راهنمای خرید بازی Xbox Series X/S, کنسول Xbox Series X/S, نقد و بررسی بازی

بررسی بازی Twelve Minutes از دید سایت‌های معتبر دنیا

بازی Twelve Minutes

بازی Twelve Minutes که به عنوان یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ به شمار می‌رفت، بالاخره منتشر شد و نمرات متوسطی را دریافت کرده است. نظرات منتقدان نسبت به این بازی دارای استدلال‌های ضد و نقیضی است.

بازی Twelve Minutes که به دست شخصی به نام لوییس آنتونیو (Luis Antonio) ساخته شده، پس از مدت‌ها انتظار بالاخره در دسترس بازیکنان قرار گرفت. اثر مذکور ایده به شدت جذابی دارد و به همین دلیل طرفداران خاص خود را در جامعه بازیکنان پیدا کرده است. داستان بازی که از زاویه بالا به نمایش کشیده می‌شود، نمایانگر زندگی زوج جوانی است که با یک قتل غیرقابل انتظار، به آشوب کشیده می‌شوند. در دقایق ابتدایی بازی و هنگامی که این دو در حال صرف شام هستند، ناگهان پلیسی در خانه را می‌زند و با به وجود آوردن یک درگیری کوچک، باعث به قتل رسیدن زن و بی‌هوش شدن مرد می‌شود.

اما نکته جالبی که در مورد بازی Twelve Minutes وجود دارد، استفاده از حلقه‌های زمانی تکراری است. پس از وقوع قتل و بیدار شدن مرد، او دوباره همسر خود را مشاهده می‌کند؛ به گونه‌ای که انگار هیچ اتفاقی رخ نداده است. اما با گذر زمان، همه اتفاقات تکرار می‌شود و پلیس با ورود به خانه، دوباره زن را به قتل می‌رساند و ادامه ماجرا. حالا بازیکن در این میان کنترل مرد را به دست می‌گیرد و باید معمای این وضعیت عجیب را به سرانجام برساند؛ آن هم در حلقه‌های زمانی دوازده دقیقه‌ای. در واقع کل طول بازی در همین حلقه‌های دوازده دقیقه‌ای روایت می‌شود و بازیکن باید در همین مدت زمان محدود، دلیل به وقوع پیوستن این اتفاقات را کشف کند. اما پیش از پرداختن به هر موضوعی اگر دوست دارید با این بازی بیشتر آشنا شوید می‌توانید به مقاله چرا باید منتظر بازی Twelve Minutes باشیم؟ مراجعه کنید.

بررسی بازی Twelve Minutes از دید سایت‌های معتبر دنیا

سازنده: لوییس آنتونیو

سبک: ماجراجویی

پلتفرم‌های مقصد: پی سی، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس

وبسایت GamingBolt

نمره: ۹۰ از ۱۰۰

بازی Twelve Minutes یک تجربه هیجان انگیز است و همواره با افشا کردن اطلاعات جدید، بازیکن را مجبور به حدس زدن کرده و در این کار شکست نمی‌خورد. این بازی از استعاره‌های کلیشه‌ای آثار Point-and-Click دور شده و بازیکنان را به چالش می‌کشد تا با دقت به محیط پرجزئیات بازی اهداف خود را به دست آورند.

وبسایت Twinfinite

نمره: ۹۰ از ۱۰۰

بازی Twelve Minutes در انتخاب‌های هنری خود در تک تک جزئیات بازی جسورانه عمل می‌کند. از زاویه دوربین بالا به پایین گرفته تا عدم ارائه بخش آموزشی از قصد. این بازی از شما می‌خواهد که همه چیز را خودتان متوجه شوید و ببینید که داستان تا چه حد عمیق می‌شود. البته در این میان اشکالاتی هم وجود دارد، برای مثال از نظر خودم (منتقد از طرف خود می‌گوید) در استفاده از پازل‌ها کوتاهی شده است؛ اما با این حال به شدت ساده و مینیمالیستی عمل می‌کند. بازی Twelve Minutes یک اثر درونگرا بوده و نفس خود را صرف دیالوگ‌ها و نمایش‌های غیرضروری نمی‌کند. اگر بازیکن بخواهد متوجه همه چیز شود باید تلاش خود را به کار بگیرد؛ اما بدانید که اثر مذکور ارزش این تلاش و سرمایه‌گذاری زمانی را دارد.

وبسایت GamesRadar+

نمره: ۹۰ از ۱۰۰

بازی Twelve Minutes یک اثر کوچک و هیجان انگیز همراه با حلقه‌های زمانی بوده که وارد ذهن شما می‌شود و مدت‌ها پس از حل شدن معما هم در آن جا باقی می‌ماند.

وبسایت Dualshockers

نمره: ۸۵ از ۱۰۰

به طور کلی، من از تنشی که بازی Twelve Minutes به وجود آورده لذت بردم؛ حتی با این که برخی از مواقع انیمیشن‌های ضعیف و مکانیک‌های آن خسته کننده می‌شود. هنگامی که کنترل در دست من نبود، مدام به راه‌های جدید و این که چگونه می‌توان معما را حل کرد فکر می‌کردم. همچنین اگر یک ذهن دیگر در این میان اضافه می‌شد تا داستان را از زوایای جدید مشاهده کرد، Twelve Minutes می‌توانست به یک بازی دو نفره فوق‌العاده تبدیل شود که جنبه بحث کردن بالایی دارد.

بازی Twelve Minutes

وبسایت IGN

نمره: ۸۰ از ۱۰۰

بازی Twelve Minutes یک حلقه زمانی مرموز را وارد یک اثر سنتی Point-and-Click کرده و با این کار یک گیم پلی اوریجینال درست می‌کند که باعث تکمیل عامل کنجکاو کننده داستان می‌شود.

وبسایت We Got This Covered

نمره: ۷۰ از ۱۰۰

همیشه جذاب و در برخی مواقع اذیت کننده، بازی Twelve Minutes چشم‌انداز خاصی است که ارزش تجربه کردن را دارد. این بازی سبک‌های مختلف را ترکیب کرده و یک داستان پیچیده‌ را در محیطی معمولی کاوش می‌کند.

وبسایت PC Gamer

نمره: ۵۳ از ۱۰۰

یک بازی با حلقه‌های زمانی هوشمندانه که بعد از مدتی به تکراری ناامید کننده تبدیل می‌شود.

همان طور که مشاهده می‌کنید، ظاهرا بازی مذکور به شدت سلیقه‌ای بوده و طیف خاصی از مخاطبان را راضی نگه می‌دارد. با این حال، ایده داستان به شدت جذاب به نظر رسیده و به احتمال زیاد می‌تواند در مدت زمان ۶ الی ۸ ساعته گیم‌پلی شما را راضی نگه دارد.

میانگین نمرات بازی Twelve Minutes بر اساس نظرات در وبسایت Metacritic روی پلتفرم PC

۷۹

شما در مورد بازی Twelve Minutes چه فکری می‌کنید؟ آیا با توجه به عرضه آن روی سرویس ایکس باکس گیم پس به سراغ آن می‌روید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Metacritic

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *