عمومی, مقالات عمومی

بهترین بازی های ویدیویی کارآگاهی برای رایانه‌های شخصی

بازی های ویدیویی

پرونده‌هایی برای حل شدن و رمز و رازهایی برای آشکار شدن. همیشه داستان‌های معمایی جذابیت خاصی نسبت به دیگر داستان‌ها داشته‌اند. جنایات و معماهای غیرقابل باوری که باعث می‌شود چرخدنده‌های مغز شما شروع به چرخیدن کنند. قتل‌های غیرقابل توجیه، ناپدید شدن‌های مرموز و معماهای گیج کننده. در حالی که خواندن این داستان‌ها و یا دیدن آن‌ها در فیلم‌ها بسیار سرگرم کننده است، بازی‌های ویدیویی به شما اجازه می‌دهند که یک قدم جلوتر بروید و خودتان در حل این معماها شرکت کنید و لذت حل یک پرونده را از نردیک تجربه کنید. بازی‌های زیر، 5 بازی برتر در سبک کارآگاهی هستند که می‌توانید آن‌ها را بر روی رایانه‌های شخصی تجربه کنید.

5. Grim Fandango

بازی های ویدیویی

سال تولید:1998 | سازنده: LucasArts 

در سرزمین مردگان، گریم فندانگو (Grim Fandango) متوجه می‌شود که منی کالاورا (Manny Calavera)، درگیر یک توطئه شده است. از همین رو، فندانگو تلاش می‌کند تا به او کمک کند و در این بین اتفاقات بسیار هیجان انگیزی می‌افتد. این بازی را نمی‌توان یک بازی کارآگاهی کامل مانند دیگر بازی‌های این لیست نامگذاری کرد، اما اتمسفر و فضای بازی بسیار شبیه به بازی‌های کارآگاهی است و وقتی درحال تجربه‌ی بازی هستید، کاملا با حال و هوای رمزآلود بازی خو می‌گیرید.

4. Her Story

بازی های ویدیویی

سال تولید: 2015 | سازنده: Sam Barlow

آنچه در مورد Her Story جالب است، این است که همه‌ی بازیکنان داستان متفاوتی خواهند داشت. شما با جستجوی یک بایگانی پر از ویدیوهای مختلف، یک مسیر غیر خطی معمایی را طی می‌کنید که با کشف هرکدام از رازها، داستان برایتان واضح‌تر می‌شود. این بازی با ساختار منحصر به فرد خود، همراه با ویدیوهای مصاحبه و بازجویی‌های پلیسی در بازی، داستان را بسیار باورپذیرتر می‌کند و به شما کمک می‌کند تا با کنار هم گذاشتن تکه‌های داستان، حس کنید که واقعا دارید نقش یک کارآگاه را بازی می‌کنید.

3. Sherlock Holmes: Crimes & Punishments

بازی های ویدیویی

سال تولید: 2014 | سازنده: Frogwares

استودیو Frogwares سالیان سال است که مشغول ساخت بازی‌های شرلوک هلمز است، اما این بازی گل سر سبد آن‌ها به شمار می‌رود. این بازی یکی از چند اثری است که واقعا کاری می‌کند احساس کنید در نقش یک کارآگاه واقعی هستید. سرنخ‌هایی که برخی حتی بسیار جزئی هستند را می‌توانید در ذهن شرلوک جمع کنید و نتیجه‌گیری کنید. اما این نتیجه‌گیری همیشه هم درست نیست. این بازی درجه یک اما دست کم گرفته شده، درام‌های کارآگاهی تلوزیونی انگلستان را تداعی می‌کند و درست است که شاید طراحی معماهای بازی کمی عجیب و غریب باشد، اما این بازی یکی از بهترین نمونه‌های بازی های ویدیویی در این سبک است.

2. Return of the Obra Dinn

بازی های ویدیویی

سال تولید: 2018 | سازنده: Lucas Pope

خدمه‌ی Obra Dinn به طرز مرموزی ناپدید شده‌اند و این وظیفه‌ی شماست تا به عنوان یک بازرس بیمه، دریابید چه اتفاقی برای آن‌ها افتاده است. با استفاده از یک ساعت جیبی جادویی، می‌توانید لحظه‌ی دقیق مرگ یک شخص را مرور کنید و با کنار هم گذاشتن سرنخ‌ها به نام آن‌ها، به چگونگی و دلیل مرگشان پی ببرید. این یک بازی ویدیویی کارآگاهی فوقالعاده راضی کننده است، زیرا به شما اعتماد می‌کند تا هر رمز و رازی را خودتان و تقریبا بدون هیج محدودیتی کشف کنید.

1. L.A Noire

بازی های ویدیویی

سال تولید: 2011 | سازنده: Team Bondi

رتبه‌ی اول لیست ما می‌رسد به L.A Noire. این بازی جنایی با الهام از داستان‌های پلیسی محبوب و معروف و تعداد زیادی فیلم، یک اثر متفاوت نسبت به آثار معمولا جهان باز شرکت راکستار (Rockstar) محسوب می‌شود. داستان بازی آهسته پیش می‌رود و مملو از سرنخ‌ها و بازجویی‌های مشکوک متفاوت است که در فضای بسیار دقیق طراحی شده‌ی دهه‌ی 1940 میلادی، در شهر لس آنجلس روایت می‌شود. جهان بازی مانند یک زمین بازی که دست شما در آن باز باشد، مانند جی تی ای (GTA) نیست، اما یک جهان پیچیده پر از قتل‌های زنجیره‌ای و اتومبیل‌های سرقتی و آتش سوزی‌های مشکوک است. داستان بازی خطی‌تر از آن است که در ابتدا به نظر می‌رسد، اما جو غنی و موارد جذاب بازی، این مشکل را جبران می‌کنند.

نظر شما در مورد این لیست چیست؟ به نظر شما جای کدام بازی ویدیویی در لیست ما خالی است؟ بازی های ویدیویی کارآگاهی مورد علاقه‌ی خود را با تیلنو در میان بگذارید.

برای خرید بازی PS4 می‌توانید همین الان وارد لینک داده شده شوید و محصول دلخواهتان را با بهترین قیمت تهیه کنید.

منبع: PCGamer

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید