تروفی بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی‌های Spider-Man به بهانه‌ی انتشار آن در PS Now

تروفی-راهنمای تروفی Spider-man

به تازگی و با فرا رسیدن ماه آوریل، سونی بازی Spider-Man را به سرویس PS Now آورده است. حالا برای آن دسته از کسانی که تا به امروز این بازی را تجربه نکرده‌ان، مطلبی ویژه آماده کرده‌ایم. راهنمای تروفی‌های این بازی. برای گرفتن تروفی‌های Spider-Man، کار خیلی سختی ندارید ولی باید زمان زیادی را صرفش کنید. در این بازی 51 تروفی اصلی و 23 تروفی فرعی قرار داده شده است. تعداد زیادی از آن‌ها، در طی مرحله‌های متفاوت باز می‌شوند. با راهنمای تیلنو همراه باشید تا بتونید تروفی‌های این بازی را بدست بیارید. همچنین در صورتی‌که تمایل به خرید بازی Spider Man دارید، می‌توانید آن را از فروشگاه تیلنو خریداری کنید.

پلاتینوم

طلایی – 2 تروفی

نقره – 10 تروفی

برنز – 38 تروفی

تعداد دفعاتی که باید بازی را به پایان برسانید: 1 بار
حداقل زمان لازم: 25 ساعت

Be Greater

جمع کردن همه‌ی تروفی‌ها.

Superior Spider-Man

باز کردن همه‌ی مهارت‌ها. در بازی 33 مهارت مختلف در سه شاخه وجود دارد. برای باز کردن مهارت‌ها کافیست که داستان بازی را جلو ببرید و مراحل بازی را تکمیل کنید. در طول بازی و وقتی که بازی تمام شد، آنقدر XP دارید تا تمام مهارت‌ها را باز کنید.

I Heart Manhattan

100 درصد کردن تمام مناطق بازی. بازی Spider-man، از 9 منطقه‌ی اصلی تشکیل شده است که هر کدام ماموریت‌هایی دارند. با انجام آن‌ها، مناطق 100 درصد می‌شوند.

Master of Masters

شکست دادن Task Master. پس از تکمیل هر 16 چالش Taskmaster، باید با شکست دادن او در یک نبرد تن به تن، این تروفی را کسب کنید.

Backpacker

جمع کردن تمام کوله‌ پشتی‌ها. برای کسب این تروفی، لازمه تا 55 کوله پشتی جمع کنید. پس از اتمام مرحله‌ی Keeping the peace، جای همه‌ی آن‌ها نمایش داده می‌شود.

Cat prints

پیدا کردن Black cat. پس از مرحله Black cat stakeout، 11 چالش در نقشه ظاهر می‌شوند و با انجام آن‌ها مرحله‌ی Cat’s Cradle آزاد می‌شود. با تکمیل این مرحله، تروفی مورد نظر بدست میاد.

Neighbourhood Watch

تکمیل تمامی Faction Crimesها در یک منطقه.

A Suit for all seasons

کسب همه‌ی لباس‌ها. برای این تروفی، باید تمام 24 لباس بازی را بدست آورید. با کسب XP و توکن‌ها در بازی این لباس‌ها را آزاد کنید. برای جمع آوری توکن باید خلافکار‌ها را شکست بدید، پایگاه‌ها را تکمیل کنید و Research Stationsها را انجام دهید.

Inner Sanctuary

تکمیل Demon Warehouseها. در بازی Spider-man، پنج تا از این انبارها وجود دارد که ابتدا باید افراد روی سقف را شکست دهید و سپس وارد آن شید. افراد درون هر 5 انبار را شکست دهید تا این تروفی باز شود.

All the King’s Men

تکمیل هر 6 Fisk Hideout. این نقاط در نقشه معلومند. به این نقاط برید و دشمنان را شکست دهید.

Mercenary Tactics

تکمیل تمام Sable Outpostها. پس از تکمیل مرحله‌ی Out of the Frying pan، هر 4 تا پایگاه آزاد می‌شوند. انجام این ماموریت‌ها بسیار سخت تر از Fisk Hideout و Demon warehouse است. همین باعث میشه که کسب این تروفی آسان نباشد. پس بهتره که در آخر و موقعی که سطح بالایی دارید به سراغش برید.

Back in the slammer

تکمیل Prisoner Campsها. این مراحل هم بعد از مرحله‌ی Out of the Frying pan آزاد می‌شوند. هر 4 تای آن را انجام دهید تا تروفی ذکر شده فعال شود.

Schooled

انجام تمام ماموریت‌های Corrupted Students. پس از اتمام ماموریت Spider-Hack، باید 5 دانش آموز گم شده را پیدا کنید. این کوئست‌ها باید تکمیل شوند: College buddies، Tick tock، Over his head، A matter of debate، Home team advantage.

Amazing Coverage

فعال کردن تمام Surveillance Towers.

R&D

تکمیل تمام Research Stationsها. برای کسب این تروفی، باید هر 17 ایستگاه را پیدا کنید و مرحله‌ی مخصوصش را کامل کنید. مکان آن‌ها بر روی نقشه نمایش داده شده است.

!Science FTW

ساختن 15 Upgrade. با رفتن به منوی بازی و بخش Gadgets، می‌تونید ابزار خود را آپگرید کنید. برای جمع آوری منابع هم لازمه که چالش‌های درون شهر را انجام دهید.

King of Swing

تکمیل سطح اول Traversal Benchmark. در منوی بازی و بخش بنچمارک، نقاط آبی رنگی را خواهید دید. با انجام آن‌ها سطح این بخش را بالا ببرید تا تروفی مورد نظر را کسب کنید.

And Stay down

تکمیل سطح اول Combat Benchmark. در همان منوی بنچمارک، ماموریت نقاط سبز را تکمیل کنید.

Friendly Neighbourhood Spider-man

تکمیل تمام ماموریت‌های جانبی. برای این تروفی لازمه که هر 16 ماموریت جانبی را تکمیل کنید.

The Scientific Method

انجام اولین Upgrade. به تروفی !Science FTW مراجعه کنید.

Spider-Sensible

انجام ده Perfect dodge. برای انجام این حرکت، هر وقت که حس عنکبوتی آبی شد، دکمه‌ی دایره را بزنید و صورت دشمن را با تار بپوشانید. 10 بار این حرکت را انجام بدید تا این تروفی فعال شود.

Overdrive

انجام ده Vehicle Takedowns. ماموریت‌هایی که سارقان با ماشین فرار می‌کنند، در نقشه نمایش داده می‌شود. 10 تا از آن‌ها را تکمیل کنید.

Hero for Higher

به بالای ساختمان Avengers برید. در منطقه‌ی شمال شرقی و در کنار ایستگاه پلیس، این ساختمان قابل مشاهده است. به بالای آن برید تا تروفی را بدست بیارید.

Sightseeing

عکسبرداری از همه‌ی Landmarkها. دکمه‌ی بالایی دی-پد را فشار دهید تا از گوشی Spider-man استفاده کنید. با رفتن به لندمارکایی که در نقشه وجود دارند، از آن‌ها عکس بگیرید.

Born to ride

پنج بار سوار مترو شوید. با پیشرفت در بازی، قابلیت Fast Travel آزاد می‌شود. 5 بار از آن استفاده کنید تا این تروفی را فعال کنید.

Sticky and Tricky

انجام 4 Trick  قبل از فرود روی زمین. اول باید این مهارت را در شاخه‌ی Webslinger فعال کنید. حالا با گرفتن دکمه‌ی مثلث و دایره، 4 حرکت نمایشی قبل از رسیدن به زمین انجام دهید.

Arachnophobia

انجام 75 ناک اوت مخفیانه. برای این تروفی باید 75 دشمن را مخفیانه از پا درآورید. با زدن دکمه‌ی R3، می‌تونید متوجه شید که چه دشمنایی، متوجه حضور شما نیستند.

Lost and Found

جمع کردن 5 کوله پشتی. به تروفی Backpacker مراجعه کنید.

Spider-Man About town

صحبت با 10 شهروند. در شهر به کنار یکی از مردم برید و دکمه‌ی دایره یا مثلث را فشار دهید.

Cat’s out of the bag

پیدا کردن یک کالکتیبل از Black cat. مراجعه به تروفی Cat Prints.

Ace the Base

انجام همه‌ی ماموریت‌ها در یک پایگاه. بعد از مرحله‌ی Fisk Hideout، پایگاه‌ها باز خواهند شد. به یکی از آن‌ها برید و همه‌ی هدف‌ها را تکمیل کنید.

Short fuse

گرفتن سطح Spectacular یا بالاتر در چالش Taskmaster Bomb. این چالش‌ها پس از اتمام مرحله‌ی What’s in the Box فعال می‌شوند. این چالش سه سطح داره که برای این تروفی باید سطح اول یا دوم را کسب کنید. برای این کار هم بهتره که به سراغ چالش منطقه‌ی Greenwich بگیرید چون از بقیه آسانتر است.

Fists of Fury

گرفتن سطح Spectacular یا بالاتر در چالش Taskmaster Combat. بعد از اینکه چند چالش Drone و Bomb را کامل کنید، این چالش‌ها آزاد می‌شوند. بیشتر آن‌ها خیلی سخت نیستند و کار آسانی برای این تروفی دارید. سطح شما بر اساس میزان سلامتی، کمبو و زمانتون، تعیین می‌شود.

Ninja

گرفتن سطح Spectacular یا بالاتر در چالش Taskmaster Stealth. این چالش‌ها همزمان با Combat آزاد میشن. آسانترین آن‌ها، در شمال شرقی نقشه یا همون Upper East Side قرار دارد. این چاش را تمام کنید تا تروفی مورد نظر باز شود.

Spy Hunter

گرفتن سطح Spectacular یا بالاتر در چالش Taskmaster Drone. بعد از تکمیل مرحله‌ی What’s in the Box، این چالش‌ها را انجام دهید. آسانترین چالش دِرون، در ناحیه‌ی Greenwich است.

Challenge Finder

انجام تمام چالش‌های Taskmaster. به تروفی Master of Masters مراجعه کنید.

Demons Emerge

تکمیل Act 1 در بخش داستانی. این تروفی خود به خود به دست میاد.

The Six Assemble

تکمیل Act 2 در بخش داستانی.

End Game

تکمیل Act 3 در بخش داستانی.

Knocking Down Kingpin

شکست دادن فیسک یا همون Kingpin در بخش داستانی. این تروفی خود به خود آزاد می‌شود.

Staying Positive

شکست دادن Li. این تروفی در بخش داستانی Spider-man بدست میاد.

Grounded

شکست دادن Electro و Vulture. این تروفی با جلو بردن داستان بازی بدست میاد.

Sting on Smash

شکست دادن Scorpion و Rhino. این تروفی را ممکن نیست از دست بدهید.

Tombstone Takedown

پیروز شدن در مقابل Tombstone. برای این تروفی باید سه مرحله‌ی جانبی مربوط به این شخصیت را تکمیل کنید. اولیش مرحله‌ی Tombstone on the Move است که بعد از مرحله‌ی Up the Water Spout آزاد می‌شود.

Shock and Awe

شکست دادن Shocker. این تروفی خود به خود به دست میاد.

Wing it

برای این تروفی کافیست تا در سطح شهر برای 500 دسته از کبوترایی که می‌بینید، مزاحمت ایجاد کنید. آنقدر به آن‌ها نزدیک شوید تا از ترس پرواز کنند.

Pigeon Hunter

گرفتن تمام کبوتر‌های هاوارد. در مرحله‌ی جانبی Helping Howard، باید 12 کبوتر شخصی به اسم هاوارد را پیدا کنید. مکان این کبوترا برای شما در نقشه مشخص می‌شود. یکی یکی به آن‌ها نزدیک شوید و دو دکمه‌ی R1 و L1 را نگه دارید.

Hug it out

10 جفت از دشمنان را با Trip Mines شکست دهید. در طول Act 2 و مرحله‌‌ی Dual Purpose، این گجت آزاد می‌شود. 10 جفت از دشمنان را با این گجت به هم بچسبانید تا تروفی مورد نظر آزاد شود.

With Great Power

سر قبر Ben Parker بروید و به او ادای احترام کنید. در شمال ناحیه Harlem، قبر عموی Spider-man یعنی Ben Parker را پیدا کنید و دکمه‌‌ی مثلث را فشار دهید.

Snappy Dresser

5 لباس جدید بپوشید. مراجعه به تروفی A Suit for all Seasons.

A Bit of a Fixer-Upper

تمام پروژه‌های آزمایشگاه را انجام دهید. بعد از این که برای اولین بار به آزمایشگاه رفتید، 20 پروژه برای شما فعال می‌شود. دوتا مینی گیم برای این پروژه‌ها طراحی شده است. آن‌ها را انجام دهید تا تروفی مورد نظر بدست بیاد.

این دو تروفی زیر برای حالت +New Game است.

Power and Responsibility

برای این تروفی باید در حالت +New Game، درجه سختی Ultimate را انتخاب کنید و بخش داستانی Spider-man را تمام کنید. اگر فقط یکبار روی این درجه بازی را تمام کنید، این دو تروفی با هم بدست میان.

One more Time

بعد از اتمام بازی، حالت +New Game برای شما آزاد می‌شود. در منوی بازی دکمه‌ی مربع را بزنید تا سیوی جدید برای این حالت بسازید. یکبار دیگر فقط بخش داستانی بازی را تمام کنید تا این تروفی بدست بیاد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید