بازی, پوستر بازی, گیم پلی بازی, نمایش و پیش نمایش, یادداشت

داستان بازی Hogwarts Legacy در چه دوره‌ای از تاریخ دنیای جادوگری جا می‌گیرد؟

بازی Hogwarts Legacy

داستان بازی Hogwarts Legacy در اوایل قرن ۱۹ میلادی جا می‌گیرد و قصد دارد داستان خود را در این دوره‌ی تاریخی روایت کند. اما سوالی که در این میان پیش می‌آید این است که در این دوره‌ی زمانی، چه اتفاقاتی در دنیای جادوگری رخ می‌دهد؟

بازی Hogwarts Legacy یک بازی در دست توسعه‌ی نقش آفرینی است و داستان خود را در دنیای هری پاتر یا همان دنیای جادوگری روایت می‌کند. داستان این بازی از لحاظ زمانی، فاصله‌ی زیادی با کتاب‌ها و مجموعه‌ی اصلی فیلم های هری پاتر دارد و سال‌ها پیش از داستان معروف نبرد میان هری پاتر و ولدمورت جا می‌گیرد. در واقع، اگر بخواهیم خط زمانی بازی Hogwarts Legacy را بهتر شرح دهیم، باید بدانید که داستان این بازی در اوایل قرن ۱۹ میلادی و حدود ۲۰ الی ۳۰ سال پیش از داستان مجموعه‌ فیلم‌های جانوران شگفت انگیز، قرار می‌گیرد. این بازه‌ی زمانی در دنیای جادوگری، بسیار دست نخورده است و ما در حال حاضر اطلاعات زیادی از اتفاقات رخ داده در این دوره نداریم. به همین دلیل، استودیو Avalanche Software، سازنده‌ی بازی، آزادی عمل زیادی در امر روایت داستان دارد و محدودیت‌های زیادی را به خود نمی‌بیند.

خرید بازی Hogwarts Legacy برای PS5

خرید بازی Hogwarts Legacy برای PS4
 

به هر حال، بازی Hogwarts Legacy باید داستان خود را با یک سری از جزئیات و رویدادهای تاریخی که در اوایل قرن ۱۹ میلادی رخ داده‌اند، هماهنگ کند. این رویدادها می‌تواند کمک زیادی به بازیکنان کنند تا داستان احتمالی این بازی و هم چنین شکل و شمایل میان پرده‌های آن را حدس بزنند. هم چنین، در این میان یکی سری از شخصیت‌ها و علامت‌های خاص وجود دارد که ممکن است برای برخی از طرفداران که به مطالعه‌ی کتاب‌ها پرداختند، آشنا باشد. اگر به جدیدترین بازی در دست ساخت استودیو Avalanche Software علاقه دارید، می‌توانید به مالطعه‌ی مقاله‌ی بازی Hogwarts Legacy: چه شخصیت‌ هایی در این بازی حضور خواهند داشت؟ و لیست آرزوهای ما از بازی Hogwarts Legacy، بپردازید.

بازی Hogwarts Legacy

وزرا و سیاست های دنیای جادوگری در بازی Hogwarts Legacy

در ابتدا یک خبر خوب برای طرفداران دنیای هری پاتر که می‌خواهند از ایستگاه مخفی King’s Cross استفاده کنند. ایستگاه ۹ و ۳/۴ یکی از معروف‌ترین اجزای دنیای جادوگری است. این ایستگاه یک مکان مخفی برای افرادی است که می‌خواهند از ایستگاه King’s Cross، به مدرسه‌ی هاگوارتز بروند. این ایستگاه برای مردم معمولی قابل عبور نیست و تنها افرادی که به گونه‌ای به دنیای جادوگری مربوط می‌شوند، می‌توانند از آن استفاده کنند. ایستگاه King’s Cross در سال ۱۸۵۲ افتتاح شد، یعنی دقیق در زمانی که اوانجلین ارپینگتون (Evangeline Orpington) در وزارت دنیای جادوگری قرار داشت. او برای اولین بار ایده‌ی وجود یک مکان مخفی برای عبور و مرور دانش آموزان مدرسه‌ی هاگوارتز را مطرح کرد و این ایده را، بلافاصله پس از باز شدن King’s Cross، اجرایی کرد. اوانجلین در طی سال‌های ۱۸۴۹ تا ۱۸۵۵ در مقام خود باقی ماند و این بدان معنی است که او به احتمال زیاد، نتیجه‌ی مکان مخفی ایستگاه قطار را مشاهده کرد. در واقع، تمام این اتفاقات پیش از شروع داستان بازی Hogwarts Legacy رخ داده است.

با توجه به بازه‌ی زمانی این اثر، می‌توان اطمینان داشت که فاریس اسپاوین (Faris Spavin) در این دوره به عنوان وزیر جادو فعالیت می‌کرده است. اسپاوین مقام خود را در بین سال‌های ۱۸۶۵ تا ۱۹۰۳ نگه داشت. این فاصله‌ی ۳۸ ساله به عنوان وزیر، در نوع خود یک رکورد حساب می‌شود و فرد دیگری نتوانسته تا این همه سال، مقام خود را ثابت نگه دارد. اسپاوین در طول زمان وزرات خود، قوانین به شدت مهمی را ثبت کرد. یکی از قوانین، قانون منع جادو برای افراد کم سن و سال بود که انجام دادن هر گونه جادویی را خارج از مدرسه‌ی هاگوارتز، غیرقانونی می‌کرد. اسپاوین در نهایت هم تنها به خاطر افزایش سن وزارت را کنار گذاشت. در واقع، مردم معتقد بودند که او به خاطر داشتن ۱۴۷ سال سن، دیگر آمادگی ذهنی و فیزیکی مناسب را برای اداره‌ی دنیای جادوگری ندارد.

بازی Hogwarts Legacy

مورد دیگری که می‌توان بدان اشاره کرد، موضوع نژادپرستی میان نژادهای مختلف جادویی است که در دهه‌ی اول قرن ۱۹ به اوج خود رسیده بود. خاندان یا نژاد الف‌ها، به احتمال زیاد جزء نژادهایی هستند که در این دوره با بدرفتاری شدیدی روبرو شده‌اند. اگر بخواهیم به این موضوع بیشتر دقت کنیم، باید بدانید که حتی در زمان داستان هری پاتر هم الف‌ها از جایگاه مناسب اجتماعی برخوردار نبودند و اکثر به عنوان یک خدمتکار یا برده به کار گرفته می‌شدند. شایعه‌هایی مبنی با خشونت بیش از حد خانوداه‌ی بلک (Black) هم با نژاد الف‌ها به گوش می‌رسد. این شایعات می‌گویند که خانواده‌ی بلک سر الف‌هایی که کمی برای خدمتکاری پیر می‌شدند را می‌زد. کار خانواده‌ی بلک با بازی Hogwarts Legacy این جا تمام نمی‌شود. فینیس نیگلوس بلک (Phineas Nigellus Black)، منفورترین رئیس تاریخ مدرسه‌ی هاگوارتز، که خود هم به شدت نژاد پرست بود ممکن است در بازه‌ی زمانی بازی Hogwarts Legacy هم ظاهر شود. البته این مورد را نمی‌توان با اطمینان گفت، چرا که زمان دقیق ریاست او بر مدرسه‌ی هاگوارتز، کاملا مشخص نیست.

در سال ۱۸۶۵، گرینگوتس (Gringotts) مالکیت کامل نژاد گوبلین‌ها را در دست خود گرفته بود. هم چنین، جالب است بدانید که گرینگوتس، که خود هم یک گوبلین بود، در یک دوره نزدیک به سال ۱۴۷۵ مالکیت بانک را به دست گرفت اما پس از مدتی، مالکیت بانک به دست وزارت جادو برگشت. گوبلین‌ها به طور معمول موجودات به شدت مغروری هستند، حالا فرض کنید که در بازه‌ی زمانی هاگوارتز لگسی، آن‌ها در اوج قدرت خود قرار داشتند و ممکن است علاوه بر بانک، شاهد گوبلین‌ها و خود گرینگوتس باشیم.

اشخاص مهم و رویدادهای عجیب

آلبوس دامبلدور (Albus Dumbledor) در حدود سال ۱۸۸۰ میلادی به دنیا آمده است. بنابراین، او در حدود سال ۱۸۹۲ به اندازه‌ی کافی بزرگ شده است تا وارد مدرسه‌ی هاگوارتز شود. دامبلدور در سال ۱۸۹۹ به یک سرگروه تبدیل شد و در این مقام فعالیت می‌کرد. بنابراین، از آن جایی که بازی Hogwarts Legacy در قرن ۱۹ جا می‌گیرد، به احتمال زیاد او را به عنوان یک سرگروه مشاهده خواهیم کرد.

جدا از این مسائل، برای آن دسته از افرادی که زیاد به سیاست و رویدادهای دنیای جادوگری اهمیت نمی‌دهند و تنها قصد دارند تا با چوب دستی خود بازی کنند نیز خبرهای خوبی وجود دارد. در سال ۱۸۶۵، مغازه‌ی McHavelock برای اولین بار افتتاح می‌شود و به فروختن اجناس و لباس‌های مختلف می‌پردازد. هم چنین، جالب است بدانید که این مغازه در تریلر بازی Hogwarts Legacy هم حضور داشت. بنابراین، یک مکان خوب برای شخصی سازی ظاهری به وجود می‌آید که دوستداران سبک نقش آفرینی به شدت از آن استقبال خواهند کرد.

بازی Hogwarts Legacy

اما در این میان یک رویداد به شدت عجیب وجود دارد که به عنوان یکی از شگفتی‌های دنیای جادوگری شناخته می‌شود. سیصد و نود و سومین جام جهانی کوییدیچ، در کشور قزاقستان اتفاق افتاد. این دوره از مسابقات که در حدود سال ۱۸۷۷ و ۱۸۷۸ جا می‌گیرد، مانند یک برگه‌ی سیاه در تاریخ می‌ماند. هیچ فردی نمی‌تواند نتیجه یا اتفاقاتی که در طی این دوره از مسابقات رخ داده است را به یاد بیاورد. برخی از شایعات می‌گویند که ارتش آزادی خواه گوبلین‌ها، که برای حقوق گوبلین‌ها مبارزه می‌کردند دست در این اتفاق مرموز دارند. البته دلیل و هدف اصلی آن‌ها از این قدام زیاد مشخص نیست و نمی‌توان به طور قطع درباره‌ی آن نظر داد. این رویداد، ممکن است در بازی Hogwarts Legacy جای بگیرد یا حداقل مورد توجه یکی از شخصیت‌ها قرار بگیرد.

جالب است بدانید پیش از سال ۱۸۸۳ دروازه‌ی ورزش کوییدیچ، به شکل یک سبد بود و پس از این دوره، به حلقه‌هایی تبدیل شد که مانند آن را در مجموعه فیلم‌های هری پاتر مشاهده کردیم. در تریلرهای آینده بازی Hogwarts Legacy و نمایش‌های احتمالی کوییدیچ، به احتمال زیاد می‌توانیم به شکل دقیق‌تری متوجه بازه‌ی زمانی داستان شویم.

اما سال ۱۸۹۹ زمانی است که میزبان یکی از عجیب‌ترین رویدادهای تاریخ دنیای جادوگری شد. الویس مینتامبل (Eloise Mintumble) یک فرد لال بود که آزمایشات فوق محرمانه‌ی سازمان رمز و راز را انجام می‌داد. او در سال ۱۸۹۹ در حال انجام دادن یک آزمایش مربوط به سفر در زمان بود که نتیجه‌ی به شدت وحشتناکی داشت. الویس به مدت پنج روز در سال ۱۴۰۲ گیر کرده بود و هیچ راهی برای بازگشت نداشت. در نهایت، او با پیدا کردن یک راه خاص به زمان خود بازگشت اما هنگامی که به شهر خود بازگشت، شرایط به گونه‌ای برایش پیش رفت که انگار حدود ۵۰۰ سال پیر شده بود. این اشتباه او، باعث شد که ۲۵ نفر از جادوگران به حالت متولد نشده (Un-born) تغییر شکل دهند. پس از بازگشت الویس به زمان خود، یکی از سه شنبه‌ها به مدت دو روز و نیم طول کشید و این در حالی بود که دور روز بعد، یعنی روز پنج شنبه، تنها به طول ۴ ساعت انجامید. به طور کلی، اتفاقات وحشتناکی با این سفر زمان به وقوع پیوست و اختلالاتی در دنیای جادوگری به وجود آمد. پس از این داستان، همه از پرونده‌ی الویس به عنوان یک الگو یاد می‌کردند تا همه متوجه شوند که یک سفر زمای نبه شدت طولانی می‌تواند چه نتایج شومی داشته باشد.

بازی Hogwarts Legacy

داستان بازی Hogwarts Legacy در هر دوره‌ای از قرن ۱۹ هم جا بگیرد، داستان‌های جذابی برای گفتن دارد، منتها باید در این میان از رویدادهای واقعی پیروی کند تا یک باگ داستانی برای دنیای هری پاتر به وجود نیاید. نتیجه‌ی نهایی هر گونه نیز که رقم بخورد، یک بازی با حال و هوای دنیای جادوگری و ترکیب آن با یک سری عناصر نقش آفرینی، می‌تواند به شدت هیجان انگیز باشد.

بازی Hogwarts Legacy برای پلتفرم‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس (اس) و رایانه‌های شخصی در دست توسعه قرار دارد.

نظر شما در مورد بازه ی زمانی احتمالی بازی Hogwarts Legacy  چیست؟ به نظر شما رویدادهای تاریخی دنیای جادوگری باید نقش زیادی در این بازی داشته باشند یا خیر؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *