اخبار و رویدادها, بازی

رشد چشم‌گیر خرید بازی های دیجیتالی در بریتانیا در سال ۲۰۲۰

در حالی‌که بسیاری از افراد به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹ خانه نشین شده‌اند، به نظر می‌رسد مراجعه به فروشگاه‌ها برای خرید بازی فیزیکی در بریتانیا و در سال ۲۰۲۰ از مد افتاده و دیگر زیاد مورد استقبال قرار نمی‌گیرد؛ در عوض خرید بازی های دیجیتالی با رشد چشم‌گیری همراه بوده‌ است. با تیلنو همراه باشید.

با توجه به محدودیت‌هایی که بر اثر تحریم‌ها در کشور ما وجود دارد، برای خرید بازی‌های دیجیتالی نیاز به گیفت کارت‌های مخصوص به پلتفرم خود دارید. شما می‌توانید برای خرید گیفت کارت با بهترین قیمت به وب‌سایت فروشگاهی تیلنو مراجعه نمایید.

همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ در جهان باعث شد که در مورد چگونگی انجام حتی اساسی‌ترین کارها تجدید نظر کنیم. تهیه مواد غذایی، رفتن به مطب پزشکان و حتی خرید بازی با شیوع کرونا دستخوش تغییر شدند. با این اوضاع، مراجعه به فروشگاه‌های فیزیکی چندان جالب به نظر نمی‌رسید بلکه با ایجاد قرنطینه و ضرورت ماندن مردم در خانه‌ها، نقش بازی‌های ویدیویی در سرگرم کردن مردم خیلی پر رنگ‌تر از قبل شد. پس از گزارشی که نشان داد فروش بازی‌های دیجیتالی در سراسر اروپا در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است، ظاهرا همین الگو برای بریتانیا نیز صدق می‌کند.

برای افرادی که به دنبال تفریحی برای گذران وقت خود می‌گردند، بازی‌های ویدیویی به سرعت به عنوانی یک سرگرمی عالی و مفرح برای پر کردن این اوقات جای خود را در این عرصه باز کردند. دیگر با وجود بازی‌ها می‌توان ساعت‌ها رو کاناپه و جلوی تلویزیون نشست و بازی مورد علاقه خود را تجربه کرد. نینتندو سوییچ پر فروش‌ترین کنسول سال ۲۰۲۰ در بریتانیا شد و از همه‌ی کنسول‌ها در مجموعه فروش بیشتری داشت. این پلتفرم سوار بر موفقیت با بازی‌های جدید و قدیمی خود مانند بازی Animal Crossing: New Horizons و بازی Mario Kart 8 Deluxe سال فوق‌العاده‌ای را پشت سر گذاشت.

بازی دیجیتالی

اکنون که اطلاعات فروش بیشتری در کشورها به دست آمده است، به نظر می‌رسد که همه‌گیری ویروس کرونا چشم‌انداز فروش محصولات را دچار تغییراتی کرده است. بیش از ۸۵ درصد خرید بازی‌ها در سال ۲۰۲۰ و در بریتانیا به صورت دیجیتالی انجام گرفته، رقمی که به هر حال روندی صعودی داشته است، اما ویروس کووید ۱۹ کمک کرد تا این ارقام به سطوح جدیدی برسند. صنعت بازی‌های ویدیویی هم‌چنین حدود ۴۸ درصد از هزینه‌های سرگرمی در بریتانیا را به خودش اختصاص داده است و شاید یکی از دلایل این پیشرفت چشم‌گیر افت شدید درآمد فیلم‌ها در سال ۲۰۲۰ باشد. با رفتن گیمرها به سمت خرید دیجیتالی بازی‌ها، منطقی است که بازی Cyberpunk 2077 بزرگ‌ترین عرضه دیجیتالی در تمام دوران‌ها لقب بگیرد.

آن‌چه واقعا جالب خواهد بود این است که اگر این اعداد ثابت بمانند و اگر بازی‌های دیجیتالی حجم بالایی از خریدها را به خود اختصاص دهند، تغییری خواهد بود که دیگر به عقب باز نمی‌گردد و یک گام بسیار بزرگ رو به جلو محسوب می‌شود. فروش دیجیتال در مقایسه با محصولات جعبه‌ای حدود ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

تاثیرات بیماری گسترده کووید ۱۹ در دنیا هنوز هم به شدت احساس می‌شود، زیرا این ویروس علی‌رغم واکسیناسیون‌های انجام شده و فعالیت‌هایی که در راستای پیش‌گیری آن صورت گرفته، هنوز به طور بی‌رحمی در حال پیشرفت است. رویدادهایی که به نظر می‌رسید ممکن است در ماه‌های آینده برگزار خواهند شد، دوباره به صورت آنلاین صورت خواهند گرفت. برگزاری مراسم E3 سال ۲۰۲۱ به عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای دیجیتال در حال برنامه ریزی به صورت آنلاین است و بسیاری از تورنمنت‌های بازی‌های ورزشی نیز یا به تعویق افتاده‌اند یا هم‌اکنون به صورت آنلاین در حال برگزاری‌اند. درصد عظیمی از فروش بازی‌ها که به صورت دیجیتالی صورت گرفته است به خوبی اوضاع سال ۲۰۲۰ را روایت می‌کنند.

اگر از جمله طرفداران بازی‌های آنلاین محسوب می‌شوید و از کنسول ایکس باکس برای بازی استفاده می‌کنید، مقاله معرفی ۹ بازی برتر چند نفره ایکس باکس وان بر اساس نمرات متاکریتیک را در بلاگ تیلنو از دست ندهید.

شما بیشتر خریدهای خود را چگونه انجام می‌دهید؟ آیا شما خزید بازی های دیجیتال را به خرید بازی‌های فیزیکی ترجیح می‌دهید؟ لطفا نظرات خود را با ما در تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamerant.com

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید