بازی, یادداشت

بازی Resident Evil Village: بهترین ایستر‌اگ‌ها

بازی Resident Evil Village

بازی Resident Evil Village به عنوان جدید‌ترین اثر سری رزیدنت اویل، دارای ایستراگ‌ها و ارجاع‌های مختلف و متعددی است که در این مطلب بهترین آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

بازی رزیدنت اویل ویلیج مدتی پیش به عنوان هشتمین عضو مجموعه Resident Evil برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم به همراه ویندوز در دسترس قرار گرفت. در این اثر که دنباله بازی Resident Evil 7: Biohazard محسوب می‌شود، باری دیگر با ایتن وینترز (Ethan Winters) که قصد نجات دخترش را داشته، همراه می‌شویم و با دشمنان مختلفی مبارزه خواهیم کرد. جهان بازی Resident Evil Village پر از ایستراگ‌ها و ارجاع‌هایی است که بازیکنان تیز‌ بین متوجه آن‌ها خواهند شد. حال در این مطلب به معرفی بهترین آن‌ها خواهیم پرداخت. با تیلنو همراه باشید.

این مطلب بخش‌هایی از داستان بازی Resident Evil Village را لو خواهد داد

بطری‌های نوشیدنی

بانو دیمیترسکو (Lady Dimitrescu) بازی Resident Evil Village

ویژگی که در همان ساعات اولیه بازی Resident Evil Village توجه شما را جلب خواهد کرد، تعداد زیاد بطری‌های نوشیدنی در منزل ایتن است. با بررسی دقیق این بطری‌ها متوجه می‌شوید که روی تمامی آن‌ها برند رجاینا روزی (Regina Rosie) درج شده است. این امر در ابتدا چندان جلب توجه نمی‌کند، اما با پیشرفت در بازی متوجه خواهید شد که این نوع از نوشیدنی توسط بانو دمیترسکو (Lady Dimitrescu) و با روشی خاص یعنی به دام انداختن افراد در قلعه دمیترسکو و اضافه کردن خون آن‌ها به نوشیدنی، ساخته می‌شود.

عروسک‌های بابل هد

بازی Resident Evil Village

یکی از آیتم‌های قابل‌ جمع‌آوری بازی Resident Evil 7 عروسک‌های بابل هد (Bobblehead) موسوم به مستر اوری‌ور (Mr. Everywhere) بودند. با کاوش دقیق خانه ایتن وینترز در بازی رزیدنت اویل ویلیج می‌توانید یکی از عروسک‌های مستر اوری‌ور را در گوشه‌ای تاریک و در کنار یک گلدان مشاهده کنید. پس از تعامل با این آیتم ایتن در رابطه با دلیل نگه داشتن آن از خودش سوال کرده و می‌گوید که یک روز باید خودش را از شر این عروسک خلاص کند.

نام‌های آشنا

بازی Resident Evil Village

خانه ایتن وینترز در بازی Resident Evil Village پر از ایستراگ‌ها و ارجاعات مختلف است که مواردی از آن را معرفی کردیم و آخرین آن‌ها را در قفسه کتاب‌های او می‌توانید پیدا کنید. با بررسی این بخش یک کتاب در رابطه با استفاده از اسلحه نوشته جوزف کندو (Joseph Kendo) پیدا خواهید کرد. اگر از طرفداران سری رزیدنت اویل بوده و آثاری همچون Resident Evil 2 و Resident Evil 3 را تجربه کرده باشید، بدون شک با این نام آشنا خواهید بود. علاوه بر این کتابی در مورد معماری قلعه‌ها نیز پیدا خواهید کرد که نام نویسنده آن جرج ترور (George Trevor) است. این نام به اندازه کندو مشهور نیست، اما طرفداران اولین بازی مجموعه Resident Evil به واسطه قلعه اسپنسر (Spencer Mansion) با او آشنا هستند.

کریستال‌های نورانی

بازی Resident Evil Village

در بخش‌هایی از بازی Resident Evil Village نقاطی نورانی خواهید دید که پس از مشاهده آن‌ها ممکن است تصور کنید این موارد باگ بوده یا چشم‌هایتان مشکل پیدا کردند. اما این نقاط جزو آیتم‌های قابل جمع‌آوری بازی رزیدنت اویل ویلیج هستند که پیدا کردن آن‌ها چندان آسان نبوده و پس از شلیک به آن‌ها می‌توانید کریستال‌هایی را به دست آورید. اگر بازی Resident Evil 4 را تجربه کرده باشید، متوجه این نقاط نورانی در آن خواهید شد که با شلیک به آن‌ها جواهرات مختلفی به دست خواهید آورد.

عروسک‌های قاتل

بازی Resident Evil Village

یکی از دشمنانی که در طول بازی رزیدنت اویل ویلیج با آن رو‌به‌رو خواهید شد دانا بنوینتو (Donna Beneviento) است که حالتی شبح‌مانند داشته و عروسکی به نام انجی (Angie) را کنترل می‌کند. این امر یک ایستراگ هوشمندانه‌ و ارجاعی به نسخه‌ ابتدایی بازی رزیدنت اویل 4 است. در نمایشگاه E3 2003 شرکت کپکام (Capcom) ویدیویی از بازی مذکور را به نمایش گذاشت که در قالب آن لئون اس کندی (Leon S. Kennedy) به بیماری مبتلا شده و با موجودات خارق الطبیعه‌ای همچون عروسک‌های قاتل و یک روح با قلاب بزرگ، مبارزه می‌کند. این نسخه از بازی Resident Evil 4 که با نام نسخه Hook Man شناخته می‌شود، به علت محدودیت‌های فنی هیچگاه ساخته نشد.

باشگاه مشت‌زنی

بازی Resident Evil Village

بازی Resident Evil Village به همان اندازه که ترسناک ظاهر شود، ممکن است در مواقعی زمینه خندیدن بازیکنان را فراهم کند. یکی از این مواقع در هنگام مبارزه با کارل هایزنبرگ (Karl Heisenberg) رخ می‌دهد. به واسطه حجم بالای انفجار و سرو‌صدا‌های این نبرد ممکن است قادر به شنیدن دیالوگ‌ها نباشید، اما اگر با دقت گوش کنید متوجه ادای جمله «احمقی که به سنگ مشت می‌زنه» توسط هایزنبرگ خواهید شد. این جمله در واقع ارجاعی به بخشی بدنام از بازی Resident Evil 5 است که در قالب آن کریس رد‌فیلد (Chris Redfield) برای حرکت دادن یک سنگ به آن مشت می‌زند.

ریشه‌های رزیدنت اویل

بازی Resident Evil Village

بازی Resident Evil Village نوشته‌های مختلفی دارد که با بررسی و مطالعه دقیق آن‌ها اطلاعات متنوعی دریافت می‌کنید. در اواخر این بازی یک نوشته پیدا خواهید کرد که در پایان آن از آزول ای. اسپنسر (Oswell E. Spencer)، یکی از کاراکتر‌های مهم سری Resident Evil به عنوان نویسنده نام برده شده است. با بررسی این نوشته مشخص می‌شود که اسپنسر در واقع نه تنها تحت آموزش مادر میراندا (Mother Miranda) بوده، بلکه نام کمپانی آمبرلا (Umbrella) از نماد‌های دیده شده در بازی رزیدنت اویل ویلیج اقتباس شده است. علاوه بر این با استناد به نوشته مذکور اسپنسر ویروسی به نام Progenitor را در کشور آفریقا کشف کرده است. بدون شک این مورد برای افرادی که بازی Resident Evil 5 را تجربه کرده باشند، آشنا هستند.

یادگار‌های پدر

بازی Resident Evil Village

در پایان بازی Resident Evil Village ایتن وینترز با فداکاری موفق می‌شود جان دخترش یعنی رزمری (Rosemary) را نجات دهد و در حالی با فرزندش وداع کند که ژاکتش را به یاد‌گار به او می‌دهد. در سکانس پس از تیتراژ بازی رزیدنت اویل ویلیج، رزمری در سنین نوجوانی و در حالی که ژاکت ایتن را به تن کرده و حلقه ازدواج او را پوشیده، دیده می‌شود. همچنین رزمری نسخه‌ای از کتاب Village of Shadows را که در ابتدای بازی مشاهده می‌شود، در اختیار دارد.

در پایان اگر هنوز موفق به تجربه جدیدترین بازی سری رزیدنت اویل نشده‌اید و قصد تهیه آن را دارید، می‌توانید با مراجعه به صفحات خرید بازی Resident Evil Village برای XBox، خرید بازی Resident Evil Village برای PS4 و خرید بازی Resident Evil Village برای PS5 اقدام به خرید این بازی کنید. همچنین امکان خرید بازی Resident Evil Village SteelBook برای PS5 نیز فراهم شده است.

آیا ایستراگ‌های معرفی شده را پیدا کرده‌اید؟ آیا بازی Resident Evil Village دنباله‌ای شایسته برای رزیدنت اویل 7 بوده است؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Eurogamer YouTube Channel

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید