تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی بازی Call of Duty Black Ops Cold War

راهنمای تروفی بازی Call of Duty Black Ops Cold War

جدیدترین نسخه از سری بلک آپس با نام Call of Duty Black Ops Cold War عرضه شده و قرار است تا به ریشه‌های این مجموعه‌ی محبوب برگردد. بعد از ریبوت بازی Modern Warfare حالا ساخته‌ی استودیوی Treyarch هم دچار تغییراتی در هسته‌ی اصلی خودش شده و ما را یه بار دیگر با شخصیت‌هایی مثل Woods و Mason همراه می‌کند. حالا در تیلنو راهنمای تروفی بازی Call of Duty Black Ops Cold War را به طور کامل برای شما آماده کرده‌ایم تا آن را راحت پلات کنید و چالش به مراتب کم‌تری را در این مسیر تجربه کنید.

پلاتینوم

طلایی – ۲ تروفی

نقره – ۱۲ تروفی

برنز – ۳۰ تروفی

زمان مورد نیاز: ۳۵ تا ۴۵ ساعت

مجموعا ۴۵ تروفی

درجه سختی: ۶ از ۱۰

۶ عدد از تروفی‌های این بازی از بخش Online و چند نفره‌ی بازی بدست می‌آید.

Platinum

تمام تروفی‌های بازی Call of Duty Black Ops Cold War را بدست بیاورید.

Combat Hardened

بخش داستانی بازی Call Of Duty Black Ops Cold War را بر روی یکی از درجات سختی Veteran و یا Realism به اتمام برسانید. بهترین راه برای سریع به اتمام رساندن بخش داستانی با این درجات سختی، این است که به هنگام مبارزات همیشه پشت یک سنگر پناه بگیرید و حواس خود را بیش از حمله، به دفاع و زنده‌ماندن جمع کنید.

Mean Machine

در نقش راننده و یا خلبان، ۱۰۰ کیل را در بخش چند‌نفره کسب کنید. یکی از راحت‌ترین مود‌هایی که شما می‌توانید این تروفی را از طریق آن دریافت کنید، مود Combined Arms Mosh Pit است. در این بخش شما به ماشین‌های جنگی از جمله تانک دسترسی دارید و می‌توانید به راحتی و در کمتر از ۱۰ مسابقه، به تعداد ۱۰۰ کیل برسید و این تروفی را دریافت کنید.

Dungeon Diver

تمام قسمت‌ها و گوشه‌های بخش Deadly Dungeon را بگردید. این بخش از طریق مود زامبی بازی قابل دسترس است. زمانی که وارد Dungeon می‌شوید، بازی یک نقشه‌ی کوچک را برای شما نمایش می‌دهد. از طریق این نقشه می‌توانید به راحتی مناطق مختلف دانجن را بررسی کنید و تروفی را به راحتی به دست بیاورید.

Combat Recruit

بخش داستانی بازی را به اتمام برسانید. اگر می‌خواهید در یک بار تجربه‌ی بخش داستانی این بازی، حداکثر تروفی‌های ممکن را به دست آورید، پیشنهاد می‌کنیم که استوری مود را بر روی یکی از دو درجه سختی Veteran و یا Realism تمام کنید تا یکی از تروفی‌های طلایی بازی را نیز به دست آورید.

Mind Trip

هر ۷ پایان و مسیر مرحله‌ی “Break On Through” را ببینید. این مرحله که در اواخر بازی قرار دارد، از تعدادی فلش‌بک تشکیل شده که با توجه به انتخاب شما در اطاعت و یا سرپیچی از Adler مسیر‌های متفاوتی را طی می‌کند. شما باید این مرحله را دو بار انجام دهید. یک بار با اطاعت کامل از حرف‌ها و دستورات Adler و بار دوم، سرپیچی و انجام ندادن حرف‌های Adler.

Patriot Arrow

یکی از دشمنان را با استفاده از تیر و کمان و در حالی که روی یک زیپ‌لاین هستید، بکشید. این تروفی در مرحله‌ی “Echoes Of A Cold War” قابل دستیابی است. در یکی از قسمت‌های این مرحله شما باید از یک زیپ‌لاین عبور کنید و کمی قبل‌تر نیز بازی یک تیروکمان را به شما داده است. کافی یکی از دشمنان را زمانی که بر روی زیپ‌لاین هستید، با استفاده از تیروکمان بکشید تا تروفی را به دست بیاورید.

Scorched Earth II

در مرحله‌ی “Final Countdown” تمام ماشین‌ّها و کامیون‌های حاضر در محیط را منفجر کنید. در این مرحله و کمی قبل‌تر از محیط مد نظر، شما صاحب یک عدد Grenade Launcher می‌شوید. با استفاده از آن اسلحه تمام وسایل‌های نقلیه و برج‌های مراقبت موجود را نابود کنید تا تروفی را کسب کنید.

Craftwork

در یک مرحله از بخش زامبی بازی، ۱۴ مورد از تمام آیتم‌های حاضر در بازی را بسازید. انجام این کار و دریافت تروفی مورد نظر نیاز به رسیدن شما به سطح ۵۴ دارد و شما تا قبل از این لول نمی‌توانید آیتم Self Revive را بسازید.

Seal the Deal

در بخش زامبی بازی، شکاف و دریچه‌ای که به وجود می‌آید را ببندید. این تروفی را با کمی تجربه‌ی بخش زامبی بازی به دست خواهید آورد.

Entamaphobia

در بخش زامبی بازی، برای ۱۵ دور متوالی در حیاط بمانید. برای به دست آوردن این تروفی شما باید وارد حیاط نقشه در بخش Survival شوید و ۱۵ موج از زامبی‌ها را بدون اینکه دری را باز کنید و یا از حیاط خارج شوید با موفقیت نابود کنید.

Nightmare at 20 Feet

در بخش زامبی بازی، ۱۰۰ زامبی را زمانی که بر روی بال هواپیما ایستاده‌اید، نابود کنید. در یکی از قسمت‌های نقشه، شما با لاشه‌ی یک هواپیما مواجه می‌شوید و می‌توانید بر روی باله‌ی آن بایستید. زمانی که بر روی آن ایستاده‌اید، همراه با هم‌تیمی‌هایتان ۱۰۰ زامبی را بکشید تا این تروفی را به دست بیاورید. (کیل‌های هم‌تیمی‌هایتان نیز در این تروفی حساب می‌شود.)

Go the Distance

۵۰ دست را در بخش چند نفره ببرید.

Calling It In

۵۰ کیل را با استفاده از ScoreStreaks در بخش چند نفره به دست بیاورید. ScoreStreakها وسایل و یا قابلیت‌هایی هستند که شما پس از مدتی در بخش چند نفره آزاد می‌کنید و می‌توانید از آن‌ها در میدان نبرد استفاده کنید. راحت‌ترین اسکوراستریک برای گرفتن این تروفی، تیر‌بار‌های هوشمند هستند. اگر بتوانید یکی از آن‌ها را در مکان مناسب جای‌گذاری کنید، می‌توانید به راحتی و در چند دست از بازی به میزان کیل لازم برسید.

Party Patrol

در بخش چند‌نفره‌ی بازی، ۱۰ بار Squad Wipe Medal دریافت کنید. این مدال‌ها در بخش Fireteam قابل دریافت هستند و پس از کشتن آخرین عضو یکی از ترکیب‌های مقابل به دست می‌آید.

Fowl Five Piece

در بخش Black Ops Arcade تعداد ۵ عدد پاور‌آپ مرغ را به دست بیاورید. این پاور‌آپ‌ها در هنگام نبرد حکم نیروی پشتیبانی شما را دارند و به بازیکن در کشتن دشمنان کمک می‌کنند.

Survive the Wild

در بخش Black Ops Arcade از قسمت Deep Dark Wild فرار کنید. این تروفی را می‌توانید به صورت خودکار و در دور چهارم بخش Arcade به دست بیاورید.

Forever Fated

در بخش Arcade بازی، سرنوشت خود را در اتاق Room Of Fate پیدا کنید. این تروفی پس از پشت سر گذاشتن راند ۲۰ بخش آرکید بازی به دست می‌آید.

Reunited with Fidolina

در بخش آرکید، شخصیت Momaback را نابود کنید و دوست خود را نجات دهید. این تروفی با انجام تمام ۶۴ راند‌های این بخش به دست می‌آید.

…Keep Your Friends Close

برای پنج بار از قابلیت Body Shield استفاده کنید. این قابلیت با زدن دکمه‌ی R3 قابل انجام است.

Brick in the Wall

بخش Brick in the Wall را در کمپین داستانی بازی به اتمام برسانید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی اصلی به دست می‌آید.

Fracture Jaw

بخش Fracture Jaw را در کمپین داستانی بازی به اتمام برسانید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی اصلی به دست می‌آید.

Break on Through

بخش Break on Through در کمپین داستانی بازی را تکمیل کنید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی اصلی به دست می‌آید.

End of the Line

بخش End of the Line در کمپین داستانی بازی را تکمیل کنید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی اصلی به دست می‌آید.

Redlight, Greenlight

بخش Redlight, Greenlight در کمپین داستانی بازی را تکمیل کنید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی اصلی به دست می‌آید.

Ashes to Ashes

بخش Ashes to Ashes را در کمپین داستانی بازی تکمیل کنید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی اصلی به دست می‌آید. این مرحله یکی از دو پایان بازی براساس انتخاب‌‌های شما است.

Desperate Measures

بخش Desperate Measures در کمپین داستانی بازی را تکمیل کنید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی اصلی به دست می‌آید.

The Final Countdown

بخش The Final Countdown در کمپین داستانی را تکمیل کنید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی اصلی به دست می‌آید. این مرحله دومین مرحله‌ی پایانی بازی است که با توجه به انتخاب‌های شما می‌تواند متفاوت باشد.

Echoes of a Cold War

بخش Echoes of a Cold War در کمپین داستانی بازی را تکمیل کنید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی اصلی به دست می‌آید.

Operation Chaos

بخش Operation Chaos در کمپین داستانی بازی را تکمیل کنید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی اصلی به دست می‌آید.

Operation Red Circus

بخش Operation Red Circus در کمپین داستانی را تکمیل کنید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی اصلی به دست می‌آید.

Nowhere Left to Run

بخش Nowhere Left to Run در کمپین داستانی بازی را تکمیل کنید. این تروفی با پیش‌روی در بخش داستانی اصلی به دست می‌آید.

!EVERYONNNNNNEE

۲۵ نفر از دشمنان را با استفاده از اسلحه‌ی AC-130 در مرحله‌ی “End of the Line” از بین ببرید.

Explosive Finish

۱۲ نفر از دشمنان را با استفاده از بشکه‌های انفجاری در مرحله‌ی “Echoes Of The Cold War” نابود کنید.

Firing Range

۱۵ هدف فلزی را در خیابان اصلی و در مرحله‌ی “Redlight, Greenlight” نابود کنید. این اهداف ظاهری شبیه به بدن انسان دارند و بعضی از آن‌ها نیز حالت متحرک دارند.

Jack of All Trades

با استفاده از اسلحه‌های LMG، SMG، AR و شات‌گان ۲۰ نفر از دشمنان را نابود کنید. ( با استفاده از هر اسلحه ۵ نفر) این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان به دست می‌آید.

Old Faithful

۲۰۰ نفر از دشمنان را با استفاده از سلاح AR از بین ببرید.

The Red Door

در مرحله‌ی Break on Through از تمام فرمان‌های Adler سرپیچی کنید.

Scorched Earth

تمام ماشین‌ها و تیم‌های بمباران دشمنان را در مرحله‌ی “Fracture Jaw” نابود کنید.

Two Birds, One Stone

در بخش زامبی بازی، دو دشمن Megatons را با استفاده از یک تیر نابود کنید. این تروفی با استفاده از سلاح D.I.E Shockwave به راحتی به دست می‌آید.

Heavy Metal

در بخش زامبی بازی Call Of Duty Black Ops Cold War، ماشین Pack-A-Punch را به دست بیاورید. در ابتدای این بخش، بازی شما را برای انجام کار هدایت می‌کند و تنها کافی است که به تجربه‌ی بخش زامبی بپردازید تا این تروفی را به دست بیاورید.

Six Pack

در بخش زامبی، ۶ آپگرید مختلف را انجام دهید تا به Tier III برسید.

Socket-to-me

در بخش زامبی، یک آپگرید انجام دهید. شما اولین امتیاز خود را پس از دور دهم این بخش به دست می‌آورید. با استفاده از امتیاز به دست آمده، یکی از قابلیت‌های خود را آپگرید کنید تا تروفی را از آن خود کنید.

.Carpe D.I.E.M

در بخش داستانی، ماشینی با نام lost Decompressive Isotopic Estrangement را آزاد کنید. ابتدا شما باید دو Megaton را شکست دهید تا یک کارت زرد را به دست بیاورید. پس از آن به Weapons Lab بروید و با استفاده از کارتی که به دست آورده‌اید، با دستگاهی که شیشه‌ای شکسته دارد تعامل کنید. پس از این تعامل شما صاحب وسیله‌ای با نام D.I.E. Remote Control می‌شوید. پس از گرفتن این آیتم، به Living Room بروید و آن را در مکان خواسته شده قرار دهید تا یک تله در اتاق فعال شود. شما باید با استفاده از این تله ۲۰ زامبی را بکشید تا Objective مورد نظر را تکمیل کنید. پس از آن شما به اسلحه‌ی D.I.E Shockwave دسترسی پیدا می‌کند و تروفی را نیز به دست می‌آورید.

The Fixer

۲۰۰ دشمن را در بخش چند نفره‌ی بازی بکشید. این تروفی با تجربه‌ی بازی برای چند ساعت به دست می‌آید.

!Go for Gold

در بخش زامبی، هفت Chalice طلایی را به دست بیاورید. این آیتم‌ها با کشتن ۸ مینی باس به دست می‌آیند.

World Traveler

در بخش زامبی بازی، در هر نقشه یک دشمن الیت (مینی‌باس) را از بین ببرید. شما با انجام و تکمیل تروفی بالا “On The Gold” می‌توانید این تروفی را نیز به دست بیاورید.

Overpowered

در بخش زامبی بازی، یک زامبی الیت (مینی‌باس) را با استفاده از اسلحه‌های Support نابود کنید. زمانی که شما یک زامبی الیت را نابود می‌کنید، بازی یک اسلحه‌ی ساپورت را در اختیار شما قرار می‌دهد که قدرت زیادی دارند و روند بازی را برای شما آسان‌تر می‌کنند. شما باید پس از به دست آوردن اسلحه‌ی ساپورت، یک زامبی الیت را با استفاده از آن نابود کنید تا تروفی را به دست بیاورید.

اگر می‌خواهید نظر منتقدان را درباره‌ی اثر جدید سری COD بدانید، می‌توانید به مقاله‌ی بررسی بازی Call Of Duty Black Ops Cold War از سایت های معتبر مراجعه کنید. همچنین اگر هنوز به خرید این بازی اقدام نکرده‌اید می‌توانید به صفحه خرید بازی Call Of Duty Black Ops Coldwar از فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

آیا راهنمای تروفی ما برای شما مفید بود؟ دیدگاهتان را با تیم تیلنو به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “راهنمای تروفی بازی Call of Duty Black Ops Cold War

 1. علیرضا گفت:

  سلام من لازی cal of colw war رو دادم دوستان میدان امام یا همون پشت شهرداری سابق بریزن رو دستگاه ps4 ولی فقط یکی از سه حالتش باز هست یکی در حال اینستال شدن هست و یکی هم که هیچ من آفلاین بازی میکنم این ایراد از کسی هست که بازی رو ریخته یا کاری باید انجام بدم اون دو مرحله باز بشه

  1. کیوان جهانبانی گفت:

   سلام دوست عزیز، این مشکل به خاط یکی نبودن ریجن بازی با ریجن اکانت PSN به وجود میاد. یه اکانت با کشور مربوط به دیسک بازی بسازید و تو این اکانت بازی کنید درست میشه.

  2. کیوان جهانبانی گفت:

   سلام دوست عزیز، این مشکل به خاطر یکی نبودن ریجن بازی با ریجن اکانت PSN به وجود میاد. یه اکانت با کشور مربوط به دیسک بازی بسازید و تو این اکانت بازی کنید درست میشه.

دیدگاهتان را بنویسید