اخبار و رویدادها, بازی

شایعات ساخت بازسازی بازی Resident Evil 4

بازی Resident Evil 4

خیلی از جزییات بازی Resident Evil 8 هنوز تایید نشده‌اند، اما واضح است که که محیط بازی Village می‌تواند به شایعه‌های بازسازی بازی Resident Evil 4 دامن بزند. این بازی یکی از محبوب‌ترین عنوان‌های این سری است که اگر درست بازسازی شود می‌تواند امیدها را برای این مجموعه زنده نگه‌ دارد. با تیلنو همراه باشید.

نسخه بازسازی Resident Evil 4 تایید نشده است، اما شایعات وجود این بازی روز به روز قوت می‌گیرند. چند روز قبل، مدرکی جدید دوباره شایعات Resident Evil 4 Remake را برانگیخت. این اتفاق زمانی رخ داد که صداپیشه‌ی لئون کندی در بازی Resident Evil 2 Remake، یعنی Nick Apostelides، عکسی از خودش در ابزارهای Motion Capture را به اشتراک گذاشت. نکته‌ی جالب‌تر اینجاست که در کپشن عکس نوشته بود که چقدر خوب است که دوباره به کار برگردم.

البته پروژه‌ای که Apostelides روی آن کار می‌کند می‌تواند بازی دیگری باشد اما او گفت که برای به اشتراک گذاشتن جزییات درباره‌ی این پروژه محدودیت دارد و آزاد نیست. خواه ناخواه اگر این بازسازی در حال ساخت باشد، بعدا معلوم می‌شود. به هر حال اگر Resident Evil 4 Remake در حال توسعه باشد، ممکن است کپکام  یک سلاح مخفی داشته باشد و این سلاح مخفی در یک منظره ساده است. طراحی دهکده حاضر در Resident Evil 8 که می‌تواند نقشی حیاتی در چگونگی دهکده‌ی موجود در Resident Evil 4 Remake داشته باشد.

طراحی دهکده Resident Evil 8

از زمان معرفی Resident Evil 8 در چند ماه پیش، موقعیت دهکده آن مرکز پرسش و گمان‌ها قرار گرفته است. عده‌ای معتقدند، دهکده‌ای که در بازی Resident Evil 8 وجود دارد، همان دهکده‌ای است که لئون در بازی Resident Evil 4 به سختی توانست از آن فرار کند. البته راهی برای این که این قضیه درست است، وجود ندارد. به خصوص از وقتی که کپکام جزییات خاصی از این مکان را پیش خود نگه داشته است. حالا سوال اینجاست، دهکده موجود در بازی Resident Evil 8 چگونه و چه تاثیری بر شایعه ساخت Resident Evil 4 Remake می‌گذارد؟

شما می‌توانید آحرین پیش نمایش منتشر شده از بازی Resident Evil 8 را در کنار بسیاری پیش نمایش دیگر که در بلاگ تیلنو گرد آورده‌ایم، تماشا کنید.

در نسخه اصلی بازی Resident Evil 4 که در سال 2004 عرضه شد، کپکام شروع به ترکیب کردن عناصر اکشن با وحشت و بقای سنتی مجموعه Resident Evil کرد. با این که این بازی هنوز به ریشه‌های خودش وفادار و متکی بود، اما راه را برای اکشن محور کردن Resident Evil باز کرد که به شدت در قسمت‌های پنجم و ششم اجرا شد. باید گفت که قبل از Resident Evil 4، بیشتر بازی‌های این مجموعه در محیط‌های بسته تنظیم شده بودند. این ویژگی به بازیکنان حس ترس گیر کردن در جایی تنگ و بسته را می‌داد که باعث افزایش تجربه وحشت می‌شد. به هر حال با محیط باز روستا، بازی Resident Evil 4 تبدیل به بازی اکشنی سریع شده بود و در حالی که عناصر زیادی در این تغییر نقش داشتند اما این محیط بازی بود که نقش اصلی را بازی کرد.

چگونه کپکام با محیط دهکده Resident Evil 8 می ‌تواند بازی Resident Evil 4 را بهبود دهد

در پیش نمایش بازی Resident Evil 8 معلوم بود که کپکام دوباره در حال برگشتن به ریشه‌های ژانر وحشت و بقا است. با این بازی جدید حالا کپکام فرصت دارد که دهکده Resident Evil 8 را طوری طراحی کند که حس ترس و وحشت موجود در عناوین قدیمی این سری که از محیط‌های بسته بود، زنده کند. این استودیو، دهکده را می‌تواند طوری طراحی کند که شوم‌تر و کمی جمع و جورتر به نظر برسد. طوری که بازیکنان احساس کنند که در پیچ و خمی ترسناک گیر افتاده‌اند. هم‌چنین کپکام، باید پازل‌ها را به این بازی برگرداند و از این پازل‌ها در جای جای دهکده استفاده کند به طوری که به بازیکنان حس تجربه یک Residen Evil واقعی را القا کند.

هنگامی که این با موفقیت اجرا شد، کپکام از واکنش طرفداران می‌تواند یاد بگیرد که کدام عناصر مفید و به کار می‌آیند و با این تجربه از بهترین‌ها در Resident Evil 4 Remake استفاده کند. البته این بدان معنی نیست که کپکام دهکده موجود در Resident Evil 4 را در نسخه بازسازی به شدت تغییر دهد. در عوض این استودیو باید رویکرد موفق خود در قبال بازسازی Resident Evil 2 را دنبال کند که وفاداری به مطالب اصلی و اضافه کردن ویژگی‌ها و امکاناتی که به افزایش کیفیت تجربه بازی منجر می‌شوند.

در حال حاضر، پیش‌بینی میزان ترسناک و مخوف بودن دهکده موجود در بازی Resident Evil 8 دشوار است. به هر حال، با انتشار بیشتر پیش‌نمایش‌های بازی که انتظار می‌رود در ماه آینده حداقل یکی از آن‌ها منتشر شود، جالب است ببینیم که کپکام محیط بازی را برای افزایش ترسناک و وحشتناک بودن بازی طراحی می‌کند یا نه به طوری که شبیه به بازی‌های کلاسیک Resident Evil باشد.

بر طبق شایعات عنوان Resident Evil 4 Remake در دست توسعه است.

در بلاگ تیلنو مقالاتی برای آگاهی و لذت شما از بازی‌ها فراهم شده‌اند. برای آگاهی یافتن و خواندن تمامی اطلاعات بازی Resident Evil 8: Village به بلاگ تیلنو مراجعه کنید.

برای خرید PS5 و خرید ایکس باکس سری ایکس می‌توتنید همین حالا به سایت تیلنو مراجعه کنید.

شما چقدر برای بازسازی بازی Resident Evil 4 منتظرید؟ آیا شما هم با دیدن دهکده بازی Resident Evli 8 به یاد همان دهکده مخوف Resident Evil 4 افتادید؟ لطفا نظرات خود را با ما در تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamerant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *