راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای وارزون: چگونه در مبارزات نزدیک موفق شویم؟

وارزون

مبارزات کال اف دیوتی وارزون جزو متنوع‌ترین و سخت‌ترین مبارزات در بازی‌های بتل رویال محسوب می‌شوند. از مبارزات تک‌تیرانداز‌ها گرفته تا مبارزات ساختمانی و چریکی، همه و همه در وارزون پیدا می‌شوند. همراه تیلنو باشید تا نکات مهمی درباره زنده ماندن بین باران گلوله‌ها، آن هم در فاصله‌های نزدیک را با شما به اشتراک بگذاریم.

صدها ساختمان مختلف در Verdansk وجود دارد. ساختمان‌هایی که پر از سلاح‌ها و تجهیزات مختلف هستند و بعضی اوقات، تبدیل به قتلگاه بازیکنان می‌شوند. بیشتر بازیکنان قدیمی کال اف دیوتی وارزون (Call of Duty)، با مبارزات دور آن آشنایی دارند و گلیم خود را از آب می‌کشند؛ اما وقت بحث پیروزی در بازی به میان می‌آید، تنها کار بلد بودن در فاصله‌های دور کافی نیست. با توجه به تعداد بالای بازیکنان وارزون نسبت به دیگر بتل رویال‌ها، بدون ‌شک چند باری گذر شما به مبارزات ساختمانی خواهد افتاد. گیمرهای حرفه‌ای، نکات مهمی درباره پیروزی و موفق ظاهر شدن در این مبارزات را رعایت می‌کنند.

سلاح‌ ها و تجهیزات مناسب

وارزون

یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین نکات برای موفق ظاهر شدن در هر بازی که مبارزه در آن وجود دارد، سلاح‌‌های بهتر است. اگر شما هم قصد دارید دیگر بازیکنان را در مبارزات نزدیک و درون ساختمان‌های Verdansk به خاک و خون بکشید، باید سلاح‌های مناسبی همراه داشته باشید. SMGها یکی از کلیدی‌ترین و مهم‌ترین سلاح‌ها در تمام نسخه‌های کال آف دیوتی به شمار می‌روند؛ برای مبارزات در نزدیک هم استفاده از این سلاح‌ها به شدت توصیه می‌شود. نکته مهم درباره SMGها و برتری نسبی آن‌ها در برابر شات‌گان‌ها، امکان استفاده در فاصله‌های دورتر است. می‌توانید با به دست گرفتن یک شات‌گان خوب، هرکسی را که وارد ساختمان‌ها شود یا در فاصله کمی از شما قرار بگیرد، حسابی اذیت کنید؛ ولی اگر این فاصله کمی بیشتر شود، شات‌گان‌ها فقط بلای جان شما خواهند بود. این قضیه درباره SMGها صدق نمی‌کند. با بیشتر SMGها در فاصله‌های نسبتا دور هم می‌توان درگیر مبارزه شد و به دشمنان آسیب وارد کرد. با این اوصاف اگر قصد استفاده از SMGها را پیدا کردید، MAC-10 و MP5 انتخاب‌های خوبی به شمار می‌روند.

البته بجز تفنگ‌ها، نارنجک‌ها و تجهیزات دیگر نیز حسابی نقش مهمی ایفا می‌کنند. با استفاده درست از نارنجک‌ها و گجت‌های مختلف، حتی با اسنایپر‌ها نیز می‌توان دشمن را در یک فضای کوچک از پای درآورد. قبل از ورود به اتاق‌های که دشمنان در آن قرار دارند، پرتاب یک نارنجک Flash، گزینه خیلی‌خوبی به شمار می‌رود. بعد از محدود کردن دید، وارد شدن به اتقاق و تکه پاره کردن دشمنان، کار سختی به شمار نمی‌رود. اگر نارنجک Flash در اختیار ندارید، هنوز گزینه‌های زیادی پیش‌روی شما است. تقریبا تمام نارنجک‌ها، در این مبارزات حسابی کارآمد هستند. کافی است به محض پیدا کردتن جای حدودی دشمنان، به سمت آن‌ها نارنجک یا حتی C4 پرتاب کنید. با این کار، محل قرارگیری دشمن بخت‌برگشته را تعویض کرده و او را مجبور به حرکت می‌کنید. حرکت کردن دشمنان با عجله، هیچ سرنوشتی جز کشته شدن به دست شما باقی نمی‌گذارد.

غیرقابل پیش‌بینی جا به ‌جا شوید

Call of Duty Warzone

یک قانون نانوشته در بازی‌های آنلاین وجود دارد «دشمن رو دور بزن و دخلش رو بیار». این قانون نانوشته، در تمام بازی‌های آنلاین مبارزه‌ای کاربرد مهمی دارد. از آنجایی که وارزون سطح سلامتی زیادی در اختیار بازیکنان قرار نمی‌دهد، کافی است با حرکتی غافل‌گیرکننده با افراد مختلف برسید و با سلاح مناسب، آن‌ها را به گلوله ببندید؛ اینجا است که خیلی سریع و بدون هیچ واکنشی، مرگ دشمن خود را خواهید دید. اگر در مبارزات به هر دلیلی آسیب دیدید، اول از هرچیز باید زره خود ترمیم کنید. کوچیک‌ترین آسیبی در سطح سلامتی، به خصوص در مبارزات نزدیک، می‌تواند حسابی خطرناک باشد.

نکته مهم بعدی، شناسایی محل دشمن است. کافیست، سراسیمه وارد ساختمان محل ‌درگیری شوید و بدون دقت کافی مشغول جست و جو شده، تا خیلی زود سر خود را به باد دهید. اگر توانستید مکان دشمن خود را شناسایی کنید، نباید با عجله عمل کنید. ممکن است دشمن شما از این قضیه به عنوان تله استفاده کند. اگر محل قرارگیری در فضای بسته بود، از نارنجک‌ها استفاده کنید. اگر فضا کمی بازتر بود، بنا به شرایط تاکتیک‌های مختلفی وجود دارد. یکی از مهم‌ترین این تاکتیک‌ها که بیشتر اوقات جواب‌گو است، دور زدن دشمن بخت ‌برگشته است. کافی است تا کمی در محیط جا به جا شده و از جایی که هیچکس انتظارش را ندارد وارد عمل شوید. باز هم در این شرایط اگر سلاح مناسب داشتید، کسی نمی‌تواند جان سالم به در ببرد.

اگر تمام این راه‌ها بسته بود و مجبور شدید مستقیم وارد شوید، حرکت زیگ زاگی بهترین گزینه ممکن است. به صورت زیگ زاگی به گوشی‌های دیوار سر بخورید و در لحظه آخر با لیز خوردن روی زمین به سمت دشمن، حسابی او را غافل‌گیر کنید.

حرفه‌ای ‌ها اینطور همه را قلع و قمع می‌کنند

کال اف دیوتی وارزون

یکی از سخت‌ترین کارها برای در امان ماندن از گلوله‌های دشمن، پرش به اطراف است. بازیکنان حرفه‌ای اگر ناگهان مورد اصابت گلوله قرار بگیرند، با پرش‌های متوالی، تیرانداز مقابل را حسابی اذیت می‌کنند. این پرش‌ها شلیک دقیق را سخت‌تر کرده و حسابی برای دشمن دردسر ساز می‌شود. البته بیشتر بازیکنان حرفه‌ای در مبارزات رو در رو نیز از تاکتیک استفاده می‌کنند. استفاده از این حرکت در مبارزات رو در رو، تیراندازی شما را نیز حسابی سخت می‌کند. پس اگر تازه وارزون را شروع کرده‌اید و تیرانداز چیره‌ دستی نیستید، فعلا این قضیه را فاکتور بگیرید.

استفاده درست از صداهای ایجاد شده، خیلی می‌تواند در بازی به شما کمک کند. افکت‌های صوتی سری کال اف دیوتی همیشه با دقت خیلی بالایی ساخته می‌شوند و به عنوان راهنمایی صادق، می‌توانید از این صداها استفاده کنید. البته برای استفاده دقیق و عملکرد درست، باید از هدستی خوب و قابل اعتماد نیز استفاده کنید. توضیح خاصی درباره صداها وجود ندارد و با شنیدن این صوت‌ها و پیدا کردن دشمن، تنها تیراندازی شما است که همه ‌چیز را مشخص می‌کند.

از ارتقا ‌های مختلف استفاده کنید

یکی از ویژگی‌های جذابی که می‌توان در مبارزات نزدیک حسابی کارگشا باشد، ارتقای بعضی فاکتورهای شما است. کافی است تا از ارتقایی مانند Dead silence استفاده کنید. با استفاده از این قابلیت، حرکت کردن شما هیچ صدایی تولید نمی‌کند. همان ‌طور که گفتیم، صداهای تولید شده به شدت اهمیت دارند و حتی، اگر موفق نشدید Dead silence را به کار بگیرید، با نشستن و حرکت کردن، صدای کم‌تری تولید کنید.

برای خرید Call of Duty Cold War که هم شامل بخش داستانی، بخش زامبی و خود وارزون می‌شود، می‌توانید همین الان از تیلنو اقدام کنید.

نکات بالا، بیشتر کارهایی بود که برای کشتن دشمنان در فاصله‌های نزدیک باید رعایت کنید. اگر شما نیز نکات دیگری سراغ دارید با تیم تیلنو و کاربران آن به اشتراک بگذارید.

با ورود به نسل نهم بازی‌های ویدیویی، می‌توانید برای خرید‌های کنسول‌های مایکروسافت و سونی، به بخش فروشگاه سر بزنید و برای خرید ایکس باکس سری ایکس و خرید ایکس باکس سری اس اقدام کنید. فراموش نکنید که خرید PS5 و خرید PS5 دیجیتال نیز در تیلنو امکان‌پذیر است و می‌توانید آن‌ها را با بهترین قیمت تهیه کنید. راستی، کنترلر DualSense و دسته ایکس باکس سری ایکس و اس نیز در فروشگاه قرار دارند و می‌توانید نگاهی به این محصولات نیز بیندازید.

منبع: GameRant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید