اخبار و رویدادها, رویدادهای گیمی, کنسول

گزارش مراسم رونمایی از قیمت پلی استیشن ۵ + تریلرها

قیمت پلی استیشن 5

امشب قرار است که سونی در طی مراسمی آنلاین، از چندین بازی انحصاری خود و قیمت پلی استیشن 5 رونمایی کند. در این مطلب خلاصه‌ی مراسم را می‌توانید مطالعه کنید. با تیلنو همراه باشید.

بازی Final Fantasy XVI

آن طور که به نظر می‌رسد این بازی قصد دارد همان حالات مبارز که در نسخه‌های اخیر دیده‌ایم را تکرار کند. جدیدترین نسخه‌ی مجموعه‌ی بازی فاینال فانتزی قصد دارد تا دوباره یک داستان فانتزی و حماسی را تعریف کند. بازی Final Fantasy XVI جدیدترین نسخه‌ی این مجموعه پس از بازی Final Fantasy 7 Remake خواهد بود، اما سونی ترجیح داد تا بیش‌تر به جنبه‌های سینمایی بپردازد و تصاویر کم‌تری از گیم پلی این اثر دیدیم.

گیم پلی بازی Spider-Man: Miles Morales

یکی از اعضای اینسامینیاک گیمز از تماشاگران دعوت کرد تا ویدیوی‌های جدید این بازی توجه کنیم. وقایع بازی Spider-Man: Miles Morales یک سال پس از داستان بازی Marvel’s Spider-Man می‌پردازد. آن طور که مشخص است، هسته‌ی این بازی با نسخه‌ی اصلی مردعنکبوتی یکی است، چرا که شباهت‌های بصری بسیاری با آن دارد. اما در گیم پلی و مبارزات شاهد نوآوری‌هایی خواهیم بود. اضافه شدن افکت‌های گرافیکی جدید و سیستم مبارزه‌ی به نسبت متفاوت، از جمله تفاوت‌های این بازی با Marvel’s Spider-Man است. اما همان طور که گفته شد شباهت‌های بسیاری به نسخه‌ی اصلی دارد و این شباهت‌ها، بیش از نوآوری‌ها در زمینه‌های مختلف به چشم می‌آورد. در این ویدیویی گیم پلی، مایلز مورالس، شخصیت اصلی بازی را مشاهده می‌کنیم که بر روی یک پل در حال مبارزه با دشمنان است و در عین حال، به نجات مردم هم می‌پردازد، پس مایلز در این بازی شخصیت ابرقهرمانی خواهد داشت.

هم چننین، در روند بازی شاهد روند دکمه زنی QTE هم هستیم که آن را از بازی Marvel’s Spider-Man به ارث برده است. این بازی در تعطیلات ۲۰۲۰ و به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد.

بازی Hogwarts Legacy

این بازی در دنیای فانتزی هری پاتر جریان خواهد داشت و در مورد تجربه‌ی زندگی در مدسه‌ی جادوگری هاگوارتز است. آن طور که مشخص است، این بازی یک اثر نقش آفرینی است که می‌خواهد بازیکن را در نقش یکی از دانش آموزان این مدرسه قرار دهد و به او اجازه دهد تا در این دنیای فوق العاده، زندگی کند و به ماجراجویی بپردازد. هم چنین، در این بازی شاهد حضور یک اژدهای بالغ هستیم که نمونه‌ی آن را در مجموعه فیلم‌های هری پاتر ندیده‌ایم.

تریلر بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

همان طور که می‌دانید، این بازی پیش از این مراسم معرفی شده بود اما تا به حال یک فیلم مفصل از گیم پلی آن مشاهده نکره بودیم. وقایع این بازی در دوران جنگ سرد و دهه‌ی هشتاد میلادی جریان دارد. این تریلر گیم پلی، به روند مخفی کاری و اکشن آن می‌پردازد که از جلوه‌های بصری فوق العاده‌ای برخوردار است. البته همان طور که یکی از سازندگان این بازی اظهار کرد، نیروی پلی استیشن 5 در این پیشرفت فنی تاثیر بسیاری داشته است.

این تریلر، به یکی از مراحل بازی Call of Duty: Black Ops Cold War ارتباط دارد که وقایع آن، در یک فرودگاه واقع در کشور ترکیه، اتفاق می‌افتد. در ادامه، شاهد یک ویدئو سینماتیک کوتاه بودیم که اطلاعات خاصی از بازی نمی‌دهد. اما این بازی دارای یک بخش چند نفره‌ی کامل و بخش زامبی خواهد بود. هم چنین شما از فردا می‌توانید از نسخه‌ی Alpha رایگان این بازی استفاده کرده و به تجربه‌ی آن بپردازید. توجه داشته باشید که این ویژگی فقط برای دارندگان پلی استیشن ۴ است.

نمایش بازی Resident Evil VIII: Village

این بازی که پیش از این مرام هم معرفی شده بود، به نشان دادن بخش‌هایی از جزئیات بازی و جلوه‌های بصری آن می‌پردازد. وقایع این بازی قرار است در یک روستای متروکه و ترسناک رخ دهد. اما متاسفانه اطلاعات بیش‌تری از آن منتشر نشد.

بازی Deathloop

جدیدترین بازی استودیو Arkane، قرار است که برخلاف بازی‌های سابق این استودیو، به ارائه‌ی یک تجربه‌ی اکشن و خشن بپردازد. ویدیویی که از این بازی منتشر شد، به مکانیک‌های جذاب گیم پلی بازی Deathloop اشاره می‌کند که آن طور که مشخص است، روند بسیار سریعی دارد و الهامات بسیاری از بازی Wolfenstien گرفته است. در تریلر این بازی، تاکید بسیاری بر آن حالت لوپ بازی اشاره دارد و نبرد مستقیم و متفاوت دو شخصیت اصلی این بازی را نشان می‌دهد که پیش از آن هم تصاویری از آن دیده بودیم.

معرفی نسخه‌ی Special Edition بازی Devil May Cry 5

بازی Devil May Cry پنج به عنوان آخرین نسخه‌ی مجموعه‌ی دویل می کرای، تجربه‌ی قابل احترامی را ارائه داد. حال بازی Devil May Cry 5: Special Edition برای پلی استیشن 5 معرفی شد و به محض عرضه‌ی این کنسول می‌توان به تجربه‌ی نسخه‌ی مخصوص کنسول نسل نهمی سونی، پرداخت. آن طور که مشخص است، این نسخه دارای محتویات جدیدی نخواهد بود و تنها به ارائه‌ی یک ارتقای گرافیکی برای پلی استیشن 5 خلاصه خواهد شد.

گیم پلی بازی Demon’s Souls

بازی پایه گذار سبک سولز برون، یعنی بازی Demon’s Souls قرار است که به صورت انحصاری بر روی پلی استیشن 5 یک تریلر گیم پلی از این بازی پخش شد که به نشان دادن جلوه‌های بصری ارتقاء یافته‌ی آن می‌پردازد. بازی Demon’s Souls به معنی واقعی کلمه یک تجربه‌ی نسل نهمی را ارائه خواهد داد و از لحاظ جلوه‌های بصری، تفاوت بسیار زیادی با نسخه‌ی اصلی خود دارد. وظیفه‌ی توسعه‌ی این بازی را استودیو Bluepoint Games بر عهده دارد که سابقه‌ی ساخت بازی‌هایی مانند Uncharted: Nathan Drake Collection را در کارنامه دارد.

بازی Demon’s Souls هم به عنوان جدیدترین بازی این استودیو، قرار است داستان «سلاخ اهریمن‌ها» (لقب شخصیت اصلی بازی) را برای مخاطبان خود تعریف کند. در این تریلر گیم پلی، شاهد مبارزه‌ی شخصیت اصلی بازی با دشمنان و یک باس بودیم، که جلوه‌های سینمایی و بصری این بازی را به رخ می‌کشد.

ویژگی جدید پلی استیشن پلاس برای PS5

آن طور که مشخص است، سونی تصمیم کرفته به کاربران پلی استیشن پلاس در پلی استیشن 5، این اجازه را بدهد که به تجربه‌ی بازی‌های معروف و بزرگ نسل هشتم، مانند The Last of Us، God of War و… بپردازند. از قیمت و ویژگی‌های جدید دیگر این سرویس جزئیاتی منتشر نشد، اما همین قابلیت تجربه‌ی بازی‌های قدیمی، خود یک امتیاز مثبت خواهد بود.

تاریخ عرضه و قیمت پلی استیشن 5

پس از مدت‌ها انتظار، سونی بالاخره راضی شد تا به اعلام قیمت و تاریخ انتظار کنسول‌های نسل نهمی خود اقدام کند. پلی استیشن 5 دیسک خور، با قیمتی معادل 499 دلار و نسخه‌ی دیجیتالی آن، با قیمت 399 دلار عرضه خواهند شد. جالب است بدانید که پلی استیشن 5 در ابتدا، در تاریخ ۲۲ آبان (۱۲ نوامبر) در کشور‌هایی مانند ژاپن منتشر خواهد شد و هفت روز دیگر، یعنی در تاریخ ۲۹ آبان ۹۹ (۱۹ نوامبر) در سراسر دنیا عرضه خواهد شد تا بالاخره سفر خود را به نسل نهم کنسول‌های خانگی آغاز کنیم.

بمب خبری سال؛ نسخه‌ی جدید بازی God of War

بدون شک مهم‌ترین خبری که در چند وقت اخیر در دنیای بازی‌های ویدیویی دیدیم، تایید ساخت نسخه‌ی جدید خدای جنگ است. از این بازی تنها یک تیزر کوتاه منتشر شد که کریتسودر آن با پسر خود، یعنی آترئوس، می‌گوید: خودت را آماده کن. منظور کریتوس از این حرف، این است که آترئوس باید خود را برای راگناروک (Ragnarok) آماده کند. راگناروک، در واقع حکم آخرالزمان یا قیامت را در دنیای اسطوره‌ای اسکاندیناوی دارد. اما نکته‌ی قابل توجه این است که این بازی، قرار است در تاریخ ۲۰۲۱ میلادی، روانه‌ی بازار‌های جهانی شود.

نظر شما درباره‌ی مراسم سونی چیست، آیا این رویداد توانست با معرفی بازی‌ها و قیمت پلی استیشن 5 شما را شگفت زده کند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

شما می‌تونید کل مراسم را از کانال آپارات تیلنو مشاهده فرمایید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید