بازی, راهنمای خرید بازی PS4, یادداشت

کدام بخش‌های بازی Cyberpunk 2077 بهبود یافته‌اند؟

کدام بخش‌های بازی Cyberpunk 2077 بهبود یافته‌اند؟

بازی جهان‌باز (Open World) جدید CD Projekt Red چند ماه پیش منتشر شد، اما به هیچ‌وجه نمی‌توان آن را اثری بی‌نقص دانست. با این حال شرکت سازنده به روز رسانی‌های مختلفی برای این بازی عرضه کرده تا بتواند کمی از این مشکلات بکاهد. ما در این مقاله به شما می‌گوییم که کدام بخش‌های بازی Cyberpunk 2077 بهبود یافته‌اند. پس در ادامه با تیلنو همراه باشید.

با این که تقریبا هشت ماه از زمان انتشار بازی Cyberpunk 2077 می‌گذرد، اما هنوز هم نمی‌توان قبول کرد که این اثر همان چیزی است که سازندگان در طی این سال‌ها قولش را داده بودند. مانند بسیاری دیگر از مورد انتظارترین آثار AAA جهان‌باز، این بازی نیز پر از باگ است. از همین رو سی دی پراجکت رد در 6 ماه اخیر اصلاحات و به روز رسانی‌های مختلفی عرضه کرده تا بتواند این ایرادات را رفع کند. با این حال همه می‌دانیم که سازندگان هر کاری انجام دهند، نمی‌توانند کاربران ناراضی را بار دیگر خوشنود کنند.

با این وجود عرضه آپدیت 1.3 بازی Cyberpunk 2077 موجب رفع بسیاری از باگ‌ها شد. تقریبا همه بخش‌های بازی با این به روز رسانی تحت تاثیر قرار گرفته‌اند و شکل و شمایل تازه‌ای به خود دیده‌اند. علاوه بر این، آپدیت 1.3 چندین ویژگی مورد انتظار و متحول‌کننده را در بازی سایبرپانک 2077 معرفی کرد. در نتیجه بدون شک این به روز رسانی یکی از بزرگترین آپدیت‌های این اثر قلمداد می‌شود. به هر حال باید قبول کرد که در چند ماه اخیر، عرضه به روز رسانی‌های مختلف موجب شده که بازی بتواند تا حد زیادی روی پای خود بایستد. در ادامه ما به مهم‌ترین تغییرات این اثر اشاره می‌کنیم.

برداشته شدن محدودیت حجم فایل‌های ذخیره

کدام بخش‌های بازی Cyberpunk 2077 بهبود یافته‌اند؟

کسانی که در همان بدو عرضه، بازی Cyberpunk 2077 را تجربه کرده باشند، حتما می‌دانند که این اثر یک ویژگی اعصاب خرد کن داشت. در واقع این بازی به شما اجازه نمی‌داد که فایل‌های سیو با حجم بیش از هشت مگابایت را ذخیره کنید. این مشکل برای بسیاری از بازیکنان غیر قابل تحمل بود. هر چه نباشد سایبرپانک 2077 اثر بسیار بزرگی بود و بازیکنان مطمئنا مجبور بودند به دفعات متعدد بازی را سیو کنند. مشکل عدم ذخیره فایل‌های بالای هشت مگابایت تجربه بسیاری را از این اثر خراب کرد.

با این حال مشکل مذکور خیلی زود با ارائه یک پچ از سمت سازندگان حل شد. حالا دیگر بازیکنان نگرانی بابت محدودیت حجم فایل‌های سیو ندارند. پیش از انتشار این پچ، مشکل محدودیت حجم فایل‌های ذخیره به قدری دردسرساز شده بود که بسیاری از بازیکنان از ادامه اثر ناامید شده بودند.

بهبود رانندگی و هوش مصنوعی NPCها در حین راندن ماشین

Night City یک شهر پر ازدحام و شلوغ است و محیطی جهان‌باز را ارائه می‌دهد. شهر جمعیت زیادی دارد و خیابان‌های آن پر از خودروهای مختلف است. با این حال یکی از مشکلات بازی Cyberpunk 2077، مربوط به NPCهایی می‌شد که رانندگی می‌کردند. در واقع این NPCها که به صورت اتفاقی با خودروهای مختلف در سطح شهر گشت و گذار می‌کردند، معمولا در حین رانندگی کارهای احمقانه‌ای انجام می‌دادند. این مشکل موجب می‌شد ایجاد ترافیک می‌شود که اگر بخواهیم صادق باشیم، باید قبول کنیم هنوز هم گهگاه این اتفاق رخ می‌دهد. اما به هر حال شرایط نسبت به اوایل واقعا بهتر شده است.

علاوه بر این، دیگر عادی شده بود که ببینیم ماشین V در نقاط مختلف Night City گیر می‌کند. این مشکل بود که باعث شد یکی از اصلی‌ترین پچ‌های بازی سایبرپانک 2077 در اوایل سال جاری میلادی عرضه شود. با معرفی اولین به روز رسانی بزرگ از سمت CD Projekt Red که با نام آپدیت 1.1 شناخته می‌شود، مشکل گیر کردن ماشین شخصیت اصلی بازی رفع شد. حل این ایراد به داشتن تجربه‌ای بهتر از این اثر کمک زیادی کرد. همچنین افزایش حساسیت فرمان و دقیق شدن بخش کنترل، بهبود تجربه رانندگی را به دنبال داشته است.

بهبود عملکرد روی کنسول‌ها

کدام بخش‌های بازی Cyberpunk 2077 بهبود یافته‌اند؟

یکی از مشکلات اصلی بازی Cyberpunk 2077، عملکرد ضعیفش روی کنسول‌های نسل هشتمی، یعنی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان بود. اگرچه خیلی‌ها عقیده دارند که به توجه به زمان‌بندی عرضه، این بازی بیشتر حکم یک اثر نسل نهمی را دارد. اما بازی حتی روی کنسول‌های نسل هشتمی نیز به خوبی بهینه نشده است و کاربران کنسول‌های نسل جدید نیز چندان زیاد نیستند. از همین رو سی دی پراجکت رد تصمیم گرفت که برای مدتی تمرکز خود را روی کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان بگذارد.

از آن زمان تا به حال، بهینه‌سازی بازی سایبرپانک 2077 برای کنسول‌های نسل قبل هدف اصلی شرکت سازنده بوده است. در واقع تغییرات به وجود آمده در ماه‌های اخیر، مهر تاییدی بر این مدعا است. همچنین بازی پس از مدتی که از فروشگاه پلی استیشن (Playstation Store) حذف شده بود، مجددا توسط سونی (Sony) در دسترس کاربران این فروشگاه قرار گرفت. نسخه کنسولی بازی Cyberpunk 2077 یک فاجعه بود، اما با عرضه پچ‌های جدید پس از انتشار، عملکرد این اثر بهبود پیدا کرد. البته هنوز هم مشکلاتی وجود دارد و نسخه نسل هشتمی این بازی بدون نقص نیست.

نحوه خوابیدن V درست شد

کدام بخش‌های بازی Cyberpunk 2077 بهبود یافته‌اند؟

علاوه بر رفع مشکلات ضروری، CD Projekt Red تغییراتی در بخش‌های جزئی‌تر ایجاد کرد و به درخواست‌های کاربران به خوبی پاسخ داد. یکی از این مشکلات، نحوه خوابیدن عجیب V در ابتدای عرضه بازی بود. حالت خوابیدن شخصیت اصلی طبیعی نبود. این حالت عجیب موجب شده بود که بازیکنان خیلی آن را مورد اشاره قرار دهند. در واقع کاربران فضای مجازی از این مشکل برای ساخت میم‌های (Meme) مختلف استفاده کردند که بین گیمرها بسیار مورد استفاده قرار گرفت.

بازخورد کاربران موجب شد سازندگان این مشکل را کمی جدی‌تر بگیرند. در جدیدترین نسخه بازی، V دیگر به سمت عرضی تخت نمی‌خوابد و پاهایش نیز به طرز مسخره‌ای بیرون از لبه‌ی تخت نیست. حالا شخصیت اصلی داستان سرش را به راحتی روی بالشت می‌گذارد. این اصلاح موجب بهبود بازخورد بازیکنان شده و از دید کاربران کاملا رضایت‌بخش بوده است.

اضافه شدن قابلیت تغییر دکمه‌های مربوط به جاخالی دادن

کدام بخش‌های بازی Cyberpunk 2077 بهبود یافته‌اند؟

جاخالی دادن یکی از مهم‌ترین مکانیسم‌ها در گیم‌پلی بازی سایبرپانک 2077 به حساب می‌آید. مخصوصا وقتی قرار است به صورت تن به تن مبارزه کنید یا با سلاح سرد به نبرد بپردازید. در ماموریت‌هایی نظیر Beat on the Brat خیلی مهم است که بدانید باید چگونه از جاخالی دادن استفاده کنید. متاسفانه در نسخه اولیه بازی شما فقط می‌توانستید با دوبار زدن یکی از دکمه‌های WASD این عمل را انجام دهید. اما این موضوع به دلیل نامناسب بودن عملکرد، از جذابیت این مکانیسم در گیم‌پلی بازی Cyberpunk 2077 کاسته بود.

این امر مانع از این می‌شد که بازیکنان بتوانند به خوبی بازی را تحت کنترل داشته باشند و در نتیجه ناراحتی کاربران را به دنبال داشت. اما حالا شما می‌توانید از طریق منو، این قابلیت را فعال یا غیر فعال کنید. همچنین به روز رسانی‌های این اثر به شما اجازه می‌دهد که دکمه‌های مورد نیاز برای انجام این عمل را تغییر دهید. این کار مانع از این می‌شود که به صورت اتفاقی این مکانیسم را به کار ببرید. این امر در ماموریت‌هایی که نیاز به مخفی‌کاری دارند، اهمیت خود را نشان خواهد داد.

ثبات کلی

جدای از رفع ایرادهای اساسی نسخه کنسول‌های خانگی، نسخه پی سی بازی سایبرپانک 2077 هم تغییرات بزرگی را به خود دید. با این که عملکرد کارت گرافیک روی این بازی هنوز هم باید تغییرات زیادی کند، اما باید پذیرفت که ایرادات و کرش‌های آن نسبت به زمان عرضه‌اش در سال 2020 بسیار کم‌تر شده است.

این تغییرات مثبت به لطف تمرکز تیم سازنده روی ساخت پچ‌ها و به روز رسانی‌هایی بوده که با هدف رفع باگ‌ها ساخته شده و از کرش کردن‌های گاه و بی‌گاه اثر جلوگیری می‌کنند. در حقیقت ترجیح این بخش‌های اساسی به بهبود ظاهر اثر و ارائه DLCهای گوناگون موجب رضایت کاربران شده است. این امر موجب شده که فرآیند ساخت محتوای اضافی برای بازی Cyberpunk 2077 به اندازه چشم‌گیری کندتر شود. در واقع در حال حاضر که بازی از نظر عملکرد کلی هنوز هم با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم می‌کند، ارائه محتوای اضافی برای آن کاملا بی‌معنا است. ایجاد ثبات در بازی بسیار اهمیت دارد و کاملا این موضوع به ارائه بسته‌های الحاقی می‌چربد. بدون شک همه کاربران هم بهبود عملکرد کلی را به داشتن محتوای اضافی ترجیح می‌دهند. پس تاخیر در عرضه DLCها تا وقتی به ارتقا شرایط عمومی بازی کمک کند، موجب ناراحتی کسی نخواهد شد.

حالا می‌توانید ماموریت‌های غیرقابل بازی قبلی را تجربه کنید

کدام بخش‌های بازی Cyberpunk 2077 بهبود یافته‌اند؟

درست مانند بسیاری از آثار دیگر، در دسترس قرار داشتن ماموریت‌ها در سایبرپانک 2077 کاملا وابسته به سیستم پیاده‌سازی شده در اثر است و شما برای دسترسی به برخی مراحل، باید بعضی از ماموریت‌های پیش‌نیاز را پشت سر بگذارید. با این حال پیش از انتشار پچ‌های اصلاحی، برخی ماموریت‌ها برای بازیکنان غیرقابل بازی بودند. برای مثال یکی از چندین ایرادی که بسیاری از بازیکنان با آن مواجه شده‌اند، زمانی بود که یک Gig (یکی از انواع مراحل جانبی در بازی Cyberpunk 2077) از طرف Wakako Okada در Japantown برای شما در نظر گرفته می‌شود. در این ماموریت شما باید یک Netrunner  به نام BugBear را از دست گروه Tyger Claws نجات دهید.

در حقیقت وقتی زمانش فرا می‌رسید، نمی‌توانستید ماموریت را تمام کنید. اما V می‌توانست با گروه Tyger Claws مبارزه کند و در همان حین علامت سوال روی نقشه را ببیند. حتی شما می‌توانستید وارد اتاق BugBear شوید و آیتم مشخص شده را بردارید. اما بازیکنان نمی‌توانستند ماموریت را تا آخر تمام کنند و نمی‌دانستند اصلا باید چه کاری انجام دهند. خوشبختانه با عرضه پچ‌های مختلف و به خصوص به روز رسانی 1.3،‌ در حال حاضر اکثر ماموریت‌ها بدون مشکل قابل بازی هستند.

بهبود هوش مصنوعی پلیس

کدام بخش‌های بازی Cyberpunk 2077 بهبود یافته‌اند؟

شاید بتوان گفت هنوز هم هوش مصنوعی پلیس بیش از حد قوی است و این موضوع نکته جالبی در این اثر نیست. با این حال اگر عملکرد سابق هوش مصنوعی را در نظر بگیریم، باید قبول کنیم که این بخش بهبود قابل توجهی را به خود دیده است. در واقع اگر اعمال پیشین NPCها و توانایی‌شان را در نظر بگیریم، متوجه می‌شویم که محافظین Night City از نظر AI شرایط بهتری پیدا کرده‌اند. سابقا سر و کله زدن با نیروهای پلیس برای بازیکنان بسیار آزاردهنده بود. پلیس‌ها معمولا با نفرات زیاد شما را تحت تعقیب قرار می‌دادند و برای نابود کردنتان دست به هر اقدامی می‌زدند.

این ویژگی واقعا مسخره بود و مانع از ارتباط برقرار کردن مخاطب با اثر می‌شد. در نتیجه سازندگان هوش مصنوعی نیروهای پلیس را به نحوی تغییر دادند که واکنششان کمی کندتر شود. همچنین یک هواپیمای بدون سرنشین به تیم گشت پلیس (NCPD) اضافه شد تا با آن بتوانند شرایط را ارزیابی کنند.

بهبود UI

یکی از مهم‌ترین و جدیدترین آپدیت‌ها موجب تغییرات ظاهری بهتر در بازی شد. این موارد یکی از اولین تغییرات ظاهری در بازی Cyberpunk 2077 به حساب می‌آید. در این بین UI نیز تغییرات اساسی به خود دید. اگر بخواهیم منصفانه به قضیه نگاه کنیم، باید بگوییم که تغییرات آنچنان هم زیاد نبوده‌اند، اما به هر حال جوری ظاهر را اصلاح کرده‌اند که در تعامل با بازی حس بهتر و راحت‌تری دریافت خواهید کرد. پس از نصب آپدیت 1.3، اولین چیزی که نظرتان را جلب می‌کند، مکان نمای جدید است. در واقع آن مکان نمای قدیمی که ترکیبی از اشکال مربع و مثلث بود، دیگر در بازی سایبرپانک 2077 دیده نمی‌شود.

علاوه بر این، ذخیره و بارگذاری بازی انیمیشن‌های UI جدیدی را ارائه می‌دهند که ظاهر زیباتری دارند. واضح است که این تغییرات کوچک تاثیری روی عملکرد گیم‌پلی ندارند، اما حداقل می‌توانند به ظاهر بازی سر و شکل جدیدی بدهند.

اضافه شدن قابلیت Reset کردن پرک‌ها

کدام بخش‌های بازی Cyberpunk 2077 بهبود یافته‌اند؟

مهم‌ترین ویژگی اضافه شده به بازی برای کاربران بدون تردید قابلیت ریست کردن پرک‌ها (Perk) است. این قابلیت با آپدیت 1.3 به بازی Cyberpunk 2077 اضافه شد. در این بازی می‌توانید به لطف ویژگی‌های متنوع، شخصیت V را با هر خصوصیاتی که دوست دارید بسازید. اما این طبیعی است که برخی بازیکنان در اواسط داستان بخواهد تغییر عقیده بدهند و تغییراتی در شخصیت اصلی بازی به وجود آورند. خوشبختانه حالا اگر به اندازه کافی در حساب بانکیتان پول داشته باشید، می‌توانید با مراجعه به منوی بازی، پرک‌ها را ریست کنید.

اگرچه این پروسه برایتان خیلی گران تمام می‌شود، اما اگر بازی را برای مدت طولانی تجربه کرده باشید، ایجاد تغییر در ویژگی‌های V می‌تواند از خسته‌کننده شدن اثر جلوگیری کند. برای این کار نیز باید تغییراتی در پرک‌ها به وجود آورید. اگرچه شاید این تغییر از دید شما خیلی مهم نباشد، ولی باز هم برای بازیکنانی که برای ایجاد تغییرات به Ripperdoc مراجعه می‌کنند، حائز اهمیت است.

این بود بخش‌هایی از بازی Cyberpunk 2077 که دست‌خوش تغییر شده‌اند. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. نظر شما درباره سایبرپانک 2077 چیست؟ آیا تغییرات به وجود آمده برایتان رضایت‌بخش بوده است؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: GameRant

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *