اخبار و رویدادها, بازی, یادداشت

نمرات فوق‌العاده سریال The Last of Us

نمرات فوق‌العاده سریال The Last of Us

هنوز چند روزی به انتشار اولین قسمت از سریال بازی محبوب The Last of Us مانده است، با این وجود اما امروز و پس از قرار گرفتن سریال در دست منتقدان، بسیاری از وبسایت‌های معروف در دنیای سرگرمی مانند IGN، GameSpot، Forbes و … نظرات خود در مورد آن را منتشر کردند و اکثریت به تعریف و تمجید پرداختند. بسیاری از این وبسایت‌ها و البته منتقدان مستقل معتقدند که The Last of Us بهترین اقتباس سینما از بازی‌های ویدیویی به حساب می‌آید. البته در این میان کسانی نیز بودند که به انتقاد از سریال پرداختند اما حتی این انتقادات نیز آنقدر سفت و سخت نبودند.

از روز معرفی The Last of Us HBO Series تا به امروز، انتظارات از آن بالا بوده‌اند و علاوه بر مخاطبان جدید، بسیاری از مخاطبان قدیمی نیز نگران خراب شدن فرنچایز محبوبشان بودند. با انتشار زودتر از موعود نقد‌ها اما تمامی کاربران به این سریال امیدوار شدند. به همین خاطر ما تصمیم گرفتیم در یک مقاله نقد‌های بزرگ‌ترین سایت‌ها و منتقدان را برای شما جمع‌آوری کنیم تا شما کار راحت‌تری برای اطمینان حاصل کردن از کیفیت این سریال داشته باشید.

نمرات فوق‌العاده سریال The Last of Us

The Last of Us یک سریال پس‌آخرالزمانی به حساب می‌آید که در آن در طی پخش شدن ویروسی، زامبی‌ها تبدیل به بزرگ‌ترین خطر برای بشریت شده‌اند. داستان این اقتباس تلویزیونی در اکثر اوقات درست مانند ورژن ویدیو گیمی‌اش خواهد بود و فقط در برخی نقاط با پروبال دادن به داستان اصلی خود را متمایز خواهد کرد. پدرو پاسکال و بلا رمزی بازیگرانی هستند که نقش دو شخصیت اصلی این فرنچایز یعنی جوئل و الی را بر عهده گرفتند و ماجرای سفر این دو از یک سمت آمریکا به سمتی دیگر را تعریف می‌کنند. با این وجود اما می‌دانیم که صداپیشگان اصلی این دو شخصیت یعنی تروی بیکر و اشلی جانسون نیز نقشی در سریال دارند. برای دانستن نقش این دو و اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله‌ی هر آنچه که از سریال The Last of Us می‌دانیم را ببینید.

قبل از شروع نگاه کردن به نقد‌ها باید بگوییم که با توجه به نمرات دریافت شده توسط این سریال، علاوه بر مدیاهای بازی‌های ویدیویی، مدیاهای دیگر ژانر‌های سرگرمی مانند سینما نیز از The Last of Us راضی هستند و همانطور که گفتیم به تعریف و تمجید پرداختند. شما می‌توانید در ادامه نقد سایت مورد علاقه‌ی خود را ببینید.

نقد‌های The Last of Us HBO Series

 • Radio Times: نمره ۵ از ۵
 • Hollywood Reporter: مثبت: “خب… تو واقعا کارت را خوب انجام دادی، The Last of us!” نمره ۸۰ از ۱۰۰
 • Digital Spy: نمره‌ی ۵ از ۵
 • Variety: مثبت: “کاری که سریال The Last of Us آن را درست انجام می‌دهد، این است که به اندازه‌ی کافی خوب عمل کرده تا در آینده نزدیک شاهد قرار گرفتن نامش در بین بهترین سریال‌های تاریخ باشیم” نمره: ۸۰ از ۱۰۰
 • Collider: نمره‌ی A+ یا همان ۱۰ از ۱۰
 • NME: نمره ۴ از ۵
 • IGN: مثبت: “The Last of Us از HBO یک اقتباس نفس گیر از یکی از تاثیر گذار‌ترین داستان‌های گفته شده در دنیای بازی‌های ویدیویی است و به شکلی فوق‌العاده ماجراجویی الی و جوئل را برای گروهی جدید از مخاطبان آورده است. ” نمره ۹ از ۱۰
 • Gamespot: نمره ۹ از ۱۰
 • Inverse: مثبت: “این سریال بهترین سناریوی ممکن است، حضور خالق اصلی، حضور یک کارگردان ثابت شده در HBO، لیست بازیگران فوق‌العاده و فیلم نامه‌ای بی نظیر که موفق می‌شود شما را مجذوب خود کند. این فرم نهایی فرنچایز لست آف اس است.” این سایت نمره‌ای قرار نداده است.
 • Forbes: مثبت: “چیزی در مورد بخشی از یک داستان بودن (بازی‌های ویدیویی) وجود دارد که یک سریال تلویزیونی نمی‌تواند آن را بدست بیاورد. با این وجود اما تلویزیون نیز قدرت‌های خودش را دارد و خالقان این سریال یعنی کریگ مازین و نیل دراکمن توانسته‌اند کاری قابل توجه برای اقتباس این داستان انجام دهند.” این سایت نمره‌ای قرار نداده است.
 • Rolling Stone: مثبت: “من هیچوقت بازی را تجربه نکرده‌ام، اما دراکمن و مازین آن را تبدیل به چیزی کرده‌اند که به عنوان یک سریال تلویزیونی بسیار فوق‌العاده عمل می‌کند.” نمره ۸۰ از ۱۰۰
 • Washington Post: مثبت: “وقتی دو داستان را مقایسه می‌کنم و نگاهی به انتخاب‌های هنرمندانه‌ای که سریال را از بازی متفاوت می‌کنند می‌اندازم، باید اعتراف کنم که گاهی سریال حتی بهتر عمل می‌کند.” این سایت نمره‌ای قرار نداده است.
 • The Verge: خوب: “سریال جدید HBO خوب عمل می‌کند. نه فوق‌العاده و نه خیلی بد فقط خوب.” این سایت نمره‌ای قرار نداده است.
 • Empire: نمره ۵ از ۵

منبع: VG247

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *