اخبار و رویدادها, نمایش و پیش نمایش

نگاهی به نمرات منتشر شده از بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1+2

بازی Tony Hawk's Pro Skater 1+2

به تازگی بازسازی دو نسخه‌ی قدیمی از سری Tony Hawk’s Pro Skater منتشر شده و منتقدان وبسایت‌های معتبر فرصتی برای تجربه‌ی آن داشتند و بسیاری نیز از آن راضی بودند. با تیلنو همراه شوید تا نگاهی به بررسی سایت‌های معتبر از بازی Tony Hawk Pro Skater 1+2 بکنیم.

بازی Tony Hawk's Pro Skater 1+2

سری تونی هاوکس، یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین مجموعه‌ها در دهه‌های 90 و اوایل قرن 21 بود. مجموعه‌ای که نه تنها عاشقان اسکیت و اسکیت‌بورد سواری را سرگرم می‌کرد، بلکه حتی برای افرادی که هیچ سررشته‌ای در این ورزش ندارند نیز، جذاب بود و حرف‌های بسیاری برای گفتن داشت. حال استودیوی ویکاریوس ویژنز (Vicarious Visions) که سابقه‌ی ساخت ریمیک‌ها یا بازسازی‌های بسیار باکیفیتی از سری کرش بندیکوت (Crash Bandicoot) دارد، با بازسازی دو نسخه‌ی اول این سری در قالب یک بازی کامل و 60 دلاری، توانست نظر بسیار مثبت منتقدان را جلب کند و ثابت کند که در ساخت بازسازی از بازی‌های نوستالژیک و قدیمی، پیشگام است و حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. در ادامه نگاهی به بررسی منتقدان از این بازی خاطره انگیز خواهیم داشت.

وبسایت VG247: (نمره ۵/۵)

استودیو Vicarious Visions با انتشار این بازساری به همه ثابت کرد که سری تونی هاوکس در زمان انتشارش بسیار از زمان خودش جلوتر بوده و مانند ورزش اسکیت‌بورد سواری، این شانس را دارد تا باری دیگر خود را به عنوان یک بازی و ورزش پرطرفدار مطرح کند. این استودیو باری دیگر ثابت کرد که در بازسازی بازی‌های دهه‌ی نود، پیشگام است و می‌تواند ریمیک‌هایی را خلق کند که در حد بازی‌های اوریجینال، جذاب و جادویی هستند.

وبسایت The Sixth Axis: (نمره ۱۰/۱۰)

بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 یک تلاش از روی عشق و چکیده‌ای از روز‌های اوج این سری محبوب است. جای جای بازی به شکلی بی عیب و ایراد برای کنسول‌های امروزی بازسازی شده است و تجربه‌ی آن از ابتدا تا انتها، لذتی بی‌پایان دارد. خرید این بازی برای دوست‌داران اسکیت‌بورد سواری، گیمر‌ها و تمام افرادی که در بین این دو قشر قرار دارند، واجب است.

بازی Tony Hawk's Pro Skater 1+2

وبسایت IGN: (نمره ۹/۱۰)

بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 یک بازگشت فوق العاده به روز‌های اوج سری پس از انتشار فاجعه‌بار نسخه‌ی پنجم در سال ۲۰۱۵ است. گیم‌پلی ساده و در عین‌حال مهارت محور بازی بسیار جذاب و لذت بخش است. طراحی مراحل فوق‌العاده که یادآور دوران خوب گذشته هستند و در نهایت موسیقی زیبای بازی که گوش دادن به آن مانند به آغوش کشیدن یک دوست قدیمی است. بدبین بودن به استراتژی تجاری شرکت اکتیویژن (Activision) که به انتشار و فروش دوباره‌ی آثار محبوبمان به ما می‌پردازد، کار آسانی است. اما زمانی که این آثار می‌توانند تا این حد جذاب و لذت بخش واقع شوند، نیازی به بدبین بودن نیست. به نظر می‌رسد که به عقب برگشتن، تصمیم رو به جلو و درستی توسط اکتیویژن برای این مجموعه‌ی ۱۵ ساله بوده است.

وبسایت Gamespot: (نمره ۹/۱۰)

مطرح کردن نقاط ضعف بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 زمانی که این بازی در اکثر جنبه‌ها همان تجربه‌ی خالص تونی هاوکس را به مخاطب ارائه می‌دهد، کار راحتی نیست. زمان لودینگ‌های بازی به اندازه‌ای کافی نیستند تا شما را از لذت بالای انجام حرکات ترکیبی منع کنند و حتی کمبود اهداف در مراحل نیز برای جلوگیری شما از تجربه‌ی بازی با اسکیتر‌های مختلف کافی نیست. تجربه‌ی بازی در مراحل بازسازی شده به طرز عجیبی لذت بخش است و همین مورد برای یک موفقیت بزرگ خواندن بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 کافی است. با این حال، اضافه‌کردن قابلیت‌های مختلف و چالش‌های جذاب این بازی و تجربه‌ی آن را تبدیل به چیزی بیشتر از یک چرخ زدن ساده در گذشته‌ی مجموعه‌ی تونی هاوکس تبدیل می‌کند

بازی Tony Hawk's Pro Skater 1+2

وبسایت Gamingbible: (نمره ۹/۱۰)

بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 بهترین حالتی است که یک بازسازی می‌تواند به مخاطب ارائه دهد. . بازی بسیار نزدیک به نسخه‌های اوریجینال است و تنها در مقایسه با منبع الهامش، کمی ضعیف‌تر ظاهر می‌شود. اگر شما با بازی‌های اوریجینال خاطره دارید، یا یکی از طرفداران ورزش اسکیت‌بورد سواری هستید و یا حتی در یک دورهمی با دوستانتان بر سر اجرای زیباترین حرکت ترکیبی مسابقه و چالش می‌گذارید، هیچ دلیلی برای نخریدن و لذت بردن از این اثر فوق العاده ندارید.

وبسایت Gamesradar: (نمره ۴/۵)

استودیو ویکاریوس ویژنز با ساخت یک موتور بازی‌سازی کامل که می‌تواند هسته‌ی اصلی این سری را از جنبه‌های تجاری و تبلیغاتی و انتشار سالیانه، به تجربه‌ی خالص از یک اسکیت‌بورد سواری تبدیل کند، موفق به نجات این سری محبوب شد. فقط امیدواریم که انتشار این بازی شروع یک موفقیت بزرگ باشد و در نهایت به این نقطه ختم نشود.

بازی Tony Hawk's Pro Skater 1+2

وبسایت Attack Of The Fanboy: (نمره ۴/۵)

سری تونی هاوکس به عنوان یک مجموعه که چند سال پیش شکست خورده بود و برای مدتی خبری از‌ آن نبود، حال سرحال تر از همیشه به نظر می‌رسد. دلیل اصلی که شرکت اکتیویژن ساخت این بازی را به استودیو ویکاریوس ویژنز سپرد، ساخت یک بازسازی تمام عیار مثل ریمیک‌های سری کرش بندیکوت و بازگرداندن این سری به ریشه‌هایش بود. اضافه‌کردن اهداف جدید به هر مرحله باعث می‌شود که بازی با نو‌آوری‌های خوبی همراه شود، البته این موضوع می‌توانست با اضافه‌شدن یک یا دو استیج جدید به بازی بهتر از گذشته شود. سری بازی Tony Hawk’s Pro Skater همیشه به سرگرم‌کننده بودن برای هر رده‌ی سنی معروف بودند و این نسخه نیز با ویژگی‌های جذاب و خوب، ما را به یاد دوران خوب گذشته می‌اندازد.

وبسایت Destructoid: (نمره ۸/۱۰)

فارق از بعضی مشکلات، اکتیویژن با روی کار آوردن استودیو ویکاریوس ویژنز، بهترین تصمیم ممکن را برای این مجموعه گرفت. بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 نمی‌تواند مردم را دیوانه‌ی خود کند، اما به خوبی تجربه‌ی نسخه‌های اوریجینال این سری را به بازیکنان منتقل می‌کند و حتی چند ویژگی جدید نیز به بازی اضافه می‌کند. این بازی یک برد برای همه است.

با نگاه به نمرات بسیار خوب بازی، متوجه می‌شویم که استودیو ویکاریوس ویژنز با ساخت بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 نه تنها توانست این سری را به روز‌های اوج خود برگرداند و طرفداران نسخه‌های قدیمی را سرگرم خود کند، بلکه حتی بازیکنان امروزی و افرادی که نتوانستند به تجربه‌ی این بازی بپردازند نیز مجذوب خود کند. گیم‌پلی بازی از همیشه روان‌تر به نظر می‌رسد و اجرای حرکات نمایشی متعدد و ترکیبی حس و حال فوق‌العاده‌ای دارد. البته تعدادی از بازیکنان به زمان لودینگ کمی طولانی بازی نیز اشاره می‌کنند که به گفته‌ی سازندگان با ارائه‌ی آپدیتی حل می‌شود و مشکل مهمی نیست. در مجموع، اگر حتی کمی به این مجموعه و این ورزش علاقه دارید، در خرید و تجربه‌ی بازی Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 درنگ نکنید.

آیا شما به تجربه‌ی آخرین نسخه‌ی تونی هاوکس خواهید پرداخت؟ نظراتتان را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: وبسایت Gamerant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید