اخبار و رویدادها, کنسول

پتنت جدید سونی، احتمال پشتیبانی PS5 از بازی‌ های قدیمی پلی استیشن را بیشتر می‌کند

کنسول PS5

سونی با ثبت اختراع جدید خود، احتمالاتی درباره گسترده‌تر شدن پشتیبانی از بازی‌های قدیمی و قابلیت Backward Compatibility، روی کنسول PS5 را مطرح کرد. همراه تیلنو باشید.

بعد از عرضه کنسول‌های نسل هشتمی، قابلیت Backward Compatibility ایکس باکس وان، حسابی سر و صدا به پا کرد. دسترسی به آرشیو بزرگی از بازی‌های قدیمی، موقعیت خوبی برای تجدید خاطره و تجربه بازی‌هایی که در گذشته موفق به تجربه آن‌ها نشده‌ بودیم فراهم می‌کرد. طرفداران سونی درخواست‌های زیادی مبنی بر اضافه شدن این قابلیت، به پلی استیشن 4 مطرح کردند اما به دلیل ساختار این کنسول نسل هشتمی، هیچ‌وقت شاهد چنین ویژگی نبودیم. بعد از معرفی کنسول‌های نسل نهمی، مایکروسافت مانند نسل گذشته این ویژگی را در کنسول‌های خود قرار داد و این بار سونی نیز با این ویژگی جدید، پا به میدان گذاشت. تفاوت بزرگی که این قابلیت روی کنسول‌های نسل نهمی سونی و مایکروسافت با یکدیگر دارد، پشتیبانی بسیار گسترده‌تر ایکس باکس سری ایکس و اس از بازی‌های قدیمی است. Backward Compatibility از تمام بازی‌های منتشر شده برای کنسول‌های ایکس باکس پشتیبانی می‌کند، اما پلی ستیشن 5، تنها به پشتیبانی از بازی‌های نسل هشتمی بسنده کرده است. همین ویژگی جذاب و پشتیبانی از بازی‌های سه نسل کنسول‌ها، Backward Compatibility را در کنسول‌های ایکس باکس حسابی جذاب‌تر و جامع‌تر کرده است.

حال در جدیدترین رویداد، سونی با ثبت اختراعی، پشتیبانی از تروفی بازی‌های شبیه‌سازی شده را به کنسول جدید اضافه کرده است. این اختراع بخش عظیمی از افراد را به فکر گسترش قابلیت Backward Compatibility و پشتیبانی هرچه بیشتر آن، از بازی‌های قدیمی فرو برده است. این اولین باری نیست که این شایعات و اطلاعات مختلف در سطح اینترنت پخش می‌شوند و باید منتظر ماند و دید، واکنش رسمی سونی به این شایعات چه خواهد بود. از سوی دیگر هفته گذشته، فروشگاه‌های دیجیتالی پلی استیشن 3، PS Vita و PSP تعطیل شدند و دسترسی

دیجیتالی به این بازی‌ها ناممکن شد. سونی در این باره نیز صحبتی نکرده و در سکوت خبری پیش می‌رود. پلی استیشن 5 بعد از عرضه خود حسابی به محبوبیت رسید و فروش خیلی خوبی را تجربه کرد. استفاده از SSD سریع برای افزایش سرعت لودینگ‌ها و قدرت سخت‌افزاری بالای این کنسول در کنار ویژگی‌های کنترلر دوال سنس، محبوبیت خارق‌العاده‌ای برای این کنسول نسل نهمی رقم زد. بدون ‌شک بهبود قابلیت Backward Compatibility، علاوه ‌بر افزایش محبوبیت کنسول PS5، امکان تجربه بازی‌های جذاب و زیادی را برای گیمرها، فراهم خواهد کرد.

نظر شما درباره کنسول PS5 و ویژگی‌های آن چیست؟ بنظر شما سونی در آینده چه سیاست‌هایی را در قبال قابلیت Backward Compatibility پیش می‌گیرد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و کاربران آن به اشتراک بگذارید.

با ورود به نسل نهم بازی‌های ویدیویی، می‌توانید برای خرید‌های کنسول‌های سونی، به فروشگاه سر بزنید و برای خرید PS5 و خرید PS5 دیجیتال اقدام کرده و می‌توانید آن‌ها را با بهترین قیمت تهیه کنید. راستی، کنترلر Dual Sense  نیز در فروشگاه قرار دارد و می‌توانید نگاهی به این محصول نیز بیندازید.

منبع: GameRant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید