اخبار و رویدادها, بازی, کنسول

فروش بهتر پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس نسبت به کنسول‌های نسل هشتمی

پلی استیشن 5

با توجه به گزارش‌های منتشر شده، دو کنسول پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس فروش بهتری را نسبت به پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان در زمان عرضه تجربه کرده‌اند و این اختلاف، در بریتانیا چشم گیرتر بوده است. با تیلنو همراه باشید.

سال ۲۰۲۰ به بازه‌ای تبدیل شد که کنسول‌های نسل نهمی سونی و مایکروسافت پس از مدت‌ها انتظار روانه‌ی بازار شدند. با توجه به وضعیت دنیا و شیوع ویروس کرونا، خیلی‌ها فکر می‌کردند که دو کنسول پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس (اس) تاخیر می‌خورند و در سال آینده منتشر می‌شوند. اما خوشبختانه این اتفاق رخ نداد و سونی و مایکروسافت به خوبی از پس مشکلات برآمدند. هر چند که مشکل کمبود موجودی برای هر دو پلتفرم به وجود آمد، اما می‌توانیم از عرضه‌ی نسل نهم کنسول‌های خانگی به عنوان یک موفقیت یاد کنیم. ما در حال حاضر آمار دقیقی از میزان فروش این دو نداریم، اما آن طور که از شرایط مشخص است هر دو کنسول پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس رکورد فروش خوبی را از خود به جا گذاشته‌اند، رکوردی که حتی از فروش PS4 و Xbox One هم موفق‌تر بوده. البته در این میان باید اشاره کنیم که این موفقیت و پیشرفت فروش، در منطقه‌ی بریتانیا چشم گیرتر از سایر نقاط جهان بوده است.

کریستوفر درینگ (Christopher Dring)، یکی از اعضای وبسایت GamesIndustry، ادعا کرد که فروش کنسول‌های نسل نهمی به مراتب از فروش کنسول‌های نسل هشتمی در سال ۲۰۱۳ بهتر بوده و انتظار می‌رود که این روند خوب در آینده نیز ادامه پیدا کند. متاسفانه، درینگ اطلاعات دقیق‌تری از این موضوع منتشر نکرد و در نتیجه، نمی‌توانیم درصد این روند صعودی را به صورت دقیق حساب کنیم.

پلی استیشن 5

البته که این پیشرفت آنقدرها هم غیرقابل پیش بینی نبود و کارشناسان زیادی از پیش این موضوع را حدس زده بودند. هیجان شکل گرفته در مورد پلی استیشن 5 از همان ابتدا نسبت به پلی استیشن 4 بیش‌تر بود و بدیهی است که این مورد، می‌تواند با موفقیت بیش‌تر همراه شود. خبر خوب دیگری که برای مایکروسافت و تیم فیل اسپنسر وجود دارد، افزایش محبوبیت برند ایکس باکس در میان مردم دو کشور فرانسه و اسپانیا است.

نکته‌ی دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، کمبود موجودی هر دو کنسول PS5 و Xbox Series X است. در واقع، این رکوردها در حالی اتفاق افتادند که سونی و مایکروسافت موفق به تزریق موجودی کافی به بازار نبودند. بنابراین، در ادامه و با منتقل شدن کنسول‌های جدید به بازار، انتظار فروش بیش‌تر را هم داشته باشید.

در پایان اگر قصد دارید کنسول‌های نسل نهمی سونی و مایکروسافت را تهیه کنید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید PS5، خرید PS5 دیجیتالی، خرید Xbox Series X و خرید Xbox Series S مراجعه کنید.

نظر شما در مورد فروش چشم گیر پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس (اس) چیست؟ آیا کنسول‌های نسل هشتمی به روند صعودی خود ادامعه خواهند داد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GamingBolt

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید