راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom برای مبتدی‌ها

راهنما بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

جدیدترین نسخه زلدا که به تازگی منتشر شده و حسابی مورد تحسین گیمرها و منتقدها گرفته، گیم‌پلی به نسبت پیچیده‌ای دارد که ممکن است در ساعات ابتدایی آن سردرگم شوید. حال اگر می‌خواهید از این ناآگاهی دوری کنید و با تسلط بیش‌تری به استقبال این اثر بروید، با تیلنو و راهنمای بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom برای مبتدی‌ها همراه شوید.

آموزش بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom برای تازه‌کارها

هنگامی که بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild در سال 2017 منتشر شد، حسابی مورد تحسین همگان قرار گرفت و کم‌تر کسی فکر می‌کرد که بتوان آن را به شکل قابل توجهی ارتقا داد. اما حالا حدود 6 سال از آن زمان گذشته و خیلی چیزها تغییر کرده است. از جمله این تغییرات می‌توانیم به امکان پیشرفت یک ویدیو گیم کم نقص اشاره کنیم که در بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به واقعیت پیوست. شرکت نینتندو در این وقفه 6 ساله تمام سعی خود را به کار گرفت تا با نسخه جدید زلدا، یکی از جذاب‌ترین و عمیق‌ترین بازی‌های نقشی آفرینی تاریخ را خلق کند و اگر بخواهیم بدون تعصب نگاه کنیم، تا حدودی هم در این کار موفق شد.

اما همان‌طور که اشاره شد Tears of the Kingdom یکی از عمیق‌ترین RPGهای تمام دوران به شمار می‌رود و همین موضوع، می‌تواند پیچیده بودن مکانیک‌های گیم پلی آن را توجیه کند. به عبارتی دیگر بازی مورد بحث ما از پیچیدگی بالایی برخوردار است که برای درک جزئیات مختلف آن باید ساعت‌ها به مطالعه و بررسی موارد مختلف بپردازید. با این حال اگر می‌خواهید خود را از این مطالعه دقیق چند ساعته نجات دهید، می‌توانید از راهنمای بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom کمک بگیرید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. شما در این مقاله با نکاتی آشنا می‌شوید که قدم زدن در سرزمین Hyrule را برای‌تان آسان‌تر و قابل درک‌تر می‌کند. ما این نکات را در قالب یک سری دسته‌بندی کلی با شما در میان خواهیم گذاشت.

راهنما بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

نکات مربوط به دنیای بازی

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom دنیای بزرگی دارد که اگر می‌خواهید در آن گم نشوید، باید موارد زیر را در ذهن مرور کنید:

آسمان، زمین و اعماق

ما می‌توانیم محیط‌های موجود در Tears of the Kingdom را به سه دسته کلی زمین (Surface)، آسمان (Sky) و اعماق (Depths) تقسیم کنیم. منظور از Surface همان زمین سفت و محسوسی که روی آن قدم می‌زنید و حقیقتا به توضیح خاصی نیاز دارد. در همین حال باید بدانید که منظور از Sky، جزیره‌ها و مناطق شناوری هستند که به تعداد زیاد در آسمان سرزمین Hyrule به چشم می‌خورند و معمولا به صورتی زنجیروار به یکدیگر نزدیک هستند. توجه داشته باشید که ماجراجویی شما در بازی مزبور در همین منطقه مربوط به Sky شروع می‌شود و کم کم به نقاط دیگر بسط پیدا می‌کند.

اما منظور از اعماق یا همان Depths، نقاط تاریک و عمیقی است که در زیر زمین قرار می‌گیرند و چالش‌های خاص خود را دارند. از آنجایی که اعماق سرزمین Hyrule به موازات زمین آن طراحی شده‌اند، باید انتظار محیط‌های بزرگ و عظیمی را داشته باشید. هر یک از این سه دسته‌بندی از اهمیت بالایی برخوردار هستند و اگر می‌خواهید تمامی محتویات بازی را تجربه کنید، نباید میان آن‌ها تمایز خاصی از لحاظ صرف وقت قائل شوید.

Skyview Towerها را فراموش نکنید

منظور از Skyview Towerها برج‌های بلندی هستند که در سطح نقشه پراکنده شده‌اند و به عنوان Fast Travel Point به کار برده می‌شوند. در واقع هنگامی که یکی از این برج‌ها را آزاد کنید، می‌توانید با استفاده از آن‌ها Fast Travel کرده و به راحتی در سطح نقشه جا به جا شوید. علاوه بر این، هنگامی که یکی از این Skytowerها را آزاد کرده یا به اصطلاحی Tag کنید، نقشه بازی لیستی از مکان دقیق آیتم‌ها و مکان‌های مهم موجود در آن بخش را به شما نشان می‌دهد. به عبارتی دیگر، هنگامی که این برج‌ها را آزاد کنید از محتویات موجود در آن بخش خاص از نقشه آگاهی بهتری پیدا خواهید کرد.

Pin کردن نقاط مورد نظر

هنگامی که به ارتفاعات موجود می‌روید و به افق می‌نگرید، ممکن است موارد جالبی را ببینید که دوست دارید به سمت‌شان بروید و به کاوش آن‌ها بپردازید. اگر شما به موقعیت مشابهی برخوردید و خواستید آن مکان مورد نظر را در نقشه گم نکنید، بهتر است روی آن یک Pin بگذارید. برای انجام این کار، دوربین لینک را با زدن دکمه Thumbstick راست باز کنید. حالا به نقطه مورد نظر خود بنگرید و با فشردن دکمه A روی آن یک Pin بگذارید. بدین ترتیب نقطه مورد نظر روی نقشه بازی نشان می‌شود تا هر موقع که خواستید آن را پیدا کنید. البته شما می‌توانید درست مانند هر بازی Open-World دیگری، نقشه را باز کرده و یک Pin را روی سطح آن قرار دهید.

Shrineها و Lightrootها

در این نقطه از راهنمای بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به بحث Shrineها می‌رسیم. این بازی شامل بیش از 100 عدد Shrine مختلف می‌شود که می‌توانید آن‌ها را در بخش آسمان و زمین (Sky و Surface) پیدا کنید. هنگامی که یکی از این Shrineها را به اتمام برسانید نه تنها می‌توانید از آن به عنوان یک Frast Travel Point کمک بگیرید، بلکه پاداش‌های قابل توجهی از آن دریافت خواهید کرد. به عبارتی دیگر اگر چالش‌های موجود در Shrineها را انجام دهید، آیتم‌هایی تحت عنوان Light of Blessing جایزه می‌گیرید. شما می‌توانید از این آیتم‌های خاص و فوق‌العاده مهم برای ارتقا HP و استامینا خود استفاده کنید. اما علاوه بر موارد ذکر شده، باید بدانید که در بخش اعماق یا Depths خبری از این Shrineها نیست. با این حال شما در این مناطق زیر زمینی با مکان‌هایی تحت عنوان Lightroot روبرو می‌شوید.

فقط توجه داشته باشید که Lightrootها درست در موازای موقعیت Shrineها قرار دارند. به عبارتی دیگر، Lightrootها نسخه موازی Shrineها هستند که در مناطق زیر زمینی یا همان اعماق پیدا می‌شوند. برای مثال اگر در بخش Surface یک Shrine با نام Gatakis پیدا کردید، می‌توانید نسخه زیر زمینی یا Lightroot آن را با نام Sikatag در بخش Depths مشاهده کنید. البته که این معادله در مورد Lightrootها هم صدق می‌کند و اگر یکی از آن‌ها را در مناطق زیر زمینی پیدا کردید، بهتر است به دنبال نسخه موازی آن در Surface بگردید.

Place pins and markers on the map so you remember where you need to go.

گشت و گذار در بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

حالا که کمی با بخش‌های مختلف دنیای بازی مورد بحث آشنا شدید، بهتر است به نکاتی در مورد گشت و گذار در سطح آن و کسب درکی عمیق‌تر از محیط برسیم. در ادامه درباره این موارد بحث خواهیم کرد:

جا به جا شدن در نقشه به وسیله اسب و وسایل نقلیه

یکی از نکاتی که باید در راهنمای بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom در مورد آن صحبت کنیم، این است که شما در همان اوایل داستان به یک اسب دست پیدا خواهید کرد. حتی اگر کمی خوش شانس باشید، می‌توانید در همات ساعات ابتدایی Epona را هم پیدا کنید؛ اسب مورد علاقه لینک که تاختن روی زمین را لذت بخش‌تر از هر زمان دیگری جلوه می‌دهد. حال اگر از دست اسب‌ها خسته شدید و به روش‌های بدیعی برای گشت و گذار در نقشه نیاز داشتید، می‌توانید همیشه روی قابلیت Ultrahand حساب کنید. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد یک سری وسایل نقلیه عجیب و غریب بسازید و سپس سرزمین Hyrule را به زمین بازی خود تغییر شکل دهید. در ادامه بیش‌تر در مورد قابلیت Ultrahand صحبت خواهیم کرد.

از Shield Surf کمک بگیرید

اگر از وسایل نقلیه یا اسب‌ها استفاده نمی‌کنید، همیشه گزینه Shield Surfing را در بین گزینه‌های خود خواهید داشت. بهترین زمان ممکن برای کمک گرفتن از این قابلیت زمانی است که لینک می‌خواهد از ارتفاعات به سمت پایین بیاید و یک مسیر سرازیری را در پیش و روی خود دارد. برای انجام این کار کافی است دکمه ZL را نگه دارید و سپس دکمه A را فشار دهید. هنگامی که این فرآیند صورت گیرد می‌بینید که لینک سپر Equip شد را زیر پای خود می‌گذارد و شروع به سُر خوردن می‌کند. در مواقعی که از یک مسیر شیب‌دار پایین می‌آیید، کمک گرفتن از Shield Surf می‌تواند حسابی در زمان صرفه جویی کند.

به دنبال ستاره‌های دنباله‌دار بروید

اگر یک ستاره دنباله‌دار یا Shooting Star در دور دست مشاهده کردید، بهتر است به سراغ آن بروید و به دنبال محل سقوط آن بگردید. اگر ستاره دنباله‌دار مورد بحث را پیدا کنید و به سمت آن بروید، معمولا آیتم‌ها و متریال‌های فوق‌العاده باارزشی را به دست خواهید آورد.

مشاهده صحنه‌های عجیب می‌تواند خبر از حضور Korokها دهد

اگر در حین گشت و گذار در نقشه با صحنه‌های عجیبی برخورد کردید که با منطق جور در نمی‌آمدند، به احتمال زیاد می‌توانید یک Korok در همان حوالی پیدا کنید. این Korokها معمولا به درد افزایش ظرفیت Inventory می‌خورند تا بتوانید آیتم‌های بیش‌تری را با خود به همراه داشته باشید. اما منظور از صحنه‌های عجیب می‌تواند تعاریف مختلفی را در برگیرد. برای مثال این صحنه عجیب می‌تواند به پازل‌ها با قطعات گمشده مربوط باشد یا تنه‌های درختی که قلب دارند. کسی چه می‌داند، شاید این Korokها در بین برگ‌های معلقی که در حال برق زدن هستند به چشم بخورند.

از Geoglyphها دیدن کنید

Geoglyphها الگوها و نشانه‌های بزرگی هستند روی زمین کشیده شده‌اند و اکثرا به آیتم‌ها و رویدادهای قابل توجهی منتهی می‌شوند. توجه داشته باشید که تشخیص الگو این Geoglyphها از روی زمین می‌تواند حسابی سخت باشد و اصلا به چشم شما نخورد. اما با این حال هنگامی که از سطح آسمان به طرف زمین نگاه کنید، می‌توانید به راحتی متوجه الگوهای مورد بحث شوید و به سمت‌شان قدم بردارید. مطمئن باشید که از انجام این کار پشیمان نخواهید شد.

Use the Shield Surf trick to travel across steep inclines faster.

قابلیت Ultrahand و Zonai Deviceها

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom شامل یک سری قابلیت‌ها و آیتم‌های جدید می‌شود که می‌توانید از آن‌ها برای ایجاد جذابیت و راحتی بیش‌تر کمک بگیرید:

با استفاده از قابلیت Ultrahand از خلاقیت خود کمک بگیرید

قابلیت Ultrahand که جزو Abilityهای جدید لینک در Tears of the Kingdom محسوب می‌شود، در همان دقایق ابتدایی کمپین داستانی در اختیارتان قرار می‌گیرد. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد اشیاء مختلف را بلند کنید، بچرخانید و آن‌ها را به یکدیگر متصل کنید. در حالی که یک سری نقشه‌ها و راه‌حل‌های مشخص و از پیش تعیین شده برای Ultrahand وجود دارد، به هیچ وجه نباید جلوی حس خلاقیت خود را بگیرید. چه بسا در بسیاری از شرایط بتوانید با استفاده از همین خلاقیت از دل چالش‌ها با سربلندی خارج شوید.

بگذارید این موضوع را با استفاده از یک مثال برای شما بسط دهیم. اکثر گیمرها وقتی می‌خواهند در این بازی از ارتفاعات بالا بروند یا از میان شیارهای بزرگ رد شوند، معمولا شیوه سنتی را در پیش می‌گیرند، لینک را به زحمت می‌اندازد و برای جلوگیری از خالی شدن Stamina وی شروع به غذا خوردن می‌کنند. با این حال باید بدانید که قابلیت Ultrahand در چنین موقعیت‌هایی می‌تواند مانند یک ناجی آسمانی به کار آید. در چنین شرایطی کافی است چندین تنه درخت را با استفاده از قابلیت مورد بحث به یکدیگر بچسبانید و با خرج دادن کمی خلاقیت، یک پُل یا نردبان کارآمد بسازید. تنها چیزی که می‌تواند در این مسیر شما را محدود کند، فقط و فقط خلاقیت شخص خود شما است.

در مواقع نیاز از Zonai Deviceها کمک بگیرید:

شما در حین تجربه بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به صورت مکرر با آیتم‌هایی تحت عنوان Zonai Device برخورد می‌کنید که به صورت اتفاقی در سطح نقشه پراکنده شده‌اند. اما Zonai Deviceها آیتم‌های فوق‌العاده مفیدی هستند که می‌توانید با استفاده از قابلیت Ultrahand آن‌ها را به هم متصل کرده و سازه‌های جدیدی به وجود آورد. این Zonai Deviceها انوع مختلفی دارند و در اشکال مختلف دیده می‌شوند. برای مثال در حالی که برخی از آن‌ها مانند یک فن می‌مانند که باد را با شدت از خود خارج می‌کنند، برخی دیگر هستند که شباهت زیادی به موتور جت آتیشین دارند و نیروی رانش به وجود می‌آورند. شما باید با توجه به آموزش‌های موجود و افکار خلاق خود این Zonai Deviceها را به هم وصل کنید و از آن‌ها در زمینه‌های مختلف کمک بگیرید.

DIY Vehicleها

ما پیش از این در مقاله راهنمای بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom برای مبتدی‌ها، اشاره کوچکی به وسیله‌های نقلیه داشتیم. ساخت این وسیله‌های نقلیه می‌توانند در برخی مواقع مشکل جلوه کند و به همین دلیل، بهتر است به نکاتی که در ادامه در موردشان صحبت می‌کنیم نیم‌نگاهی داشته باشید:

  • یک Hot Air Baloon را با یک Flame Emitter ترکیب کنید؛ بدین ترتیب نیازی به مشعل ندارید و بالن شما به صورت مستمر حرکت خواهد کرد (بالن‌ها برای جا به جا شدن به یک منبع گرما و آتش نیاز دارند)
  • شما می‌توانید با اتصال یک Plane (هواپیما) و چندین Fan پرواز کنید. همچنین اگر می‌خواهید از یک Skyview Tower پایین بیایید، می‌توانید سوار یکی از این Planeها شوید و بدون نگرانی در مورد Stamina در هوا معلق شوید
  • یک Fan را روی چند تن درخت (Log) متصل شده قرار دهید؛ بدین ترتیب یک قایق با نیروی محرک قوی خواهید داشت. حال اگر یک Fan را به یک گاری (Cart) وصل کنید، می‌توانید از آن برای جا به جایی روی خشکی کمک بگیرید
  • هر وسیله‌ای که چرخ‌های بزرگ داشته باشد می‌تواند به یک ماشین قدرتمند برای گشت و گذار در سرزمین Hyrule تبدیل شود
  • یک موشک (Rocket) را به شئ دلخواه خود متصل کنید. حالا هنگامی که موشک را به راه بیندازید، شئ ذکر شده با سرعت بالایی به همراه موشک حرکت می‌کند. به طور کلی استفاده از موشک‌ها می‌تواند به ساخت وسایل نقلیه پرسرعتی منجر شود

از باتری استفاده کنید یا Energy Cellهای خود را ارتقا دهید

توجه داشته باشید که استفاده از Zonai Deviceها به ظرفیت باتری‌ها بستگی دارد و هنگامی که باتری به پایان رسید، وسیله نقلیه به وجود آمده از کار خواهد افتاد. اما برای اینکه بتوانید از Zonai Deviceها برای مدت زمان بیش‌تری استفاده کنید، می‌توانید به سراغ ارتقا دادن باتری‌ها بروید. حال اگر منابع یا حوصله کافی برای ارتقا باتری‌ها را ندارید، می‌توانید به سراغ باتری‌های بیش‌تر یا بزرگ‌تر برای Zonai Deviceهای خود بروید.

Ready a Hot Air Balloon so you can glide to distant locations.

مدیریت Inventory و مکانیک‌های Survival

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به عنوان یک ویدیو گیم نقش آفرینی، توجه زیادی به نکات مربوط به مدیریت منابع و بقا دارد. در ادامه چندی از این موارد را با جزئیات بیش‌تر شرح خواهیم داد:

نکات مربوط به HP و Stamina

لینک یا همان شخصیت اصلی در بازی مورد بحث دو مولفه فوق‌العاده مهم دارد؛ یکی Stamina و دیگری خط سلامتی یا HP. هنگامی که لینک می‌خواهد از جایی بالا برود یا با گلایدر خود پرواز کند، یک دایره سبزرنگ به نمایش در می‌آید و استامینا او را به تصویر می‌کشد. اما HP که خبر از میزان جان و سلامتی شخصیت اصلی می‌دهد، در قالب قلب‌های قرمز رنگ در سمت چپ-بالای صفحنه دیده می‌شود. نکته قابل توجه این است که شما می‌توانید هر دو این مولفه‌ها را با استفاده از آیتم‌هایی تحت عنوان Blessing of Light ارتقا دهید. هنگامی که چهار عدد از این Blessing of Lightها داشته باشید می‌توانید Stamina یا HP خود را یک واحد ارتقا دهید.

اما این روند چگونه رخ می‌دهد؟ شما هنگامی که Shrineها را به اتمام می‌رسانید و به پایان آن می‌رسیم، Blesing of Lightها را به عنوان پاداش دریافت می‌کنید. حال هنگامی که تعداد مورد نیاز از این آیتم‌ها را به دست آوردید، باید به یک Goddess Statue مراجعه کنید تا بتوانید استامینا یا خط سلامتی خود را ارتقا دهید (از جمله این Goddess Statueها می‌توانیم به مجسمه موجود در Lookout Landing یا همان هاب اصلی بازی اشاره کنیم). حال اگر در این مسیر شک کردید، می‌توانید با کمک گیری از مکانیک موجود (که خود بازی شما را با آن آشنا می‌کند) از Stamina خود کم کرده و HP را Upgrade کنید. یا در فرآیند متقابل، قادر هستید از HP لینک کم کرده و در عوض Stamina وی را ارتقا دهید

Inventory خود را با استفاده از Korok Seedها ارتقا دهید

شما در بازی مورد بحث Inventory محدودی دارید و نمی‌توانید اسلحه، سپر و تیر و کمان‌های متعددی را با خود حمل کنید. با این حال، این محدودیت همیشگی نیست و شما می‌توانید با پیدا کردن Korok Seedها و مراجعه به شخصیت Hestu در منطقه Lookout Landing، اینونتوری خویش را ارتقا دهید. توجه داشته باشید که در حین Upgrade کردن Inventory، می‌توانید نوع Slot ارتقا داده شده را برگزینید. همچنین ما پیش از این در راهنمای بازی The Legend of Zelda: tears of the Kingdom در مورد Korokها صحبت کرده‌ایم.

با پختن و خوردن غذا قابلیت‌های لینک را ارتقا دهید

درست مانند آنچه که در بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild مشاهده کردیم، شما در نسخه جدید هم قادر به پحتن غذاها خواهید بود. برای پختن غذا کافی است به یک آتش آشپزی دسترسی پیدا کنید و با ترکیب مواد اولیه مختلف، به غذا درست کردن بپردازید. اکثر این غذاها قابلیت خاص خود را دارند و می‌توانند مهارت‌ها و ویژگی‌های لینک را به صورت موقت با بهبود همراه کنند. برای مثال هنگامی که می‌خواهید به سراغ نبرد با یک دشمن قدرتمند بروید، بهتر است غذاهایی درست کنید که قدرت آسیب رسانی لینک را بهتر کنند و باعث آسوده‌تر شدن مبارزه می‌شوند. یا در مثالی دیگر، اگر قصد دارید به سمت مناطق سرد و کوهستانی بروید بهتر است به خوردن غذاهایی مشغول شوید که فلفل دارند؛ چرا که در این صورت سرماِ هوا تاثیر منفی کم‌تری روی شما خواهد داشت. فقط توجه داشته باشید که تاثیرات این غذاها موقتی است و پس از مدتی از بین می‌رود. در این شرایط کافی است یک بار دیگر غذای مورد نظر خود را بخورید تا یک بار دیگر از ویژگی‌های آن بهره‌مند شوید.

با استفاده از Purah Pad Sensor مواد اولیه را به صورت راحت‌تری پیدا کنید

حالا که در مورد غذاها و تاثیرات آن بر گیم‌پلی صحبت کردیم، باید اشاره‌ای هم به نحوه جمع‌آوری لوازم مورد نیاز برای پخت غذاها داشته باشیم. برای اینکه بتوانید لوازم مورد نیاز پختن غذا را به شکل راحت‌تری به دست آورید، باید به سراغ Purah Pad Camera بروید. این گجت که با تکمیل ماموریت‌های فرعی موجود در Lookout Landing به دست می‌آید، به شما در مسیر پیدا کردن مواد مورد نیاز برای پختن غذا کمک خواهد کرد.

Four Lights of Blessing will net you a heart or stamina segment.

مبارزات

مبارزات و سیستم درگیری با دشمنان بخش مهمی از گیم‌پلی Tears of the Kingdom را تشکیل می‌دهد که درست مانند سایر زمینه‌ها، پیچیدگی‌های خاص خود را دارد:

با استفاده از سیستم Fuse از استحلاک اسلحه‌ها جلوگیری کنید

هنگامی که در بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به صورت مستمر از یک اسلحه استفاده کنید، آن اسلحه به مرور زمان استحکام خود را از دست می‌دهد و به تدریج خراب می‌شود. متاسفانه راه‌های زیادی برای جلوگیری از این موضوع وجود ندارد و باید تمرکز خود را روی همین راه‌های معدود جمع کنید. یکی از این روش‌ها که می‌توان به آن اشاره کرد، کمک گرفتن از قابلیت Fuse است.

شما می‌توانید اسلحه‌های خود را با اشیاء مختلف Fuse کنید و خروجی متفاوتی از ضربه زدن با آن‌ها بگیرید. در واقع هر اسلحه‌ای معیاری با نام Fuse Attack Power دارد که پس از Fuse کردن اسلحه‌ها، بیش‌تر می‌شود و ضربات سنگین‌تری به دشمن وارد می‌کند. بنا بر همین موضوع شما می‌توانید یک تکه چوب بزرگ اما ضعیف را رفته رفته ارتقا دهید و آن را به یک سلاح کشتار جمعی قابل اتکا تبدیل کنید.

در فرآیند Fuse کردن از اسلحه‌های Gloom کمک بگیرید

اسلحه‌های Gloom که از قابلیت‌های منحصر به فردی برخوردار هستند، پس از کشتن باس فایت‌های معین شده‌ای به دست می‌آیند. بدیهی است که شما در طی خط اصلی داستان با چند تن از این باس فایت‌های معین شده برخورد می‌کنید و قادر هستید با کشتن‌شان، اسلحه‌های Gloom ارزشمندی به دست آورید. این اسلحه‌ها از قدرت بالایی برخوردار هستند و می‌توانند تنها با چند ضربه قدرتمند‌ترین دشمنان را هم از پا درآورند؛ اما یک نقطه ضعف بزرگ در بدن لینک به وجود می‌آورند. در واقع هنگامی که از Gloom Weaponها کمک بگیرید، خط سلامتی یا HP شما محدود می‌شود و نمی‌توانید از یک نقطه‌ای به بعد به فرآیند Healing بپردازید. با این حال یک راه فرار فوق‌العاده هوشمندانه وجود دارد. برای کمک گرفتن از این کار کافی است یک اسلحه Gloom را با یک اسلحه معمولی Fuse کنید. بدین ترتیب نه تنها از قدرت Gloom Weapon بهره می‌برید، بلکه از محدودیت‌های آن هم دوری خواهید کرد.

حمله مخفیانه، Parry کردن و Flurry Rush

در این نقطه از راهنمای بازی The Legend of Zelda: tears of the Kingdom برای مبتدی‌ها در مورد مکانیک‌هایی صحبت می‌کنیم که برای موفقیت در مبارزات به آن‌ها نیاز دارید. در ادامه نام این مکانیک‌ها و توضیحات‌شان را خواهید دید:

  • Sneakstrike: همان‌طور که از نام این مورد مشخص است، در مورد ضربات مخفیانه صحبت می‌کنیم. برای استفاده از Sneakstrike کافی است به صورت مخفیانه و از پشت به یک دشمن نزدیک شوید و سپس دکمه Y را فشار دهید. در این حالت حتی اگر دشمن در ضربه اول نمیرد، بخش بزرگی از جانش را از دست می‌دهد
  • Flurry Rush: برای استفاده از این مکانیک با فشردن دکمه ZL هدف خود را روی یک دشمن به خصوص قفل کنید. سپس منتظر حمله او بمانید و درست زمانی که دشمن مذکور خواست به سمت‌تان حمله کند، به طرفین یا سمت عقب بپرید. اگر زمان بندی به شکل درستی دنبال شده باشد، لینک نسبت به حمله وارد شده جاخالی می‌دهد و دشمن را با چندین ضربه متوالی که به آن Flurry Rush می‌گویند، تنبیه می‌کند
  • Parry: سیستم Parry کردن که احتمالا به عنوان یک گیمر با آن آشنا هستید، کارکرد مشابهی با Flurry Rush دارد. برای استفاده از مکانیک با فشردن دکمه ZL سپر لینک را بیرون آورید و درست زمانی که یک دشمن خواست به سمت‌تان حمله کند، با زدن دکمه A ضربه وی را اصطلاحا Deflect کنید. انجام این کار در بسیاری از مواقع باعث خلع سلاح شدن دشمن می‌شود تا دست بالا را در مبارزه به دست آورید

Materialهای مناسب را به تیروهای خود متصل کنید

به جای اینکه تیرهای معمولی و حوصله سربر همیشگی را با استفاه از کمان‌های خود شلیک کنید، می‌توانید با اضافه کردن یک سری آیتم جذاب به تیرهای خود همه چیز را از حالت تکراری درآورید. برای مثال می‌توانید آیتم‌هایی نظیر Keese Eyeball یا میوه‌ها با عناصر مختلف را به تیر بچسبانید و سپس با شلیک آن آسیب فزاینده‌ای وارد کنید. استفاده از اعضا قطع شده هیولاها هم می‌تواند در برخی مواقع فوق‌العاده برای دشمنان خطرناک باشد.

هنگامی که در هوا قرار دارید، نشانه بگیرید و زمان را آهسته کنید

اگر هنگامی که در هوا قرار دارید با استفاده از کمانِ لینک به نشانه‌گیری بپردازید، زمان آهسته می‌شود (هر چند که در این حالت خط Stamina شما خالی خواهد شد). اگر از این روش کمک بگیرید می‌توانید تیرهای خود را با نهایت دقت رها کنید و آسیب بیش‌تری به اعضای ضعیف بدن دشمن بزنید. البته اگر این روش را با سایر نکات ذکر شده در راهنمای بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ترکیب کنید به چیزهای جالبی می‌رسید که به خلاقیت خودتان باز می‌گردد.

Avoid enemy attacks with perfect timing to do a Flurry Rush.

نظر شما در مورد مقاله راهنمای بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom برای مبتدی‌ها چیست؟ آیا نکته خاصی در نظر دارید که جای خالی آن در این مقاله محسوس باشد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GameSpot

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *