یادداشت, بازی

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart: معرفی بهترین ایستر اگ‌ها

بازی Ratchet and Clank: Rift Apart

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart به عنوان جدید‌ترین بازی سری Ratchet & Clank دارای ارجاع‌ها و ایستر اگ‌های مختلفی است که در این مطلب قصد داریم آن‌ها را معرفی کنیم. با تیلنو همراه باشید.

در حدود دو دهه است که سری Ratchet & Clank با گیم‌پلی پلتفرمر و شوتر خود توانسته بازیکنان بسیاری را سرگرم کند. کاراکتر‌های رچت و کلنک جهان‌های عجیب و غریب مختلفی را زیر پا گذاشته‌اند، با انواع روبات‌ها مبارزه کرده‌اند و در دیگر کهکشان‌ها با موجودات فضایی وارد نبرد شده‌اند. مجموعه رچت اند کلنک با توجه به سابقه و مسیر طولانی که طی کرده، بدون شک حاوی ارجاع‌های مختلفی به آثار مشهور و محبوب صنعت بازی‌های ویدیویی است.

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart که تازه‌ترین اثر سری مذکور محسوب می‌شود، نیز از این قاعده مستثنی نیست. این بازی نه تنها اشاراتی به ساخته‌های قبلی استودیو اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) دارد، بلکه حاوی اسلحه‌ای است که به معنای واقعی کلمه ایستر اگ شلیک می‌کند. اسلحه RYNO 8 شکاف‌هایی را ایجاد می‌کند که به واسطه آن‌ها شخصیت‌ها و اشیای مختلفی از بعد‌ها و دیگر سری‌ها وارد دنیای بازی رچت اند کلنک ریفت اپارت می‌شوند. اسلحه ذکر شده و دیگر ارجاع‌ها، باعث شده‌اند این اثر به بهشتی برای علاقه‌مندان به ایستر اگ‌ها تبدیل شود. حال در این مطلب قصد داریم بهترین آن‌ها را معرفی کنیم. با تیلنو همراه باشید.

سری Sly Cooper

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

سری مخفی‌کاری و پلتفرمر Sly Cooper رقابتی نزدیک با مجموعه رچت اند کلنک داشته و همواره به عنوان یکی از محبوب‌ترین آثار کنسول پلی استیشن 2 شناخته می‌شود. اگر چه در قالب یک توییت خبر از حضور اسلای کوپر در بازی Ratchet & Clank: Rift Apart داده شده بود، اما بازیکنان به هیچ عنوان انتظار سه ایستر اگ با محوریت آن را نداشتند. با استفاده از اسلحه RYNO و شکاف‌های ایجاد شده توسط آن، می‌توانید اسلای کوپر، بنتلی (Bentley) و حتی ون کوپر گنگ (Cooper Gang) را به دنیای رچت اند کلنک بیاورید. با این وجود فقدان راننده جسور این ماشین یعنی موری (Murray) به شدت حس می‌شود که این امر را می‌توان ناشی از وزن بالای این اسب آبی و عدم امکان عبور از شکاف دانست.

سری Jak & Daxter

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

کاراکتر‌های جک و دکستر، از مشهور‌ترین مجموعه‌های دوران اوج آثار پلتفرمر در کنسول پلی استیشن 2، در قالب شکاف‌های اسلحه RYNO 8 به بازی Ratchet & Clank: Rift Apart آمده‌اند. به نظر نمی‌رسد آن‌ها از دیدن رچت و کلنک چندان خوشحال باشند که این امر را می‌توان به حساب رقابت غیر‌رسمی دو سری Jak & Daxter و Ratchet & Clank از زمان آغاز اولین ماجرا‌جویی گذاشت. علاوه بر این بازیکنان می‌توانند پیچ‌های قابل جمع‌آوری را با Precursor Orb جایگزین کنند. این آیتم‌ها که در واقع به شکل تخم‌مرغ‌های حکاکی شده هستند، حکم پول درون بازی مجموعه Jak & Daxter را دارند.

بازی Horizon: Zero Dawn

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

دایناسور‌های رباتی مشهور بازی Horizon: Zero Dawn یعنی Sawtooth  و Thunderjaw جزو مواردی هستند که با استفاده از  اسلحه RYNO 8 می‌توانید آن‌ها را به دنیای رچت اند کلنک بیاورید. این ربات‌ها بسیار وحشتناک‌تر از ربات‌هایی هستند که معمولا رچت و کلنک با آن‌ها مبارزه می‌کنند. می‌توان امیدوار بود که در آینده ایلوی (Aloy) نیز در کنار آن‌ها به جمع کاراکتر‌های بازی رچت اند کلنک ریفت اپارت اضافه شود.

سری Uncharted

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

با این وجود که هیچ یک از شخصیت‌های مجموعه مشهور و محبوب آنچارتد در بازی Ratchet & Clank: Rift Apart حضور ندارند، اما این به معنای عدم اشاره به آن نیست. یکی از واضح‌ترین ارجاع‌های بازی رچت اند کلنک ریفت اپارت به سری مذکور جیپ بازی Uncharted 4: A Thief’s End است. اشاره به سری Uncharted تنها به این ایستر اگ ختم نشده و استودیو اینسامنیاک گیمز اقدام به اضافه کردن هواپیمای مشهور سالی (Sully) به جدید‌ترین محصول خود کرده است.

سری Kingdom Hearts

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

به واسطه تنوع اسلحه‌های گرمی که رچت در اختیار دارد، فراموش کردن سلاح سرد او یعنی آچاری که از روز‌های مکانیک بودنش به همراه دارد، منطقی و قابل پیش‌بینی است. خوشبختانه به واسطه یک ایستر اگ، سازندگان باعث شده‌اند که این سلاح را فراموش نکنید. به عنوان یک سلاح جایگزین، رچت و ریوت (Rivet) می‌توانند اسلحه سرد خود را با Keyblade تعویض کنند. طرفداران سری Kingdom Hearts بدون شک با این سلاح و کار‌کرد آن برای سفر به دنیا‌های مختلف آثار دیزنی (Disney) آشنا هستند.

یاقوت‌های سری The Legend Of Zelda

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

دنبال‌کنندگان ماجراجویی‌های لینک (Link) و طرفداران سری The Legend of Zelda احتمالا در بازی رچت اند کلنک ریفت اپارت به دنبال ایستر اگ‌هایی همچون Master Sword یا Triforce هستند. علی‌رغم وجود ارجاعی به سری افسانه زلدا، ایستر اگ موجود در این بازی جزو موارد ذکر شده نیست. بلکه بازیکنان می‌توانند پیچ‌های بازی Ratchet & Clank: Rift Apart را با یاقوت‌ جایگزین کنند. این یاقوت‌ها که در همان نگاه اول قابل تشخیص هستند، به شدت زیبا بوده و تغییر محسوسی در محیط‌ها ایجاد می‌کنند.

سری LittleBigPlanet

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

متاسفانه شخصیت سک‌بوی (Sackboy) در جدید‌ترین بازی سری رچت اند کلنک حضور ندارد. در عوض به ماجرا‌جویی‌های عجیب و غریب او در قالب یک  Lombax Lorb اشاره می‌شود. این آیتم‌های قابل جمع‌آوری دارای پیام‌های مخفی هستند که توسط Mags به جا گذاشته شده‌اند. پیام ضبط شده یکی از این آیتم‌ها قلمرویی سرشار از خلاقیت و «صدایی دلنشین» را توصیف می‌کند. سرنخ‌ها حاکی از آن هستند که این قلمرو در واقع دنیای سری لیتل بیگ پلنت بوده و منظور از صدای دلنشین، صدای راوی مجموعه مذکور یعنی استیون فرای (Stephen Fry) است.

بازی Sunset Overdrive

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

بازی Sunset Overdrive یکی از آثار گذشته استودیو اینسامنیاک گیمز بوده که در سال ۲۰۱۴ برای پلتفرم‌های پی سی و ایکس باکس وان عرضه شد. با این وجود که این اثر در زمان مستقل بودن استودیو مذکور و قبل از اضافه شدن به جمع استودیو‌های سونی در دسترس مخاطبین قرار گرفته، اما این امر باعث نشده که استودیو مذکور به کلی آن را فراموش کند. بلکه سازندگان بازی Ratchet & Clank: Rift Apart در قالب اسلحه RYNO 8 و شکافی که فیزی (Fizzie)، شانس‌بیار کمپانی نوشیدنی انرژی‌زا فیزکو (Fizzco) را به دنیای این بازی می‌آورد، ارجاعی به ساخته قبلی خود داشته‌اند. علاوه بر این می‌توانید پیچ‌های قابل جمع‌آوری را با قوطی‌های نوشیدنی فیزکو تعویض کنید.

آنجلا کراس

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

بسیاری از بازیکنان اعتقاد دارند که به اولین لومباکس (نژاد رچت) مونث مجموعه رچت اند کلنک که آنجلا کراس (Angela Cross) نام دارد، باید توجه بیشتری شود. این کاراکتر در دومین بازی سری مذکور به اسم بازی Ratchet & Clank: Going Commando معرفی شد. برای نجات کهکشانش از چنگ مگاکورپ (MegaCorp)، آنجلا به کمک رچت و کلنک احتیاج دارد. در بازی رچت اند کلنک: ریفت اپارت شاهد ارجاعی به این شخصیت توسط قهرمان جدید سری Ratchet & Clank یعنی ریوت هستیم. در طول ماجرا‌جویی‌های ریوت، او به فرارش از زندان با کمک دوستی به نام آنجلا که مدتی است او را ندیده، اشاره می‌کند. با این حساب می‌توان امیدوار بود که در بازی‌های بعدی این سری شاهد بازگشت آنجلا کراس باشیم.

اسلحه RYNO

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

در کنار تمامی ایستر اگ‌هایی که به واسطه اسلحه RYNO محقق شده‌اند، از این سلاح که قدمتی به اندازه سری رچت اند کلنک داشته، باید به عنوان بهترین ایستر اگ بازی Ratchet & Clank: Rift Apart نام ببریم. بازیکنان قادر بودند در اولین بازی سری مذکور، اسلحه RYNO را در ازای پرداخت ۱۵۰ هزار پیچ خریداری کنند. در واقع به دست آوردن Rip Ya A New One برای بسیاری از بازیکنان یک چالش دشوار محسوب می‌شد و تنها بازیکنان سر‌سخت موفق می‌شدند آن را به دست بیاورند. در حالی که بازیکنان جدید تنها به عنوان یک سلاح هیجان‌انگیز به آن نگاه می‌کنند، اما طرفداران قدیمی با دیدن آن به وجد می‌آیند.

اگر قصد خرید بازی Ratchet & Clank: Rift Apart را دارید، می‌توانید از لینک زیر اقدام کنید:

نظر شما راجع به بازی رچت اند کلنک ریفت اپارت چیست؟ آیا این اثر توانسته با استفاده از ویژگی‌های کنسول پلی استیشن 5 به تجربه‌ای بی‌نظیر تبدیل شود؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamerant

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *