اخبار و رویدادها, بازی, کنسول

بازی The Last of Us Remastered: کاهش ۷۰ درصدی زمان صفحات Loading در به روز رسانی جدید

بازی The Last of Us Remastered

در زمانی که هیچ بازیکنی انتظار چنین رویدادی را نداشت، نسخه‌ی پلی استیشن 4 بازی The Last of Us Remastered میزبان یک Patch جدید با نام 1.11 شده است که مدت زمان صفحات Loading را تا ۷۰٪ کاهش می‌دهد.

The Last of Us

بازی The Last of Us به عنوان یک بازی انحصاری برای کنسول Play Station 3 منتشر شد و توانست به موفقیت‌های بسیاری برسد. اما نسخه‌ی نسل هفتمی نتوانست ناشران را متوقف کند و آن‌ها تصمیم گرفتند تا با استفاده از قدرت سخت افزاری پلی استیشن 4، بازی خود را با برچسب یک نسخه‌ی بهبود یافته یا Remastered، وارد بازار کنند. نتیجه‌ی نهایی اثری بود که از لحاظ کیفیت بافت‌ها و نرخ فریم مناسب، از نسخه‌ی اصلی که روی پلی استیشن 3 منتشر شده بود یک سر و گردن بهتر بود. هنگامی که نسخه‌ی نسل هشتمی بازی The Last of Us منتشر شد، کم‌تر کسی انتظار داشت تا این بازی بعد از حدود ۷ سال میزبان یک به روز رسانی یا Patch جدید شود. اگر تمایل دارید که با داستان این بازی بیش‌تر آشنا شوید می‌توانید به مقاله‌ی تحلیل داستان لست آو آس مراجعه کنید.

با توجه به گزارش وبسایت Kotaku، یکی از اسپیدرانرهای (Speedrunner) این بازی با نام آنتونی کالابرس (Anthony Calabrese)، متوجه کاهش مدت زمان صفحات لودینگ این اثر شده است. با توجه به گفته‌ی این بازیکن، صفحات لودینگ تقریبا از جریان بازی حذف شده‌اند و از این منظر، به او در زودتر تمام کردن بازی کمک کرده‌اند. اگر شخصیت David را بازی The Last of Us را به یاد داشته باشید، به احتمال زیاد مبارزه‌ای که با این شخصیت شکل می‌گیرد را به یاد می‌آورید. کاهش صفحات لودینگ این اثر با نام نسخه‌ی 1.11، به آنتونی کمک کرد که جنگ با دیوید را ۱۸ ثانیه زودتر از رکوردهای قبلی خودش به اتمام برساند.

حال با توجه به ویدیویی که یوتیوبری با نام کاربری EIAnalistaDeBits منتشر کرده، پچ جدید حتی بر روی سرعت عمل بارگذاری بافت‌ها و سایر اجزاء در مبارزات هم تاثیر مثبت گذاشته است. قبل از این Patch، صفحه‌ی لودینگ ابتدایی بازی The Last of Us Remastered بر روی پلی استیشن 4، حدود ۱ دقیقه و ۳۰ ثانیه زمان می‌برد؛ اما این رقم در پچ جدید بازی تا ۱۳ ثانیه کاهش پیدا کرده است که در نوع خود عدد به شدت چشم گیری است.

شاید در نگاه اول این موضوع و کاهش صفحات لودینگ، تنها مربوط به کنسول نسل هشتمی سونی، یعنی Play Station 4 باشد، اما اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر شویم می‌توانیم آن را به سرویس PlayStation Plus Collection ربط دهیم. این سرویس تنها مختص مشترکان سرویس PlayStation Plus در پلی استیشن 5 است و به آن‌ها اجازه‌ی تجربه‌ی برخی از بازی‌های شاحص پلی استیشن 4 را می‌دهد. حال از آن جایی که بازی‌ها عضو این سرویس برای قدرت بالای PS5 بهینه سازی می‌شوند، می‌توانیم این بهبود در صفحات Loading بازی The Last of Us Remastered را به آن ربط دهیم. سرویس پلی استیشن پلاس علاوه بر خود The Last of Us، بازی‌های دیگری مانند God of War، Bloodborn، Battlfield 1 و… را به جدیدترین کنسول سونی می‌آورد.

بازی The Last of Us Remastered

اگر بخواهیم صریح‌تر به این موضوع اشاره کنیم، می‌توان گفت از آن جایی که توسعه دهندگان در حال بهبود بازی‌های PlayStation Plus برای پلی استیشن 5 هستند، شاید راهی پیدا کرده‌اند که می‌تواند کیفیت نسخه‌های نسل هشتمی را هم ارتقاء دهد.

اگر قصد دارید به شخصه این پچ جدید را تجربه کنید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی The Last of Us Remastered مراجعه کنید. هم چنین، اگر قصد دارید به تجربه‌ی جدیدترین نسخه‌ی این مجموعه‌ی محبوب بپردازید، می‌توانید سری به صفحه‌ی خرید بازی The Last of Us Part 2 بزنید.

نظر شما در مورد Patch 1.11 بازی The Last of Us Remastered چیست؟ آیا این جریان مربوط به سرویس PlayStation Plus Collection است؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: IGN

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید