بازی, نمایش و پیش نمایش, یادداشت

انتظاراتی که از بازی Battlefield 6 داریم

بازی Battlefield 6

حالا که ساخت بازی Battlefield 6 به طور رسمی تایید شده، بازیکنان خواسته‌های زیادی از بازی شوتر و اول شخص استودیو Dice دارند. در ادامه، به انتظاراتی که از نسخه‌ی جدید Battlefield داریم خواهیم پرداخت.

اندرو ویلسون (Andrew Wilson)، که در سمت مدیر عامل شرکت EA فعالیت می‌کند، نسخه جدید مجموعه‌ی بتلفیلد که با نام بازی Battlefield 6 شناخته می‌شود را تایید کرد. به گفته‌ی ویلسون، این بازی در تعطیلات ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد. هر چند که در این معارفه خبری از اطلاعات و جزئیات خاصی نبود، اما در طی ماه‌های اخیر شایعات و حرف و حدیث‌های زیادی در مورد نسخه‌ی جدید Battlefield به گوش می‌رسید که برخی از آن‌ها، از داخل استودیو Dice، سازنده‌ی این مجموعه، بیرون آمده بود. با توجه به این شرایط، برخی از خواسته‌ها و انتظارات به وجود می‌آید که بازیکنان دوست دارند در اولین نمایش کامل بازی مشاهده کنند.

تا این نقطه از سال، شایعات مختلفی در مورد مقیاس و منبع الهام بازی Battlefield 6 شنیده شده است. اما حالا که این بازی به صورت رسمی معرفی شده و ما با یک تاریخ انتشار حدودی ولی رسمی روبرو هستیم، بهتر است به مرور شایعات مختلفی که حول بازی جدید استودیو Dice به وجود آمده، بپردازیم.

انتظاراتی که از بازی Battlefield 6 داریم

بازی Battlefield 6

تاریخ رونمایی کامل از بازی و تاریخ عرضه‌ آن

اول از همه، دانستن تاریخ حدودی نمایش اولیه‌ی بازی ضروری است. از آن جایی که خود شرکت EA از فصل بهار به عنوان زمان رونمایی از بازی نام برده، انتظار می‌رود که اولین نمایش طولانی بازی در زمانی میان ماه‌‌های مارس و ژوئن برگزار شود. هم چنین، از آن جایی که چندین ماه از اولین شایعه‌ پخش شده‌ی این بازی می‌گذرد، می‌توانیم نتیجه بگیریم که این بازی چندین وقت است که مراحل توسعه‌ی خود را پشت سر می‌گذارد. با توجه به این جزئیات، برگزاری اولین نمایش کامل بازی در اواسط فصل بهار، کاملا منطقی به نظر می‌رسد. به احتمال زیاد ما در این نمایش شاهد ویدیوی گیم پلی بخش چندنفره و تاریخ شروغ نسخه‌ی Beta خواهیم بود. علاوه بر بخش چند نفره، اگر خبری از یک کمپین داستانی هم باشد، احتمالا ویدیوی گیم پلی بخش داستانی را هم تماشا خواهیم کرد. یک بتای کامل و مفصل هم می‌تواند بازیکنان را بهتر با محیط و اتمسفر بازی آشنا کند.

محیطی با قالب «جنگ جهانی سوم»

برخی از اطلاعات لو رفته، تنها به این موضوع اشاره می‌کنند که بازی Battlefield 6 در دوران مدرن جریان دارد. اما شایعاتی که در چند ماه اخیر منتشر شده‌اند، به جریان داشتن بازی در محدوده‌ی جنگ جهانی سوم اشاره دارند. از آن جایی که داستان مبارزه میان ارتش روسیه و اتحادیه‌ی NATO در بازی‌های شوتر مدرن به یک کلیشه‌ی ثابت تبدیل شده است، باز شدن پای جنگ جهانی سوم می‌تواند حال و هوای جدیدی به بازی Battlefield 6 بدهد و موقعیت‌های جدیدی را به وجود آورد. کاخ سفید، برج ایفل و کاخ باکینگهام به عنوان مکان‌های نمادین می‌توانند به محیط جذاب و متفاوتی برای درگیری‌های جنگ جهانی سوم تبدیل شوند.

اما متاسفانه، برخی از افراد با نفوذ ادعا می‌کنند که در نسخه‌ی ششم خبری از بخش داستانی نخواهد بود و بخش آفلاین بازی شبیه War Stories است که در Battlefield 1 به کار گرفته شده بود. در واقع این War Storiesها باز هم به نوعی از مراحلی آموزشی تبدیل خواهند شد که داستانی کوتاه را در خود جای می‌دهند. با توجه به این که جریانات بازی Battlefield 6 در دنیای مدرن وجود دارد، استفاده از اسلحه‌ها، وسایل نقلیه و سایر تجهیزاتی که استودیو Dice در محصول نهایی قرار می‌دهد، می‌توانند به شدت هیجان انگیز باشند. هر چند که این موضوع هنوز به طور رسمی تایید نشده است، اما طرفداران می‌توانند منتظر یک روایت جذاب و عمیق در دورانی باشند که فاصله‌ی چندانی با دنیای واقعی ندارد. بدون شک استودیو Dice دلایل خاص خود را دارد که تصمیم گرفت گذشته را کنار بگذارد و باری دیگر به دنیای مدرن روی آورد.

بازی Battlefield 6

مقیاس جغرافیای بزرگ و الهام گیری از Battlefield 3

چندین منبع معتبر اعلام کرده‌اند که بازی Battlefield 6 نسخه‌ی سوم این مجموعه را به عنوان منبع الهام خود در نظر می‌گیرد. Battlefield 3 استفاده‌ی متعادلی از نبردهای تن به تن و وسایل نقلیه می‌کرد و نقشه‌ی بازی هم همزمان با روند پیشرفت بازیکن، تکامل پیدا می‌کرد. منطقه‌هایی مانند کوه دماوند و مراحلی که در متروی شهری جریان داشت، از نمونه‌هایی هستند که می‌توانند در نسخه‌ی جدید هم تکرار شوند.

اما تکامل نقشه همزمان با روند پیشرفت بازیکن، می‌تواند خیلی جذاب باشد. این مکانیک در نسخه‌ی سوم هم وجود داشت و هر چقدر که بازی آنلاین به طول می‌انجامید، بازیکنان باید برای پیروزی در نبرد به جای دیگری می‌رفتند. اگر این اتفاق رخ دهد، گیم پلی بازی تنوع خاصی پیدا می‌کند و بازیکنان می‌توانند تنها در طول یک بازی آنلاین، در چندین منطقه‌ی مختلف مبارزه کنند.

شایعه‌ی دیگری که در مورد بازی Battlefield 6 وجود دارد، افزایش تعداد پلیرها در یک نقشه است. این شایعات ادعا می‌کنند که تعداد بازیکن‌های حاضر در یک نقشه، با افزایش دوبرابری نسبت به Battlefield V روبرو خواهد شد. در واقع، سقف حضور بازیکنان در V حدود ۶۴ نفر بود و این رقم در بازی جدید، به ۱۲۸ نفر هم خواهد رسید. این موضوع می‌تواند به یک تغییر انقلابی برای این مجموعه تبدیل شود و خواسته‌ی دیرین بازیکن‌های حرفه‌ای که مدت‌ها منتظر چنین قابلیتی بودند را بر آورده کند. از آن جایی که این افزایش درگیری‌ها در طی یک بازی را با افزایش همراه می‌کند، گیم پلی به شدت با آن چه که پیش از این مشاهده کردیم، متفاوت می‌شود. بتلفیلد در طول تاریخ به خاظر نقشه‌های بزرگش شناخته می‌شد، حالا اگر این مقیاس بزرگ‌تر هم شود می‌تواند بازی Battlefield 6 را به یک موفقیت تمام عیار تبدیل کند.

در پایان اگر قصد دارید قبل از عرضه‌ بازی Battlefield 6 به تجربه‌ی آخرین نسخه‌ی این مجموعه بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Battlefield V مراجعه کنید.

نظر شما در مورد نسخه‌ی جدید بتلفیلد چیست؟ آیا شایعه‌های پخش شده را در محصول نهایی مشاهده خواهیم کرد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *