اخبار و رویدادها, بازی, کنسول

عدم اطمینان سونی نسبت به انتشار بازی ‌های The Elder Scrolls و Starfield روی PS5

ps5

جیم رایان، مدیر بخش پلی استیشن، هنوز نمی‌داند بازی‌های The Elder Scrolls 6 و Starfield با توجه به خرید بتسدا توسط مایکروسافت، برای کنسول PS5 منتشر می‌شوند یا خیر. همراه تیلنو باشید.

این اطلاعات از مصاحبه با آژانس خبری روسی به نام TASS بدست می‌آید، جایی که رایان بحث کرد که حالا مایکروسافت با خرید استدیو بتسدا (Bethesda)، سرنوشت دو عنوان انحصاری PS5 برای سونی چگونه خواهد بود. همچنین حیم رایان در ادامه گفت:

این تصمیمی است که از دست ما خارج است، ما منتظر خواهیم ماند و خواهیم دید که چه اتفاقی می‌افتد.

ps5

رایان در مورد روند سونی صحبت کرد و گفت:

ما فقط یک روش متفاوت داریم. تاکید ما این بوده است که با سرعتی ثابت و آهسته اما مداوم استودیوهایمان متمرکز شویم که به طور انتخابی توسط خریدهای جدید تقویت می‌شوند. ما به گام‌های بعدی خودمان اعتماد می‌کنیم چون بر اصول منطقی و معقول است. اما ما به همان اندازه خوشحال و مطمئن هستیم که در مقایسه با گذشته و در هر زمان لانچ کنسول، شروع بهتری نسبت به نسل قبل‌تر داشته‌ایم.

مایکروسافت مجموعه بتسدا و استودیوی زیر مجموعه ZeniMax Media را در ماه شهریور با قیمت هنگفت 7.5 میلیارد دلار خریداری کرد. اکنون که مدیریت این شرکت و سیاست‌های تصمیم‌گیری خاص خودش است و مشخص نیست که آیا عناوین آینده بتسدا مانند بازی‌های The Elder Scrolls 6 را در کنسول‌های پلی‌استیشن خواهیم دید یا خیر.

با وجود خرید بتسدا توسط مایکروسافت به تازگی اعلام شده است که بازی Deathloop استدیوی آرکین (Arkane)، یک بازی اکشن اول شخص که سال آینده برای PS5 و PC خواهد آمد و هنوز به قرارداد انحصاری با سونی احترام گذاشته و به آنها پایبند هست.

بازی Starfield طی نمایشگاه E3 2018 معرفی شد و یک IP کاملاً جدید است که هم اکنون در حال توسعه و ساخت است. بازی Elder Scrolls 6 نیز هم در جریان نمایشگاه E3 2018 معرفی شد و نسخه بعدی این بازی در سبک نقش آفرینی است. هم‌چنین برای خواندن مطلب بتسدا: فعلا منتظر بازی The Elder Scrolls 6 نباشید، روی لینک کلیک کنید.

 

ps5

مایکروسافت هنوز تاریخ انتشار Starfield و The Elder Scrolls 6 و اینکه آیا بازی‌های بتسدا برای پلتفرم و کنسول‌های دیگر هم عرضه می‌شود را تایید نکرده است.

در پایان، اگر شما هم قصد به تهیه‌ی دو کنسول نسل نهمی سونی یا مایکروسافت دارید، می توانید به صفحه‌ی خرید پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس (اس) مراجعه کنید.

نظر شما در این مورد عنوان‌های انحصاری بتسدا برای سونی چیست؟ آیا هم‌چنان بتسدا بازی‌های خود را برای سونی انحصاری قرار می‌دهد؟ دیدگاهتان را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamesradar

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید