اخبار و رویدادها, کنسول

نظرسنجی مایکروسافت از خریداران ایکس باکس سری ایکس درباره دوال سنس

ایکس باکس سری ایکس

با رونمایی سونی از دوال سنس برای PS5، شاهد تغییرات و انقلابی در دسته‌های کنسول‌ها بودیم. با توجه به بازخورد‌های اولیه از این کنترلر جذاب، مایکروسافت با برگزاری یک نظرسنجی از خریداران ایکس باکس سری ایکس و اس درباره اضافه شدن ویژگی‌های دوال سنس به کنترلر ایکس باکس سوال کرده است. همراه تیلنو باشید.

بعد از رونمایی کامل سونی از کنترلر جدید خود و ویژگی‌های مختلف آن، گیمر‌ها برای تجربه بازی‌های مختلف با دوال سنس و درک حس خاصی که این کنترلر، قرار است در تجربه بازی‌ها به گیمر وارد کند لحظه‌شماری می‌کردند. با عرضه رسمی PS5 و تجربه بازی‌هایی مانند Astro’s Playroom و کال آف دیونی بلک آپس کلد وار، بخش زیادی از ویژگی‌های دوال سنس مورد استفاده قرار گرفتند و در فضای مجازی نظرات مثبت زیادی از Haptic Feedback و Adaptive Trigger‌های دوال سنس دست به دست شد. هرچند برخی بازیکنان از شکسته شدن تریگر های کنترلر پلی استیشن ۵ می‌گویند، اما با توجه به شواهد قابلیت‌های این کنترلر نوآورانه می‌تواند حس تجربه بازی‌های مختلف را به شدت بهبود دهد. حس راه رفتن و حرکت‌های در زمین‌های مختلف به کمک Haptic Feedback و حس متفاوت شلیک با اسلحه‌‌ها به کمک Adaptive Trigger‌ها، تنها گوشه‌ای از قابلیت‌های دوال سنس به شمار می‌روند. چند وقت پیش بود که فیل اسپنسر رئیس بخش سرگرمی مایکروسافت، با انتشار بیانیه‌ای از ویژگی‌های دوال سنس تمجید کرد و درباره الهام گرفتن از ویژگی‌های خوب رقیب صحبت کرد.

ایکس باکس سری ایکس

حال بنظر می‌رسد الهام گرفتن مایکروسافت از دوال سنس به مرحله جدیدی رسیده است. ردموندی‌ها در یک نظرسنجی از طرفداران خود سوالاتی را مطرح کرده‌اند که یکی از این سوالات می‌تواند برای طرفداران ایکس باکس حسابی هیجان‌انگیز باشد. به صورت معمول این سوالات با پرسش‌های متداولی مانند اینکه چقدر از تجربه بازی‌ها روی ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس راضی هستید همراهند. یا این که می‌پرسند سخت‌افزار این کنسول‌ها را چگونه ارزیابی می‌کنید. بخش جالب این نظرسنجی از جایی شروع می‌شود که از کاربران پرسیده می‌شود: «چقدر از ویژگی‌های کنترلر جدید پلی استیشن اطلاع دارید؟» و در ادامه پرسیده می‌شود: «علاقه‌مند هستید که این ویژگی‌ها به کنترلر ایکس باکس نیز اضافه شود؟» این سوالات می‌تواند برنامه آینده مایکروسافت و ایکس باکس را برای جا نماندن از رقیب سنتی خود نشان دهد و باعث

نزدیک‌تر شدن هرچه بیشتر رقابت این دو غول صنعت بازی‌های ویدیویی در نسل نهم شود. ایکس باکس تا به امروز تغییرات زیادی نسبت به نسل گذشته در کنترلر خود ایجاد نکرده و تغییرات این دسته تنها به تغییر جنس بافت پلاستکی بدنه و تریگر‌ها، اضافه شدن دکمه Share و ۳۶۰ درجه شدن دی‌پد‌ها خلاصه می‌شود. حال باید منتظر ماند و دید در صورت ساخت کنترلر جدید توسط مایکروسافت، چه ویژگی‌هایی را در آن خواهیم دید و هم چنین این مدل قرار است با چه برچسب قیمتی به بازار عرضه ‌شود.

با توجه به آغاز نسل نهم بازی‌های ویدیویی اگر قصد دارید با کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت به نسل جدید کوچ کنید می‌توانید با مراجه به صفحه خرید ایکس باکس سری ایکس و  خرید ایکس باکس سری اس کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت را از فروشگاه تیلنو تهیه فرمایید. درضمن، امکان خرید کنترلر ایکس باکس سری ایکس و اس نیز از فزوشگاه فراهم است و می‌توانید این کنترلر را نیز با بهترین قیمت تهیه کنید.

نظر شما درباره دوال سنس و ویژگی‌های آن چیست؟ دوست دارید مایکروسافت ویژگی‌های دوال سنس را به کنترلر خود اضافه کند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Gameinformer

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *