اخبار و رویدادها, بازی

دمو P.T رسما در کنسول PS5 قابل اجرا نیست

دمو-P.T-تيلنو

دمو P.T ساخته‌ای از کارگردان محبوب هیدئو کوجیما (Hideo Kojima)، که ادامه‌ای سری ترسناک و پر آوازه بازی Silent Hill بود، بر روی کنسول PS5 اجرا نمی‌شود و تنها کسانی که بر روی کنسول PS4 این دمو را داشتند می‌توانند آن را دوباره بازی  کنند.

اگر فکر کرده‌اید که بعد از خرید PS5 با PS4 خود چه کنید، جزئیات جدیدی در رابطه با این بازی (دمو) محبوب ترسناک منتشر شده است که از آنجا به بعد تصمیم‌گیری با شما است. چند وقا پیش بود که اطلاعاتی از بازی جدید Hideo Kojima لو رفته بوذ که بیشتر به نسخه‌ی جدید سری Silent Hills اشاره می‌کرد.

به نقل از Polygon، اکنون تایید شده است که دمو P.T که بسیاری آن را نمایشی از یک بازی افسانه‌ای از شرکت Konami می‌دانند، در لیست بازی‌هایی که از قابلیت Backward Compatibility استفاده می‌کنند جا ندارد و هم چنان فقط از کنسول PS4 پشتیبانی می‌کند.

حال دمو P.T نه تنها قابل اجرا بر روی PS5 نیست، بلکه قابل انتقال از PS4 به PS5 هم نمی‌باشد و کاربرانی که این دمو را هنوز بر روی پلی استیشن 4 خود دارند، باید برای همیشه آن را روی پلی استیشن 4 خودشان بازی کنند.

دمو-بازي-P.T-تيلنو

در مورد اینکه چه کسی مقصر اجرا نشدن دمو P.T بر روی پلی استیشن 5 هست، شنیدنش جای تعجب ندارد ولی به نظر می‌رسد کونامی را می‌توان مقصر این موضوع دانست. زیرا سونی گفته است که اقدام غیر قابل پخش کردن P.T در در پلی استیشن 5 تصمیم ناشر بوده است. در کنار این قضایا، می‌توان به این نکته هم توجه داشت که در طی سال‌های پیش کونامی از سونی خواسته بود که این بازی کنسل شده را از ویترین فروشگاه PS4 حذف کند. حال این داستان هم نباید زیاد براتون تکان دهنده باشد.

همه‌ی این‌ها گفته شد برای اینکه اگر هنوز دمو بازی کنسل شده P.T را بر روی کنسول PS4 خود دارید، آن‌ را حفظ کنید. به دلیل اینکه بدست آوردن کنسولی که دارای این دمو است ممکن است پیدا شدنش بسیار سخت و وقت‌گیر باشد زیرا بعد از ظهور کنسول‌های نسل جدید در بازار فروش کنسول نسل قبلی توسط دارندگان آن کمی غیر قابل پیش‌بینی است.

پس اگر قصد تجربه دوباره این دمو را دارید، پلی استیشن خود را در جایی حفظ کنید و برای P.T باری دیگر به سراغ آن بروید و از تجربه‌ای شبح وار لذت ببرید. خیلی‌ها این اطمینان را دارند که از داشتن این دمو هیچ وقت پشیمان نبوده‌اند.

برای خرید بازی PS5 نیز از همین حالا می‌توانید به فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

حالا که حواشی و بحث‌های P.T و ادامه‌ی مجموعه سایلنت هیل یا شاید بازسازی آن، داغ شده است، به نظر شما چه اتفاقاتی در حال افتادن برای این بازی و گذشته‌اش است؟ یا بگوییم چه انتظای برای این مجموعه دارید؟ نظرتان را با کاربران و تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Dualshockers

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *