بازی, راهنمایی و آموزش, یادداشت

معرفی شخصیت‌های بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League، بازی در دست توسعه‌ی استودیو Rocksteady، بالاخره در مراسم DC FanDom 2020 معرفی شد. این بازی شما را در نقش اعضای گروه Suicide Squad خواهد گذاشت و شما باید به عنوان یکی از اعضای جوخه‌ی انتحار به نبرد با دشمنان بپردازید.

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

حدود یک الی دو سال بود که حدس و گمان و شایعه‌های بسیاری در مورد بازی جدید استودیو Rocksteady وجود داشت و  همه‌ی طرفدارن منتظر یک معرفی رسمی از سوی سازندگان بازی بودند. این استودیو که سابقه‌ی ساخت سه گانه‌ی فراموش نشدنی Batman Arkham را در کارنامه‌ی خود دارد، به یکی از بهترین و معروف‌ترین بازی ساز‌های دنیا، تبدیل شده است. Rockstedy پس از مدت‌ها توانست یک مکانیک گیم پلی مناسب را برای بازی‌های ابر قرمانی ابداع کند و به همین خاطر، الهام بخش بسیاری از شرکت‌های دیگر در امر بازی‌های ابرقهرمانی، شد.

پس از مدت‌ها شایعه و صبر بلند مدت، بالاخره شرکت برادران وارنر در طی مراسم DC FanDom از بازی جدید راک استدی، رونمایی کرد. محصول جدید آن‌ها، یعنی بازی Suicide Squad: Kill the Justice League، به یکی از عناوین داغ روز صنعت تبدیل شده و توجهات بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. بازی Suicide Squad: Kill the Justice League شما را در نقش یکی از اعضای چهارگانه‌ی گروه Suicide Squad که در ایران با نام جوخه‌ی انتحار معروف هستند، قرار می‌دهد.

قبل از معرفی رسمی بازی، شایعه‌هایی مبنی بر یک بازی با محوریت جوخه‌ی انتحار پخش شده بود. در جوخه‌ی انتحار، اعضای بسیار زیادی وجود دارد اما استودیو Rocksteady تصمیم گرفت که تنها چهار نفر از این گروه بزرگ را، در بازی جدید خود قرار دهد. هدف اصلی جوخه‌ی انتحار در این بازی، کشتن اعضای مختلف گروه Justice League یا همان لیگ عدالت است که چهره‌های معروف و قدرتمندی عضو آن هستند. گروه لیگ عدالت بیش‌تر از ابرقهرمانان پاک و خوب دنیا تشکیل شده و اعضایی مانند بتمن، سوپر من و آکوامن دارد.

ایده‌ی اولیه‌ی بازی به شدت جالب است. حتی تصور نبرد با بتمن می‌تواند در نوع خود بسیار شگفت انگیز واقع شود. موردی که این موضوع را جذاب‌تر هم می‌کند، این است که بازی Suicide Squad: Kill the Justice League در دنیای سه گانه‌ی آرکام قرار دارد و Rocksteady قرار است گیمر‌ را به نبرد شخصی که سال‌‌ها به پردازش آن پرداخته، بفرستد. همین طور با توجه به کارنامه‌ی فوق العاده درخشان راکستدی، انتظار می‌رود که بازی نام برده، به بهترین شکل ممکن پیاده شود. این بازی، قرار است که یک تجربه‌ی Co-Op را به بازیکن ارائه دهد که در این حالت می‌توانید با دوستان خود، به نبرد با اعضای لیگ عدالت بپردازید.

یک آشنایی کوتاه با گروه Suicide Squad

اگر آشنایی بسیاری با گروه جوخه‌ی انتحار ندارید، باید متذکر شویم که این گروه از بهترین و خبره‌ترین خلافکاران دنیا، به خصوص خلافکاران شهر گاتهام، تشکیل شده است. این خلافکاران در زمینه‌ی تخصصی خود به شدت توانمند هستند و می‌توانند برای هر ابرقهرمانی، مشکل ساز شوند. این گروه، توسط شخصی به نام آماندا والر (Amanda Waller) جمع شده‌اند و به نوعی برای دولت کار می‌کنند. به عبارتی دیگر، آماندا والر فرستاده‌ی دولت است که می‌خواهد با جمع آوری حرفه‌ای‌ترین خلافکاران دنیا، کار‌های به خصوصی به نفع دولت آمریکا، انجام دهد. البته جوخه‌ی انتحار به صورت رایگان برای دولت کار نمی‌کنند و به آن‌ها قول داده شده که اگر کار خود را به درستی انجام دهند، جرایم کیفری‌شان از صفحه‌ی روزگار محو می‌شود. در این صورت، دیگر پلیس دنبال آن‌ها نخواهد بود و می‌توانند با خیال راحت به زندگی و البته جرایم خود، ادامه دهند.

هر بازیکنی، وظیفه‌ی کنترل یکی از چهار عضو جوخه‌ی انتحار را در دست می‌گیرد. بسیاری از طرفداران دنیای DC، ممکن است به لطف فیلم‌های اخیر، شصخیت‌های هارلی کویین (Harley Quinn)، ددشات (Deadshot) و کاپیتان بومرنگ (Captain Boomrang) را بشناسند. اما شخصیت King Shark، به احتمال زیاد برای بسیاری از طرفداران که به مطالعه‌ی کمیک بوک‌ها نمی‌پردازند، شناخته شده نیست. هم چنین، از آن جایی که بازی Suicide Squad: Kill the Justice League در دنیای مشترکی با سه گانه‌ی بتمن ArKham قرار دارد، شاهد اتفاقات مشترکی بین این دو هم خواهیم بود. هم چنین باید بدانید که این شخصیت‌ها، در خط زمانی سه گانه‌ی بتمن زنده بودند و ممکن است وقایعی که در این بازه‌ی زمانی اتفاق افتاده را بدانند. بنابریان، اگر آشنایی جامعی با این چهار شخصیت و دنیای بتمن ندارید، به هیچ وجه ادامه‌ی این مقاله را از دست ندهید، چرا که قصد داریم به معرفی و توضیح آن‌ها بپردازیم.

هارلی کویین (Harley Quinn)

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

آن دسته از بازیکنانی که موفق به تجربه‌ی سه گانه‌ی بتمن آرکام، یعنی بازی بتمن آرکام آسیلوم (Batman: Arkham Asylum)، بتمن آرکام سیتی (Batman: Arkham City) و بتمن آرکام نایت (BatmanArkham Knight) شده‌اند، به احتمال زیاد با شخصیت هارلی کویین آشنایی لازم را دارند. چرا که هارلی در بازی‌های مختلف این سری ظاهر شده و حتی DLC داستانی مربوط به خود را دارد. هارلی کویین، معشوقه‌ی دشمن اصلی بتمن، یعنی شخصیت جوکر (Joker) است و علاقه‌ی زیادی به او دارد.

داستان و روند تکاملی تبدیل شدن این شخصیت به هارلی کویینی که الان می‌شناسیم، بسیار جالب است. او در ابتدا در تیمارستان گاتهام، به عنوان یک روانکاو کار می‌کرد و زندگانی خود را با معالجه‌ی روانی بیمار‌ها می‌گذراند. زندگی او همین گونه پیش می‌رفت تا این که یک روز با یک بیمار خاص و منحصر به فرد ملاقات کرد. این بیمار، جوکر بود. اما هارلی کویین عوض این که به معالجه‌ی جوکر بپردازد، عاشق او می‌شود و سعی می‌کند به همکاری با او بپردازد. . هارلی به مدت شخصیت خود را از دست می‌داد و هر روز به جوکر وابسته‌تر می‌شد. این روند تا جایی ادامه پیدا کرد که او عقل خود را از دست داد و به آدم دیگری تبدیل شد.

هارلی علاقه‌ی بسیاری به چوب بیسبال و مواد منفجره دارد و با استفاده از این دو وسیله، با دشمنان خود می‌جنگد. در همین جهت، انتظار می‌رود که بازی Suicide Squad: Kill The Justice League از این علاقه چشم پوشی نکند و این دو را به عنوان یک مکانیک مخصوص هارلی کویین، استفاده کند. هم چنین، لازم به ذکر است آخرین باری که هارلی کویین در دنیای بازی‌های بتمن دیده شد، در زندان پایگاه پلیس گاتهام بود. این مورد، می‌تواند به عنوان یک دلیل منطقی تعریف شود. به عبارتی دیگر می‌توان گفت که هارلی به خاطر آزادی خود، بهایی پرداخته و این بها، پیسوتن به جوخه‌ی انتحار بوده است. هم چنین با توجه به این مورد، حدس زده می‌شود که شخصیت آماندا والر هم در بازی Suicide Squad: Kill the Justice League دیده شود.

دد شات (Deadshot)

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

آکا فلوید لاوتون، معروف به ددشات، یک مزدور بسیار حرفه‌ای است که از او با نام بهترین تیرانداز تمام دنیا، یاد می‌شود. او از گفتن این عبارت «بهترین تیرانداز دنیا» بسیار لذت می‌برد، بنابراین همیشه این جمله را پیش همه تکرار می‌کند. این مضوع را می‌توان از تریلر بازی Suicide Squad: Kill the Justice League هم متوجه شد، چرا که او دوباره به این نکته اشاره می‌کند. دد شات، علاه بر این که تیرانداز خیلی ماهری است، اعتماد به نفس بالایی هم دارد و همواره خود را ستایش می‌کند. همنی موضوع، باعث شد که او از ارتش اخراج شود و در نهایت به عنوان یک بادیگارد اجاره‌ای، مشغول به کار شود. دد شات یک دختر دارد و دختر خود را به همه‌ی کار‌های دنیا ترجیح می‌دهد و همواره او را در الویت اول خود قرار می‌دهد. دد شات، در چندین بازی از مجموعه‌ی بتمن حضور یافته است. او بیش‌تر به عنوان یک مزدور به کار گرفته می‌شد تا بتمن را به قتل برساند. به عبارتی دیگر، دد شات از سایر افراد پولی را در ازای کشتن بتمن، دریافت می‌کرد. اما او هیچ موقع موفق به این کار نشد و چندین بار توسط بتمن، به زندان انداخته شد. همین مورد، می‌تواند باعث شود که دد شات تنفر بسیاری از بتمن پیدا کند و کشتن شوالیه‌ی تارکی را در الویت خود قرار دهد.

کینگ شارک (King Shark)

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

کینگ شارک (پادشاه کوسه) که برخی مواقع با نام Nanaue هم صدا زده می‌شود، یک انسان-کوسه‌ی دو رگه است. پدر او خدای کوسه‌ها (Shark Gog) است. همین دو رگه بودن او، به کینگ شارک اجازه می‌دهد که بتواند هم در خشکی و هم در آب زندگی کند و نفس بکشد. کینگ شارک هم چنین از قدرت‌های ماورای انسانی برخوردار است و می‌تواند زخم‌های خود را به سرعت احیا کند. King Shark در ابتدا برای جنگ و مبارزه‌ی با Superboy ساخته شده بود، اما بعد‌ها مجبور شد به گروه جوخه‌ی انتحار بپیوندد. همان طور که حدس می‌زنید، کینگ شارک هم توسط آماندا والر به خدمت درآمده و به دولت در امر ماموریت‌های زیر آبی، کمک می‌کند.

پدر کینگ شارک، یا همان God Shark، تعاملات و زد و خورد بسیاری با اعضای لیگ عدالت داشته است و برای خود تاریخ پر شکوهی را خلق کرده. یکی از به یاد ماندنی‌ترین و زیباترین داستان‌های گادشارک، متحد شدن با آکوامن است. البته اتحاد او با آکوامن زیاد مستحکم نبود و این دو همواره به یکدیگر شک داشتند.

با توجه به تریلر بازی Suicide Squad: Kill the Justice League، می‌توان حدس زد که دندان و پنجه‌های کینگ شارک، خطرناک‌ترین سلاح‌های او در بازی هستند و او می‌تواند با استفاده از این دو، به سلاخی دشمنان بپردازد. هم چنین علاوه بر این دو، می‌توان انتظار داشت که او از اسلحه‌های بزرگ مانند یک ماشین گان (Machine Gun) استفاده کند.

کاپیتان بومرنگ (Captain Boomrang)

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

جورج هارکنس (George Harkness) پس از این که در یک کارخانه‌ی اسباب بازی فروشی در استالیا استخدام شد، به کاپیتان بومرنگ معروف شد. قضیه از این قرار است که او در بخش تولید بومرنگ فعالیت می‌کرده است و به نسبت در کار خود موفق بوده. اما یک روز در ملأ عام، توسط مردم مورد تمسخر قرار می‌گیرد. این مود تمسخر قرار گرفتن، برای او قابل درک نبود و از این کار به شدت عصبانی شد. بنابراین، برای انتقام گرفتن از مردم به یک خلافکار زبر دست تبدیل شد و با استفاده از همین بومرنگ‌ها، مردم را به قتل می‌رساند. کاپیتان بومرنگ در ابتدا، به عنوان یک از شخیت‌های منفی کمیک فلش، وارد دنیای DC شد، اما بعد‌ها به خاطر بخشیده شدن جرایمش، به جوخه‌ی انتحار پیوست. کاپیتان بومرنگ، به خاطر شوخ طبعی بیش از حد و بی‌نظم بودن، جایگاه مستحکمی در گروه Suicide Squad ندارد.

کاپیتان بورنگ، در اکثر مواقع به عنوان یک شخصیت طناز وارد داستان می‌شود و شوخی‌های بسیاری با شخصیت‌های مختلف می‌کند. همین روحیه‌ی شوخ طبعی باعث شده که هیچ خلافکاری به او اعتماد نکند. اما اگر نخواهیم از حق بگذریم، کایپیتان بومرنگ یک جواهر ارزشمند برای هر گروهی است. او، توپخانه‌ی بزرگی از بومرنگ دارد و می‌تواند با استفاده از این بومرنگ‌ها، دشمنان را از پای درآورد. هم چنین کاپیتان می‌تواند در مسافت‌های کوتاه، با درست کردن یک انفجار کوچک با سرعتی فراانسانی بدود. در ضمن، بومرنگ یک دزد و دروغگوی حرفه‌ای است و می‌تواند در بسیاری از مواقع، دشمنان را فریب دهد و از پشت به آن‌ها خنجر بزند و ورق بازی را بازگرداند.

در پایان، اگر علاقه دارید که به تجربه‌ی بازی‌های قدیمی استودیو Rocksteady بپردازید، می‌توانید که به صفحه‌ی خرید بازی Batman: Arkham Knight مراجعه کنید.

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League در سال ۲۰۲۲ برای پلی استیشن 5، ایکس باکس سریز ایکس و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود.

نظر شما کاربران تیلنو در این باره چیست؟ آیا شما پیش از این با اعضای مختلف جوخه‌ی انتحار آشنایی داشتید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamerant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *