عمومی, اخبار و رویدادها, بازی, نمایش و پیش نمایش, یادداشت

بازی Suicide Squad: Kill The Justice League بازیکن را به جنگ چه قهرمانانی می‌فرستد؟

بازی Suicide Squad: Kill The Justice League

بازی Suicide Squad: Kill The Justice League رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته است و این بار بازیکن را به عنوان یک شخصیت منفی، به جنگ با ابرقهرمانان معروف می‌فرستد. اما سوالی که در این میان پیش می‌آید این است که در این بازی، بازیکن با چه ابرقهرمانانی مبارزه می‌کند؟

بازی Suicide Squad: Kill The Justice League

پس از مدت‌ها انتظار و شایعه، بازی جدید استودیو Rocksteady، یعنی بازی Suicide Squad: Kill The Justice League در طی مراسم DC FanDome 2020، معرفی شد. در این بازی، گیمر در نقش یکی از چهار عضو گروه جوخه‌ی انتحار، یعنی هارلی کویین، دد شات، کینگ شارک و کاپیتان بومرنگ در یک شهر بزرگ، به مبارزه با ابرقهرمانان، می‌پردازد. اگر با این گروه آشنایی بسیاری ندارید، می‌توانید در مقاله‌ی معرفی شخصیت‌های مختلف بازی Suicide Squad: Kill The Justice League، با اعضای جوخه‌ی انتحار بیش‌تر آشنا شوید. تیم تیلنو در این مقاله به معرفی کامل این شخصیت‌ها پرداخته است و شما بعد از مطالعه‌ی این مقاله، به یک آشنایی نسبی با اعضای این گروه خواهید رسید.

نبرد و مبارزه با ابرقهرمانانی که با دیدن فیلم‌ها و انیمیشن‌های آن‌ها بزرگ شده‌ایم، ممکن است سخت واقع شود و لحظات پراحساسی را برای ما رقم بزند. اما راک استدی تصمیم خود را گرفته است و می‌خواهد گیمر را به جنگ نمادین‌ترین شخصیت‌های دنیای DC، بفرستد. اما با توجه به آن چه که در تریلر بازی مشاهده کردیم، اتفاقات عجیبی در شهر Metropolice در حال رخ دادن است. این اتفاقات، بر روی ابرقهرمانان این شهر هم تاثیر گذاشته و خلق و خوی آن‌ها را هم تغییر داده است. همان طور که در تریلر دیدیم، سوپرمن (Superman) که یکی از شخصیت‌های مثبت و پاک دنیای DC است، به راحتی خلبان یک هلیکوپتر را به قتل می‌رساند. این قتل در حالی بود که کوچک‌ترین حالت پشیمانی، در چهره‌ی او مشخص نبود. بنا بر این موضوع، می‌توانیم حدس بزنیم که ابرقهرمانان محبوب دنیای DC، حالا به آنتاگونیست‌هایی تبدیل شده‌اند که شهر را به آشوب می‌کشند. البته هنوز برای تئوری پردازی در مورد این بازی زود است و ممکن است تمامی حدس و گمان‌‌های ما اشتباه از آب درآید.

بنابراین، باید صبر کنیم تا اطلاعات بیش‌تری در مورد داستان و دنیای بازی، منتشر شود. اما با توجه به جزئیات فاش شده، بازی Suicide Squad: Kill The Justice League اثر جهان بازی است که ماجرای نبرد جوخه‌ی انتحار و لیگ عدالت (Suicide Squad) را برای مخاطب به تصویر می‌کشد.

همانطور که می‌دانید، لیگ عدالت اعضای بسیاری دارد و ابرقهرمانان زیادی را در خود جای داده است که هر کدام آن‌ها از دیگری، دوست داشتنی‌تر هستند. هر کدام از این ابرقهرمانان، می‌تواند یکی از نامزده‌های مبارزه با گروه Suicide Squad واقع شود. اما تعداد این نامزدهها، بسیار زیاد است. اما اگر دوست دارید که بدانید احتمال حضور کدام یک از اعضای این گروه در بازی Suicide Squad: Kill The Justice League بیش‌تر است، با تیلنو همراه شوید. چرا که می‌خواهیم با استدلال‌های کمیک بوکی و اطلاعات منتشر شده از بازی، حدس بزنیم که کدام یک از اعضای لیگ عدالت، شانس بیش‌تری برای حضور در این بازی دارند.

سوپرمن (Superman)؛ تنها قهرمان تایید شده‌ی بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

بازی Suicide Squad: Kill The Justice League

کال ال (Kal-El) معروف به سوپر من، در کنار شوالیه‌ی تاریکی، معروف‌ترین ابرقهرمان دنیای DC است. به لطف فیلم‌های ساخته شده از سوپرمن و بازیگرانی مانند هنری کویل، به احتمال زیاد با این شخصیت آشنایی کافی را دارید. سوپر تنها ابرقهرمانی است که حضورش در بازی Suicide Squad: Kill The Justice League تایید شده است و قرار است که او را در این بازی مشاهده کنیم. اما باید بدانید که این سوپرمن، فردی نیست که همیشه می‌شناخیتم و تغییرات بنیادینی در شخصیت او ایجاد شده است. به هر حال، به خاطر نبود بتمن در این بازی، سوپرمن بزرگ‌ترین و شناخته شده‌ترین قهرمانی است که جوخه‌ی انتحار با آن مبارزه می‌کنند.

نبرد جوخه‌ی انتحار و سوپرمن در بازی Suicide Squad: Kill The Justice League، پتانسیل تبدیل شدن به یکی از حماسی‌ترین صحنه‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی را دارد. اول به خاطر این که تیم سازنده‌ی پشت این اثر، امتحان خود را پس داده است و بسیار بعید است که با یک بازی ضعیف از سمت Rocksteady مواجه شویم. دلیل دوم هم این است که سوپرمن، یکی از قدرتمند‌ترین ابرقهرمانان تاریخ است و قدرت‌های بی‌نهایتی دارد و هر کسی حریف او نخواهد شد. بنابراین، می‌توانیم انتظار یک نبرد فوق العاده به یاد ماندنی را بکشیم. اما موضوعی که جای بحث و تئوری پردازی دارد، این است که جوخه‌ی انتحار شخصیت خاصی ندارد که بتواند در یک نبرد تن به تن، از پس سوپرمن برآید. پس، جوخه‌ی انتحار با چه امیدی می‌خواهد به نبرد با لیگ عدالت برود؟ جواب این سوال را کسی جز اعضای استودیو Rocksteady نمی‌داند. به هر حال، روند و قوس تکاملی  رسیدن به نبرد با سوپرمن، می‌تواند در نوع خود بسیار هیجان انگیز واقع شود.

هم چنین موضوع دیگری که جای بحث و گفت و گو دارد این است که چرا سوپرمن بر عیله مردم عادی شده است و دست به کشتن آن‌ها می‌زند. سوپرمن همیشه و در همه‌ی داستان‌ها، شخصیت مثبتی بوده و به انسان‌ها کمک کرده است. در واقع، سوپرمن یکی از پاک‌ترین اعضای لیگ عدالت است، پس اگر او به یک شخصیت منفی تبدیل شده است، احتمال دارد که اتفاق مشابهی برای سایر اعضای گروه لیگ عدالت هم افتاد باشد. اما در حال حاضر، چاره‌ای جز صبر کردن برای انتشار اطلاعات بیش‌تر نداریم و باید تا آن زمان دندان روی جگر بگذاریم. ولی آن چه که برای همگان مشخص است، این است که حداقل دو سال با انتظار بازی Suicide Squad: Kill The Justice League فاصله داریم و صبر کردن برای چنین بازی موردانتظاری، خیلی سخت است.

فلش (Flash)؛ سریع‌ترین فرد لیگ عدالت

بازی Suicide Squad: Kill The Justice League

بری آلن (Barry Allen) با نام ابرقهرمانی فلش، سریع‌ترین عضو لیگ عدالت است. فلش به لطف سریالی که شبکه‌ی CW از آن ساخته است، معروفیت بسیاری را برای خود دست و پا کرده است. اگر مقاله‌ی مربوط به معرفی شخصیت‌های بازی Suicide Squad: Kill The Justice League را مطالعه کرده‌اید، به احتمال زیاد متوجه کاپیتان بومرنگ شده‌اید.  کاپیتان بومرنگ یکی از اعضای جوخه‌ی انتحار است که بازیکن می‌تواند در نقش آن بازی کند. همان طور که در این مقاله اشاره شد، دشمن اصلی کاپیتان بومرنگ، شخصیت فلش است و به همین خاطر، احتمال بسیاری وجود دارد که او را در بازی Suicide Squad: Kill The Justice League مشاهده کنیم.

سرعت فلش، از مجموع سرعت چهار عضو لیگ عدالت هم بیش‌تر است، اما با توجه به هنرنمایی شخصیت کاپیتان بومرنگ در تریلر بازی، فهمیدیم که او هم از سرعت بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند در یک نبرد تن به تن، با Th Flash برابری کند و حتی او را شکست دهد. در حین تریلر پخش شده از این بازی، کاپیتان بومرنگ اظهار کرد که عطش بسیاری برای ریختن خون فلش دارد و این مورد، دلیل به نسبت محکمی بر حضور فلش در بازی Suicide Squad: Kill The Justice League است.

آکوامن (Aquaman)؛ پادشاه آتلانتیس

بازی Suicide Squad: Kill The Justice League

یکی دیگر از اعضای لیگ عدالت که شانس حضور در بازی Suicide Squad: Kill The Justice League را دارد، کسی نیست جز آکوامن، پادشاه شهر افسانه‌ای آتلانتیس. از آن جایی که آکوامن درگیری و تعاملات بسیاری با کینگ شارک و پدرش، یعنی گادشارک (God Shark)، داشته است، احتمال می‌رود که او را در بازی مشاهده کنیم. اما جالب است بدانید که پدر کینگ شارک، در یکی از کمیک‌ها با آکوامن پیوند اتحاد بسته بود و او را به عنوان یک رهبر معرفی کرده بود. به هر حال، مشخص نیست که آیا راک استدی قصد دارد که این پیش زمینه‌ها‌ی داستانی را وارد بازی خود کند یا خیر؛ چرا که اشاره به این داستان‌ها ممکن است روایت داستان را دچار مشکل کند. به عبارتی دیگر، اگر سازنده‌های بخواهند که پیش زمینه‌ی داستانی پدر کینگ شارک را وارد داستان کنند، ممکن است باگ‌های داستانی ریز و درشتی در شخصیت پردازی آکوامن و کینگ شارک به وجود بیاید.

اما اگر از این موراد پیچیده بگذریم، حضوآکوامن در یک بازی ویدیویی آن هم پس از سال‌ها، می‌تواند بسیار هیجان انگیز شود. چرا که آکوامن در سال‌های اخیر تنها در بازی Fortnite حضور داشته و می‌تواند با نقش آفرینی در بازی Suicide Squad: Kill The Justice League موقعیت‌های جالب بسیاری را خلق کند. تنها کافی است نبرد با آکوامن به عنوان یک Boos Fight را در زیر آب‌های اقیانوس تصور کنید تا متوجه شوید که این مبارزه می‌تواند تا چه اندازه زیبا و به یاد ماندنی شود.

گرین لنترن (Green Lantern)؛ رستگاری احتمالی

بازی Suicide Squad: Kill The Justice League

DC سال‌ها است که تلاش می‌کند گرین لنترن را به سرگرمی‌های مدرن و جدید، وارد کند. اما همه‌ی تلاش‌های آن‌ها به یک اثر بی‌کیفیت و نه چندان جذاب، تبدیل شده است. برای مثال، DC در سال ۲۰۱۱ فیلمی با محوریت این شخصیت ساخت و بازیگر شناخته شده‌ای مانند رایان رینولدز را برای ایفای نقش گرین لنترن انتخاب کرد. اما نتیجه‌ی کار به یک اثر شکست خورد تبدیل شد و لکه‌ی سیاهی را در کارنامه‌ی DC و رایان رینولدز به وجود آورد. به همین دلیل، حضور Green Lanter در بازی Suicide Squad: Kill The Justice League می‌تواند طلسم عدم موفقیت او ار در زمینه‌ی سرگرمی‌های مدرن، بشکند.

قدرت‌های بسیار گرین لنترن به نسبت اعضای جوخه‌ی انتحار، می‌تواند او را غیرقابل شکست کند. اما اضافه کردن او به بازی Suicide Squad: Kill The Justice League می‌تواند شانس بزرگی را به Rocksteady بدهد تا علاوه بر به نمایش گذاشت یک گرین لنترن خوب، از پتانسل‌های شخصیتی او در جهان بازی‌های Batman Arkham استفاده کند.

بلک کانری (Black Canary)؛ همکار بتمن

بازی Suicide Squad: Kill The Justice League

حضور شخصیت مونث بلک کانری در دنیای بازی‌های بتمن، تایید شده است. شخصیت Oracle در بازی Batmna: Arkham Knight به بلک کانری اشاره می‌کند و بدین ترتیب، می‌توانیم مطمئن شویم که او در این دنیای پویا، حضور خواهد داشت. هم چنین، می‌دانیم که او همواره با بتمن رابطه‌ی خوبی داشته و در بازی‌های بتمن هم به عنوان یکی از یاران او ایفای نقش کرده است. همین موارد، می‌تواند تایید کند زمانی که شوالیه‌ی تاریکی شکست خورد یا هر اتفاق دیگری برای او افتاد، به لیگ عدالت کمک کند و به عصای دست آن‌ها تبدیل شود.

بلک کانری، سبک مبارزه‌‌ی مشابهی با Catwoman دارد و از این حیث، راک استدی کار سختی برای طراحی این شخصیت نخواهد داشت. اما او دارای یک سری از قدرت‌های فراطبیعی است که مهار آن را برای اعضای جوخه‌ی انتحار مشکل می‌کند. حال اگر استودیو Rocksteady بتواند پیش زمنیه‌ی داستانی هارلی کویین و بلک کانری را وارد بازی Suicide Squad: Kill The Justice League کند، می‌توانیم شاهد یک Boss Fight فوق العاده حماسی میان این دو شویم، چرا که هارلی و بلک کانری خصومت‌های بسیاری با یکدیگر دارند.

در پایان اگر قصد دارید پیش از عرضه‌ی بازی Suicide Squad: Kill The Justice League به تجربه‌ی آثار پیشین استودیو Rocksteady بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Batman: Arkham Knight مراجعه کنید.

نظر شما کاربران تیلنو در این باره چیست؟ آیا شما هم منتظر بازی Suicide Squad: Kill the Justice League هستید، آیا با اعضای آن آشنایی دارید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamerant

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

1 نظر در “بازی Suicide Squad: Kill The Justice League بازیکن را به جنگ چه قهرمانانی می‌فرستد؟

  1. ناشناس گفت:

    بتمن نباشه بدرد نمیخوره از نظر من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *