بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش, عمومی, مقالات عمومی, یادداشت

راهنمای بازی Red Dead Online: هر آنچه که باید بدانید

بازی Red Dead Online

بازی Red Dead Online به عنوان حالت آنلاین بازی Red Dead Redemption 2 شناخته می‌شود و تجربه‌ای به شدت سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز را تحویل مخاطب می‌دهد. در این مطلب قصد داریم به معرفی جنبه‌های مختلف این اثر بپردازیم. با تیلنو همراه باشید.

 

بازی Red Dead Redemption 2، محصول سال ۲۰۱۸ کمپانی راک‌استار (Rockstar) که روی پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و ویندوز در دسترس قرار دارد، بدون شک یکی از بهترین آثار تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی است. این بازی که ساخت آن هشت سال طول کشیده و یکی از گران‌ترین بازی‌های تمام دوران است، به واسطه عملکرد عالی در بخش‌های داستان، شخصیت‌ها، جهان بازی، حجم بالای جزئیات و گرافیک مورد تحسین قرار گرفته و به عنوان مصداقی از معرفی بازی‌های ویدیویی به عنوان یک هنر شناخته می‌شود. همچنین بازی مذکور جوایز متعددی را از مراسم‌های مختلف دریافت کرده است و قرار گرفتن در بین پر‌فروش‌ترین بازی‌ها، نشان از محبوبیت بالای آن در بین مخاطبین دارد.

 

بازی Red Dead Online به عنوان بخش آنلاین بازی Red Dead Redemption 2 شناخته می‌شود که پس از چندین ماه قرار داشتن در حالت بتا، در نهایت در سال ۲۰۱۹ به صورت عمومی منتشر شد. نسخه جداگانه این بازی نیز در پایان سال ۲۰۲۰ در اختیار مخاطبین قرار گرفت که به واسطه آن بدون دریافت بازی Red Dead Redemption 2 قادر به تجربه بازی مذکور هستید. بازی Red Dead Online از زمان خروج از بتا موفقیت‌های بسیاری را به دست آورده و به کمک تجربه Co-op و رقابتی خود توانسته در حد و اندازه‌های Grand Theft Auto Online عمل کند. با وجود جذب حجم بالایی از بازیکنان، بازی ذکر شده دارای پیچیدگی‌هایی است که برای کسب بهترین تجربه لازم است با آن‌ها آشنا باشید. در این مطلب قصد داریم هر آنچه که لازم است از بازی Red Dead Online بدانید، در اختیار شما قرار دهیم. با تیلنو همراه باشید.

بازی Red Dead Online

 

بازی Red Dead Online برای دارندگان بازی Red Dead Redemption 2 رایگان است

علی‌رغم اینکه از نظر کمپانی راک‌استار بازی Red Dead Online یک اثر جداگانه است و می‌توان نسخه مستقل آن را خریداری کنید، اما تمامی دارندگان بازی Red Dead Redemption 2 می‌توانند بدون صرف هزینه اضافه این بازی را تجربه کنند. نکته حائز اهمیت این است که همانند اکثریت بازی‌های آنلاین کنسولی، انجام بازی Red Dead Online نیازمند در اختیار داشتن اشتراک PlayStation Plus روی کنسول پلی استیشن 4 یا اشتراک Xbox Live روی کنسول ایکس باکس وان است.

 

نحوه دسترسی به بازی Red Dead Online از طریق بازی Red Dead Redemption 2

پس از نصب موفق بازی Red Dead Redemption 2 روی پلتفرم‌های ویندوز، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان، با انتخاب گزینه Online می‌توانید به بازی Red Dead Online دسترسی پیدا کنید. پس از این بخش باید لودینگ نسبتا طولانی را تحمل کرده و اگر برای اولین بار وارد این بخش می‌شوید، شخصیت خود را بسازید.

بازی Red Dead Online

ساخت شخصیت در بازی Red Dead Online

از آنجایی که بازی Red Dead Online مستقل از بازی Red Dead Redemption 2 است، امکان تجربه بازی در قالب شخصیت آرتور مورگان وجود ندارد. در مقابل در زمان اولین ورود به بخش آنلاین، لازم است شخصیت خود را بسازید. به واسطه حجم بالای موارد قابل شخصی‌سازی، می‌توانید براساس سلیقه خود اقدام به ساخت شخصیت مورد‌ نظر خود کنید. پس از ساخت شخصیت، وارد بخش اصلی بازی می‌شوید. داستان بازی Red Dead Online از این قرار است که کاراکتر شما به جرم قتل دستگیر و در Sisika Penitentiary زندانی شده است. پس از ۶ ماه و در حین انتقال زندانی‌ها، گروهی از افراد مسلح سد راه شده و شخصیت شما را نجات می‌دهند. از این مرحله است که بازی آغاز شده و براساس سلیقه خود می‌توانید مراحل داستانی را انجام داده و حالت‌های مختلفی را تجربه کنید.  کمپانی راک‌استار در توضیحات فعالیت‌های قابل انجام در بازی Red Dead Online چنین گفته است:

جهان بازی را به تنهایی یا با دوستانتان کاوش کنید. گروهی تا سقف هفت نفر تشکیل دهید یا به دیگر گروه‌ها ملحق شوید؛ در کمپ خود دور آتش جمع شوید؛ به شکار یا ماهی‌گیری بپردازید؛ از شهر‌های شلوغ دیدن کنید؛ با گروه‌های دشمن بجنگید و به مخفیگاه‌های آن‌ها حمله کنید؛ به دنبال گنج بروید؛ در پنج ایالت بازی ماموریت‌های مختلف را برعهده بگیرید و با شخصیت‌های آشنا تعامل داشته باشید؛ در درگیری‌های اتفاقی و نبرد‌های از پیش تعیین‌شده با دیگر قانون‌شکنان مبارزه کنید؛ و با دیگر بازیکنان رقابت کرده یا چالش‌های موجود در جهان بازی را انجام دهید.

در حال حاضر بازی Red Dead Online از حداکثر ۳۲ بازیکن در یک سرور پشتیبانی می‌کند. امکان انجام ماموریت‌های داستانی به صورت Co-op وجود داشته، اما در فاصله بین هر یک از ماموریت‌ها، می‌توانید به تنهایی در جهان بازی حرکت کرده و وظایف مختلفی را به انجام برسانید. به کمک تابلو‌های راهنما و ویژگی Fast Travel می‌توانید بین شهر‌ها به سرعت جا‌به‌جا شوید.

 

بازی Red Dead Online

حالت‌ های رقابتی بازی Red Dead Online

بازی Red Dead Online دارای حالت‌های رقابتی متعددی است که در آینده تعداد آن افزایش خواهد یافت. حالت‌های مختلف بخش چند‌نفره در قالب پلی‌لیست‌ها از طریق منوی اصلی و در هر زمان در دسترس قرار دارند. در این بازی می‌توانید در پلی‌لیست Showdown Series با پشتیبانی تا سقف ۱۶ بازیکن یا در پلی‌لیست Showdown Series Large که دارای محیط بزرگتر بوده و از حداکثر ۳۲ بازیکن پشتیبانی می‌کند، اقدام به تجربه بازی کنید. برخی از حالت‌های بازی Red Dead Online به شرح زیر هستند:

 

 • Gun Rush: این حالت به صورت بتل رویال ۳۲ نفره به صورت تک‌نفره یا به صورت تیمی قابل انجام است. در این حالت وظیفه دارید همزمان با کوچک شدن محیط قابل بازی، اسلحه‌ و مهمات پیدا کنید.
 • Shootout: حالت Deathmatch استاندارد که به صورت تک‌نفره و تیمی قابل انجام است.
 • Most Wanted: حالت Deathmatch که از قوانینی جالبی بهره می‌برد. با بالا رفتن رتبه شما در جدول امتیازات، دیگر بازیکنان با کشتن شما امتیاز بیشتری دریافت می‌کنند. در این حالت تعداد کشته‌ها کمتر اهمیت دارد، بلکه مهم آن است که چه کسی را می‌کشید.
 • Make it Count: نسخه خاصی از بتل رویال که تنها در بازی Red Dead Online دیده می‌شود. در این حالت تعداد ۱۶ یا ۳۲ بازیکن در محیطی که به مرور مناطق در دسترس آن کاهش پیدا می‌کنند، قرار می‌گیرند. تنها اسلحه‌های موجود تیر و کمان و چاقو بوده و باید با استفاده از آن به تنها قانون‌شکن زنده تبدیل شوید. به دلیل محدود بودن تعداد تیر‌ها و چاقو‌ها محدودیت، لازم است هوشمندانه از آن‌ها استفاده کنید.
 • Name Your Weapon: در این حالت امتیازی که از کشتن بازیکنان به دست می‌آورید براساس اسلحه مورد استفاده متغیر است. هر چه سلاح دشوار‌تری را استفاده کنید، امتیاز بیشتری به دست خواهید آورد. حالت Name Your Weapon هم به صورت تک‌نفره و هم به صورت تیمی قابل بازی است.
 • Hostile Territory: در این حالت استراتژی اهمیت بالایی دارد. در حالت Hostile Territory دو تیم در مقابل هم قرار می‌گیرند و برای در اختیار گرفتن و کنترل مناطق با هم مبارزه می‌کنند.
 • Races: اگر قصد دارید از تیر‌اندازی فاصله بگیرید، شرکت در مسابقات اسب‌دوانی مناسب شما خواهد بود. مسابقات متفاوتی وجود دارد که می‌توانید در آن‌ها شرکت کرده و مهارت اسب‌ سواری خود را محک بزنید.

در کنار پلی‌لیست‌ها، حالت‌های تصادفی به نام Free Roam Events در محیط بازی ظاهر می‌شوند که در قالب آن‌ها باید در رویداد‌هایی همچون ماهی‌گیری، تیراندازی و شکار حیوانات وحشی شرکت کنید. همچنین با اضافه شدن مشاغل (Roles)، حالت‌های جدیدی مانند Manhunt ،Trade Route و Condor Egg به بازی اضافه شده است.

 

بازی Red Dead Online

ماموریت‌های Co-op و سیستم Honor

در بازی Red Dead Online با ماموریت‌هایی رو‌به‌رو خواهید شد که لازم است همراه با دیگر بازیکنان تا سقف چهار نفر آن‌ها را انجام دهید. این ماموریت‌ها که تعداد آن‌ها بیش از ۲۰ ماموریت است، در قالب دو خط داستانی A Land of Opportunities و A Life of ‘Shine وجود دارند. در زمان ورود به این دسته از ماموریت‌ها در کنار یک تا سه بازیکن دیگر قرار گرفته و با هم اقدام به انجام آن می‌کنید.

 

براساس اعلام کمپانی راک‌استار سیستم Honor المانی مهم در ماموریت‌ها بوده و باعث ایجاد تفاوت‌هایی در آن‌ها خواهد شد. همانند بازی Red Dead Redemption 2، اعمال خیر و شر شما رهگیری شده و روی میزان شرافت شما تاثیر خواهند داشت. در کنار ماموریت‌های Co-op، ماموریت‌های دیگری به نام Free Roam وجود دارد که در هنگام مواجهه با Stranger‌ها در دسترس قرار می‌گیرند. سطح Honor روی شرایط این ماموریت تاثیر‌گذار هستند. در صورتی که شرافت بالایی داشته باشید، از شما خواسته می‌شود تا از افراد محافظت کنید. در مقابل اگر سطح شرافت پایین باشد، باید اعمالی همچون کمک به جنایتکاران انجام دهید. کمپانی راک‌استار از حضور «چهره‌های آشنا» در بازی Red Dead Online گفته که واکنش آن‌ها به سطح Honor شما بستگی دارد.

 

نحوه به دست آوردن امتیاز XP

با انجام فعالیت‌های مختلف در بازی Red Dead Online می‌توانید امتیار XP به دست آورده و سطح شخصیت خود را افزایش دهید. همچنین به واسطه این امر آیتم‌های جدیدی در اختیار شما قرار می‌گیرد که مهارت‌ها را ارتقا می‌دهند. در مجموع ۴۲۵ جایزه در ۱۲ بخش مختلف از جمله مبارزه، شکار، تیراندازی و جرائم وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را دریافت کنید. با پیدا کردن کارت‌ها و افزایش سطح شخصیت می‌توانید توانایی‌های خود را شخصی‌سازی کنید.

 

بازی Red Dead Online

بازی Red Dead Online براساس بازخورد بازیکنان تکامل پیدا می‌کند

از زمان خروج بازی Red Dead Online از حالت بتا، اهمیت نظرات بازیکنان برای کمپانی راک‌استار اهمیتی دو‌چندان پیدا کرده است. این کمپانی از تمامی نظرات از اعلام باگ تا پیشنهاد برای محتوا‌های آینده استقبال کرده و آن‌ها را در بازی مذکور لحاظ می‌کند. براساس اعلام کمپانی راک‌استار «در صورت مواجهه با هر گونه مشکلات فنی لطفا برای دریافت کمک یا اعلام مشکلات به سایت پشتیبانی راک‌استار مراجعه کنید». همچنین به منظور به اشتراک گذاشتن بازخورد کلی‌تان با سازندگان می‌توانید از صفحه مربوطه در وب‌سایت رسمی کمپانی راک‌استار اقدام کنید. اعمال تغییرات در سیستم اقتصاد بازی Red Dead Online یکی از مواردی است که به واسطه شکایات مردمی انجام شده است. بازیکنان بسیاری از گران بودن آیتم‌ها و عدم دریافت پاداش مناسب در قبال انجام فعالیت‌ها گله‌مند بودند. تعدادی از تغییرات انجام شده در بازی Red Dead Online به شرح زیر است:

 

 • در ۱۴ دسامبر ۲۰۱۸ کمپانی راک‌استار اعلام کرد که در اوایل ۲۰۱۹ آپدیت‌هایی اضافه‌ای را منتشر خواهد کرد. یکی از اهداف اصلی این بروز‌رسانی‌ها اضافه کردن معیار‌های Anti-Griefing است. Griefing به شرایطی گفته می‌شود که بازیکنان با انجام کار‌هایی مثل کشتن بی دلیل دیگر بازیکنان، موجب از بین بردن لذت تجربه بازی می‌شوند.
 • در ۹ ژانویه ۲۰۱۹ اعلام شد که کمپانی راک‌استار در حال کار روی یک سیستم پاداش برای جلوگیری از Griefing است. به این واسطه بازیکنانی که مرتکب چنین امری شوند، جایزه‌بگیرانی از ایالت‌های مختلف با هدف دریافت پاداش به دنبال آن‌ها می‌آیند. همچنین راک‌استار سیستمی را آزمایش می‌کند که بازیکنان مشکل‌ساز روی نقشه مشخص شوند تا دیگر بازیکنان بتوانند راحت‌تر از آن‌ها دوری کنند.
 • در آپدیت سپتامبر ۲۰۱۹، سیستم مشاغل به بازی اضافه شد و این امکان در اختیار بازیکنان قرار گرفت تا در قالب شغل‌هایی همچون جایزه‌بگیر که هر‌یک دارای ویژگی‌ها و اهداف خاص هستند، به تحربه بازی بپردازند.
 • کمپانی راک‌استار با انتشار بروز‌رسانی در دسامبر ۲۰۱۹ بخش مشاغل را گسترش داده و شغل فروشنده غیر‌قانونی نوشیدنی را نیز به بازی اضافه کرد. به این واسطه می‌توانید ملک خریداری کرده و تجارت غیرقانونی خود را آغاز کنید.

کمپانی راک‌استار به صورت مداوم ماموریت‌های داستانی، رویداد‌های مختلف، حالت‌های چندنفره جدید، سلاح و لباس به بازی اضافه می‌کند. این کمپانی بارها اهمیت دادن به جامعه بازیکنان را اثبات کرده و از اضافه شدن ویژگی‌هایی که بیشترین درخواست را دارند، گفته است.

 

بازی Red Dead Online

خرید‌ های درون بازی

بازی Red Dead Online دارای فروشگاه درون بازی است که به واسطه آن می‌توانید شمش طلای اختصاصی با پول واقعی خریداری کنید. به کمک این ارز درون بازی می‌توانید آیتم‌های متنوع خریداری و به سرعت در بازی پیشرفت کنید. شمش‌های طلا به صورت مجموعه به فروش رسیده و قیمت آن‌ها از ۱۰ دلار آغاز می‌شود. تعداد و قیمت شمش‌های طلا قابل خرید به شرح زیر است:

 • ۲۵ شمش طلا، قیمت: ۱۰ دلار (قیمت خرید اول: ۵ دلار)
 • ۵۵ شمش طلا، قیمت: ۲۰ دلار
 • ۱۵۰ شمش طلا، قیمت: ۵۰ دلار
 • ۲۴۵ شمش طلا، قیمت: ۷۵ دلار
 • ۳۵۰ شمش طلا، قیمت: ۱۰۰ دلار

آیا تا‌کنون بازی Red Dead Online را تجربه کرده‌اید؟ آیا این بازی پتانسیل قرار گرفتن در کنار بازی GTA Online را دارد؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید. اگر تا‌کنون بازی Red Dead Redemption 2 را تهیه نکرده و قصد خرید آن را دارید، ما در فروشگاه تیلنو با بهترین قیمت این بازی را به فروش می‌رسانیم. برای خرید بازی مذکور می‌توانید به صفحه فروش نسخه پلی استیشن 4 و نسخه ایکس باکس وان مراجعه کنید. همچنین پیش از این راهنمای تروفی بازی Red Dead Redemption 2 را در بلاگ تیلنو منتشر کرده‌ایم.

 

منبع: DigitalTrends

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید