اخبار و رویدادها, کنسول

اطلاعات جدیدی از کنترلر کنسول PS5 منتشر شد

اطلاعات جدیدی از کنترلر کنسول PS5 منتشر شد

همانطور که اطلاع دارید چندی پیش جف کیلی (Geoff Keighley) اعلام کرد که سونی کنترلر کنسول PS5 یعنی Dualsense را در اختیارش قرار داده است. او نیز قرار بود طی یک استریم آنلاین این کنترلر را بررسی کند. همراه تیلنو باشید.

اطلاعات جدیدی از کنترلر کنسول PS5 منتشر شد

نزدیک به سه ماه گذشته و در تاریخ ۱۹ فروردین و پیش از معرفی ظاهر کنسول PS5 ، سونی از DualSense؛ کنترلر نسل نهمی خود رونمایی کرد. این تنها اطلاعات رسمی از این کنترلر بود. و حالا پس از مدتی، جف کیلی از تجربه‌ی خود در رابطه با این کنترلر جذاب سخن گفت.

در ابتدا جف کیلی از قابلیت جدید Dualsense که پیش از این نیز درباره‌ی آن صحبت شده بود، صحبت کرد. فناوری جدیدی که  Haptic Feedback نام دارد که باعث می‌شود دکمه‌های L2 و R2 کنترلر کنسول PS5 بسیار حساس‌تر از گذشته عمل کنند. جف کیلی برای درک بهتر این موضوع از حساس بودن این دکمه‌ها در استفاده‌ از آن‌ها در تیرکمان بازی‌ها استفاده کرد. او بیان کرد که برای مثال اگر دکمه‌ی L2 را هنگام استفاده از تیرکمان در بازی‌ها بیشتر فشار دهید، تیرکمتن شما در بازی نیز بیشتر کشیده می‌شود. کیلی فاش کرد که فناوری Haptic Feedback در تعامل کامل با صدای سه‌بعدی این کنترلر عمل می‌کند و یک هارمونی خاص را بوجود می‌آورد که باعث لذت بردن هرچه بیشتر گیمر از بازی‌ها می‌شود.

پس از توضیح‌های ابتدایی، جف کیلی اعلام کرد که قصد دارد بازی Astro Playrooms را با دوال‌سنس تجربه کند. به گفته‌ی وی،‌ این بازی به صورت پیشفرض روی کنسول نسل نهمی سونی وجود دارد. نکته‌ی قابل توجه در این مورد، به رخ کشیدن قدرت SSD این کنسول بود که در صفحات لودینگ این بازی به وضوح قابل مشاهده بود. نکته‌ی قابل توجه دیگر استفاده‌ی بیشتر از تاچ‌پد کنترل نسبت به Dualshock 4 بود. در کمال تعجب در تجربه‌ی این بازی مکانیزمی قرار داده شده بود که به کمک آن جف کیلی با فوت کردن روی کنترلر باعث چرخیدن یک فرفره در بازی شد.

اطلاعات جدیدی از کنترلر کنسول PS5 منتشر شد

در بخش بعدی جف کیلی با یکی ار مدیران بخش بازاریابی سونی به صورت ارتباطی تصویری را برقرار کرد تا درباره‌ی قابلیت‌های کنترلر PS5 با یکدیگر صحبت کنند. Eric Lemple اعلام کرد کیلی یکی از اولین افرادی است که در حال تجربه‌ی یک عنوان بازی به وسیله‌ی دوال‌سنس است. هم‌چنین اضافه کرد کنترلر دوال‌سنس یکی از مهم‌ترین عناصر کنسول Playstation 5 به شمار می‌رود و اصلی‌ترین عامل تعامل گیمرها و کنسول PS5 همین کنترلر است.

در قسمتی از این ارتباط تصویری، کیلی از لمپل درخواست کرد کمی در رابطه با SSD جدید کنسول PS5 صحبت کند. لمپل اشاره کرد SSD می‌تواند باعث پیشرفت‌های زیادی در بازی‌های ویدیویی شود. همانطور که در تریلر اخیر بازی Ratchet and Clank Rift Apart و جابه‌جایی شخصیت آن بین دنیا‌های مختلف دیدیم،‌ فناوری جدیدی که به کمک SSD به پلی‌استیشن 5 آورده شده، می‌تواند تجربه‌ی لذت‌بخشی را برای گیمرها به ارمغان بیاورد. در کنار این موارد فناوری‌هایی مانند Ray tracing یا HDR نیز می‌توانند در نسل جدید، نقش بسیار تاثیرگذاری ایفا کنند.

در بخش جالبی از این استریم آنلاین، لمپل به تمسخر سایت‌هایی پرداخت که در حال پیش‌فروش PS5 هستند. وی اعلام کرد به محض این که قصد پیشفروش این کنسول را داشته باشند، خبر آن به صورت رسمی به مخاطبان سونی اعلام می‌شود. در نتیجه هیچ یک از  اخبار اعلام شده در رابطه با قیمت این کنسول واقعیت ندارند.

در انتها نیز کیلی از لمپل درباره‌ی رنگ‌های مختلف دوال‌سنس سوال کرد ولی متاسفانه لمپل در جواب اشاره کرد که نمی‌تواند اطلاعات بیشترب در ابن زمینه بیان کند و به زودی اخبار جدیدتری در این مورد منتشر می‌شود. در همین جا نیز این استریم به پایان رسید و متاسفانه اطلاعات بیتری درباره‌ی آن منتشر نشد. شما نیز می‌توانید این استریم مربوط به تجربه‌ی جف کیلی از Dualsense را از صفحه‌ی یوتیوب وی تماشا کنید.

نظرات خود درباره‌ی این استریم و ویژگی‌های کنترلر کنسول PS5 را با ما به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *