یادداشت, بازی

بازی Red Dead Redemption 2: شخصیت‌هایی که براساس افراد واقعی خلق شده‌اند

بازی Red Dead Redemption 2

بازی Red Dead Redemption 2 در کنار شخصیت‌های خیالی پر‌تعداد، دارای کاراکتر‌هایی است که براساس افراد حقیقی طراحی شده‌اند. با تیلنو و معرفی این شخصیت‌ها همراه باشید.

یکی از نقاط قوت اصلی بازی Red Dead Redemption 2، برخورداری از انواع و اقسام شخصیت‌ها است. با این وجود که اعضای گروه وندر لیند (Van der Linde)، جزو شخصیت‌های به یاد ماندنی صنعت بازی‌های ویدیویی هستند، اما همگی آن‌ها براساس بازیگران و نه با الهام از اشخاص حقیقی در تاریخ خلق شده‌اند. اما این بدان معنا نیست که تمامی کاراکتر‌های بازی رد دد ردمپشن 2 خیالی و غیر واقعی هستند؛ زیرا این اثر دارای کاراکتر‌هایی بوده که نمونه واقعی آن‌ها در طول تاریخ دیده شده است. در این مطلب قصد داریم این دست از شخصیت‌ها را معرفی کنیم.

آلبرت میسون براساس انسل آدامز

بازی Red Dead Redemption 2

البرت میسون (Albert Mason)، عکاس بی‌پروا دنیای بازی Red Dead Redemption 2 است که در طول کوئست Arcadia for Amateurs Stranger با او آشنا می‌شوید. این شخصیت براساس انسل آدامز (Ansel Adams) طراحی و ساخته شده است. اگرچه آدامز در سال ۱۹۰۲ متولد شده، اما رو‌به‌رو شدن آرتور مورگان (Arthur Morgan) با آلبرت میسون در سال ۱۸۹۹ رخ می‌دهد. انسل آدامز به واسطه عکس‌های سیاه و سفیدش از طبیعت و حیوانات وحشی به شهرت رسیده و همانند آلبرت میسون، به عنوان یک دوستدار محیط زیست از شکار بیزار است.

آنجلو برونته براساس چارلز ماترانگا

بازی Red Dead Redemption 2

آنجلو برونته (Angelo Bronte) که در شهر سنت دنیس (Saint Denis) با او آشنا می‌شویم، براساس چارلز ماترانگا (Charles Matranga)، یکی از اولین رئیس‌های گروه خلافکاران نیو اورلئان (New Orleans) طراحی شده است. در تاریخ، پس از به قتل رسیدن فرمانده پلیس شهر نیو اورلئان، تعداد ۱۱ خلافکار ایتالیایی آمریکایی از جمله چارلز ماترانگا به قتل رسیدند. در روزنامه‌های سنت دنیس می‌توانید اشاره به رویداد مشابهی را پیدا کنید.

برترام براساس اشلیتزی

بازی Red Dead Redemption 2

برترام (Bertram) یکی از شخصیت‌هایی است که در طول کوئست The Smell of the Grease Paint با او رو‌به‌رو می‌شوید. با اولین نگاه به او متوجه خواهید شد که این کاراکتر براساس اشلیتزی (Schlitzie)، یکی از اعضای سیرک بارنوم (Barnum) و بیلی (Bailey) طراحی شده است. در صورتی که فیلم Freaks محصول سال ۱۹۳۲ را دیده باشید، بدون شک با این فرد آشنا هستید.

بلک بل براساس بل استار

بازی Red Dead Redemption 2

بلک بل (Black Belle) یکی از افرادی است که در کوئست The Noblest of Man, and a Woman با او بر‌خورد خواهید کرد. در این کوئست زندگینامه‌نویس هفت‌تیر‌کش‌ها یعنی تئودور لوین (Theodore Levin) از شما می‌خواهد که به سراغ چندین هفت‌تیر‌کش مشهور بروید. پوشش تماما مشکی شخصیت بلک بل براساس قانون‌شکن مشهوری به نام بل استار (Belle Starr) طراحی شده است.

چارلز چاتنی براساس پل گوگن

بازی Red Dead Redemption 2

چارلز چاتنی (Charles Chatenay)، هنرمندی فرانسوی است که در جریان کوئست The Artist’s Way با او آشنا می‌شوید. پل گوگن (Paul Gaugin)، یکی از هنرمندان سبک پست‌امپرسیونیسم است که در زمان حیات با انتقادات بسیاری رو‌به‌رو بوده و پس از مرگ ارزش آثارش کشف شد. در کنار شباهت‌های ظاهری این دو، در نهایت چارلز عازم اقیانوس آرام جنوبی می‌شود که این امر نشان‌دهنده اقامت چاتنی در تاهیتی و جزایر مارکیز است.

چستر دمسن براساس فلورانس فاستر جنکینز

بازی Red Dead Redemption 2

چستر دمسن (Chester Damsen)، خواننده اپرایی است که آرتور مورگان و جوسیا ترلاونی (Josiah Trelawny) به او دستبرد می‌زنند. صدای آواز خواندن وحشتناک او و موفقیت‌ کنایه‌آمیزش، براساس فلورانس فاستر جنکینز (Florence Foster Jenkins) طراحی شده است. این خواننده آماتور به واسطه اجراهای ضعیف در اواخر قرن گذشته به شهرت رسید. با وجود تمسخر عموم مردم، فلورانس فاستر جنکینز اعتقاد و باور شدیدی به صدا و خوانندگی‌اش داشت.

دوروتیا ویکلو براساس سوفیا دولیپ سینگ

بازی Red Dead Redemption 2

دوروتیا ویکلو (Dorothea Wicklow)، فعال حقوق زنان است که او را در خیابان‌های سنت دنیس در حال تلاش برای دستیابی زنان به حق رای پیدا خواهید کرد. دوروتیا در بین جملاتش می‌گوید؛ «تبعیض علیه نیمی از جمعیت را تمام کنید». این شخصیت براساس سوفیا دولیپ سینگ (Sophia Duleep Singh)، یک دورگه هندی بریتانیایی که به واسطه اعتراضات یک‌نفره‌اش شناخته می‌شود، طراحی شده است.

ادموند لوری جونیور براساس استفن دی ریچاردز

بازی Red Dead Redemption 2

اغلب بازیکنان در بخش دوم بازی Red Dead Redemption 2 در هنگام جا‌به‌جایی بین کمپ وندر لیند و ولنتاین، با یکی از قربانیان ادموند لوری جونیور (Edmund Lowry Jr) رو‌به‌رو خواهند شد. نام این شخصیت اشاره‌ای به ادی لو (Eddie Low)، قاتل سریالی از سری GTA است. هر دوی این کاراکتر‌ها براساس قاتل سریالی به نام استفن دی ریچارد (Stephen Dee Richards)، معروف به Nebraska Fiend طراحی شده‌اند.

ال. هابز براساس بئاتریس پاتر

بازی Red Dead Redemption 2

ال. هابز یک تاکسیدرمیست است که در شهر استرابری می‌توانید او را پیدا کنید. او وظیفه آوردن اجساد حیوانات مختلف را به بازیکنان محول می‌کند. در پایان او کلکسیون حیوانات و سنجابی که شبیه به جان مارستون (John Marston) لباس پوشیده را به بازیکنان نشان می‌دهد. ال. هابز از نویسنده‌ای به نام بئاتریس پاتر (Beatrice Potter) الهام گرفته است. این نویسنده به واسطه ترسیم حیوانات با ویژگی‌های انسانی در داستان‌هایش از جمله Peter Rabbit مشهور است. علاوه بر این، استفاده از حروف در نام ال.هابز ممکن است اشاره‌ای به ای.ای. میلن (A.A. Milne)، نویسنده کتاب وینی پو (Winnie-the-Pooh) باشد.

اولین میلر براساس هنری دیوید توریو

بازی Red Dead Redemption 2

اولین میلر (Evelyn Miller)، نویسنده‌ای مشهور در دنیای مجموعه Red Dead است که پس از کار در یک دانشگاه معتبر، قصد فرار از تمدن و زندگی شهری و زندگی در یک کابین را دارد. این شخصیت براساس هنری دیوید توریو (Henry David Thoreau) طراحی شده و این دو دارای شباهت‌های ظاهری هستند. کتاب مشهور این نویسنده یعنی Walden تماما درباره بازگشت به طبیعت است. هنری دیوید توریو همانند اولین میلر، در حالی که مشغول به پایان رساندن آثارش بود، در سن جوانی درگذشت. تحسین داچ وندر لیند از اولین میلر را باید در مقاله مشهور توریو به نام «نافرمانی مدنی» (Civil Disobedience) جستجو کرد.

لویتیکس کورنوال براساس ای.اچ هریمن

بازی Red Dead Redemption 2

در حالی که بسیاری از شخصیت‌های فرعی بازی Red Dead Redemption 2 براساس افراد واقعی ساخته شده‌اند، شرکت راک استار در قبال برخی از کاراکتر‌های اصلی نیز چنین رویکردی را دنبال کرده است. لویتیکس کورنوال (Leviticus Cornwall) یکی از این دست شخصیت‌ها است که براساس ای.اچ هریمن (E.H. Harriman) طراحی شده است. این سرمایه‌دار آمریکایی به واسطه فیلم Butch Cassidy and the Sundance Kid که در قالب آن پینکرتون‌ها (Pinkertons) را به دنبال گروه بوچ می‌فرستد، مشهور شده است. کورنوال در شرایطی مشابه آژانس پینکرتون‌ را برای دستگیری گروه داچ استخدام می‌کند.

پروفسور مارکو دراگیچ براساس نیکولا تسلا

بازی Red Dead Redemption 2

مارکو دراگیچ (Marko Dragic) که کوئست A Bright Bouncing Boy روی او تمرکز دارد، براساس مخترع مشهور و شناخته‌شده نیکولا تسلا (Nicola Tesla) طراحی شده است. دراگیچ در صحبت‌هایش به این نکته اشاره می‌کند که «یک آمریکایی زبان‌باز» به او خیانت کرده است. این امر را می‌توان اشاره‌ای به رقابت بین نیکولا تسلا و توماس ادیسون (Thomas Edison) در دنیای واقعی دانست. با این وجود که تسلا برخلاف دراگیچ دست به ساخت ربات نزده، اما بدون شک فردی عجیب و غیر‌عادی بوده است.

خانواده آبردین براساس خانواده بندر

بازی Red Dead Redemption 2

خانواده آبردین (Abderdeen) جزو عجیب‌ترین و در عین حال ترسناک‌ترین کاراکتر‌هایی هستند که در طول بازی رد دد رمدپشن 2 با آن‌ها رو‌به‌رو خواهید شد. بری و تمی آبردین شخصیت‌های بی‌رحمی هستند که ابتدا افراد را فریب داده و پس از سرقت اموال، آن‌ها در گودالی پر از اجساد رها می‌کنند. متاسفانه، خانواده آبردین براساس یک خانواده واقعی به نام بندر (Bender) که در دهه ۱۸۷۰ دست به قتل مردم کانزیس می‌زدند، طراحی شده است. رابطه پیچیده بری و تمی به رابطه جان و کیت بندر شباهت دارد.

در صورتی که تا‌کنون بازی Red Dead Redemption 2 را تجربه نکرده و قصد خرید آن را دارید، می‌توانید از لینک‌های زیر اقدام به تهیه آن کنید:

نظر شما راجع به شخصیت‌های بازی رد دد ردمپشن 2 چیست؟ در کنار شخصیت‌های اصلی، کدامیک از کاراکتر‌های فرعی نظر شما را جلب کرده‌اند؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamerant

اینستاگرام تیلنو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *