نمایش و پیش نمایش, پوستر بازی, گیم پلی بازی

هرآنچه که در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears Of The Kingdom می‌دانیم

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

از آنجایی که تنها چند روز تا عرضه بزرگ‌ترین بازی نینتندو در سال 2023 باقی مانده، می‌خواهیم در این مقاله به مرور اطلاعات منتشر شده در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom بپردازیم. به راستی چه چیزی انتظار شخصیت لینک را در این ماجراجویی بزرگ می‌کشد؟

پیش نمایش بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

حدود 6 سال پیش و زمانی که کنسول نینتندو سوییچ منتشر شد، کم‌تر کسی فکر می‌کرد که این شرکت ژاپنی بتواند در کوتاه مدت دستاوردهایی که امروز به آن می‌بالد را به دست آورد. این موفقیت به دلایل متعددی وابسته بود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها را می‌توانیم به عرضه بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild تعمیم دهیم. این بازی که به صورت همزمان با کنسول Nintendo Switch منتشر شد، خیلی سریع تحسین گیمرها و منتقدان را برانگیخت تا امروز از نام آن به عنوان یکی از بهترین ویدیو گیم‌های نقش آفرینی تاریخ یاد کنیم. اما حالا حدود 6 سال از عرضه ابتدایی Breath of the Wild و Switch گذشته و شرکت نینتندو قصد دارد تنها تا چند روز دیگر دنباله یکی از موفق‌ترین بازی‌های خود را منتشر کند.

بازی The Legend of Zelda: Tears of Kingdom قرار است در تاریخ 22 اردیبهشت 1402 (12 مه) در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد و یک حماسه جدید به وجود آ‌ورد. هرچند که شرکت نینتندو درباره ساخته خود محاظفه کارانه عمل کرده و تا به حال اطلاعات زیادی از آن در دسترس طرفداران قرار نداده، ما آن قدرها هم دست خالی نیستیم. در واقع اگر روند گذشته Nintendo را در نظر بگیریم و آن را در کنار چند تریلری که تا به حال از Tears of the Kingdom منتشر شده قرار دهیم، به اطلاعات و جزئیات جالبی می‌رسیم که می‌توانند هیجان انگیز جلوه کنند. در ادامه این مقاله به مرور اطلاعات منتشر شده در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom می‌پردازیم.

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

تاریخ عرضه

در سال 2021 که ما هنوز از اسم کامل بازی مورد بحث خبر نداشتیم و آن را صرفا با با نام Breath of the Wild 2 می‌شناختیم، اطلاعات از عرضه آن در سال 2022 خبر می‌دادند. به هر حال، این موضوع به واقعیت نپیوست و نینتندو عرضه بازی مذکور را با یک سال تاخیر، به سال 2023 منتقل کرد. در سپتامبر 2022 بود که شرکت ژاپنی در طی رویداد Nintendo Direct به تاریخ دقیق Tears of the Kingdom پرداخت. طبق اطلاعات جدید علاقه‌مندان می‌توانند در 22 اردیبهشت سال 1402 به تجربه این بازی بپردازند.

اما نکته جالبی که وجود دارد، نام این بازی است. Tears of the Kingdom که به معادل فارسی «اشک‌های پادشاهی» اشاره می‌کند، خبر از قلمرو و محیطی می‌زند که در سراسر آن به سوگواری می‌پردازند. همین موضوع باعث شده که فکر کنیم نسخه دوم داستان تاریک‌تری نسبت به شماره قبلی دارد و ظاهرا همین طور هم است. با این حال می‌توانید تنها تا چند روز دیگر به شخصه از عمق معنای این ماجرا سردرآورید.

راستی اگر بازی را پیش خرید کرده‌اید و برای تجربه آن خیلی ذوق دارید، باید بدانید که Pre-Load این اثر شروع شده است. با توجه به همین موضوع اگر بخواهید به دانلود فایل‌های بازی بپردازید با مانع خاصی مواجه نخواهید شد.

پلتفرم مقصد

اگر درست به یاد داشته باشید بازی The Legeld of Zelda: Breath of The Wild در همان روزهای اولیه، برای هر دو کنسول Nintendo Wii U و Nintendo Switch منتشر شد. اما این موضوع در مورد Tears of the Kingdom صدق نمی‌کند؛ چرا که عنوان مورد بحث فقط و فقط در دسترس کاربران کنسول نینتندو سوییچ قرار می‌گیرد. ولی توجه داشته باشید که همین موضوع باعث به وجود آمدن یک سری نگرانی‌ها شده است. نسخه سال 2017 با تمامی لیاقت‌های خویش، هر از چند گاهی دچار افت فریم می‌شد تا گیمرها از Immersion به وجود آمده فاصله بگیرند.

اما این نگرانی‌ها در مورد Tears of the Kingdom جدی‌تر هم شده تا برخی با نگاهی بعد به آن نگاه کنند. اما چرا؟ همان‌طور که همه ما می‌دانیم نسخه دوم قرار است از Breath of the Wild بزرگ‌تر، عمیق‌تر و پرجزئیات‌تر باشد و همین موضوع، باعث می‌شود که با ویدیو گیم سنگین‌تری روبرو شویم. از آن طرف هم با وجود سخت افزار ضعیف سوییچ، نینتندو فعلا نشانه‌ای از یک نسخه قوی‌تر مانند Switch Pro منتشر نکرده است. حال اینکه نینتندو سوییچ از پس اجرای بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom بر می‌آید یا خیر، چیزی است که تنها صبر نتیجه آن را خواهد گفت.

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

داستان بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

متاسفانه در حال حاضر اطلاعات قابل توجهی در مورد داستان بازی مورد بحث در دسترس قرار ندارد. با این وجود، به نظر می‌رسد که «اشک‌های پادشاهی» داستان منسجم‌تر و خطی‌تری دارد و افرادی که از این نوع روایت لذت بیش‌تری می‌برند، خوشوقت خواهند شد. اگر به تریلرهای این بازی دقت کرده باشید، متوجه می‌شوید که تمرکز بیش‌تری روی شخصیت‌های همراه، روستاها، Dungeonها و باس فایت‌ها گذاشته شده است و ظاهرا با موارد عمیق‌تری نسبت به قبل روبرو خواهیم شد. علاوه بر این، این سری رابطه ملموس‌تر و محسوس‌تری میان شخصیت‌هایی نظیر خود زلدا، لینک و گانوندورف وجود دارد تا بیش‌تر از هر زمان دیگری احساس تعلق خاطر به داستان پیدا کنید. فقط توجه داشته باشید که سرزمین Hyrule در اثر مورد بحث درگیر تباهی شده و روز به روز به جبهه بد ماجرا نزدیک‌تر می‌شود. با این حال نقشه بازی قرار است از همیشه پویاتر باشد و دنیای زنده‌تری (نه صرفا به معنی خوبش) را به تصویر کشد.

گیم پلی

در حالی که گیم‌پلی بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به طور کلی شباهت‌های زیادی به نسخه پیشین دارد، اما با یک سری تفاوت‌های بنیادی روش گشت و گذار و نفس کشیدن در سرزمین Hyrule را تغییر می‌دهد. در طی رویدادی که به بازی مورد بحث اختصاص داده شده بود، نینتندو یک ویدیو گیم پلی 10 دقیقه‌ای را با طرفداران خود در میان گذاشت. در طی این ویدیو ما با چهار قابلیت با نام‌های Recall، Fuse، Ultrahand و Ascend آشنا شدیم که هر کدام ماجراجویی لینک را به روش خود تغییر می‌دهند. قابلیت Recall که باید به آن اشاره کنیم، به لینک اجازه می‌دهد یک شي را انتخاب کرده و آن را در زمان به عقب ببرد و مکان آن را جا به جا کند. استفاده از این قابلیت برای گشت و گذار ضروری است و می‌تواند شما را در موقعیت‌هایی قرار دهد که در صورت عدم استفاده، به آن‌ها نخواهید رسید. برای مثال شما قادر هستید سوار سنگی که از آسمان سقوط کرده شوید و با برگرداندن زمان، سنگ را به طرف آسمان و ارتفاعات برگردانید.

بعد از Recall می‌توانیم در مورد قابلیت Fuse بحث کنیم. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد اشیاء را با هم دیگر ترکیب کنید و به آیتم‌های جدید برسید. مثلا این قابلیت به لینک اجازه می‌دهد با ترکیب یک سنگ و یک قطعه چوب، یک گرز درست کند. Ultrahand هم که شباهت‌های زیادی به Fuse دارد، امکان ساخت وسایل و آیتم‌های پیچیده‌تری را فراهم می‌کند. برای مثال اگر می‌خواهید برای گذر کردن از یک رودخانه یک قایق بسازید، می‌توانید این کار را با کمک از قابلیت Ultrahand و قوه تخیل خود انجام دهید. در پایان هم باید به قابلیتی اشاره کنیم که از آن با نام Ascend یاد می‌شود. این Ability که خیلی عجیب و صد البته جالب به نظر می‌رسد، به لینک اجازه می‌دهد مانند یک روح از سقف سازه‌ها رد شود و به مکان‌های جدیدی برای گشت و گذار برسد.

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

علاوه بر موارد ذکر شده باید بدانید که سازندگان عناصر Survival موجود در نسخه پیشین را ارتقا داده‌اند تا تجربه روان‌تری برای گیمرها به وجود آید. این مکانیک جدید که Recepie Catalog نام دارد، دستور پخت غذاهای مختلف را ذخیره می‌کند تا بتوانید برای دفعات بعدی هر چه راحت‌تر به درست کردن Dishهای مورد نیاز خود بپردازید. در Breath of the Wild که از این مکانیک خبری نبود، بازیکنان باید برای ساخت هر غذایی به گوگل یا نوشته‌های دستی خود مراجعه می‌کردند تا نحوه پخت یک Dish را مشاهده کنند. منتها در بازی The Legend of Zelda دیگر خبری از این موضوع نیست و پس از ساخت یک غذا، خود بازی دستور پخت را ذخیره کرده و آن را به منو اصلی به نمایش می‌کشد.

اما این موضوع چرا می‌تواند تا این حد حائز اهمیت باشد؟ در نسخه پیشین زلدا غذاها و خورد آن‌ها می‌توانست به مرز میان مرگ و زندگی تبدیل شود و شما را از یک شکست بزرگ نجات دهد. ولی همان‌طور که ذکر شد به یاد آوردن دستور پخت غذاها در شرایط دشوار می‌توانست به یک معضل تبدیل شود و اذیت کننده باشد. اما خوشبختانه دیگر از این معضل خبری نیست و شما می‌توانید با ذخیره کردن Recepie غذاها، هر چه سریع‌تر به درست کردن‌شان بپردازید.

واکنش‌های اولیه نسبت به بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

هرچند که نمرات بازی مورد بحث هنوز از سمت رسانه‌ها منتشر نشده و نمی‌توان از همین حالا نظری نهایی نسبت به کیفیت بازی داد، یک سری از منتقدان و رسانه‌ها موفق به تجربه آن شده‌اند. از جمله افرادی که به تجربه Tears of the Kingdom پرداخته‌اند می‌توانیم به منتقد وبسایت GameSpot اشاره کنیم. طبق گفته‌های این منتقد سیستم مبارزه به خوبی طراحی شده و طرفداران شماره قبلی را ناامید نمی‌کند. تازه با توجه به اضافه شدن قابلیت Fuse و شکل گرفتن یک روند آزمایش و خطا، مبارزات از همیشه درگیر کننده‌تر است. علاوه بر این، باید بدانید که اثر مذبور وسعت دیوانه واری دارد که احتمالا برای دیدن تمامی غافلگیری‌های آن به زمانی بیش از 100 ساعت نیاز خواهید داشت؛ اما در آن زمان هم نمی‌توان از دیدن تمامی محتویات موجود اطمینان حاصل کرد.

البته توجه داشته باشید که نسخه‌ای که در دسترس منتقد وبسایت GameSpot قرار گرفته عملا محتویات داستانی خاصی نداشته است. بدین ترتیب، نمی‌توان با اطمینان کامل گفت که تعداد Shrineها و Dungeonها نسبت قبل بیش‌تر حساب می‌شود یا خیر. اما جدا از این بحث، بازی The Legend of Zelda: tears of the Kingdom آنقدری آیتم‌ها و سیستم‌های مختلفی را در اختیارتان قرار می‌دهد که اگر یک درصد شامل مشکل خاصی بود، بتوان با راحتی از کنار آن عبور کرد. خوشبختانه فاصله زیادی تا عرضه نهایی اثر مورد بحث باقی نمانده تا گیمرها بتوانند هر چه زودتر به دل سرزمین Hyrule بزنند، به گشت و گذار بپردازند و از رازهای نهان پرداه برداری کنند.

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

آیا اسلحه‌ها به مرور زمان از بین خواهند رفت؟

اگر کمی به عقب باز گردیم و بحث‌های مربوط به بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild را مرور کنیم، متوجه می‌شوید که بخش بزرگی از بازیکنان نسبت به سیستم تخریب یا Degradation موجود ابراز نارضایتی کردند. این سیستم که از بازی‌های Survival نشأت می‌گیرد، باعث می‌شود که اسلحه‌های شما به مرور زمان قدرت خود را از دست بدهند و به تدریج تخریب شوند. با وجود اینکه طرفداران سبک Survival از این مکانیک استقبال کردند، اما بسیاری از افراد هم از تخریب شمشیرها، گرزها، چکش‌ها و تبرهای خود به مرور زمان ناراحت بودند.

خوشبختانه بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom به هر دو جبهه گیمرها ذکر شده اهمیت می‌دهد و با ارائه یک مکانیک خلاقانه جدید، کاری می‌کند که نه سیخ بسوزد و نه کباب. با استفاده از قابلیت Fuse که به آن اشاره کردیم، لینک می‌تواند اسلحه‌های خود را با آیتم‌های دیگر ترکیب کند و به اسلحه‌های مقاوم‌تری برسد که مدت زمان بیش‌تری برای کشتن دشمنان به کار می‌آیند. حال این ترکیب می‌تواند به کنار هم قرار دادن سنگ و چوب برای خلق یک گرز مربوط شود یا اضافه کردن عناصر خاص که باعث می‌شود یک سری از اسلحه‌ها آسیب مضاعفی به دشمنان منحصر به فرد وارد کنند.

چرا نینتندو دست به ساخت یک دنباله زد؟

طبق گزارش‌های منتشر شده، شرکت نینتندو ایده‌های انبوهی برای ساخت DLCها داشت که می‌خواست آن‌ها را در دسترس طرفداران The Legend of Zelda: Breath of the Wild قرار دهد. این DLCها که با واکنش‌های مثبتی روبرو شدند، در نوع خود موفق بودند و محتویات قابل تجربه چشم‌گیری به این اثر اضافه کردند. اما خب از آنجایی که در مورد یک ویدیو گیم واحد بحث می‌کنیم، عرضه DLCهای جدید محدودیت‌های فنی به وجود می‌آورد تا سازندگان نتوانند ایده‌های بزرگ خود را به صورت ایده آل اعمال کنند. بنابراین هنگامی که حجم این ایده‌های جدید زیاد شد، عرضه محتویات قابل دانلود برای Breath of the Wild کفایت نمی‌کرد و توسعه دهندگان به یک پلتفرم به روزتر و وسیع‌تر نیاز داشتند. همین موضوع باعث شد که آن‌ها به فکر یک نسخه جدید بیفتند تا بتوانند ایده‌های خود را در محیط جدیدتر، عمیق‌تر و آزادتر پیاده کنند.

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

خط زمانی داستان Tears of the Kingdom

مجموعه The Legend of Zelda که به شاخه‌ها و دنیاهای مختلفی تقسیم می‌شود، همیشه خط زمانی مبهمی به وجود آورده که به سختی می‌توان آن را درک کرد. در حالی که می‌دانیم بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom درست پس از وقایع نسخه پیشین روایت می‌شود و عناصر و محیط‌های مشترکی با بازی The Legend of Zelda: Skywars Dword دارد، یک سری علامت سوال نامفهوم در مورد کلیت ماجرا به چشم می‌خورد. بنا بر همین موضوع اگر می‌خواهید اطلاعات بیش‌تری در این زمینه به دست آورید، باید تا زمان عرضه نهایی بازی صبر پیشه کنید.

این بازی تا چه اندازه بزرگ است؟

ما می‌توانیم از سوال ذکر شده دو برداشت مختلف داشته باشیم و نسبت به آن‌ها، دو جواب متفاوت و صحیح بدهیم. اگر منظور از این سوال به حجم مورد نیاز برای نصب بازی مربوط باشد، باید بدانید که بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom چیزی حدود 16 گیگابایت حجم درست؛ تقریبا یک و نیم گیگ بیش‌تر از Breath of the Wild. اما اگر سوال ذکر شده را به وسعت نقشه و دنیا آن نسبت دهیم، باید بدانید که با یک ویدیو گیم جاه طلب طرف هستیم. هرچند که اطلاعات دقیقی از سوی شرکت نینتندو در این باره مطرح نشده، احتمالا برای تکمیل داستان اصلی به چیزی حدود 30 ساعت زمان نیاز خواهید داشت. این در حالی است که اگر بخواهید کل نقشه را زیر پا بگذارید، بهتر است چیزی بیش از 100 ساعت را در برنامه روزانه خود خالی کنید.

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

اطلاعات مربوط به پیش خرید بازی

بازی The Legnd of Zelda: Tears of the Kingdom چند وقتی است که به صورت دیجیتالی برای پیش خرید در دسترس قرار گرفته و در صورت تمایل می‌توانید به سراغ Pre-Order آن بروید. اما متاسفانه در کشور ما خبری از پیش خرید نسخه‌های فیزیکی نیست و باید تا زمان عرضه بازی دندان روی جگر بگذارید. علاوه بر این موارد باید بدانید که بازی مورد بحث با قیمت 70 دلاری در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد و بدین ترتیب، به گران قیمت‌ترین اثر انحصاری شرکت نینتندو تا به امروز تبدیل خواهد شد. البته که طبق گفته‌های اعضای این شرکت ژاپنی، بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom آنقدری عمیق و جذاب است که برچسب قیمتی بالای خود را توجیه می‌کند.

البته توجه داشته باشید که یک نسخه با پسوند Collector’s Edition هم در دسترس قرار خواهد گرفت که 130 دلار قیمت دارد. این ورژن خاص از بازی علاوه بر محتویات بازی پایه، شامل یک سری ویژگی‌ها و آیتم‌های مجزا هم می‌شود که می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای بیش‌تر از آن‌ها لذت ببرید.

در این نقطه به پایان مقاله هرآنچه که باید در مورد بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom بدانید می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا اثر مورد بحث می‌تواند موفقیت‌های شماره پیشین را تکرار کرده و به یک ویدیو گیم تحسین شده تبدیل شود؟ یا برخلاف انتظارات عمل می‌کند و شکست می‌خورد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: GameSpot

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *