تریلر بازی, عمومی, مقالات عمومی, نمایش و پیش نمایش

۳ نکته‌ی مهمی که از آخرین تریلر The Last Of Us Part 2 می‌فهمیم

تریلر The Last Of Us Part 2

بعد از این که شرکت ناتی‌داگ (Naughty Dog) آخرین تریلر The Last of Us Part 2 را منتشر کرد، نکاتی مهم در آن پیدا شد که با هم آن‌ها را بررسی می‌کنیم. با تیلنو همراه باشید.

طرفداران ناتی‌ داگ از انتشار این تریلر بسیار خوشحالند و از طرفی عرضه‌ی بازی در تاریخ ۳۰ خرداد، این خوشحالی را دو چندان می‌کند. در تریلر قبلی که در ماه سپتامبر به نمایش درآمد، الی و دینا را سوار بر اسب دیدیم و همین طور در آخر تریلر جوئلی مسن تر را با چهره‌ای رنگ پریده مشاهده کردیم. اما در تریلر جدید، ما شاهد خشونت و اکشن زیادی بودیم. این تریلر نشان داد که الی در سفری که پیش گرفته است، چه راه پرخطری را طی خواهد کرد. البته با اینکه در تریلرهای قبلی هم شاهد برخی از این سکانسها بودیم ولی در این تریلر، مضمون انتقام الی، بسیار پررنگتر نشان داده شده بود.

تریلر The Last Of Us Part 2

در خلاصه‌ی‌ داستان The Last Of Us Part 2 نوشته شده است: بعد از یک‌ سری اتفاقات خشن و شرارت آمیز، آرامش نسبی‌ای که الی در شهر جکسون بدست آورده است، مختل می‌شود و تصمیم می‌گیرد که مثل یک شکارچی به دنبال شکار عاملان این اتفاقات برود. در همین مسیر، الی آسیب‌های احساسی و فیزیکی زیادی می‌خورد. این داستان نشان دهنده این است که حجم خشونت زیادی در بازی وجود دارد و بار عظیمی‌ از آن، بر شانه‌های الی است.

حال اگر بخواهیم تریلر را خیلی دقیق بررسی کنیم، می‌بینیم که اطلاعات جدیدی در آن وجود دارد که قبلا در جایی گفته نشده است:

تمام مواردی که بررسی می‌کنیم در چهارچوب تریلر است و ادامه‌ی متن، داستان بازی را اسپویل نخواهد کرد

جوئل به الی گیتار زدن یاد می دهد.

جوئل به الی گیتار زدن یاد می دهد
تریلر The Last Of Us Part 2

در ابتدای تریلر می‌بینیم که جوئل طبق قولش، به الی گیتار زدن می‌آموزد. اگر یادتان باشد، در سکانسی از قسمت اول، در حالی که جوئل و الی در حال گذر از اتوبان هستند، جوئل به الی قول می‌دهد که هرموقع اوضاع درست شد، به او گیتار زدن یاد بدهد.

حال در جدیدترین تریلر The Last of Us Part 2 می‌بینیم که جوئل مشغول گیتار زدن است و الی هم در حالتی دوست داشتنی به او نگاه می‌کند و این احتمالا تنها سکانس با آرامش در تمام این تریلر است. در اولین تریلر بازی در رویداد PSX 2016، ما دیدیم که الی بر روی تخت نشسته و در حال گیتار زدن است. او حتی تنظیم آن را به خوبی بلده و این نشان می‌دهد که جوئل به قولش عمل کرده است.

طرح پروانه بر گیتار جوئل

طرح پروانه بر گیتار جوئل
تریلر The Last Of Us Part 2

از اولین تریلر The Last of Us Part 2 تا به حال، خالکوبی الی مسئله‌ای بوده که همه‌ی توجه‌ها به آن جذب شده است. گمانه زنی‌ها حاکی از این است که این خالکوبی‌ها برای پوشاندن جای گازگرفتگی و زخم‌های او طراحی شده و از طرفی برای اینکه بازماندگان جامعه از او نترسند، او دست خودش را خالکوبی کرده است. نظریه‌ی دیگری هم در مورد این مطرح شده است. پروانه نشان دهنده‌ی شروعی دوباره و تغییر است و این نشانه‌ می‌تواند اشاره‌ای به سفر الی داشته باشد.

هر دو حدس پایه و اساس محکمی دارند، اما از بررسی دقیق گیتار جوئل می‌فهمیم که روی قسمت فوقانی بدنه‌ی گیتار هم این طرح پروانه درج شده و دقیقا شبیه خالکوبی الی است. امیدواریم که در طول بازی، معانی عمیقتری از این طرح را کشف کنیم.

خشم و عصبانیت زیاد الی

خشم و عصبانیت زیاد الی
تریلر The Last Of Us Part 2

در تریلر‌های قبلی دیدیم که الی از خشم و عصبانیت زیاد می‌گوید:

من همه‌ی اونا رو پیدا می‌کنم و تا آخرین نفرشون رو می‌کشم.

ما از همان ابتدا می‌دانستیم که The Last Of Us Part 2 فضایی تاریک و وحشتناک دارد.

نیل دراکمن (Neil Druckmann)، کارگردان بازی، در این باره می‌گوید:

ما در حال ساخت بازی‌ای درباره‌ی چرخه‌ی خشونتیم و حرفمان این است که اعمال خشونت آمیز، روی کسی که آن اعمال را مرتکب می‌شود و اطرافیان او تاثیر می‌گذارد.

ما داریم سعیمان را می‌کنیم تا این بازی بسیار واقع گرایانه باشد تا در گیمر این حس را بوجود آورد.

فارغ از داستان بازی The Last of Us Part 2، ما بسیار منتظر تجربه و بررسی آن هستیم. با این که اسپویل‌هایی از داستان در اینترنت پخش شد، هیچ چیز نمی‌تواند جلوی هیجان طرفداران از عرضه‌ی بازی را بگیرد.

هفته‌ی گذشته، ناتی‌داگ در شبکه‌های اجتماعی خود، درباره‌ی اسپویلهای پخش شده بیانیه‌ای متشر کرد و به هواداران گفت:

نتیجه‌ی نهایی این عنوان با وجود اتفاقات افتاده، هنوز هم بسیار ارزشمند است و نیازی به نگرانی نیست. می‌دانیم که چند روز اخیر برای شما و تیم ما خیلی ناامید کننده بوده ولی سعی کنید که از تمامی اسپویل‌ها دور باشید و به دیگران هم چیزی در این باره نگویید تا به تجربه شما و آن‌ها، لطمه‌ای وارد نشود.

نیل دراکمن هم در پستی از این بابت ابراز نگرانی کرده است. البته او اعلام کرده که هم‌ چنان برای عرضه‌ی این بازی، هیجان زده است.

مانند هر بازی دیگری، لطفا مراقب اسپویل باشید و جدا از این که هر نظری درباره‌ی این اسپویل‌ها دارید، این را بدانید که سال‌ها روی The Last of Us Part 2 کار شده و از آن طرف هم بازیکنان سال‌ها منتظر این بازی بوده‌اند. لطفا با اسپویل کردن، تجربه‌ی این بازی را برای خودتان و دیگران خراب نکنید.

این عنوان مورد انتظار به صورت رسمی‌ در تاریخ 31 خرداد به طور انحصاری برای پلی‌استیشن 4 منتشر می‌شود.

هم اکنون می‌توانید نسخه‌ی اول این بازی The Last of Us Remastered را از تیلنو تهیه کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید