تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی بازی The Last of Us

بازی The Last of Us

شرکت سونی در دهه‌ی اخیر فرنچایز‌های جدید و پرتعدادی را به صنعت گیم معرفی کرده است. مجموعه‌های مدرن و جدیدی که هرکدام جذابیت‌های خاص خود را دارند و نشان می‌دهند که برای ساخت یک اثر خوب، نیاز به ادامه دادن یک فرنچایز برای سالیان طولانی نیست. یکی از همین مجموعه‌ها که در طی سالیان اخیر طرفداران بسیار زیادی را نیز برای خودش دست و پا کرده، The Last of Us است. اثری که داستان یک مرد میان‌سال به اسم جوئل (Joel) و آشنایی او با دختری به نام الی (Ellie) را روایت می‌کند. دختری که رفته‌رفته جای دختر واقعی جوئل را پر کرده و خودش را به اولویت اول زندگی جوئل تبدیل می‌کند. روایت یک داستان بسیار غم‌انگیز، خشن و واقع‌گرایانه در دنیایی بسیار بی‌رحم، لست آف آس را به اثری تبدیل می‌کند که در عین کلیشه‌ای بودن، کاملا اوریجینال، تازه و شگفت انگیز است.

اگر این بازی را تهیه کرده‌اید و می‌خواهید تا تروفی‌‌های آن را در سریع‌ترین زمان ممکن به دست بیاورید، با تیلنو و راهنمای تروفی ما از این بازی همراه باشید. هم‌چنین، اگر به تجربه‌ی نسخه‌ی دوم این بازی نیز می‌پردازید، می‌توانید راهنمای تروفی بازی The Last of Us Part II را نیز در تیلنو بخوانید.

پلاتینیوم

طلا – ۷ تروفی

نقره – ۹ تروفی

برنز – ۷ تروفی

 • میانگین زمان لازم برای به دست آوردن تروفی پلاتینیوم: ۴۰ ساعت
 • آیا درجه‌ی سختی روی دریافت تروفی‌های تاثیر دارد: بله
 • آیا باید برای به دست آوردن تمام تروفی‌ها، بخش داستانی بازی را دو یا چند بار به اتمام رساند: بله
 • آیا بازی تروفی آنلاین دارد: بله؛ سه عدد از تروفی‌های این بازی مربوط به بخش چند‌نفره‌ی آن هستند.

It Can’t Be For Nothing

تمام تروفی‌های بازی The Last of Us را به دست بیاورید.

Scavenger

تمام آیتم‌های جمع‌کردنی بازی را پیدا کنید. این آیتم‌ها شامل کامیک‌بوک‌ها، دفترچه‌های راهنما و آرتیفکت‌ها می‌شوند. در مجموع شما باید ۱۴۱ آیتم را پیدا کنید. این نکته را در نظر بگیرید که اگر یک آیتم را پیدا کرده اما تا رسیدن به چک‌پوینت بعدی کشته شوید، آن آیتم نیز از دست می‌رود و باید آن را دوباره پیدا کنید. شما می‌توانید با استفاده از کوله‌پشتی خود، از تعداد آیتم‌هایی که جمع‌کرده‌اید به شکلی دقیق باخبر شوید. در ویدیو زیر می‌توانید تمام آیتم‌های جمع‌کردنی در دنیای بازی را مشاهده کرده و از مکان آن‌ها باخبر شوید.

For emergencies only

تمام سلاح‌های خود را تا بالاترین سطح ارتقا دهید. برای ارتقای هر سلاح، شما نیاز به آیتم‌های مختلفی دارید که با پیشروی در بازی و هم‌چنین گشت و گذار در دنیای آن به دست می‌آیند. اما برای ارتقای سلاح‌ها تا بالاترین سطح ممکن، شما باید به تجربه‌ی بازی در حالت New Game Plus بپردازید. زیرا در اولین تجربه‌ی بخش داستانی، آیتم‌های مورد نیاز را به شکلی تمام و کمال پیدا نمی‌کنید. در لیست زیر می‌توانید میزان Partهای مورد نیاز برای ارتقای هر سلاح تا بالاترین سطح ممکن را ببینید.

 • سلاح 9mm Pistol: تعداد ۲۵۵ پارت
 • سلاح Revolver: تعداد ۱۵۵ پارت
 • سلاح Hunting Rifle: تعداد ۳۷۵ پارت
 • سلاح Shotgun: تعداد ۴۷۰ پارت
 • سلاح Bow: تعداد ۲۳۰ پارت
 • سلاح Shorty: تعداد ۴۹۵ پارت
 • سلاح El Diablo: تعداد ۳۷۰ پارت
 • سلاح Flame Thrower: تعداد ۱۶۰ پارت

That’s all I got

تمام جوک‌های الی را بشنوید. در طول بازی گفت و گو‌هایی بین الی و جوئل پیش می‌آید که شما برای شروع آن‌ها باید دکمه‌ی مثلت را فشار دهید. این موضوع برای شنیدن جوک‌های الی نیز صدق می‌کند. زمانی که الی درباره‌ی آن‌ها صحبت کرد، مثلث را فشار داده تا آن را بشنوید. این کار برای پنج بار در طول بخش داستانی تکرار می‌شود. با تکمیل هر پنج بار، این تروفی را نیز به دست می‌آورید.

No Matter What – Survivor

بخش داستانی بازی را روی درجه‌ی سختی Survivor به اتمام برسانید. در این درجه‌ی سختی شما نمی‌توانید از قابلیت شنیدن خود استفاده کنید و هم‌چنین تمام موارد مربوط به HUD نیز از روی صفحه‌ی بازی حذف می‌شوند.

The Last of Us – Survivor +

بخش داستانی بازی در حالت New Game Plus را روی درجه‌ی سختی Survivor به اتمام برسانید. یکی از راه‌ها برای به دست آوردن تمام تروفی‌های داستانی در دور تجربه‌ی بازی، این است که یک بار به تجربه‌ی بازی روی بالاترین درجه‌ی سختی بپردازید تا تروفی‌هایی که مربوط به درجات سختی پایین‌تر هستند نیز به دست بیایند.

Firefly

در ابتدای بخش چند‌نفره‌ی بازی شما می‌توانید از بین دو دسته‌ی Fireflies و Hunters به یکی از آن‌ها ملحق شوید. پس از انتخاب هر یک از این دو دسته، شما باید ۱۲ هفته را با آن‌ها همراه باشید. در بخش مولتی‌پلیر بازی The Last of Us هر دست مسابقه‌ای که توسط شما انجام می‌شود، حکم یک روز را دارد. پس شما برای تکمیل این تروفی نیاز به انجام ۸۴ مسابقه را دارید.

Hunter

این تروفی کاملا مانند تروفی قبلی است اما با این تفاوت که شما باید به دسته‌ی Hunters بپیوندید.

Look for the Light

تمام آویز‌هایی (Pendants) که مربوط به گروه فایرفلای‌ها می‌شود را پیدا کنید. در مجموع ۳۰ عدد از این آویز‌ها در دنیای بازی وجود دارد که بعضی از آن‌ها روی زمین و تعدادی نیز روی درختان هستند. برای راهنمایی دقیق‌تر می‌توانید به تروفی Scavenger مراجعه کنید.

It was all just lying there

تمام آرتیفکت‌های حاضر در دنیای بازی The Last of Us را پیدا کنید. در مجموع ۸۵ آرتیفکت در بازی حضور دارند که شامل آیتم‌های مختلفی مانند نقشه، یادداشت و یا صدای ضبط شده می‌شوند. برای راهنمایی دقیق‌تر می‌توانید به تروفی Scavenger مراجعه کنید.

Everything we’ve been through

جوئل را با استفاده از آیتم‌های مکمل (Supplements) تا بالاترین سطح ممکن آپگرید کنید. شما به احتمال زیاد این تروفی را در حالت نیوگیم‌پلاس به دست خواهید آورد زیرا پس از تجربه‌ی بازی در این حالت، مقدار بسیار زیادی Supplement پیدا کرده‌اید. یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در درجات سختی بالای بازی، شما نیازی به ارتقای قابلیت شنیدن ندارید زیرا این قابلیت در بازی وجود ندارد. در لیست زیر می‌توانید هر بخش و میزان آیتم مورد نیاز برای آپگرید آن را ببینید:

 • میزان سلامتی: ۵۰ + ۱۰۰ هرکدام برای یک ارتقا
 • سرعت ساخت و ساز آیتم‌های مختلف: ۲۵ + ۳۰ + ۵۰ هرکدام برای یک ارتقا
 • سرعت بهبودی جوئل: ۳۰ + ۴۰ + ۵۰ هرکدام برای یک ارتقا
 • بهبود هدف‌گیری و کم‌تر تکان خوردن اسلحه: ۵۰ + ۱۰۰ هرکدام برای یک ارتقا
 • استفاده از چاقو در شرایط مختلف: ۷۵ + ۱۵۰ هرکدام برای یک ارتقا

I want to talk about it

در تمام گفت و گو‌های فرعی شرکت کنید. همان‌طور که کمی بالاتر گفتیم، در برخی مواقع بازی به شما این اجازه را می‌دهد که با فشردن دکمه‌ی مثلت، دیالوگ‌هایی فرعی را بشنوید. برای به دست آوردن این تروفی نیز شما باید به انجام همین کار بپردازید. در مجموع ۳۷ بار در طول بازی شما با این شرایط مواجه می‌شوید که برای به دست آوردن تروفی باید تمام آن‌ها را انجام دهید. (این تروفی شامل جوک‌های الی نیز می‌شود.)

No Matter What – Normal

بخش داستانی بازی را روی درجه‌ی سختی Normal به اتمام برسانید. برای به دست آوردن این تروفی شما می‌‌توانید یک بار بازی را روی بالاترین درجه‌ی سختی به اتمام برسانید تا تمام تروفی‌های مربوط به بخش داستانی آزاد شوند.

No Matter What – Hard

بخش داستانی بازی را روی درجه‌ی سختی Hard به اتمام برسانید. برای به دست آوردن این تروفی شما می‌‌توانید یک بار بازی را روی بالاترین درجه‌ی سختی به اتمام برسانید تا تمام تروفی‌های مربوط به بخش داستانی آزاد شوند.

The Last of Us – Easy

بخش داستانی بازی در حالت نیوگیم‌پلاس را روی درجه‌ی سختی Easy به اتمام برسانید. برای به دست آوردن این تروفی شما می‌‌توانید یک بار حالت نیوگیم‌پلاس بازی را روی بالاترین درجه‌ی سختی به اتمام برسانید تا تمام تروفی‌های مربوط به بخش داستانی آزاد شوند.

The Last of Us – Normal

بخش داستانی بازی در حالت نیوگیم‌پلاس را روی درجه‌ی سختی Normal به اتمام برسانید. برای به دست آوردن این تروفی شما می‌‌توانید یک بار حالت نیوگیم‌پلاس بازی را روی بالاترین درجه‌ی سختی به اتمام برسانید تا تمام تروفی‌های مربوط به بخش داستانی آزاد شوند.

The Last of Us – Hard

بخش داستانی بازی در حالت نیوگیم‌پلاس را روی درجه‌ی سختی Hard به اتمام برسانید. برای به دست آوردن این تروفی شما می‌‌توانید یک بار حالت نیوگیم‌پلاس بازی را روی بالاترین درجه‌ی سختی به اتمام برسانید تا تمام تروفی‌های مربوط به بخش داستانی آزاد شوند.

Endure and Survive

تمام کامیک‌بوک‌های بازی را پیدا کنید. در مجموع ۱۴ کامیک‌بوک در دنیای بازی وجود دارد که شما باید آن‌ها را پیدا کنید. برای راهنمایی دقیق‌تر به تروفی Scavenger مراجعه کنید.

I got this

تمام دفترچه‌های راهنما را پیدا کنید. در مجموع ۱۲ دفترچه‌ی راهنما در دنیای بازی وجود دارند که شما باید آن‌ها را پیدا کنید. برای راهنمایی دقیق‌تر می‌توانید به تروفی Scavenger مراجعه کنید.

Let’s gear up

از تمام آیتم‌های حاضر در بازی، حداقل یک عدد بسازید. این تروفی جزو دسته‌ی قابل از دست دادن قرار گرفته است. اما تقریبا در طول تجربه‌ی بازی غیر ممکن است که نتوانید آن را به دست بیاورید، زیرا در نهایت مجبور به ساخت آیتم‌های مختلفی می‌شوید. در لیست زیر تمام آیتم‌هایی که شما می‌توانید بسازید و موارد لازم برای ساخت آن‌ها را جمع‌آوری کرده‌ایم.

 • Upgraded Melee Weapon: سلاح سرد + خنجر + باند
 • Shiv: خنجر + باند
 • Med Kit: پارچه + الکل
 • Molotov: پارچه + الکل
 • Nailbomb: خنجر + مواد منفجره
 • Smoke Bomb: مواد منفجره + شکر

Master of Unlocking

تمام در‌هایی که با استفاده از Shiv باز می‌شوند را باز کنید. مجموعا ۱۳ در وجود دارند که توسط Shivها باز می‌شوند. برای راهنمایی دقیق‌تر به تروفی Scavenger مراجعه کنید.

No Matter What – Easy

بخش داستانی بازی The Last of Us را روی درجه‌ی سختی Easy به اتمام برسانید. برای به دست آوردن این تروفی شما می‌‌توانید یک بار بازی را روی بالاترین درجه‌ی سختی به اتمام برسانید تا تمام تروفی‌های مربوط به بخش داستانی آزاد شوند.

Knowing the Basics

در دو حالت Survivors و Supply Raid یک مسابقه را پیروز شوید. در مجموع سه حالت بازی را در بخش چندنفره‌ی بازی The Last of Us وجود دارد که برای این تروفی شما نیاز به تجربه‌ی دو حالت را دارید.

 • حالت Supply Raid شباهت زیادی به Team Deathmatch داشته و در آن هر تیمی که زودتر میزان سلامتی تیم حریف را خالی کند، برنده خواهد شد.
 • حالت Survivors نیز شامل چهار دست است که در هر دست تیمی برنده می‌شود که تمام افراد حاضر در تیم حریف را بکشد.

Populace

تعداد افراد حاضر در Clan خود را به ۴۰ نفر برسانید. شما پس از تکمیل هر مسابقه در بخش چند‌نفره، یک نفر را به Clan خود اضافه می‌کنید. اگر این کار را برای دو هفته (در دنیای بازی) انجام دهید، به تعداد لازم رسیده و تروفی را به دست خواهید آورد. فقط به این موضوع توجه داشته باشید که نباید مسابقه‌ها را ترک کنید، زیرا انجام این کار باعث مریضی مردم و کشته‌شدن آن‌ها می‌شود. در نتیجه کسی نیز به Clan شما اضافه نمی‌شود.

آیا راهنمای تروفی ما برای شما مفید بود؟ نظرات و دیدگاه خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

برای خرید بازی The Last of Us و بازی The Last of Us Part II با قیمت مناسب می‌توانید به فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید