بازی, مقالات علمی, یادداشت

بازی Red Dead Redemption 2: مخوف‌ترین راز‌های بازی

بازی Red Dead Redemption 2

بازی Red Dead Redemption 2 که جدیدترین بازی شرکت Rockstar در دنیای بازی‌های ویدیویی است، به هیچ وجه با انواع Easter Egg و نکات مخفی بیگانه نیست و تعداد زیادی از این موارد را در خود جا داده است، به طوری که می‌توان با کمی دقت به وجود اکثر آن‌ها پی برد. اما در این میان، نکات مخفی و تعدادی Easter Egg وجود دارد که در نوع خود بسیار عجیب و دلهره آور هستند.

بازی Red Dead Redemption 2

بازی Red Dead Redemption 2 بدون شک یکی از بزرگ‌ترین و پرجزئیات‌ترین آثاری است که در تاریخ بازی‌های ویدیویی منتشر شده است. این بازی، در اکثر جزئیات سر بلند از میدان بیرون می‌آید و کم‌تر ایرادی بر آن وارد است. اثری به شدت باشکوه و قابل احترام که می‌توان آن را جزء یکی از بهترین بازی‌های نسل هشتم و دهه‌ی پیش دانست. به طور تقریبی، هیچ اثری پیش از بازی Red Dead 2 نتوانسته بود این حجم از جزئیات و احساسات را وارد یک بازی ویدیویی کند. این حجم بزرگ از جزئیات که بدان اشاره کردیم، Easter Egg و نکات مخفی را نیز در بر می‌گیرد. به عبارتی دیگر، این بازی آن قدر نکته‌ی مخفی و عجیب دارد، که پرداختن به آن‌ها ساعت‌ها طول می‌کشد. در طول بازی Red Dead Redemption 2 ممکن است با هر اتفاق عجیبی روبرو شوید؛ از ناپدید شدن تماشاچیان در یک تئاتر موزیکال گرفته تا مشاهده کردن یک سفینه‌ی UFO در روستایی متروکه که حتی عقب افتاده‌ترین آدم‌ها هم قادر به زندگی در آن جا نیستند.

البته در کنار این نکات مخفی و جالب که توجه به آن‌ها می‌تواند سرگرم کننده باشد، نکاتی وجود دارد که ممکن است اعصاب برخی از طرفداران را مخدوش کند و برای لحظاتی هم که شده، یک شوک عصبی به آن‌ها وارد کند. با توجه به ذات و طبیعت ناآرام و خشن بازی، دیدن برخی از این جزئیات نباید آن قدرها هم بر روی یک فرد تاثیر بگذارد، اما شرکت Rockstar بعضی موقع‌ها قدم خود را از این محدود هم فراتر می‌گذارد و به تعریف برخی از داستان‌ها می‌پردازد که هیچ کس انتظار ندارد آن‌ها را در قالب یک بازی ویدیویی ببیند. اما از طرفی دیگر، راکستار می‌تواند به این موضوع افتخار کند که برخی از این رازها حتی پس از گذشت دو سال از عرضه‌ی رسمی بازی، هنوز هم ناشناخته هستند. هم چنین، برخی از این رازها به تازگی شناخته شده‌اند و کم‌تر کسی پس از عرضه‌ی رسمی بازی، به آن‌ها توجه کرده است و همین موضوع، باعث ناشناخته ماندن آن‌ها می‌شود.

رازهای مخوف بازی Red Dead Redemption 2

بازی Red Dead Redemption 2

مردی در مخفیگاه مایکا (Micah)

بازی Red Dead Redemption 2

چند روز پیش، یکی از کاربران Reddit متوجه نکته‌ای شد که اکثر بازیکنان در مدت زمانی که به تجربه‌ی بازی مشغول بودند، متوجهش نشده‌اند. با توجه به اطلاعات، مایکا یک مخفیگاه در نوک کوه Hagen دارد که حاوی رازهای بسیار مخوف و دردناکی است. مایکا، این این مخفیگاه برای انجام دادن کارهای خلاف خود استفاده می‌کرده است. اگر به نزدیکی این منطقه بروید، یک کلبه‌ی کوچک را مشاهده می‌کنید که از برف پوشیده شده است و به سختی می‌توان آن را از راه دور تشخیص داد و برای دیدن آن، باید تا حد ممکن به این کلبه نزدیک شوید. اما مورد عجیب دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، این است که شما نمی‌توانید به طور معمولی، وارد آن شوید و شرایط را بررسی کنید. اما از آن جایی که این کلبه از چوب و الوار کوچک درست شده است، می‌توان به راحتی محتویات و صحنه‌های داخل آن را دید.

با توجه به ویدیویی که آن کاربر Reddint منتشر کرده بود، در داخل این کلیه یک جسد در حالی در خانه حضور دارد که بدن او طور کامل از یخ پوشیده شده است. آن طور که از ظاهر مشخص است، این جسد با اسلحه یا ضربات مشت جان خود را از دست نداده است، بلکه آن جا بدون آب و غذا و آتش زندانی شده تا یخ بزند و از سرما بمیرد. اگر از دوربین شکاری خود استفاده کنید، می‌توانید جزئیات داخل این کلبه را مشخص و واضح‌تر مشاهده کنید. در واقع، این جسد روی یک مستراح نشسته است و روی همین صندلی مستراح، یخ زده و مرده. هم چنین، این مرد یخ زده یک تکه چوب را با دستان خود نگه داشته و به همین حال رها شده است. اما متاسفانه، هویت این مرد آن طور که باید مشخص نیست و کسی تا کنون نتوانسته هویت این جسد را مشخص کند؛ حتی دلیل این که چرا او در بین این سرما رها شده تا یخ بزند هم واضح نیست. اما آن چه که در این میان توسط کاربران تایید شده است، آن است که این کلبه مربوط به شخصیت مایکا بل (Micah Bell) است. در واقع، از آن جایی که مایکا یکی از منفورترین و بدجنس‌ترین کاراکتر‌های بازی است، مشخص می‌شود که این کلبه و جزئیات ذکر شده، کار او و ذهن کثیفش است.

آزمایش ناموفق

بازی Red Dead Redemption 2

مورد مایکا تنها نکته‌ی مخوف بازی نیست و موارد دیگری نیز وجود دارند که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد. یکی از این موارد، یک نمونه‌ی آزمایشگاهی است که بدنی شبه انسان دارد. در واقع، این نمونه‌ی آزمایشی آن طور که باید طبق برنامه پیش نرفته و به یک فاجعه‌ی زیستی بدل شده است. اما باید بدانید، این Easter Egg دیگر مانند قبل ناشناخته و مخوف نیست و بسیاری از بازیکنان آن را در طول بازی مشاهده کرده‌اند. اما این مورد، برای آن دسته از بازیکنانی که گوشه به گوشه و جزء به جزء بازی را نگشته‌اند، تا حدودی ناشناس است و آشنا شدن با آن، خالی از لطف نیست.

در غرب Trade Post که در منطقه‌ی Van Horn قرار دارد، یک خانه‌ی متروکه وجود دارد که اگر آن را از خارج نگاه کنید، هیچ ایرادی ندارد و مانند صدها خانه‌ی متروکه‌ی دیگری است که در بازی Red Dead Redemption 2 وجود دارد. اما موضوع جایی جالب‌تر می‌شود که بازیکنان یک موجود عجیب الخلقه را درون آن پیدا می‌کنند که با ظاهر خارج خانه، تناقض بسیاری دارد. نمونه‌ی آزمایشی که از آن یاد کردیم، در داخل این خانه‌ی متروک، قرار دارد و مدت‌ها است که از آن جا کوچک‌ترین حرکتی نکرده است.

اگر می‌خواهید دنبال این خانه و این موجود بروید، باید بدانید که در این خانه به هیچ وجه باز نمی‌شود و نمی‌توان به راحتی از طریق در، وارد خانه شد. در واقع، شما باید یک درشکه یا کالسکه را به همراه خود به نزدیک این خانه بیاورید. هنگامی که این کار را انجام دادید و با استفاده از درشکه بالا رفتید، می‌توانید از طریق پنجره‌ای که باز است، داخل خانه رفته و دنبال سایر ماجرا بروید. در ادامه، شما می‌توانید این نمنونه‌ی آزمایشی ناموفق را مشاهده کنید. برخی از بازیکنان مدعی شده‌اند که این موجود، اشاره‌‌ای به دنیای کارتونی South Park دارد. ارتباط این نمونه، با South Park یا هر دنیای دیگری، تایید نشده است و کسی نمی‌تواند با اطمینان، درباره‌ی این موضوع اظهار نظر کند؛ یا حداقل تا زمانی که یک مدرک موثق‌تر از این موجود، به دست برسد. اما شما می‌توانید به او نزدیک‌تر شده و نگاه نزدیک‌تری به بدن او کنید. در این زمان، متوجه خواهید شد که این موجود، آن طور که از ظاهر مشخص است حاصل ترکیب چندین حیوان مانند گراز، آهو و… است و همان طور هم که پیش‌تر اشاره کردیم، شباهت نسبی به انسان دارد و شامل اندام‌های انسانی هم می‌شود.

اما موضوع جایی مخوف‌تر می‌شود که ادامه‌ی خانه را هم بگردید. در سایر نقط این خانه، اندام‌های دیگری نیز پیدا می‌شود که می‌توان آن را به همین موجود عجیب تعمیم داد. این اندام‌ها، داخل یک ماده‌ی شیمیایی هستند که از آن‌ها برای درست کردن تاکسی درمی و خشک کردن حیوانات برای تزئین استفاده می‌شود. همین موضوع، می‌تواند گویای دو نکته باشد. اول این که صاحب این خانه یک آدم روانی بوده که سعی داشته از ترکیب یک انسان و چند حیوان، یک مجسمه درست و از آن به عنوان یک مجسمه‌ی تزئینی بهره ببرد. نکته‌ی دوم هم این است که یک دانشمند دیوانه، سعی داشته با پیوند زدن اندام‌های مختلف انسان و حیوان، یک موجود جدید را تولید کند تا گونه‌ای جدید را وارد دنیای بازی Red Dead Redemption 2 کند. البته که او در این کار شکست خورده است و خانه و نمونه‌ی آزمایشی خود را تنها گذاشته و از آن جه مهاجرت کرده است. شاید هم بتوان این گونه گفت کسی که این کار را انجام داده، موفق به تحمل کارهای خود نشده و از آن جا اقدام به فرار یا خود کشی کرده است.

لانه‌ی جادوگرها

بازی Red Dead Redemption 2

بازی Red Dead Redemption 2 پر از فرقه‌های و گروه‌های افراطی عجیب و غریب است که سطح نقشه را به خوبی پوشش داده‌اند. از گروه‌های آدم خوار گرفته، تا روشن فکران و دانشمندان. اما آن چه که بازی Red Dead Redemption 2 زیاد به آن اشاره نمی‌کند، حضور جادوگر و ساحره‌ها در نقشه‌‌‌ی بازی است. به عبارتی دیگر، شما می‌توانید در جنگلی که در شمال منطقه‌ی Grizzlies واقع شده است، لانه و پایگاهی را پیدا کنید که شباهت زیادی به پایگاه‌های جادوگرهایی دارد که نظیر آن را در سطح دنیای سرگرمی دیده‌ایم. اما این پایان کار نیست و شما می‌توانید با بیش‌تر گشتن در این منطقه، وسایل و چوب دستی‌هایی مشاهده کنیم که به صورت بدیهی به جادو و ساحران مرتبط است. علاوه بر این موارد، در این لانه یک دیگ وجود دارد که از طبیعت واقعی صاحبش، رونمایی می‌کند. در واقع، اگر به دیدن انیمیشن‌ها و فیلم‌های فانتزی پرداخته‌اید، به احتمال زیاد جادوگرانی را ملاقات کرده‌اید که در دیگ خود، معجون‌های عجیب و غریبی درست می‌کنند. این دیگ هم، به موضوعی مشابه اشاره دارد و از جادو و جمبل واقع در این لانه، خبر می‌دهد.

هم چنین، قضیه‌ای که می‌توان به آن اشاره کرد، این است که شما در طول بازی Red Dead Redemption 2 با خبرهایی مبنی بر گم شدن چند کودک روبرو می‌شوید. ممکن است این جادوگرها با فریب دادن بچه‌ها، آن‌ها را وارد فرقه‌ی خود کرده باشند و از آن‌ها برای انجام دادن اهداف خود استفاده می‌کردند. البته این مورد به طور کامل تایید نشده است و تنها در حد یک حدس و گمان بی‌پایه است که از روی احساسات نشئت می‌گیرد. اما از آن طرف هم شاید این کار به طور واقعی بر عهده‌ی این جادوگران باشد. در حال حاضر، تنها باید صبر کنیم تا ببینیم که آیا این نظریه درست است و می‌توان به آن اعتنا کرد یا خیر. در واقع، تنها یک مدرک و سند رسمی می‌تواند این راز را برای همه‌ی افراد آشکار کند و بازیکنان را از سردرگمی خارج کند.

در پایان می توایند در صورت تمایل، خود به کشف این رازها اقدام کنید. برای این کار کافی است تا به صفحه‌ی خرید بازی Red Dead Redemption 2 مراجعه نمایید.

نظر شما در مورد راز‌ها و Easter Eggهای بازی Red Dead Redemption 2 چیست؟ آیا این نکات برای شما هم به اندازه‌ی کافی جالب هستند یا ترجیح می‌دهید که به انجام دادن کارهای دیگری در جهان بازی بپردازید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *