عمومی, بازی, راهنمای خرید بازی PS4, راهنمای خرید بازی PS5, راهنمای خرید بازی Xbox Series X/S, یادداشت

هرآنچه باید درباره ریبوت بازی Saints Row بدانید

هرآنچه باید درباره ریبوت بازی Saints Row بدانید

بازی Saints Row یک اثر متفاوت و جهان‌باز (Open World) است که طرفداران خاص خود را دارد. حالا این مجموعه قرار است بار دیگر خودنمایی کند. این اتفاق با عرضه ریبوت جدید این فرنچایز رخ خواهد داد. ما در این مقاله قصد داریم هرآنچه درباره ریبوت بازی Saints Row می‌دانیم، با شما به اشتراک بگذاریم. پس در ادامه همراه تیلنو باشید.

از انتشار آخرین نسخه مجموعه Saints Row زمان زیادی می‌گذرد. اگرچه بازی Saints Row: Gat out of Hell در سال 2015 و بازی Agents of Mayhem (اثری که وقایع‌اش در همان جهان جریان داشت) در سال 2017 منتشر شد، اما از عرضه آخرین نسخه شماره‌دار این فرنچایز حدود هشت سال گذشته است. در رویداد گیمزکام (Gamescom) استودیو Volition و Deep Silver بالاخره از نسخه جدید این مجموعه رونمایی کردند. این بازی که ریبوتی از فرنچایز به حساب می‌آید، با نام Saints Row منتشر خواهد شد. قابل ذکر است که این اثر در اوایل سال بعد میلادی عرضه می‌شود. ما در ادامه قرار است هر اطلاعاتی که درباره ریبوت بازی Saints Row در اختیار داریم، با شما به اشتراک بگذرایم.

یک ریبوت تمام و کمال

هرآنچه باید درباره ریبوت بازی Saints Row بدانید

سری بازی‌های Saints Row در طی این سال‌ها بیشتر و بیشتر در اغراق کردن زیادی روی کردند. در واقع اوضاع به حدی رسید که داستان بازی‌های Saints Row 4 و Gat Out of Hell کمی مسخره شده بود. در آن زمان سوال همه این بود که سازندگان تا کی قرار است همین مسیر را ادامه دهند. بدون شک این سوال برای خود استودیو Volition نیز مطرح بود. حالا استودیو سازنده تصمیم گرفته که یک ریبوت از این فرنچایز عرضه کند. بازی جدید که بدون پیشوند یا پسوند فقط Saints Row نام دارد، اثری کاملا متفاوت خواهد بود. این بازی که قرار است سر و شکلی تازه داشته باشد، از نظر داستانی به نسخه‌های قبلی ارتباطی ندارد و تجربه‌ای کاملا مجزا از آثار پیشین خواهد بود. ریبوت بازی Saints Row داستانی واقع‌گرایانه‌تر ارائه می‌دهد و قرار است ماجراهای یک باند خلافکار نوپا را در جهان امروزی و مدرن روایت کند. استودیو Volition اعلام کرده که ریبوت بازی Saints Row، مجموعه را به ریشه‌های برمی‌گرداند. اگرچه آن‌ها تاکید کردند که همان مبالغه‌های خاص فرنچایز و شوخی‌هایی که مجموعه به آن معروف است، باز هم در نسخه جدید به چشم خواهند خورد. فقط در اضافه کردن این ویژگی‌ها کمی محافظه‌کار بوده‌اند و خبری از شوخی‌های بیش از حد و مبالغه‌آمیز در آن نیست.

داستان

داستان ریبوت بازی Saints Row حول محور یک گروه خلافکار نوپا می‌گردد. استودیو Volition گفته که این اثر، داستان یک گروه تازه‌کار از خلافکاران را دنبال خواهد کرد که می‌خواهند امپراطوری جنایی خود را تاسیس کنند. این بازی چهار شخصیت محوری دارد. یکی از آن‌ها که شخصیت مثبت و اصلی داستان محسوب می‌شود، رئیس گروه است. او با سه نفر دیگر همکاری می‌کند که هر یک از آن‌ها افراد تاثیرگذاری در شهر هستند. آن‌ها که از حرف شنوی و «چشم» گفتن خسته شده‌اند، گرد هم آمده و تصمیم می‌گیرند گروهی جدید تشکیل دهند. این گروه که The Saints نامیده می‌شود، باید جایگاه مناسبی در شهر به دست بیاورد و اعضای آن سعی می‌کنند تا نام گروه‌شان را بر سر زبان‌ها بیندازند.

شخصیت‌ها

هرآنچه باید درباره ریبوت بازی Saints Row بدانید

حالا این چهار نفر که قرار است نقش محوری در داستان ریبوت بازی Saints Row داشته باشند، چه کسانی هستند؟ یکی از آن‌ها همانطور که گفتیم، شخصیت اصلی است که Boss نامیده می‌شود. استودیو Volition از این شخصیت به عنوان یک «ماشین کشتار جذاب» یاد کرده است. در این بازی نیز بازیکنان می‌توانند کاراکتر (باس) Boss را شخصی‌سازی کنند. این شخصی‌سازی شامل بخش تعیین جنسیت، صدا و موارد بیشتر می‌شود. انتخاب‌های شما در این اثر کم نیست و درست مانند نسخه‌های پیشین، در این بازی نیز صداپیشه‌های زیادی مشارکت داشته‌اند. با این حال ریبوت بازی Saints Row پا را فراتر گذاشته و به دامنه انتخاب شما برای گزینش صدای شخصیت اصلی وسعت بیشتری داده است.

همچنین شخصیتی به نام الی (Eli) در بازی وجود دارد که گفته می‌شود مغز متفکر گروه The Saints است. طراح اصلی نقشه و استراتژی انجام ماموریت‌ها با الی است و هوش او موجب پیشروی اقدامات مختلف می‌شود. کوین (Kevin) که یک دی جی (DJ) است، دیگر شخصیت این اثر محسوب می‌شود. او از بچگی یتیم بوده و در پرورشگاه بزرگ شده‌ است. کوین خودش را فردی مهربان و ماجراجو می‌داند. نفر آخر گروه نیز نینا (Nina) نام دارد. او متخصص مکانیک بوده و یک راننده ماهر است. نینا در رشته مردم‌شناسی و تاریخ هنر تحصیل کرده، ولی عشقش به ماشین‌ها همیشه برایش در اولویت قرار داشته است.

سانتو ایلسو

هرآنچه باید درباره ریبوت بازی Saints Row بدانید

ریبوت بازی Saints Row شما را به یک شهر کاملا جدید می‌برد. در نتیجه قرار نیست بار دیگر شهر‌های Stilwater یا Steelport را ببینیم. هر چه نباشد به قول سازندگان این اثر یک ریبوت کامل است و وجود یک لوکیشن کاملا تازه برای آن ضرورت دارد. ریبوت بازی Saints Row شما را به شهر Santo Ileso می‌برد؛ جایی که با الهام از جنوب غرب آمریکا ساخته شده است. اطراف این شهر را مناطق بیابانی وسیعی پوشانده است. اما استودیو Volition گفته که این منطق از نظر رنگ و لعاب کاملا غنی بوده و جلوه‌های نمادین، مکان‌های دیدنی و نواحی منحصر به فرد در آن به کرات به چشم می‌خورند. شما در این شهر می‌توانید کارهای متنوعی انجام دهید و تقریبا دستتان برای انجام هر کاری باز است. این ویژگی‌ها تنها به همین موارد خلاصه نمی‌شوند و پس از عرضه، با خصوصیات بیشتری در بازی آشنا خواهیم شد. به گفته‌ی سازندگان بازی، شهر ساخته شده در این نسخه، بزرگترین نمونه در کل فرنچایز Saints Row بوده و از نظر تنوع لوکیشن نیز از سایر نسخه‌ها برتر است.

بخش‌ها

مناطق متنوعی که در سانتو ایلسو وجود دارند، هر یک بخش‌های خاصی را تشکیل می‌دهند. در واقع این شهر 9 بخش مختلف دارد. هر یک از این 9 بخش ویژگی‌های خاص خود را داشته و تم متفاوتی را ارائه می‌دهند. می‌توان گفت اتمسفر و محیط هر بخش به شکلی خاص طراحی شده که بازیکنان پس از مدتی از اثر دل‌زده نشوند. مثلا در بازی شاهد نواحی تجاری و شلوغ، محیط بیابانی یا ناحیه پر از نورهای نئونی با خانه‌هایی مجلل خواهید بود. استودیو Volition گفته که وجود تنوع در نواحی مختلف جهان بازی موجب می‌شود که بازیکنان برای رفت و آمد در این مناطق از روش‌های گوناگونی استفاده کنند. برای مثال از آنجایی که نواحی تجاری پر از ساختمان‌های بلند است، بازیکنان تشویق می‌شوند که از Wingsuit (که برای اولین بار در مجموعه شاهدش خواهیم بود) برای رفتن به مکان‌های مورد نظرشان استفاده کنند. همچنین وجود نواحی بیابانی به دلیل وسعت زیادشان به بازیکنان این امکان را می‌دهد که بتوانند با ماشین‌های مخصوص از رانندگی لذت ببرند.

گروه‌ها

هرآنچه باید درباره ریبوت بازی Saints Row بدانید

هر بخش از شهر توسط گروه خاصی اداره می‌شود. ریبوت بازی Saints Row شما را در قالب گروه The Saints مقابل سه گروه اصلی شهر قرار می‌دهد. این گروه‌ها که Los Panteros ،The Idols و Marshall نام دارند، دشمن اصلی شما هستند. هر کدام از این گروه‌ها بسیار خطرناک بوده و هر کاری از آن‌ها برمی‌آید. البته ترسناک بودن این گروه‌ها به یک شکل نیست و هر کدام ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. اعضای گروه Los Ponteros که رگ و ریشه عمیقی در شهر سانتو ایلسو دارند، عاشق نبردهای تن به تن با سلاح سرد هستند. البته آن‌ها علاقه زیادی به سلاح‌های سنگین نیز دارند. گروه Marshall در واقع یک شرکت نظامی خصوصی است که پایگاه آن‌ها در منطقه تجاری شهر قرار دارد. این گروه از نظر تکنولوژی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و همیشه از جدیدترین سلاح‌ها استفاده می‌کنند. در آخر می‌رسیم به گروه The Idols. تمام اعضای این گروه را آنارشیست‌ها تشکیل می‌دهند و به خشونت و آشوبگری معروف هستند. The Idols که یکی از بدنام‌ترین گروه‌های شهر به حساب می‌آیند، همیشه در آشوب‌ها رد پایشان به چشم می‌خورد.

ستیز با سایر گروه‌های جنایی

همان‌طور که احتمالا تا همین حالا حدس زده‌اید، در ریبوت بازی Saints Row باید برای گرفتن کل شهر، تمام گروه‌های دیگر را به زانو در آورید. در واقع شما باید به نواحی مختلف رفته و با شکست دادن گروه‌های جنایی، آن بخش از شهر را تحت سلطه قرار دهید. شما باید در این بازی انتظار دیدن نبردهایی پر سر و صدا را داشته باشید و همچنین قادر به استفاده از سلاح‌هایی متنوع خواهید بود. در این اثر سلاح‌های مختلفی وجود دارد؛ از تفنگ کمری گرفته تا راکت‌اندازها و سلاح‌های سردی که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به خشن‌ترین شکل ممکن دشمن را بکشید. جدای از گرفتن مناطق مختلف و از بین بردن گروه‌های خلافکار، شما می‌توانید از روش‌های متنوعی نظیر ساختن ساختمان‌ها و تاسیسات، برای گسترش امپراطوری جنایی‌تان استفاده کنید. در حقیقت شما می‌توانید کسب و کار مختلفی راه بیندازید که از جمله آن‌ها می‌توان به ساخت سلاح، خرید و فروش اسلحه، تولید فست فود و … اشاره کرد. هر یک از این اقدامات روی روند بازی تاثیر می‌گذارند و گیم‌پلی را به شکلی خاص تغییر می‌دهند.

شخصی‌سازی

هرآنچه باید درباره ریبوت بازی Saints Row بدانید

استودیو Volition خیلی سعی دارد ریبوت بازی Saints Row را به عنوان قدرتمندترین اثر در کل مجموعه از نظر شخصی‌سازی معرفی کند. در واقع سازندگان می‌گویند هیچ یک از آثار فرنچایز Saints Row به اندازه نسخه جدید، قابلیت شخصی‌سازی نداشته‌اند. همان‌طور که پیش‌تر ذکر کردیم، در این بازی برای شخصی‌سازی کاراکتر اصلی گزینه‌های بیشتری در اختیار دارید. مشخصا بسیاری از این شخصی‌سازی‌ها به تغییرات ظاهری مربوط می‌شوند. وسایل نقلیه و گروه‌تان نیز از قابلیت شخصی‌سازی بهره‌مند هستند که این بخش گزینه‌های بسیاری را شامل می‌شود. مثلا این که چه افرادی را در گروه The Saints استخدام می‌کنید یا چه کسب و کاری را اداره می‌کنید، در روند رشد امپراطوری جنایی‌تان موثر است.

رفت و آمد

انتخاب‌ها برای نحوه رفت و آمد در شهر سانتو ایلسو و روش‌های متنوع برای رفتن به مکان‌های دیگر در ریبوت بازی Saint Row به نظر جالب می‌آیند. همچنین تردیدی وجود ندارد که در بازی شاهد حضور وسایل نقلیه زیاد و متنوعی خواهیم بود. این وسایل نقلیه شامل مواردی نظیر ماشین، موتور، ماشین مسابقه‌ای، هاوربرد، هاوربایک، هلیکوپتر، هواپیما، VTOL و … می‌شود. همچنین در یک جلسه پرسش و پاسخ، اعضای استودیو Volition اظهار داشتند که ریبوت بازی Saints Row از نظر رانندگی و خودروها بهتر از تمام نسخه‌های پیشین است. این اظهارات واقعا نویددهنده هستند و امید طرفداران را بیشتر می‌کنند. علاوه بر این، شما در این بازی می‌توانید از Wingsuit نیز استفاده کنید که در نسخه‌های قبلی خبری از آن نبود. رفتن به این طرف و آن طرف با استفاده از Wingsuit بدون شک جذاب خواهد بود.

تاریخ عرضه و بخش کوآپ

هرآنچه باید درباره ریبوت بازی Saints Row بدانید

ریبوت بازی Saints Row چه زمانی عرضه می‌شود؟ برای تجربه این اثر نیازی نیست زمان زیادی صبر کنید. ریبوت بازی Saints Row قرار است در تاریخ 25 فوریه 2022 (6 اسفند ماه) برای پلتفرم‌های ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، ایکس باکس وان، پلی استیشن 5، پلی استیشن 4 و پی سی عرضه شود. استودیو Volition تایید کرده که این بازی از حالت کوآپ (Co-op) پشتیبانی می‌کند. در واقع اگر قصد دارید کل گیم‌پلی بخش داستانی را با یکی از دوستانتان تجربه کنید، می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید. این اقدام نشان می‌دهد که استودیو Volition قصد دارد رضایت بازیکنان را به طور تمام و کمال جلب کند.

این بود هرآنچه ما درباره ریبوت بازی Saints Row می‌دانستیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. نظر شما درباره سری بازی‌های Saints Row چیست؟ منتظر نسخه جدید این فرنچایز هستید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: GamingBolt

اینستاگرام تیلنو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *