راهنمایی و آموزش, بازی, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

راهنمای بازی Sons of The Forest برای مبتدیان

راهنمای بازی Sons of the Forest برای مبتدیان

در بازی Sons of the Forest باید در محیط‎‌های خشنی مانند غارهای تاریک به کاوش بپردازید و با دشمنان سرسخت و ترسناکی مبارزه کنید، تا بتوانید در این دنیای خطرناک زنده بمانید. به همین دلیل ما 10 نکته از بازی را آماده کردیم تا زنده ماندن شما در این دنیا کمی آسان شود، پس در ادامه همراه ما بمانید. عناوین Survival ممکن است بدون راهنمایی بسیار گیج کننده باشند.

کلوین را نزدیک پناهگاه نگه دارید و از او مراقبت نکنید

شخصیت کلوین یکی از سربازانی است در هنگام سقوط هلیکوپتر همراه شما بوده و از این اتفاق جان سالم به در برده، اما به خاطر آسیب دیدن پرده گوش او، تنها راه ارتباط با کلوین از طریق یادداشت است. شاید فکر کنید که داشتن یک همراه در بازی اتفاق مثبتی خواهد بود، اما اصلا اینطور نیست. بدون شک کلوین یکی از ناکارامدترین همراهان بازی‎‌های این سبک است، درواقع او نه می‎‌تواند سلاح حمل کند و نه توانایی مبارزه با دشمنان را دارد. در بهترین حالت این سرباز می‎‌تواند برای شما، Itemهای بازی را حمل کند، البته که او همیشه توجه دشمنان را جلب کرده و شما باید او را نجات دهید. پس بهتر است که کلوین را کنار چادر یا پناهگاه خود نگه دارید تا برای شما آیتم‎‌های متفاوتی را بسازد.

راهنمای بازی Sons of the Forest برای مبتدیان

نیازهای اولیه و آب و هوا را درک کنید

زنده ماندن شما در Sons of the Forest به عوامل مختلفی بستگی دارد، که مهم‌ترین آن‌ها شامل:

 • تشنگی – مطمئن شوید که آیتمی در دست ندارید، سپس با نگاه کردن به منابع آب شیرین مانند رودخانه‌ها و برکه‌ها، تشنگی کاراکتر را رفع کنید.
 • گرسنگی – توت‌ها را می‌‎توان همانطور که هستند مصرف کرد، همچنین می‌توانید با شکار حیواناتی مانند خرگوش، سنجاب و آهو مقداری گوشت به دست آورید، البته باید در سریع‌ترین زمان گوشت‌‎ها را بپزید تا فاسد نشوند. درنهایت از کنسروها نیز می‌توانید استفاده کنید تا گرسنگی خود را رفع کنید.
 • آب و هوا – شخصیت شما اگر تحت تاثیر سرما و رطوبت قرار بگیرد، بخشی از Stamina او دیگر قابل استفاده نخواهد بود. در اوایل بازی بهترین کار این است که تعدادی چوب را روی زمین بگذارید و با استفاده از فندک یک آتش درست کنید. در ادامه بازی می‌‎توانید با ترکیب چوب و لباس مشعل درست کنید.

استراحت و سیو کردن بازی

تنها زمانی می‎‌توانید بازی خود را سیو کنید که با چادرها و یا Bedrollها تعامل برقرار کنید. با دنبال کردن رودخانه در کوهستان تعدادی چادر پیدا خواهید کرد، البته باید حواستان به Tarpها نیز باشد. اگر زمانی که یک چوب نگه داشته‎‌اید با Tarp تعامل برقرار کنید چادری موقت ساخته می‎‌شود که از آن می‌‎توانید برای سفرهای طولانی مدت استفاده کنید. این مکانیک در اولین بازی نیز از اهمیت بسیاری برخوردار بود.

راهنمای بازی Sons of the Forest برای مبتدیان

از Point of Interestهای نقشه یادداشت برداری کنید

با فشار دادن دکمه M می‌توانید GPS و نقشه خود را در بازی بالا بیاورید، که با استفاده از باید تعدادی از مهم‌‎ترین مکان‎‌های بازی را Mark کنید.

 • محل سقوط هلیکوپتر – از این مکان می‌توانید به عنوان یک نقطه ثابت استفاده کنید تا همیشه به یاد داشته باشید در کجای نقشه هستید.
 • غارها – چندین غار از قبل بر روی نقشه مشخص شده‌‎اند.
 • سیگنال‌های اضطراری/ردیاب‌های GPS – نشانگرهای بنفش در نقشه ردیاب‌های GPS هستند که هرچه به آن‌ها نزدیک‌تر شوید صدای بوق بلندتری خواهید شنید.
 • سایر Point of Interestها – تعداد دیگری از نشانگرها دارای رنگ سبز هستند، که می‌‎توانید آن‌ها را نیز بررسی کنید.

رودخانه‌ها را دنبال کنید

جدا از محل سقوط هلیکوپتر و غارها، بازی Sons of the Forest دارای ویژگی‌های جالبی مانند یک رشته کوه و رودخانه‌‎های متفاوت است. یک ایده‌ی خوب دنبال کردن رودخانه‌‎ها از بالا به پایین یا از پایین به بالا است، زیرا که این کار باعث راحت‎‌تر شدن مسیریابی خواهد شد. وجود ایستراگ‌های متفاوت نیز می‌تواند سفر شما در کنار آب را بهتر و با ارزش‌تر کند.

راهنمای بازی Sons of the Forest برای مبتدیان

Inventory را مدیریت کنید

Sons of the Forest مانند دیگر بازی‌‎های این سبک دارای Item Slot نیست، و برای انتخاب آیتم‌ها باید با فشار دادن دکمه “I”  به بخش Inventory دسترسی پیدا کنید، که تا حدودی می‎‌تواند دردسرساز باشد. برای دسترسی آسان‎تر به Inventory می‌‎توانید با کلیک بر روی کوله پشتی خود  آیتم‎‌ها را اضافه و یا حذف کنید، سپس وقتی که دکمه “I”  را نگه می‎دارید، می‎‌توانید آیتمی که به آن نیاز دارید را به سرعت انتخاب کنید.

تعدای از Keybindهای مهم بازی:

 • “M” – بالا آوردن دستگاه GPS و نقشه بازی
 • “G” – پنهان کردن آیتم و یا سلاحی که در دست دارید
 • “L” – استفاده از اشعه فرابنفش (UV)
 • “B” – بالا آوردن کتاب راهنما (Guide Book)

سیستم Crafting و ساخت و ساز

برای زنده ماندن در Sons of the Forest باید سیستم‌‎های Crafting و Building را یاد گرفته باشید:

 • Crafting در صفحه Inventory بازی انجام خواهد شد، با کلیک راست کردن بر روی آیتم مورد نظر می‎‌توانید Recipeهای متفاوتی را ببینید و با دیگر آیتم‌‎ها آن را ترکیب کنید.
 • با فشار دادن دکمه “B” به کتاب راهنما دسترسی پیدا خواهید کرد که با استفاده از آن می‌‎توانید ساختمان‎‌های متفاوتی را بسازید:
 • Crafting در صفحه Inventory بازی انجام خواهد شد، با کلیک راست کردن بر روی آیتم مورد نظر می‌‎توانید Recipeهای متفاوتی را ببینید و با دیگر آیتم‌‎ها آن را ترکیب کنید.
 • با فشار دادن دکمه “B” به کتاب راهنما دسترسی پیدا خواهید کرد که با استفاده از آن می‌‎توانید ساختمان‎‌های متفاوتی را بسازید:
  • برای ساخت سازه‌هایی مانند چادرها، پله‌ها و تخته‌ها باید از دستورالعمل‌هایی که در اختیار شما قرار می‌‎گیرد استفاده کنید.
  • برای آیتم‌های تزئینی نیز باید “X” را نگه داشته تا به منو مخصوص آن دسترسی پیدا کنید و از آنجا آیتم مورد نظر خود را انتخاب کنید.

یک منبع نور مانند چراغ قوه و اشعه فرابنفش را همراه خود داشته باشید

درحالی که به کاوش در غارهای تاریک و مخوف بازی مشغول هستید، به طور پیش فرض باید از اشعه فرابنفش که با دکمه “L”  فعال می‎‌شود استفاده کنید، که با توجه به نور بنفشی که ایجاد می‌‎کند کمک چندانی نخواهد کرد. به همین دلیل بهترین کار این است که  در نزدیکی منطقه سقوط هلیکوپتر با Marker بنفش، چراغ قوه را پیدا کنید. وقتی که به محل مورد نظر برسید، یک سیگنال اضطراری دریافت و طنابی بسته شده به سنگ خواهید دید. اگر طناب را ببرید یک جسد به پایین پرتاب خواهد شد که می‎‌توانید چراغ قوه و ردیاب GPS را بردارید. چراغ قوه نسبت به اشعه فرابنفش نور بیشتری دارد اما برای استفاده از آن نیاز به باتری خواهید داشت.

راهنمای بازی Sons of the Forest برای مبتدیان

به Mutant Lady حمله نکنید

ابتدای کمپین بازی یک موجود جهش یافته با سه پا و سه دست خواهید دید، که با دیدن شما پا به فرار می‎‌گذارد. این موجود جهش یافته کسی به جز Virginia نیست که اگر مراحل لازم را طی کنید به یکی از همراهان شما تبدیل خواهد شد، که برخلاف کلوین می‎‌تواند سلاح حمل کند و بسیار کاربردی است. البته که کلوین هم بین مخاطبان بازی بسیار محبوب شده است.

مرگ پایان راه نیست: بگذارید بعد از هر بار مردن چند روز بگذرد

درنهایت به دلیل محیط خشن، دشمنان سرسخت و حتی بد شانسی، ممکن است که در Sons of the Forest شخصیت شما کشته شود. اما نگران نباشید زیرا مرگ پایان راه شما در این بازی نیست، درواقع زمانی که بیدار می‌‎شوید به یک ستون بسته شده‌‎اید و اگر دیر دست به کار شوید توسط آدم‌خوارها کشته خواهید شد، پس به اطراف نگاه کنید و چاقو را با دکمه E بردارید، پس از باز کردن خود، کوله پشتی را برداشته و فرار کنید. حالا اگر شخصیت شما در دو روز آینده بمیرد، با صفحه Game Over مواجه خواهید شد، اما اگر در این دو روز اتفاقی برای شما نیوفتد، دوباره در کمپ آدمخوارها بیدار می‎‌شوید و می‎‌توانید مانند دفعه قبل از آنجا فرار کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *