استودیو Obsidian Entertainment به خاطر سابقه‌ی درخشانش در بازی‌های نقش آفرینی شناخته می‌شود. تقریبا هیج اثری نمی‌تواند به اندازه‌ی بازی Fallout: New Vegas تخصص آن‌ها را در زمینه‌ی ساخت آثار RPG نشان دهد. هر چند که در اوایل نیو وگاس با مشکلات فنی بسیاری سر و کار داشت، اما بعدها و پس از به روز رسانی‌های مختلف به اثری تبدیل شد که بازیکنان را به تحسین مجبور می‌کند. هنگامی که شما وارد دنیای این بازی می‌شوید به گوش دادن داستان آن می‌پردازید، آن موقع است که متوجه تجربه‌ی یک بازی افسانه‌ای می‌شوید. مکانیک‌های New Vegas آن قدر اصولی طراحی شده‌اند که اگر بازیکنی فقط بخواهد تمرکز خود را روی داستان بگذارد، نیاز به درگیری زیادی در مبارزات ندارد. هم چنین اگر احساس می‌کنید که جلوه‌های بصری این بازی می‌تواند شما را اذیت کند، می‌توانید از نسخه‌ی رایانه‌های شخصی آن استفاده کنید. جامعه‌ی مادسازهای بازی Fallout: New Vegas آنقدر بزرگ و کامل است که بعد از نصب کردن چندین ماد، با یک بازی جدیدتر از لحاظ گرافیکی روبرو می‌شوید.

نظر شما در مورد آثاری که باید طرفداران بازی God of War تجربه کنند چیست؟ آیا شما به تجربه‌ی بازی‌های معرفی شده پرداخته‌اید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *