تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی بازی ABZU

راهنما تروفی بازی ABZU

اگر بازی ABZU را تجربه کرده باشید، غرق شدن در دنیای زیبا و آرامش‌بخش بازی آنقدر جذاب هست که شما را به فکر کسب تروفی پلاتینیوم بازی بیندازد؛ اگر هم به دنبال یک بازی آسان در زمینه پلات کردن هستید، همراه تیلنو و راهنمای تروفی بازی ABZU باشید.

استودیو Giant Squid در سال ۲۰۱۷ با عرضه بازی ABZU، اثری جذاب و خوش ساخت را تحویل گیمرها داد. اثری جذاب که گیمر را به قعر اقیانوس‌ها می‌برد و در ماجراجویی‌های جذابی شرکت می‌داد. منتقدین و مخاطبان حسابی از آرامش‌بخش بودن بازی تمجید کردند و خیلی زود ABZU تبدیل به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های مستقل سال ۲۰۱۷ شد. آرامش‌بخش بودن بازی آنقدر گیمرها را تحت تاثیر قرار داد که بخش عظیمی از خریداران بازی به سراغ کسب تروفی پلاتینیوم بروند. کسب تروفی پلاتینیوم بازی از جایی محبوب‌تر شد که گیمرها متوجه شدند کار سختی در پیش ندارند و به نسبت دیگر بازی‌ها، باید وقت کمتری صرف کنند. پس اگر بازی ABZU را تهیه کرده‌اید یا به دنبال یک اثر جذاب که از قضا پلات کردن آن کار خیلی سختی نیست می‌گردید، راهنما تروفی بازی ABZU را از دست ندهید.

  • میانگین زمان برای کسب تمام تروفی‌های بازی: ۵ ساعت
  • تعداد تروفی‌های آفلاین: ۱۲ عدد
  • تعداد تروفی‌های آنلاین: صفر عدد
  • تعداد دفعاتی که باید بازی را به اتمام برسانید: یک بار
  • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: صفر عدد (با توجه به قابلیت انتخاب چپتر در بازی، اگر یک تروفی را از دست دادید، می‌توانید خیلی راحت چپتر را از ابتدا آغاز کنید)
  • آیا درجه سختی بازی روی کسب تروفی‌ها تاثیرگذار است؟ خیر

پلاتینیوم

طلا – ۱ تروفی

نقره – ۳ تروفی

برنز – ۸ تروفی

پلاتینیوم

تمام تروفی های بازی ABZU را به دست آورید.

Collector

به یکی از سخت‌ترین تروفی‌های بازی ABZU می‌رسیم. تمام صدف‌های مخفی را پیدا کرده و به کالکشن خود اضافه کنید. در مجموع ۱۹ صدف در بازی وجود دارد که پیدا کردن آن‌‌ها به هیچ عنوان کار ساده‌ای نیست. این صدف‌ها از چپتر اول تا هفتم بازی در جای جای اقیانوس پخش شده‌اند و یک صدف هم در Credits (تیتراژ پایانی بازی) قرار دارد. برای پیدا کردن صدف‌ها باید تمام نقاط اقیانوس را حسابی جست و جو کنید و بعد از پیدا کردن آن‌‌ها به دنبال درب‌های خاصی در بازی بگردید تا صدف‌ها را روی آن‌ها قرار دهید. در ویدیو زیر محل تمام صدف‌ها و نحوه قرار دهی آن‌ها روی درب‌ها را مشاهده می‌کنید.

Zen Master

۱۲ مجسمه مدیتیشن را پیدا کنید. پیدا کردن این ۱۲ مجسمه کار سختی نیست و با کمی گشت و گذار می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید. در ویدیو زیر نیز محل دقیق تمام این مجسمه‌‌ها را مشاهده می‌کنید. برای کسب این تروفی، باید بعد از پیدا کردن این مجسمه‌ها به آن‌ها نزدیک شده و با نگه داشتن دکمه مربوطه، روی آن‌ها مدیتیشن کنید. برای اطلاع از تعداد مجسمه‌هایی که پیدا کرده‌اید، با Pause کردن بازی ABZU و ورود به بخش Meditate می‌توانید اطلاعات مجسمه‌‌های پیدا شده را مشاهده کنید.

Ecosyste

ماهی‌ها را از استخر‌های مخفی نجات دهید. استخر‌های مخفی بازی در چپتر‌های یک، دو، سه، چهار و ۶ قرار دارند. بعضی از این استخرها سر راه شما قرار دارند و خیلی راحت پیدا می‌شوند، بعضی دیگر نیز در اعماق اقیانوس قرار دارند و برای پیدا کردن آن‌‌ها باید حسابی گشت و گذار کنید. ویدیو زیر محل تمام استخرهای مخفی را به شما نشان می‌دهد.

Reflection

با به پایان رساندن بخش داستانی بازی ABZU این تروفی را به دست خواهید آورد.

Breach

یکی از ساده‌ترین تروفی‌های بازی که به دست آوردن آن به هیچ عنوان کار سختی نیست، همین تروفی Breach است. کافی است در هر نقطه‌ای از بازی که امکان رسیدن به سطح آب وجود دارد؛ کمی به سمت پایین شنا کرده و بعد از نگه داشتن دکمه Boost، از آب بیرون بپرید تا این تروفی را کسب کنید.

Ballet

وقتی که در حال سواری گرفتن از یک موجود دریایی هستید، کافی است دکمه مربوطه را فشار داده تا یک چرخ بزنید. این که روی هر پلتفرمی باید چه دکمه‌ای را فشار دهید در همان اوایل تجربه بازی ABZU و بخش راهنما به شما گفته می‌شود.

Jetstream

در جریان Jetstream‌های شکل گرفته در مراحل، ۱۵ گروه از ما‌هی‌ها که کنار یکدیگر شنا می‌کنند را پراکنده کنید. Jetstream‌ همان جریان‌های شدید آبی هستند که چندین بار در طی مراحل بازی پیش روی شما قرار گرفته و به سمت خاصی هدایتتان می‌کنند. در جریان این اتفاق‌ها باید حواستان به گروه‌هایی از ماهی که کنار یکدیگر شنا می‌کنند، باشد. بعد از دیدن این گروه‌ها کافی است به سمت آن‌ها شنا کرده و بعد از عبور کردن از بین آن‌ها، همه را متفرق کنید.

 

Food Chain

یکی از مجسمه‌های مدیتیشنی که در جریان بازی ABZU پیدا می‌کنید، شباهت زیادی به سر کوسه دارد. بعد از پیدا کردن این مجسمه و مدیتیشن کردن روی آن، باید چند لحظه‌ای منتظر بمانید. در طی منتظر ماندن شما، یک کوسه به دنبال شکار یک ماهی دیگر رفته و بعد چند ثانیه ماهی بخت برگشته را شکار می‌کند. شما باید روی مجسمه و درحال مدیتیشن، این صحنه را ببینید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید ویدیو قرار داده شده در راهنمای کسب تروفی Zen Master را مشاهده کنید.

Kraken

این تروفی را در جریان چپتر چهارم و هفتم می‌توانید به دست آورید. در جریان این چپتر‌ها با ماهی‌های مرکب بزرگی روبرو می‌شوید، بعد از پخش کات‌سین چند Kraken کوچک رها شده و شما باید با نزدیک شدن به آن‌ها و نگه داشتن دکمه مربوطه، آن‌ها را نوازش کنید. اگر با نوازش کردن ماهی‌ها تروفی را کسب نکردید، کافی است تا سوار یکی از این ماهی‌ها شوید. این تروفی برای بعضی گیمرها با نوازش ماهی‌ها و برای بعضی با سوار شدن روی آن‌ها کسب می‌شود.

Connection

سوار کوسه‌ی سفید غول‌پیکر شوید. این کوسه را در جریان چپتر هفتم پیدا خواهید کرد. در آخرین بخش‌های بازی و بعد از انجام کوئست‌های داده شده، این کوسه را ملاقات کرده و تنها کافی است نزدیک او شده و سوارش شوید؛ به همین سادگی تروفی Connection بازی ABZU را نیز کسب خواهید کرد.

Leviathan

با سوار شدن پشت وال آبی رنگ از سطح آب به بیرون بپرید. در جریان چپتر هفتم و اواخر بازی و بعد از نابود کردن مثلث‌هایی که در حال آسیب زدن به اقیانوس بودند، اگر نزدیک به هرکدام از آن‌‌ها شوید، دچار برق گرفتگی خواهید شد، بعد از عبور کردن از میان این مثلث‌ها، وارد یک منطقه باز می‌شوید. در این منطقه یک مثلث بزرگ را می‌بینید که برای اتمام بازی باید به سمت آن بروید، به جای اتمام بازی رو به پایین شنا کرده تا وال آبی را ببینید. بعد از رسیدن به وال و سوار شدن پشت او، به سمت سطح اقیانوس شنا کرده تا با پخش شدن یک انیمیشن کوتاه، این تروفی را نیز کسب کنید.

Arctic Explorer

برای دریافت این تروفی نیز درست مانند تروفی بالا عمل کرده تا به آخرین منطقه بازی برسید. بعد از نزدیک شدن به وال آبی رنگ، یک تکه یخ بزرگ را مشاهده می‌کنید. بعد از رسیدن به این یخ بزرگ به بخش بالایی آن رفته و با برداشتن صدف مخفی تروفی را کسب کنید. نحوه دریافت این تروفی را نیز در ویدیو زیر مشاهده می‌کنید.

این تمام اطلاعاتی بود که برای کسب تروفی پلاتینیوم بازی ABZU نیاز داشتید. تیلنو راهنما تروفی‌های زیادی را در بلاگ خود برای گیمرها قرار داده و اگر به دنبال کسب تروفی‌های بیشتری هستید، می‌توانید به تگ راهنمای تروفی مراجعه کنید. راستی، ویدیو‌های راهنما تروفی بازی ABZU در کانال آپارات تیلنو قرار دارند و می‌توانید این ویدیو‌ها را دانلود کنید.

در پایان، اگر می‌خواهید بازی ABZU را با بهترین حالت ممکن تجربه کنید، می‌توانید به صفحه خرید PS5 و خرید PS5 دیجیتالی سر بزنید.

نظر شما در مورد راهنمای تروفی ABZU چیست؟ آیا به سمت کسب تروفی پلاتینیوم این بازی خواهید رفت؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: PlayStation Trophies

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید