راهنمایی و آموزش, تروفی بازی, راهنمای بازی

راهنمای تروفی بازی Stray

راهنمای تروفی بازی Stray

بازی Stray به لطف ایده جذاب خود که کنترل یک گربه خیابانی و ماجراجویی همراه او است، حسابی مورد توجه طرفداران قرار دارد. حال اگر شما هم در جدیدترین تجربه خود به سراغ این بازی و دنیای سایبرپانکی آن رفته‌اید، با تیلنو و راهنمای تروفی بازی Stray همراه باشید.

بازی Stray که برای اولین بار در مراسم PlayStation Future of Gaming سال 2020 معرفی شد، یک اثر ماجراجویی-پازل محور است که در طی آن، کنترل یک گربه بامزه را به دست می‌گیرید. این بازی که توسط استودیو مستقل BlueTwelve ساخته شده، در یک دنیای سایبرپانکی قرار دارد که پر از ربات‌ها، ماشین‌ها و ویروس‌های مختلف است. بازی مورد بحث ایده به شدت جالبی دارد و ماجراجویی‌های یک گربه به همراه ربات همراه‌اش که B-12 نام دارد را به تصویر می‌کشد. Stray که برای پلتفرم‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4 و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد، از زاویه دوربین سوم شخص دنبال می‌شود و تمرکز زیادی روی امر حل کردن پازل‌ها دارد.

اما از معرفی اولیه بازی که بگذریم، باید بدانید که راه به نسبت آسانی برای کسب تروفی پلاتینیوم اثر مذکور دارید. Stray به طور کلی شامل 12 چپتر داستانی می‌شود که در طول آن، باید 67 کالکتیبل (Collectible) یا آیتم جمع کردنی را پیدا کنید. اگر بخواهید در همان تجربه اولیه خود تمام کالکتیبل‌ها را به دست آورید، به زمانی حدود 4 الی 6 ساعت نیاز خواهید داشت. اما آنچه که باید به آن توجه داشته باشید، تروفی مربوط به Speedrun است که چیزی حدود 90 دقیقه تا دو ساعت به طول می‌انجامد. در واقع شما برای کسب تروفی پلاتینیوم، باید یک دفعه بازی را در حالت Speedrun و در زمانی کم‌تر از دو ساعت به پایان برسانید. البته که دو ساعت برای این کار اصلا زمان کمی نیست و اگر تمرکز خود را روی ماموریت‌ها و خط اصلی گیم‌پلی بگذارید، به مشکل خاصی بر نخواهید خورد.

راهنمای تروفی بازی Stray

راهنمای تروفی بازی Stray

 • میزان سختی کسب تروفی پلاتینیوم: 3.5 از 10
 • مدت زمان حدودی برای کسب همه تروفی‌ها: 6 الی 8 ساعت (مجموع تجربه اولیه و Speedrun)
 • تعداد مجموع تروفی‌ها: 25 (1trophy، 7trophy، 9trophy، 8trophy)
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: صفر
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: یک عدد (برای کسب تروفی I am Speed باید بازی Stray را در طول کم‌تر از دو ساعت به پایان برسانید. بنا بر همین موضوع، اگر زمان از عدد مشخص شده بیش‌تر برود شما تروفی را از دست می‌دهید و باید از اول تلاش کنید)
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: صفر؛ تروفی گلیچ شده خاصی وجود ندارد
 • آیا درجه سختی روی روند کسب تروفی‌های تاثیر می‌گذارد؟ خیر، در بازی Stray چیزی تحت عنوان درجه سختی وجود ندارد و یک Difficulty واحد و پیش فرض برای آن در نظر گرفته شده است
 • تعداد دفعات مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: یک دفعه، اما اگر می‌خواهید برای اولین بار به سراغ بازی بروید بهتر است این کار را در طی دو Playthrough  مجزا انجام دهید. در واقع شما می‌توانید کالکتیبل‌ها را هم در همان دور Speedrun جمع‌آوری کرده و پیدا کنید؛ منتها در این صورت تجربه عمیقی از بازی نخواهید داشت. در ادامه بیش‌تر به این موضوع می‌پردازیم.
 • آیا پس از اتمام داستان، امکان گشتن در محیط وجود دارد: بله، در بازی Stray یک بخش با نام Chapter Select وجود دارد که به واسطه آن، می‌توانید مرحله‌های مورد نظر خود را تکرار کرده و به تروفی‌ها و کالکتیبل‌ها باقی مانده بپردازید

اقدامات لازم برای کسب تروفی پلاتینیوم بازی Stray

قدم اول: به دست آوردن کاکتیبل‌ها و تروفی‌های مربوط به چپترها

برای پیدا کردن کالکتیبل‌ها یا آیتم‌های جمع کردنی کافی است به صفحه راهنمای کالکتیبل‌های بازی Stray مراجعه کنید که در ادامه بیش‌تر به آن می‌پردازیم. پس از تکمیل اولیه بازی و پیدا کردن کالکتیبل‌ها، فقط دور Speedrun باقی می‌ماند که برای کسب آن، باید داستان بازی را در زمانی کم‌تر از دو ساعت به پایان برسانید. اگر با راهنمای تروفی بازی Stray وبسایت تیلنو پیش روید، اولین دور شما از تجربه اثر حدود 4 الی 6 ساعت طول می‌کشد. این بازی به طور کلی شامل 67 کالکتیبل و 12 چپتر داستانی می‌شود.

قدم دوم: به اتمام رساندن اسپیدران

همان‌طور که پیش از این هم اشاره کردیم، شما برای به دست آوردن تروفی I am Speed باید بازی Stray را در زمانی کم‌تر از دو ساعت به اتمام برسانید. برای این کار از یک Save Slot خالی استفاده کرده و یک New Game را شروع کنید. حالا در این New Game نهایت سرعت ممکن را به کار بگیرید تا داستان بازی در زمان کم‌تر از دو ساعت به سرانجام برسد. این کار زیاد سخت نیست و اگر توجهی به ماموریت‌های فرعی نکنید و مسیر مستقیم را در پیش بگیرید، دو ساعت زمان مناسبی خواهد بود. در راهنمای تروفی I am Speed بیش‌تر به مسائل مربوط به Speedrun خواهیم پرداخت.

اما پس از اتمام اسپیدران در مدت زمان مقرر، نباید تروفی Productive Day را فراموش کنید. برای به دست آورید این تروفی، باید در چپتر چهارم بازی به نزدیکی شخصیت Morusque (یک ربات که کالکتیبل‌های Music Sheet را برای او می‌برید) بروید و در مکانی که که برای خوابیدن مشخص شده، یک ساعت بخوابید. توجه داشته باشید که منظور یک ساعت در دنیای واقعی است و راهی برای دور زدن این روند وجود ندارد. کافی است به این مکان بروید، گربه را بخوابانید، کنسول را روشن بگذارید و یک ساعت به کارهای دیگر خود بپردازید. اگر این رویه را درست انجام دهید، تروفی Productive Day را آزاد خواهید کرد. در ادامه راهنمای تروفی بازی Stray به آموزش دقیق‌تر تروفی‌ها و نحوه آزاد کردن آن‌ها خواهیم پرداخت.

Stray Trophy Guide All Done

تمام تروفی‌های بازی Stray‌ را به دست آورید

Stray Trophy Guide

درست مانند هر اثر دیگری، هنگامی که تمامی تروفی‌های بازی Stray را به دست آورید، تروفی پلاتینیوم آن به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد.

Stray Trophy Guide A Little Chatty

100 دفعه میو (Meow) کنید

Stray Trophy Guide

این تروفی بدون شک در نگاه اول عجیب به نظر می‌رسد، ولی برای انجام آن کار به شدت ساده‌ای در پیش دارید. سازندگان در استودیو Bluetwelve، یک دکمه مجزا را برای میو کردن گربه اصلی در نظر گرفته‌اند. در واقع هنگامی که دکمه دایره (:circle:) را فشار دهید، گربه میو می‌کند. این کار را به صورت مکرر انجام دهید و خیلی زود تروفی A Little Chatty‌ برای شما آزاد خواهد شد. جالب است بدانید که انجام این کار در حین میان پرده‌ها و انیشمین‌های مختلف هم ممکن است.

Stray Trophy Guide Cat-a-Pult

500 دفعه بپرید

Stray Trophy Guide

هنگامی که در کنار لبه‌ها و ارتفاعات قرار دارید، می‌توانید با فشردن دکمه ضربدر (:x:) بپرید. اما موضوع این جا است که به احتمال زیاد خود شما این تروفی را به صورت طبیعی آزاد خواهید کرد؛ چرا که تا اتمام داستان اصلی باید دفعات زیادی بپرید. حال اگر عحله دارید و می‌خواهید این تروفی را هر چه سریع‌تر آزاد کنید، می‌توانید از یک بخش خاص در چپتر اول بازی بهره ببرید. در چپتر اول بازی Stray یک بخش آموزشی وجود دارد که در طول آن، با مکانیک Chain-Jump آشنا خواهید شد که می‌توانید به واسطه این مکانیک، با نگه داشتن دکمه ضربدر چند دفعه پشت سر هم بپرید. در کل و همان‌طور که اشاره شد، نیازی نیست که زمان خود را برای این کار صرف کنید و تروفی Cat-a-Pult را احتمالا به صورت خودکار به دست خواهید آورد. حال اگر در Playthrough اول خود موفق به کسب آن نشدید، می‌توانید از روش ذکر شده در چپتر اول بهره ببرید.

Stray Trophy Guide Productive Day

بیش‌تر از یک ساعت بخوابید

Stray Trophy Guide

در طی بازی Stray، نقاطی وجود دارد که می‌توانید با زدن دکمه مثلث (:triangle:) روی آن‌ها بخوابید. یکی از این مکان‌های مخصوص خواب که برای گرفتن تروفی Productive Day واحب است، در چپتر چهارم بازی (Chapter 4: Slums) دیده می‌شود. در این چپتر شما به یک ربات با نام Guardian برخورد می‌کنید که یک عصا و کلاه حصیری داشته و جلوی یک گاراژ ایستاده است. هنگامی که این ربات را دیدید، به سمت چپ بروید تا یک ربات گیتاریست با نام Morusque را ملاقات کنید. Morusque در واقع شخصیتی است که باید کالکتیبل‌هایی تحت عنوان Sheet Music را برای او بیاورید.

به هر حال، در کنار ربات مذکور یک تخت خواب کوچک برای گربه‌ها وجود دارد که باید با زدن دکمه مثلث، با آن تعامل برقرار کرده و بخوابید. حالا کافی است یک ساعت کنسول خود را روشن به حال خود رها کنید و دکمه خاصی را هم فشار ندهید. هنگامی که زمان یک ساعته تمام شد، تروفی Productive Day بازی Stray برای شما آزاد می‌شود. بهتر است در این یک ساعت به کارهای شخصی خود بپردازید تا خسته نشوید.

Stray Trophy Guide Boom Chat Kalaka

توپ بسکتبال را وارد سطل کنید

Stray Trophy Guide

شما برای کسب این تروفی هم باید به چپتر چهارم بازی مراجعه کنید. در چهارمین چپتر داستان که با نام Slums شناخته می‌شود، یک ربات انسان‌نما با نام Guardian را می‌بینید که با کلاه حصیری و عصای خود روبروی یک گاراژ ایستاده است. اگر پس از دیدن Guardian به سمت راست بروید، یک توپ بسکتبال را مشاهده می‌کنید. در همان حوالی و پایین راه پله، یک سطل خالی وجود دارد. حال اگر توپ بسکتبال را وارد این سطل کنید، تروفی Boom Chat Kalaka برای شما آزاد خواهد شد. اگر در این کار شکست خوردید و توپ وارد سطل نشد، آخرین Checkpoint را ریست کرده و دوباره تلاش کنید.

Stray Trophy Guide Can’t Cat-ch Me

اولین Zurk Pursuit را بدون گیر افتادن تکمیل کنید

Stray Trophy Guide

شما می‌توانید تروفی Can’t Cat-ch Me را در دومین چپتر داستان که با نام Dead City شناخته می‌شود، به دست آورید. در حین طی کردن این چپتر، با یک ربات در حال مرگ برخورد می‌کنید. پس از ملاقات با این ربات، یک سری حشره زرد و درخشان شروع به دنبال کردن‌تان می‌کنند که Zurk نام دارند. حال برای آنکه تروفی مورد بحث را به دست آورید، باید این تعقیب و گریز یا به قول خود بازی Zurk Pursuit را در حالی به اتمام برسانید که هیچ یک از حشره‌ها به شما نرسند و موفق به لمس کردن‌تان نشوند. توجه داشته باشید که اگر دکمه دایره (:circle:) در این حین روی صفحه ظاهر شود، یعنی یک Zurk به شما رسیده و دیگر قادر به دریافت تروفی نیستید. در این صورت آخرین Checkpoint را Reload کرده و یک بار دیگر تلاش کنید. اگر این کار را با موفقیت به پایان برسانید، در پایان تعقیب و گریز و هنگامی که به داخل پنجره می‌پرید، تروفی آزاد می‌شود. اگر چند بار این روند را تکرار کنید روش آن را فراگرفته و موفق به انجام هدف خواهید شد.

Stray Trophy Guide Sneakitty

در شرایطی از میان Midtown رد شوید که هیچ ربات نگهبانی (Sentinel) شما را شناسایی نکند

Stray Trophy Guide

در این قسمت از راهنمای تروفی بازی Stray به تروفی Sneakitty می‌رسیم که برای آزاد کردن آن، باید به چپتر دهم داستان با نام Midtown مراجعه کنید. هنگامی که در این چپتر یک کلاه و یک ژاکت مخصوص کارگران را نزد رباتی با نام Blazer می‌برید، در داخل یک جعبه به کارخانه منتقل خواهید شد. از این نقطه به بعد باید حواس خود را برای تروفی مورد نظر جمع کنید. در این بخش از بازی، یک سری ربات پرنده نگهبان وجود دارد که با نور آبی خود سطح محیط را بررسی می‌کنند. حال برای رسیدن به تروفی Sneakitty، باید مرحله مورد بحث را به گونه‌ای تمام کنید که هیچ یک از این ربات‌های پرنده نگهبان شما را نبینند. اگر نور منعکس شده از سمت این ربات‌ها زرد یا قرمز شود، بدین معنی است که متوجه حضور شما شده‌اند. در این موقعیت آخرین Checkpoint را Reload کرده و مجددا سعی خود را به کار بگیرید.

البته که این روند کمی طولانی می‌شود و ممکن است شما را کمی اذیت کند. پس از عبور کارخانه، شما وارد آپارتمان کلمنتاین می‌شوید که توسط ربات‌های پرنده نگهبان محاصره شده است. حال باید از دید آن‌ها هم دور بمانید و از آپارتمان خارج شوید. در این نقطه و هنگامی که وارد Nightclub شدید، اگر Drone خاصی شما را ندیده باشید تروفی آزاد خواهد شد. هر Drone مسیر خاص خود را دارد و طبق یک الگوی از پیش مشخص شده نگهبانی می‌دهد. شما می‌توانید رفتار آن‌ها را ببینید و از همین موضوع، به عنوان راه‌حل بهره ببرید. به هر حال اگر در این روند نیاز به کمک بیش‌تری داشتید، می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد استفاده کنید:

Stray Trophy Guide No More Lives

9 دفعه بمیرید

Stray Trophy Guide

به دست آوردن تروفی No More Lives می‌تواند در نوع خود فوق‌العاده ساده باشد؛ چرا که برای آزاد کردن آن باید تنها 9 دفعه بمیرید. بهترین موقعیت برای انجام این کار در طی چپتر دوم با نام Dead City فراهم می‌شود. در قسمتی از این چپتر یک سری حشره زرد رنگ درخشان با نام Zurk شما را تعقیب می‌کنند تا جان‌تان را بگیرند. در همین حال، به جای فرار کردن سر جای خود صبر کنید و به Zurkها اجازه دهید که شما را بکشند. این روند را 9 دفعه تکرار کنید و تروفی No More Lives برای شما خواهد بود. البته که محدودیت و روش خاصی از مُردن برای این تروفی تعریف نشده و می‌توانید روند مورد بحث را در حین مبارزه با سایر دشمنان و مرحله‌های دیگر را به ثمر برسانید. فقط توجه داشته باشید که مردن تنها به واسطه دشمنان امکان پذیر بوده و شما با افتادن از ارتفاع و روش‌های مشابه، نخواهید مرد.

Stray Trophy Guide Scratch

هنگامی که در کلاب حضور دارید، یک Vinyl (دیسک‌های مخصوص گرامافون) را روی Turntable قرار داده و از آن استفاده کنید

Stray Trophy Guide

شما می‌توانید این تروفی را در پایان چپتر دهم و زمانی که وارد یک کلاب شبانه می‌شوید، به دست آورید. هنگامی که وارد این کلاب شدید، می‌توانید یک Vinyl (یا همان دیسک‌های مربوط به گرامافون) را روی یکی از میزها پیدا کنید. پس از پیدا کردن آیتم مورد نظر، به سمت سن اصلی بروید و آن را روی میز Turntable (یا همان میزی که دی جی از آن استفاده می‌کند) بگذارید. اگر به کمک بیش‌تری نیاز دارید، می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد بهره ببرید:

Stray Trophy Guide Pacifist

چپتر هشتم را بدون کشتن حتی یک Zurk (موجوداتی با چشم‌های زرد رنگ) به اتمام برسانید

Stray Trophy Guide

در این قسمت از راهنمای تروفی بازی Stray به تروفی Pacifist می‌رسیم که برای به دست آوردن آن، باید از کشتن Zurkها (موجودات عجیبی که چشم‌های زرد و درخشانی دارند) در چپتر هشتم بازی به طور کامل پرهیز کنید. در هشتمین چپتر داستان که با نام Sewers شناخته می‌شود، شما در یک قسمت با این Zurkها روبرو خواهید شد. همان‌طور که تا زمان رسیدن به این چپتر متوجه می‌شوید، شما قادر هستید با استفاده از چراغ قوه‌ای که شخصیت اصلی با خود حمل می‌کند، این Zurkها را بکشید. اما هدف اصلی تروفی Pacifist، عدم استفاده از این چراغ قوه برای کشتن موجودات مورد بحث است. برای انجام این کار صرفا از دست آن‌ها فرار کنید و Zurkها را به هیچ وجه نکشید.

البته اگر توسط Zurkها گیر افتادید و مجبور شدید با استفاده از دکمه دایره از دست آن‌ها فرار کنید، اختلالی در روند کسب تروفی رخ نخواهد داد. در واقع تنها راه کشتن این موجودات استفاده از چراغ قوه مذکور بوده و روش دیگری برای انجام این کار وجود ندارد. با این حال، اگر به اشتباه یکی از این Zurkها را کشتید، آخرین Checkpoint موجود را Reload کرده و روند مورد بحث را یک بار دیگر تکرار کنید. انجام این کار زیاد سخت نیست و صرفا باید از دست دشمنان فرار کنید.

Stray Trophy Guide I am Speed

بازی Stray را در زمانی کم‌تر از دو ساعت به پایان برسانید

Stray Trophy Guide

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم، باید برای کسب تروفی I am Speed بازی Stray را در زمانی کم‌تر از دو ساعت به پایان برسانید. برای این کار از منو اصلی گزینه New Game را بزنید و یک Save Slot خالی را انتخاب کنید. حال که روند بازی شروع شد، با گوشی خود یک تایمر تنظیم کنید که زمان از دست‌تان خارج نشود. در ادامه با نهایت سرعت روند بازی را پشت سر بگذارید و صرفا به ماموریت‌ها و خط اصلی داستان بپردازید. اگر نگران زمان محدود هستید، باید بدانید که دو ساعت برای انجام این کار کم نیست و اگر خوب پیش روید، می‌توانید Speedrun را در طی یک ساعت و نیم به اتمام برسانید. بنا بر همین موضوع حدود نیم ساعت جا برای اشتباه و Game Over شدن دارید تا بدین ترتیب، تروفی I am Speed را به دست آورید. توجه داشته باشید که زمان میان‌پرده‌ها و دیالوگ‌ها هم در این دو ساعت محسوب می‌شوند و در روند آزاد کردن تروفی تاثیر گذار هستند.

در این روند چند نکته وجود دارد که بهتر است آن‌ها را در گوشه‌ای از ذهن خود نگه دارید:

 • یک بار بازی را تمام کنید و از تجربه آن لذت ببرید. در همین حین سعی کنید که راه‌ها و ماموریت‌ها با به خاطر بسپارید
 • در دور اول تجربه خود از بازی کالکتیبل‌ها را جمع کنید تا در دور Speedrun، کاری با آن‌ها نداشته باشید
 • مردن و Checkpoint Restartها به زمان نهایی شما اضافه می‌کنند؛ پس تا جای ممکن از آن‌ها دور کنید
 • در منو اصلی بازی می‌توانید به Save Slot مربوطه نگاه کرده و زمانی که برای آن صرف کردید را مشاهده کنید
 • Pause کردن بازی تایمر را متوقف می‌کند تا کار زیاد سخت نشود. بنابراین نگران Pause کردن بازی و انجام کارهای روزمره خود نباشید
Stray Trophy Guide Missed Jump

وارد شهر شوید

Stray Trophy Guide

این تروفی داستانی است و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. هنگامی که در چپتر دوم بازی از فاضلاب خارج شده و وارد شهر شوید، تروفی Missed Jump را به دست می‌آورید.

Stray Trophy Guide Not Alone

با B-12 ملاقات کنید

Stray Trophy Guide

این تروفی داستانی است و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. هنگامی که در چپتر سوم B-12 را ملاقات کنید، تروفی Not Alone را کسب خواهید کرد. B-12 نام ربات کوچک و بامزه‌ای است که شما را در طی این ماجراجویی همراهی می‌کند.

Stray Trophy Guide ?Cat Got Your Tongue

کاری کنید که B-12 صحبت ربات‌ها را برای شما ترجمه کند

Stray Trophy Guide

این تروفی داستانی است و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. هنگامی که در چپتر چهارم بازی Stray با یک ربات انسان‌نما صحبت کرده و B-12 حرف‌های او را برای شما ترجمه کند، تروفی ?Cat Got Your Tongue را به دست می‌آورید.

Stray Trophy Guide Catwalk

به Midtown برسید

Stray Trophy Guide

این تروفی داستانی است و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. هنگامی که در چپتر دهم بازی وارد بازاری که در خیابان واقع شده است شوید، تروفی Catwalk را به دست خواهید آورد.

Stray Trophy Guide Al-Cat-Raz

به زندان بروید

Stray Trophy Guide

این تروفی داستانی است و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. هنگامی که چپتر دهم به پایان برسد و وارد چپتر یازدهم شوید، تروفی A1-Cat-Raz را به دست خواهید آورد.

Stray Trophy Guide Eye Opener

بازی را تمام کنید و وارد شهر شوید

Stray Trophy Guide

این تروفی داستانی است و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. هنگامی که چپتر دوازهم را پشت سر بگذارید و بازی را تمام کنید، تروفی Eye Opener را به دست خواهید آورد.

Stray Trophy Guide Meowlody

تمام Music Sheetها را نزد شخصیت Morusque ببرید

Stray Trophy Guide

در این قسمت از راهنمای تروفی بازی Stray قصد داریم به کالکتیبل‌ها یا همان آیتم‌های جمع کردنی بپردازیم. این بازی به طور کلی 67 عدد Collectible دارد که برای دستیابی به تروفی پلاتینیوم، به تمامی آن‌ها نیاز پیدا خواهید کرد. توجه داشته باشید که بازی مورد بحث علاوه بر 67 آیتم اشاره شده، شامل 21 آیتم جمع کردنی دیگر نیز می‌شود که مربوط به ماموریت‌های اصلی است (یعنی برای پیشروی در روند داستان، باید این 21 آیتم را پیدا کنید). شما می‌توانید در ادامه لیست این کالکتیبل‌ها را ببینید:

 • 27 عدد B-12 Memory
 • 6 عدد Badge
 • 12 عدد Scratch Point (پیدا کردن یک عدد از آن‌ها در هر چپتر کفایت خواهد کرد)
 • 10 عدد Nuzzle (برای کسب تروفی پیدا کردن 5 عدد از آن‌ها کافی خواهد بود؛ مختص به چپتر چهارم و دهم)
 • 8 عدد Sheet Music (مختص چپتر چهارم)
 • 4 عدد Energy Drink (مختص چپتر چهارم)

هیچکدام از کالکتیبل‌های بازی از دست دادنی نیستند و شما می‌توانید بعدها و به لطف بخش Chapter Select، به عقب بازگردید و موارد گم شده را پیدا کنید. نکته جالب توجه این است که شما می‌توانید در بخش Chapter Select تعداد Memoryها پیدا شده و باقی مانده را ببینید. همچنین پس از رسیدن به چپتر سوم و دسترسی به Inventory، می‌توانید با زندگی دکمه D-Pad بالا لیست و تعداد Memoryها، Sheet Musicها و Energy Drinkها را هم مشاهده کنید. Badgeها هم در واقع همان برچسب‌هایی هستند که به کوله پشتی گربه معروف بازی چسبانده می‌شوند. علاوه بر این، توجه داشته باشید که پس از مردن یا Reload کردن Checkpointها، کالکتیبل‌ها آن قسمت از دست می‌روند و باید دوباره آن‌ها را پیدا کنید. به عبارتی دیگر، هنگامی که به آخرین Checkpoint ذخیره شده بازگردید، باید همه کارها را از جمله پیدا کردن کالکتیبل‌های آن قسمت، دوباره انجام دهید.

در ادامه می‌توانید از ویدیوی زیر برای پیدا کردن تمامی کالکتیبل‌ها (اعم از 67 کالکتیبل مربوط به تروفی‌ها و 21 آیتم مربوط به ماموریت‌های اصلی) بهره ببرید:

Stray Trophy Guide Curiosity Killed the Cat

کیسه کاغذی را به سر کنید

Stray Trophy Guide

در چپتر چهارم هنگامی که با اولین ربات انسان‌نما یا همان شخصیت Guardian صحبت می‌کنید، سمت چپ او یک راه پله دیده می‌شود. از راه پله پایین رفته و کمی رو به جلو حرکت کنید تا با یک تابلو قرمز روبرو شوید. درست پشت این تابلو قرمز، یک جعبه چوبی وجود که دارد که در کنار آن، یک کیسه کاغذی یا Paper Bag دیده می‌شود. به سمت ایم کیسه کاغذی بروید و با زدن دکمه مثلث با آن تعامل برقرار کنید. هنگامی که این روند صورت گرفت، گربه کیسه کاغذی را روی سرش می‌گذارد و تروفی برای شما آزاد می‌شود.

Stray Trophy Guide Cat-a-strophe

سعی کنید با ربات‌ها Mahjong (نوعی بازی رومیزی) بازی کنید

Stray Trophy Guide

در چپتر نهم بازی Stray و هنگامی که به روستا (Village) می‌رسید، از نردبانی که در سمت چپ وجود دارد بالا بروید. هنگامی که از نردبان بالا رفتید، دو ربات را در سمت چپ خود می‌بینید که روی یک دور یک میز نشسته‌اند و با هم Mahjong (نوعی بازی رومیزی) بازی می‌کنند. خیلی ساده روی این میز بپرید و تروفی را به دست آورید.

Stray Trophy Guide Cat’s best friend

پنج ربات را ناز کنید

Stray Trophy Guide

به تروفی Meowlody مراجعه کنید.

Stray Trophy Guide I Remember!

تمامی خاطره‌ها یا همان Memoryهای شخصیت B-12‌ را پیدا کنید

Stray Trophy Guide

به تروفی Meowlody مراجعه کنید.

Stray Trophy Guide Télé à chat

میان تمامی کانال‌های تلوزین سوییچ کنید

Stray Trophy Guide

در چپتر چهارم و به عنوان بخشی از خط داستانی اصلی، باید در یک بخش از پشت بام بالا بروید و با شخصیت Momo (یک ربات انسان‌نما با کلاه حصیری و پیراهن سبز) صحبت کنید. حال در همان حوالی و در پشت بام آپارتمان Momo، یک مبل راحتی و یک تلوزیون وجود دارد. کنترل این تلوزیون روی مبل مذکور است که می‌توانید به راحتی آن را ببینید. روی مبل بپرید و با زدن دکمه مثلث کانال تلوزیون را عوض کنید. آنقدری دکمه مثلث را فشار دهید تا تمامی کانال‌ها را ببینید و تروفی Télé à chat را به دست آورید.

Stray Trophy Guide Badges

تمامی Badgeها را به دست آورید

Stray Trophy Guide

به تروفی Meowlody مراجعه کنید.

Stray Trophy Guide Territory

در تمامی 12 چپتر، حداقل با یکی از Scratch Pointها تعامل برقرار کنید

Stray Trophy Guide

به تروفی Meowlody مراجعه کنید.

در این نقطه به پایان راهنمای تروفی بازی Stray می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا موفق به کسب تروفی پلاتینیوم شدید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Powerpyx

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *