اخبار و رویدادها, بازی, کنسول

عمودی یا افقی بودن پلی استیشن ۵ تاثیری بر روی سیستم خنک کننده ندارد

پلی استیشن 5

با توجه به گفته‌ی یکی از از طراحان، قرار دادن عمودی یا افقی پلی استیشن 5 تفاوتی در سیتم خنک کننده به وجود نمی‌آورد و مشکلی در تهویه‌ی دستگاه ایجاد نمی‌کند.

پلی استیشن 5

مدت زمان زیادی تا عرضه‌ی پلی استیشن 5 باقی نمانده است و دv طی این چند وقت اخیر، صحبت‌ها در مورد اندازه‌ی این کنسول زیاد بوده است. با توجه به گفته‌ی کسانی که موفق به دیدن این کسنول از نزدیک شده‌اند، با یکی از بزرگ‌ترین کنسول‌های خانگی تاریخ روبرو هستیم. آن طور که اطلاعات می‌گویند، یکی از دلایل اصلی اندازه‌ی بزرگ این کنسول، سیستم خنک کننده‌ی به شدت قدرتمند آن است. این سیستم خنک کننده‌ی به شدت بزرگ و قدرتمند، به گونه‌ای طراحی شده است تا از داغ کردن کنسول در حین استفاده جلوگیری کند. اگر قصد دارید با مشخصات جزئی‌تر این کنسول آشنا شوید، به مقاله‌ی هر آن چه که باید در مورد پلی استیشن 5 بدانید مراجعه کنید.

یکی از ویژگی‌های پلی استیشن 5 که در نمایش‌های اخیر سونی به آن اشاره شده است، قابلیت قرار دادن کنسول به صورت افقی یا عمودی است. بازیکنان می‌توانند کنسول خود را در زاویه‌ی دلخواه خود قرار دهند و از آن استفاده کنند. سوالی که ممکن است در این میان برای بازیکنان به وجود بیاید، این است که آیا افقی یا عمودی قرار دادن کنسول تغییر خاصی در عملکرد آن به وجود می‌آورد؟ آن طور که یکی از طراحان اصلی کنسول اشاره می‌کند، زاویه‌ی قرار دادن کنسول آن قدرها هم مهم و تاثیر گذار نیست.

یاسوهیرو اوتوری (Yasuhiro Ootori)، عضو انجمن طراحی سونی، در طی مصاحبه‌ای که با وبسایت 4Gamer داشت، در مورد طراحی کنسول و محتویات درون آن صحبت کرد. هنگامی که از او درمورد اهمیت زاویه‌ی قرار دادن کنسول سوال شد، او پاسخ داد که این موضوع واقعا از اهمیت خاصی برخوردار نیست و تفاوتی در سیستم خنک کننده‌ی پلی استیشن 5 به وجود نمی‌آورد. در واقع، طراحی فیزیکی اصلی PS5 برای حالت عمودی ساخته شده است و سازندگان هنگام طراحی، حالت عمودی را به عنوان زاویه‌ی ایده آل در نظر گرفتند. اما حتی اگر کاربران دستگاه را به صورت افقی قرار دهند، مشکل یا تفاوت خاصی به وجود نخواهد آمد. ولی خود Oorori حالت عمودی یا Vertical را به هر حالت دیگری ترجیح می‌دهد.

پلی استیشن 5

Ootori در این باره توضیح داد:

این سوالی است که مرتبا پرسیده می‌شود. از زاویه‌ی دید طراحان، قرار دادن کنسول به صورت افقی یا عمودی هیچ تفاوتی در عملکرد کنسول ایجاد نمی‌کند. برخی از مردم تصور می‌کنند که مسئله‌ی خارج شدن هوا به خاطر راه خروجی، در حالت عمودی تاثیرگذارتر است. به هر حال، در یک سیستم خنک کننده با یک فن فعال (فن الکتریکی)، خارج شدن هوا به مشکل بر نمی‌خورد. کنسول در هر دو حالت افقی و عمودی کار می‌کند، اما من زاویه‌ی عمودی را دوست دارم، چرا که لوگوی PS در این حالت به درستی دیده می‌شود.

پلی استیشن 5 در تاریخ ۲۲ آبان (۱۲ نوامبر) در مناطق استرالیا، آمریکای شمالی، مکزیک، نیوزیلند، ژاپن و کرده‌ی جنوبی عرضه خواهد شد. هم چنین، عرضه‌ی انبوه این کنسول در سایر نقاط جهان، از تاریخ ۲۹ آبان (۱۹ نوامبر) به طور رسمی آغاز می‌شود. در چند روز اخیر هم از رابط کاربری این کنسول پرده برداری شد که می‌توانید جزئیات آن را در مقاله‌ی مقایسه‌ی رابط کاربری PS4 با PS5 مطالعه کنید.

نظر شما در مورد زاویه‌ی قرار دادن PS5 چیست؟ آیا شما حالت عمودی را ترجیح می‌دهید یا حالت افقی را؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gaming Bolt

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *