راهنمایی و آموزش, تروفی بازی, راهنمای بازی

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی UFC 5

راهنمای تروفی UFC 5

اگر به سراغ شبیه‌ساز جدید ام ام ای شرکت الکترونیک آرتز رفته‌اید، بد نیست که تروفی‌ها و اچیومنت‌های آن را به دست آورید. انجام این کار آنقدرها هم سخت نیست و اگر به کمک بیش‌تری نیاز داشتید می‌توانید از راهنمای تروفی بازی UFC 5 کمک بگیرید.

راهنمای تروفی UFC 5

برخلاف بیش‌تر شبیه‌سازهای ورزشی که به صورت سالیانه منتشر می‌شوند، مجموعه UFC با سایرین متفاوت است. سازندگان این فرنچایز خود را به یک برنامه مشخص و ربات‌وار محدود نمی‌کنند و هر موقع که یک بازی جدید با نوآوری‌های قابل قبول درست کردند، دست به انتشار آن می‌زنند. بازی UFC 5 که در موردش صحبت می‌کنیم که از این قاعده مستثنا نیست. با وجود اینکه اثر مذکور قرار نیست انقلابی را در شبیه‌سازهای ورزشی به وجود آورد، اما نورآورانه به نظر می‌رسد و حس خشونت و هیجان مسابقات یو اف سی را منتقل می‌کند.

اما با گذر از بحث خود بازی، به نحوه کسب تروفی‌ها و اچیومنت‌های آن می‌پردازیم که زیاد سخت نیست. شما می‌توانید تقریبا نیمی از تروفی‌های این بازی را با تکمیل بخش تک نفره به دست آورید و نگران چیز خاصی هم نباشید. سایر تروفی‌ها هم که به بخش آنلاین مربوط می‌شوند، نیازمند اتصال دائمی به اینترنت دارند. علاوه بر این، باید بدانید که تروفی‌های آنلاین این اثر می‌تواند چالش برانگیز باشد و کمی شما را به زحمت بیندازد. در ادامه به راهنمای تروفی و اچیومنت بازی UFC 5 خواهیم پرداخت.

راهنمای تروفی UFC 5

نقشه کلی تروفی‌ها

 • درجه سختی کسب تروفی پلاتینیوم: 4 از 10
 • مدت زمان مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: 10 الی 15 ساعت
 • تعداد تروفی‌های آفلاین: 18 (4 گلد، 5 سیلور و 9 برنز)
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: 14 (1 پلاتینیوم، 2 گلد، 4 سیلور و 7 برنز)
 • تعداد کل تروفی‌ها: 32 (1 پلاتینیوم، 5 گلد، 9 سیلور و 16 برنز)
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: 1 عدد (The Best There Ever Will Be)؛ توجه داشته باشید که در صورت زمان‌بندی نامناسب امکان دارد تروفی‌های You Have my Attention، Easy Work و What Could Go Wrong را از دست بدهید.
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: صفر، این بازی هیچ تروفی گلیچ شده‌ای ندارد
 • آیا درجه سختی روی روند کسب تروفی‌ها تاثیر می‌گذارد؟ خیر، شما می‌توانید همه تروفی‌ها را روی درجه سختی آسان آزاد کنید
 • سخت‌ترین تروفی‌ها: سه تروفی Pound for Pound، And Still و Blitz Battler
 • تعداد دفعات مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: شما می‌توانید با یک بار تمام کردن Career Mode تمام تروفی‌های آن را به دست آورید. علاوه بر این، نیاز به تکمیل یک سری چالش‌ها و بخش‌های چندنفره هم دارید
 • آیا پس از تکمیل داستان امکان تکرار مبارزات وجود دارد؟ در بخش Career Mode و هنگامی که به سطح G.O.A.T (بهترین تمام دوران) رسیدید، می‌توانید تا زمانی که بازنشسته شوید به مبارزه بپردازید. اما در مورد بخش آنلاین محدودیتی وجود ندارد و هر موقع که خواستید قادر به رفتن به سراغ آن‌ها خواهید بود
EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap G.O.A.T.

تمام تروفی‌های بازی UFC 5 را به دست آورید

Platinum

درست مانند هر اثر دیگری، برای اینکه بتوانید تروفی پلاتینیوم بازی UFC 5 را به دست آورید باید سایر تروفی‌های آن را آزاد کنید. لازم به ذکر است برای کسب تروفی پلاتینیوم نیازی به خرید DLC و پرداخت‌های درون برنامه‌ای نخواهد بود.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Slice vs. Dreads

در بخش کریر مود وارد Backyard شوید

Bronze

تروفی بخش Career Mode

شما هنگامی که وارد اولین مبارزه خود در برخش کریر مود شوید و پا به قفس بگذارید، تروفی Slice vs. Dreads را به دست خواهید آورد. به عبارتی دیگر، پس از درست کردن شخصیت و دیدن میان پرده ابتدایی تروفی مذکور به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Showtime

در بخش کریر مود کمپ تمرینی Contender Series خود را آغاز کنید

Bronze

تروفی بخش Career Mode

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را زمانی به دست می‌آورید که اولین مبارزه خود در یو اف سی را قبول کنید.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap No Rizz

در بخش کریر مود اولین قرارداد حرفه‌ای یو اف سی خود منعقد کنید

Gold

تروفی بخش Career Mode

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. در واقع No Rizz یکی از اولین تروفی‌هایی است که در بخش کریر مود به دست می‌آورید. برای آزاد کردن آن باید در بخش مورد بحث پیش بروید تا دانا وایت یک قرارداد رسمی را به شما پیشنهاد دهد. این پیشنهاد قطعا ارائه می‌شود و به هیچ وجه از دست نخواهد رفت. فقط کافی است چهار الی پنج عدد از مسابقات را به اتمام برسانید. در نهایت تروفی مذکور زمانی که قرارداد حرفه‌ای یو اف سی خود را می‌بندید آزاد خواهد شد؛ درست پیش از شروع اولین مسابقه رسمی یو اف سی.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap You Have My Attention

در حین Fight Week یک چالش را آزاد کنید

Bronze

تروفی آنلاین – مربوط به بخش Fight Week

برای اطلاعات بیش‌تر و آگاهی از نحوه تکمیل تمامی چالش‌ها در Fight Week بهتر است به راهنمای تروفی Easy Work سر بزنید.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Easy Work

تمام چالش‌ها را در حین یک Fight Week تکمیل کنید

Gold

تروفی آنلاین – مربوط به بخش Fight Week

Fight Week نام یک سرویس آنلاین است که درست هفته قبل از شروع UFC PPV در دسترس قرار می‌گیرد. بنا بر همین موضوع باید تقویم و برنامه‌های مسابقان یو اف سی را به طور مستمر بررسی کنید تا از تاریخ PPVهای آینده مطلع شوید. اگر در برهه زمانی مناسب وارد باشید و به اینترنت متصل باشید، در بالای منو گزینه‌ای با نام Fight Week مشاهده خواهید کرد. در حین این رویداد چالش‌های مختلفی در دسترس قرار می‌گیرند که هر کدام پاداش خاصی در بر دارند. برای دیدن این چالش‌ها باید از بخش Fight Week به منو Challenges بروید. معمولا در هر یک از این فایت ویک‌ها 10 چالش وجود دارد. این چالش‌ها کار عجیبی از شما نمی‌خواهند و برای تکمیل‌شان کافی است در بازی خود (در هر حالتی که دوست داشتید) کارهای خاصی نظیر 750 بار مشت زدن، زدن 25 ضربه به بدن دشمن و موارد مشابه را انجام دهید.

توجه داشته باشید که چالش‌های هر هفته متفاوت برنامه ریزی می‌شوند و نمی‌توان یک راهنمای کلی و همیشگی برای آن در نظر گرفت. اگر هم یک Fight week را از دست دادید، باید تا زمان UFV PPV بعدی صبر کنید. این رویدادها چند هفته یک بار برگزار می‌شوند.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Nerrrd

در Training Drill کریر مود نمره A را به دست آورید

Silver

تروفی بخش Career Mode

در بخش کریر مود و پس از اینکه وارد Contender Series دانا وایت می‌شوید، می‌توانید پیش از مبارزه‌های اصلی جلسات تمرینی بردارید. در این بخش کافی است یک Sparring یا Heavy Bag بردارید و پیش از اتمام زمان تمام چالش‌ها را به اتمام برسانید. بهترین گزینه هم رفتن به سراغ همین Heavy Bag است؛ چرا که چالش‌های ساده‌ای نظیر مشت زدن به دشمنان دارد. البته که شرکت در سایر Sparring Sessionها هم برای کسب این تروفی محسوب می‌شوند.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Look At Me Now

در بخش کریر مود در یکی از وزن‌های مسابقات یو اف سی قبول شوید

Gold

تروفی بخش Career Mode

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از تکمیل Contender Series دانا وایت آزاد خواهید کرد (این اتفاق پس از کسب 9 الی 10 پیروزی در بخش کریر مود رخ خواهد داد).

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap What Could Go Wrong?

یک Fight Week را انتخاب کنید

Bronze

تروفی آنلاین – مربوط به بخش Fight Week

هنگامی که Fight Week در دسترس قرار گرفت، از منو اصلی واردش شوید و سپس با فشردن دکمه R1 به منو Picks بروید. حال در منو جدید گزینه Set Pick را پیش از تمام شدن Fight Week بزنید تا بتوانید برای رویداد PPV دنیای واقعی انتخاب خود را داشته باشید. در این صورت تروفی برای شما آزاد می‌شود. حال اگر انتخاب‌هایتان در دنیای واقعی درست از آب درآیند، پاداش‌های مختلفی از بازی UFC 5 دریافت می‌کنید.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Position Over Submission

با استفاده از Submission موقعیت خود را بهبود ببخشید

Bronze

منظور از Submission فنی است که در طی آن حریف خود را در چنگال خود نگه دارید و کاری کنید که به او فشار وارد شود. با گذر از این، باید بدانید که امکان کسب تروفی Position Over Submission در تمامی حالت‌های بازی وجود دارد. اما برای انجام سابمیشن و کسب تروفی، گام‌های زیر را دنبال کنید:

 1. دکمه‌های L2 + ضربدر + مربع را به صورت همزمان فشار دهید تا دشمن را زمین‌گیر کنید
 2. هنگامی که روی زمین قرار دارید به نحوی حرکت کنید تا بتوانید یک سابمیشن را آغاز نمایید. سپس باید دکمه L2 را نگه دارید و به سمت اسم بنفش رنگ سابمیشن حرکت کنید
 3. هنگامی که سابمیشن را اعمال کردید، آن را ادامه ندهید. بلکه بلند شوید یا به سمت دیگری حرکت کنید. در این صورت تروفی مذکور برای شما خواهد بود

البته از آنجایی که سابمیشن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند و در برخی مواقع برای پیروزی ضروری‌اند، به احتمال زیاد تروفی Position Over Submission را به صورت طبیعی آزاد خواهید کرد.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Just Bleed

کاری کنید که یک دکتر وارد قفس شود و به زخم‌ها رسیدگی کند

Bronze

اگر در حین مبارزه مصدوم یا مجروح شود، یک علامت جدید زیر خط سلامتی شما نمایان می‌شود. وارد شدن یک ضربه سنگین به سر شانس نمایان شدن علامت یک مدکیت را افزایش می‌دهد (در واقع برای ورود دکتر باید علامت یک مدکیت زیر خط سلامتی به نمایش درآید). حال بر اساس شدت صدمه وارد شده علامت مورد بحث به رنگ زرد، نارنجی یا قرمز تغییر شکل می‌دهد. برای ادامه کار باید آنقدری ضربه به سرتان وارد شود تا علامت مدکیت به قرمز تغییر رنگ دهد. اگر این اتفاق رخ دهد یک میان پرده به نمایش در می‌آید که در طی آن یک دکتر وارد قفس مبارزه می‌شود. در این هنگام تروفی Just Bleed آزاد خواهد شد.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Spinning Shh…

به دشمن خود یک Spinning Attack وارد کنید

Bronze

برای شروع کار باید دو دکمه ضربدر و دایره را فشار دهید و سپس دکمه مربع را بزنید تا یک Spinning Attack شکل بگیرد. توجه داشته باشید که شخصیت انتخاب شده باید توانایی استفاده از این فن را داشته باشد، وگرنه نمی‌تواند از آن استفاده کند. برای مثال، Israel Asesanya یکی از مبارزهایی است که می‌تواند از این فن بهره ببرد. هنگامی که این ضربه شما با موفقیت به دشمن برخورد کند، تروفی Spinning Shh… را آزاد خواهید کرد. البته اگر ضربه شما برخورد مستقیمی با دشمن نداشته باشد، این تروفی آزاد نمی‌شود.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Headshot…Bang!

حریف را از طرفی که آسیب زیادی دیده، ناک اوت کنید

Bronze

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی UFC 5 به تروفی Headshot…Bang! می‌رسیم. برای کسب این مورد باید آنقدری به یک طرف از صورت حریف ضربه وارد کنید تا از آن ناحیه خاص شروع به خونریزی کند. هنگامی که خونریزی بر روی یک طرف از صورت او شروع شد، ضربات محکم خود را ادامه دهید تا او به زمین بیفتد یا اصطلاحا ناک اوت شود. اگر هم در این مسیر به مشکل خوردید بهتر است درجه سختی مبارزات را پایین بیاورید تا کار را به شکل راحت‌تری پیش ببرید.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap The Best There Is

در بخش کریر مود و هنگامی که در تمرین یا مبارزه قرار دارید، یکی از حرکت‌های خود را ارتقا دهید

Silver

تروفی بخش Career Mode

در بخش کریر مود آنقدر از یک حرکت یا فن خاص استفاده کنید تا با عبارت Move Level-Up روبروی شوید که حکایت از ارتقا و قوی‌تر شدن آن دارد. هر ضربه‌ای که به حریف وارد می‌کنید چندین واحد XP به همراه دارد. حال اگر این XPها به حد مشخصی برسند فن مورد نظرتان با ارتقا همراه می‌شود. البته اگر سایر تروفی‌های بخش کریر مود را به دست آورید، تروفی The Best There Is هم به صورت خودکار و طبیعی آزاد خواهد شد.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap The Best There Was

در کریر مود یکی از حرکت‌ها یا فن‌های خود را به درجه استادی برسانید

Gold

برای شروع کار باید یکی از حملات یا فن‌های خود را به صورت مستمر استفاده کنید تا به تدریج ارتقا پیدا کند. توجه داشته باشید که نیازی به شکست کامل حریف وجود ندارد و همین که از یک حرکت مشخص به کرات استفاده کنید، با کسب XP و بهبود آن روبرو خواهید شد. حال هنگامی که حرکت مدنظرتان را به سطح پنج رساندید، برای کسب تروفی باید آن را تا سطح Prestige بالا بکشید. یک حرکت تنها در حالتی به این سطح می‌رسد که با استفاده از آن حریف را ناک اوت کنید یا با سابمیشن او را شکست دهید. برای مشاهده جزئیات مورد نیاز می‌توانید در منو کریر مود به بخش Fighter Evolution بروید و سپس گزینه Moves را انتخاب کنید.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Shape Shifter

یک Alter Ego Fighter را آزاد کنید

Bronze

تروفی آنلاین

Alter Egoها مبارزهایی هستند که چندین راه مختلف برای آزاد کردن آن‌ها دارید. در ادامه این روش‌ها را توضیح می‌دهیم:

 • نسخه استاندارد دیجیتال بازی UFC 5 به صورت خودکار با دو Alter Ego Fighter با نام‌های Volk و Shevchenko در دسترس قرار می‌گیرد
 • اگر نسخه Digital Deluxe Edition را خریده باشید، چهار Alter Ego Fighter با نام‌های Mike Tyson، Fedor Emelianeko، Muhammad Ali و Bruce Lee به صورت پیش فرض در دسترس قرار می‌گیرند
 • اگر نسخه استانداردِ فیزیکی بازی UFC 5 را خریداری کرده باشید، یک کد درون جعبه آن قرار دارد. با وارد کردن این کد در فروشگاه پلی استیشن می‌توانید Alter Egoهای خود را آزاد کردن و تروفی مربوط را به دست آورید
 • علاوه بر این‌ها با شروع Fight Weekها مبارزهای Alter Ego جدیدی در دسترس قرار می‌گیرند که می‌توانید با تکمیل چالش‌ها آن‌ها را به دست آورید. البته که در این میان چند شخصیت پولی نیز از طریق فروشگاه بازی قابل خرید هستند

اگر بازی UFC 5 را روی اکانت اصلی خود به صورت قانونی و دیجیتالی خریده باشید، به محض اینکه وارد بازی شوید تروفی Shape Shifter برای شما آزاد خواهد شد. البته که برای این عمل باید به اینترنت متصل باشید. حال اگر بازی را به صورت اشتراکی بخرید یا به سراغ نسخه فیزیکی دست دوم آن بروید، برای این تروفی باید منتظر Fight Weekها و تکمیل چالش‌ها بمانید.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap The Best There Ever Will Be

در بخش کریر مود به G.O.A.T تبدیل شوید

Gold

تروفی بخش Career Mode

برای کسب این تروفی باید در بخش کریر مود به G.O.A.T (بهترین تمام دوران) تبدیل شوید. پس از اینکه چند مبارزه ابتدایی کریر مود را پشت سر می‌گذارید و وارد لیگ UFC می‌شوید، می‌توانید منو G.O.A.T را در صفحه اصلی بخش کریر مود مشاهده کنید. با کلیک روی این گزینه روند پیشرفت شما نمایان خواهد شد. نکته خوب ماجرا این است که اگر از 10 عدد Performance Record مورد نیاز 6 عدد از آن‌ها را تکمیل کنید کافی خواهد بود. علاوه بر این باید از چهار Promotion Record موجود دو عدد از آن‌ها را به دست آورید. توجه داشته باشید که شخصیت شما به مرور زمان پیرتر می‌شود و اگر موفق به کسب عنوان G.O.A.T نشوید، باید کار را از ابتدا آغاز کنید. راحت‌ترین کار این است که درجه سختی را روی آسان‌ترین حالت ممکن بگذارید و شروع به مبارزه کردن کنید. در ادامه به شکل مختصر چالش‌های مورد نیاز برای کسب عنوان مورد بحث را مشاهده خواهید کرد.

Performance Recordها (6 تا از 10 چالش را باید تکمیل کنید)

 1. 17 بار روی دشمن Submission بزنید
 2. 15 بار دشمن‌ها را ناک اوت کنید
 3. 21 بار مبارزه را تمام کنید (با استفاده از ناک اوت یا سابمیت)
 4. 43 مسابقه UFC را تکمیل کنید
 5. 26 مسابقه UFC را با پیروزی پشت سر بگذارید
 6. 9 بار Fight of the Night Bonus را کسب کنید. این عنوان به مبارزات جذاب داده می‌شود و یک جورهایی شانسی است. بهترین توصیه ما این است که سعی کنید دشمن را در 30 الی 60 ثانیه ابتدایی مبارزه شکست دهید
 7. 17 مسابقه را بدون باخت و به صورت متوالی ببرید
 8. با تکمیل چالش‌های موجود در قرارداد 14 عدد از Performance Bonusها را به دست آورید
 9. 12 بار از قهرمانی UFC خود دفاع کنید. پس از اینکه عنوان قهرمانی را کسب کردید، به مسابقه دادن ادامه دهید و همه آن‌ها را ببرید
 10. به قهرمان Division Two تبدیل شوید. پس از اینکه در وزن خود قهرمان شدید و چندین بار از عنوان قهرمانی خود دفاع کردید، پیشنهاد حضور در یک Super Fight را دریافت خواهید کرد. این پیشنهاد را قبول کرده، در آن شرکت کنید و برنده شوید

 

Promotion Recordها (دو تا از چهار چالش را باید تکمیل کنید)

 1. در کل کریر مود 100 میلیون دلار به دست آورید
 2. کاری کنید که 2.4 میلیون PPV به فروش برسد
 3. هشت میلیون دنبال کننده یا فالوور به دست آورید
 4. در 19 عدد PPV Main Event شرکت کنید. این چالش در حین کار کردن روی Performance Recordها به صورت خودکار تکمیل می‌شود
EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Relentless

یک مبارزه را با Ground and Pound به اتمام برسانید

Bronze

هنگامی که دشمن شما روی زمین افتاده، دکمه مربع یا مثلث را به صورت مستمر فشار دهید تا شخصیت اصلی به صورت او مشت بزند. این کار تا جایی ادامه بدهید که حریف ناک اوت شده تا Ground and Pound تکمیل شود. اما چگونه می‌توان رقبا را روی زمین انداخت؟ برای این کار می‌توانید دکمه‌های L2، مربع و ضربدر را به صورت همزمان فشار دهید. یک روش جایگیزین هم وجود دارد که برای استفاده از آن باید آنقدری حریف را کتک بزنید تا خط سلامتی‌اش خالی شود. سپس هنگامی که روی زمین افتاد دکمه مربع را فشار دهید تا یک Ground and Pound را آغاز کنید.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap You Either Win or Learn

یک مبارزه را با استفاده از Chocke Submission به اتمام برسانید

Silver

منظور از Choke Submission در واقع سابمیشن‌هایی است که آن‌ها را روی سر دشمن پیاده می‌کنید. از جمله این سابمیشن‌ها می‌توان به Rear Naked Chocke، Guilottines و D’arce Chocke اشاره کرد. برای انجام این کار بهتر است از مبارزهایی کمک بگیرید که در جوجیتسو مهارت بیش‌تری دارد. برای ادامه کار قدم‌های زیر را دنبال کنید:

 1. دشمن را با فشردن همزمان L2، مربع و ضربدر زمین‌گیر کنید
 2. هنگامی که او را زمین‌گیر کردید شروع به حرکت کنید تا امکان استفاده از سابمیشن‌های مذکور به وجود آید. این کار را آنقدر ادامه دهید که دشمن زیر Chocke Submission شما کم بیاورد و تسلیم شود
EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Joint Venture

یک مبارزه را با استفاده از Joint Submission به اتمام برسانید

Silver

منظور از Joint Submissionها در واقع سابمیشن‌هایی هستند که روی دست و پا حریف اعمال می‌شوند (مانند Armbars و Kimuras). برای کسب تروفی Joint Venture باید مبارزه را با استفاده از یکی از این Joint Submissionها به اتمام برسانید. انجام این کار با استفاده از مبارزهایی که در جوجیتسو مهارت دارند ساده‌تر خواهد بود. برای ادامه کار قدم‌های زیر را دنبال کنید:

 1. با فشردن همزمان L2، مربع و ضربدر دشمن را زمین‌گیر کنید
 2. سپس به اطراف حرکت کنید تا امکان انجام یکی از سابمیشن‌های مذکور به وجود آید. این کار را آنقدری تکرار کنید تا حریف زیر Joint Submission شما کم بیاورد و تسلیم شود
EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Come Back to Bed

در یک مبارزه پنج بار Takedown موفق انجام دهید

Bronze

برای انجام Takedown و زمین‌گیر کردن حریف‌ها باید از یکی از دو روش زیر استفاده کنید:

 1. Single Leg Takedown با فشردن همزمان دکمه‌های L2، مربع و ضربدر
 2. Double Leg Takedown با فشردن همزمان L2، مثلث و دایره

در یک مبارزه مجموعا پنج بار از این دو روش استفاده کنید تا تروفی Come Back to Bed آزاد شود. هنگامی که یک Takedown را با موفقیت انجام دادید، به حریف فرصت بلند شدن بدهید و دوباره به سراغش بروید.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Fine Collection

یک آیتم لجندری به دست آورید

Silver

تروفی آنلاین مربوط به فروشگاه بازی UFC 5

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی UFC 5 به تروفی Fine Collection می‌رسیم که برای آزاد کردنش باید یک آیتم لجندری را از فروشگاه یا Store بازی خریداری کنید. فروشگاه از طریق منو اصلی بازی و زمانی که به اینترنت متصل هستید در دسترس قرار می‌گیرد. سپس باید از میان آیتم‌های داخل فروشگاه یک آیتم لجندری (که طلایی رنگ است) بخرید تا این تروفی آزاد شود. شما برای خرید آیتم‌های فروشگاه نیاز به Golden Coinهایی دارید که از طریق تجربه بازی یا خریدهای درون برنامه‌ای قابل دستیابی هستند.

بهترین راه‌ها برای به دست آوردن این Golden Coinها تکمیل چالش قراردادها، انتخاب درست Fight Weekها و افزایش Punch Card Level است. توجه داشته باشید که Punch Card Level از سطح پروفایل شما مجزا است و با فشردن تاچ‌پد در منو اصلی قادر به مشاهده آن خواهید بود. اگر گزینه Punch Card را انتخاب کنید می‌بینید که در ازای هر ارتقا سطح مقدار مشخصی Golden Coin دریافت می‌کنید. هنگامی که پول کافی را داشتید و آیتم لجندری را خریدید، وارد بخش Online Career شوید و مبارز خود را انتخاب کنید. حالا با زدن دکمه ضربدر وارد منو شخصی‌سازی او شوید و آیتم لجندری خریداری شده را انتخاب نمایید. در این موقعیت با آزاد شدن تروفی روبرو خواهید شد.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Let me Tell You a Secret

حریف خود را از Clinch ناک اوت کنید

Bronze

برای اینکه بتوانید حریف را از Clinch اصطلاحا ناک اوت کنید و تروفی Let me Tell You a Secret را به دست آورید، قدم‌های زیر را دنبال کنید:

 1. دکمه مربع و ضربدر را به صورت همزمان فشار دهید
 2. سپس دکمه مثلث و دایره را به صورت همزمان بزنید
 3. در ادامه با زدن دکمه مربع به صورت متوالی به دشمن ضربه بزنید

حال برای آنکه بتوانید تروفی را به دست آورید باید این روند را آنقدری تکرار کنید تا حریف ناک اوت شود و مبارزه را ببرید. بهترین راه برای کسب این تروفی انتخاب یک مبارز Kickboxer و گذاشتن درجه سختی روی پایین‌ترین سطح ممکن است.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Don’t Judge Me

تمام Categoryها را از طریق Playcard خود ویرایش کنید

Bronze

تروفی مربوط به بخش آنلاین – Player Card

برای انجام این کار هنگامی که به اینترنت متصل هستید و در منو اصلی بازی قرار دارید دکمه تاچ پد را بزنید. در ادامه باید به شخصی سازی Player Card خود بپردازید و جزئیات آن را تغییر دهید. برای آزاد کردن تروفی Don’t Judge Me باید تمام دسته بندی‌های Background، Profile، Pic، Flair و هر پنج Accolade را شخصی‌سازی کنید (برای Accoladeها به راهنمای تروفی I Did That سر بزنید). توجه داشته باشید هنگامی که تمام تغییرات را انجام دادید، باید از Player Card خارج شوید تا تروفی آزاد شود.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap I Did That

پنج عدد Accolade را در Player Card خود انتخاب کنید

Silver

تروفی مربوط به بخش آنلاین – Player Card

پس از اینکه در بخش Career Mode به سطح GOAT رسیدید، به صورت خودکار پنج عدد Accolade به دست خواهید آورد. برای انتخاب کردن این موارد هنگامی که در منو اصلی قرار دارید دکمه تاچ‌پد را قرار دهید و گزینه Customize Player Card را بزنید. سپس به سمت بخش Accolades بروید و در هر پنج Slot موجود یک Accolade قرار دهید. توجه داشته باشید که انجام این کار نیازمند اتصال به اینترنت است و در صورت آفلاین بودن قادر به آزاد کردن تروفی نخواهید بود.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Pound for Pound

یک مبارز را در بخش آنلاین به سطح Prestige برسانید

Gold

تروفی مربوط به بخش آنلاین –  Online Career

در بخش آنلاین کریر و هنگامی که 1000 واحد Evolution Point را خرج مبارز خود کردید، آن مبارز به سطح Prestige خواهد رسید و تروفی آزاد خواهد شد. انجام این کار باعث ریست شدن Evolutiopn Perkها می‌شود، اما در ادامه قابلیت‌های جدیدی در اختیارتان قرار می‌دهد. برای به دست آوردن Evolution Pointهای بیش‌تر باید به تجربه بازی ادامه دهید و مبارزات را به اتمام برسانید.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Road to Gold

در بخش آنلاین یک فصل یا Season را آغاز کنید

Bronze

تروفی مربوط به بخش آنلاین – Online Career

برای شروع کار ابتدا به بخش آنلاین بازی بروید و اولین مبارزه خود در Online Career را به پایان برسانید. هنگامی که مبارزه به پایان رسید (فارغ از بردن یا باختن) تروفی Road to Gold به حساب PSN شما اضافه خواهد شد.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Never Skip Leg Day

در بخش آنلاین یک مبارز را ارتقا دهید

Bronze

تروفی مربوط به بخش آنلاین – Online Career

برای شروع کار وارد بخش آنلاین شوید، Online Career را انتخاب کنید و شخصیت خود را بسازید. سپس وارد Character Icon شوید، Fighter Evolution را برگزینید، یک Attribute را انتخاب کنید با نگه داشتن دکمه ضربدر آن را ارتقا دهید. پس از انجام این کار تروفی Never Skip Leg Day سریعا ازاد خواهد شد. توجه داشته باشید که خود بازی در همان ابتدای کار 100 واحد Evolution Point به شما می‌دهد و دست خال وارد بخش آنلاین نمی‌شوید. اگر هم به امتیازهای بیش‌تری نیاز داشتید باید به مبارزه کردن بپردازید و پیشرفت کنید.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap A Quick Round

وارد یک Blitz Battle شوید

Bronze

تروفی مربوط به بخش آنلاین – Blitz battle

برای اینکه این قسمت از راهنمای تروفی بازی UFC 5 را با موفقیت پشت سر بگذارید باید وارد بخش آنلاین شوید و سپس گزینه Blitz Battle را انتخاب کنید. در ادامه گزینه Join the Blitz Tournoment را بزنید تا وارد این مسابقات شوید. هنگامی که یک مبارزه را در این بخش به پایان برسانید تروفی A Quick Round به صورت خودکار آزاد می‌شود. توجه داشته باشید که بردن یا باختن مهم نیست و صرفا باید مبارزه را به پایان برسانید.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Blitz Battler

به راند سوم یک Blitz Battle برسید

Silver

تروفی مربوط به بخش آنلاین – Blitz Battle

برای شروع وارد بخش آنلاین شوید و سپس راه Blitz Battle را در پیش بگیرید. در ادامه با زدن گزینه Join the Blitz Battle وارد این مسابقات شوید. حال برای اینکه تروفی Blitz Battler را آزاد کنید باید در دو مسابقه به صورت متوالی به پیروزی برسید. در واقع هنگامی که دو مسابقه را با پیروزی پشت سر بگذارید وارد راند سوم خواهید شد (نیازی به پیروزی در سه مسابقه متوالی نیست). فقط توجه داشته باشید که این دو پیروزی باید پشت سر هم رخ دهند تا تروفی آزاد شود. اگر هم در مبارزه با شکست مواجه شدید یک بار دیگر به Blitz Battle Tournoment بروید و شانس خود را به صورت مجدد امتحان کنید.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap Block This

با استفاده از یک Guard Breaking Strike گارد دفاعی دشمن خود را از بین ببرید

Silver

توضیحات این تروفی ممکن است کمی سردرگم کننده باشد؛ چرا که به شما می‌گوید باید از یک «Strike» استفاده کنید. این در حالی است که باید به سراغ Kickهایی در Movelist بروید که علامت Guard Break در کنارشان دیده می‌شود. برای پیدا کردن این حملات خاص باید به Movelist مبارزها بروید و به دنبال Kickهایی بگردید که یک علامت زرد در کنارشان وجود دارد. سپس باید وارد یک مبارزه شوید و با استفاده از آن حمله گارد دفاعی حریف را بشکنید. برای اینکه بتوانید Movelist را در حین یک مبارزه ببینید باید دکمه آپشن را بزنید، وارد Game Help شوید و سپس گزینه View Moves را انتخاب کنید. در ادامه به سراغ Kickها بروید تا به علامت‌های زرد مورد بحث برسید (Kickboxerها در این زمینه از مهارت بیش‌تری برخوردار هستند).

برای مثال Israel Adesanya را انتخاب کنید و وارد مبارزه شوید. حالا دکمه R1 را بزنید و ضربدر را نگه دارید تا او از Jumping Switch Kick خود استفاده کند. کافی است چندین بار به صورت متوالی این کار را انجام دهید تا گارد دفاعی دشمن شکسته شود و تروفی Block This به دست آید.

EA Sports UFC 5 Trophy Guide & Roadmap And Still

به مقام قهرمانی برسید و سپس در بخش آنلاین یا Ranked Championship از عنوان قهرمانی خود دفاع کنید

Silver

تروفی مربوط به بخش آنلاین – Online Career یا Ranked Champioships

برای انجام این کار باید در Online Career یا بخش Ranked Championships سه مبارزه را به صورت متوالی ببرید تا به عنوان قهرمانی برسید. سپس برای اینکه بتوانید از آن دفاع کنید باید وارد یک مسابقه دیگر شده و در آن هم پیروز شوید. بدین ترتیب برای کسب تروفی And Still باید چهار مسابقه را در بخش آنلاین و به صورت متوالی با برد پشت سر بگذارید. تروفی And Still می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد؛ چرا که در مقابل گیمرهای واقعی قرار می‌گیرد. ولی باز خبر خوب این است که بازی UFC 5 شما را در مقابل گیمرهایی قرار می‌دهد که سطح مهارت مشابهی دارند. از اینجا به بعد به مهارت‌های شما و مهارت افرادی که در مقابل‌تان قرار می‌گیرند بستگی دارد.

در این نقطه به پایان راهنمای تروفی بازی UFC 5 می‌رسیم. شما در این باره چه فکری می‌کنید؟ نظرات و سوالات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Powerpyx

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *