اخبار و رویدادها, بازی

فورتنایت: سیزن ۴ چپتر دوم چه زمانی منتشر خواهد شد؟

فورتنایت (Fortnite) در حال آماده شدن برای انتشار سیزن جدید خود است و یک تیزر اعلام می‌کند که خدای تندر، یعنی ثور، به بازی خواهد آمد.

فورتنایت

اپیک گیمز (Epic Games) در حال آماده سازی سیزن چهارم از چپتر دوم فورتنایت برای انتشار آن در اواخر ماه جاری است. باوجود نبردهای قانونی با اپل و گوگل، اپیک گیمز شروع به انتشار تیزر‌های تبلیغاتی برای سیزن بعدی کرده است، که با توجه به این تیزر‌ها، شاهد اتفاقات بزرگی با چاشنی دنیای مارول (Marvel) خواهیم بود.

سیزن چهارم فورتنایت چه زمانی آغاز خواهد شد؟

اپیک فاش کرده است که سیزن چهارم فورتنایت در تاریخ 6 شهریور (27 آگوست 2020) آغاز خواهد شد. اپیک این خبر را در یک پست در وبلاگ رسمی خود که در مورد مسابقات پیش روی Free Fortnite بود، تایید کرد. این مسابقات جرکت دیگری از طرف اپیک است تا با قرار دادن جوایز اختصاصی و ترغیب بازیکنان برای ارسال بازخورد به دارندگان پلتفرم‌های اپل و گوگل، آنها را تحت فشار قرار دهد. این مسابقات در روز یکشنبه  2 شهریور (23 آگوست) برگزار خواهد شد.

از زمان آغاز اختلافات حقوقی میان اپیک و فروشگاه‌های متعلق به اپل و گوگل، اپیک از شروع ناگهانی و غیر منتظره‌ی فصل چهارم استفاده کرد تا بازیکنان برعلیه تحریم‌های این دو شرکت اعتراض و شکایت کنند. این نشان می‌دهد که به طور قطعی زمان انتشار فصل چهارم خیلی دیر نبوده اما اپیک به تازگی زمان دقیق را اعلام کرده است.

چه انتظاراتی از فصل چهارم فورتنایت داریم؟

فورتنایت

اپیک گیمز هنوز به طور دقیقی اعلام نکرده است که باید انتظار چه موراردی را در سیزن چهارم بکشیم، اما در حال حاضر یک خبر بسیار مهم فاش شده است. یک پست توییتر چشمان نورانی ثور و قفل‌های طلایی را درون لوگوی فورتنایت نشان می‌دهد و لوگوی مارول نیز در قسمت زیرین آن نمایان است. همچنین نکات دیگری در توییت منتشر شده وجود دارد که احتمال حضور ثور را تایید می‌کنند. مانند حضور یک چکش، صاعقه و ایموجی رنگین کمان که همه‌ی آنها مرتبط به شخصیت ثور هستند.

همکاری دوباره‌ی اپیک گیمز و مارول، به طور کامل معقول است. فورتنایت تا به حال چندین شخصیت از دنیای مارول را درون بازی خود قرار داده است؛ از دستکش ثانوس (Thanos) گرفته تا  اضافه شدن اخیر شخصیت محبوب ددپول (Deadpool).

نبرد حقوقی با اپل و گوکل

فورتنایت

در میان آماده سازی برای فصل چهارم فورتنایت، این شرکت با لباس‌هایی که شکایت آنها نسبت به تحریم این دو شرکت را نشان می‌دهد، قدم‌های رو به جلو می‌گذارد. این دعوای حقوقی از زمانی آغاز شد که Epic Games راهی برای دور زدن سیستم‌های پرداخت اپل و گوگل با پرداخت مستقیم به حساب خود پیدا کرد و بدین ترتیب سهم گوگل و اپل را از پرداخت‌های درون برنامه‌ای، حذف کرد. در ادامه، هردو پلتفرم بازی Fortnite را تحریم کردند و آن را از فروشگاه‌های خود حذف کردند و در ادامه‌ی این جریانات، یک اختلاف و دعوای حقوقی بزرگ میان این مثلث قدرتمند، شکل گرفت.

اپیک به تازگی اظهار کرده که اپل در حال تلافی و انتقام بی‌رحمانه‌ای از آن‌ها است و به همین خاطر، تحریم‌های اپیک را تحدید کرده. این در حالی است که یکی از عناصر و ابزارهای اصلی استودیوهای بازی ساز اپل و گوگل، موتور گرافیکی قدرتمند آنریل انجین (Unreal Engine) است که مالکیت معنوی و حقوقی آن در اختیار اپیک گیمز است. می‌توان حدس زد که ادامه یافتن این جریانات و اقدام اپیک به تحریم موتور Unreal Rngine، می‌تواند تاثیرات مضری بر روی صنعت موردعلاقه‌ی ما، بگذارد.

نظر شما درمورد آغار شدن فصل چهارم فورتنایت چیست؟ آیا مایل به تجربه‌ی شخصیت ثور در فورتنایت هستید؟ نظرات خود را با تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamespot

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

1 نظر در “فورتنایت: سیزن ۴ چپتر دوم چه زمانی منتشر خواهد شد؟

  1. عرفان گفت:

    عالییی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *