اخبار و رویدادها, بازی, کنسول

چرا پلی استیشن ۵ پرو به یک موضوع مهم در توییتر تبدیل شده است؟

پلی استیشن 5

پلی استیشن 5 از چند وقت پیش به عنوان یکی از داغ‌ترین بحث‌های شبکه‌ی اجتماعی Twitter تبدیل شده است؛ اما این بحث‌ها پس از شایعه‌ی وجود پروژه‌ای با نام PS5 Pro به شدت همه گیر شده است. اما آن طور که از شرایط به نظر می‌رسد، این شایعات پایه و دلیل محکمی ندارند.

اگر شما هم از شبکه‌ی اجتماعی توییتر استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد با داغ شدن بحث‌های جدید مربوط به پلی استیشن 5 روبرو شده‌اید. در طول هفته‌ی گذشته، هزاران توییت و پست با محوریت PS5 Pro به اشتراک گذاشته شده است و مردم اعتقاد دارند که سونی در آینده‌ای نه چندان دور، یک نسخه‌ی قوی‌تر از پلی استیشن 5 را روانه‌ی بازار خواهد کرد. این موضوع، ممکن است با توجه به این که کنسول نسل نهمی سونی تازه عرضه شده است، کمی دور از ذهن به نظر برسد. هم چنین، تا این لحظه هیچ گونه معرفی یا نمایش رسمی از یک نسخه‌ی جدید از PS5 به عمل نیامده است. اگر قصد دارید به طور کامل با مشخصات کنسول جدید سونی آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی هر آن چه که باید در مورد PS5 بدانید، مراجعه کنید.

در تاریخ آگوست ۲۰۲۰ (تیر-مرداد) شایعه‌هایی مبنی بر ثبت یک Patent جدید توسط سونی به گوش رسیده می‌شد. این پتنت ابتدایی، با سحت افزاری همراه می‌شد که از چندین GPU استفاده می‌کند و این در حالی است که تمامی کنسول‌های پلی استیشن تاریخ، تنها با یک GPU یا پردازنده‌ی گرافیکی واحد روانه‌ی بازار شده‌اند. به همین دلیل، بسیاری از طرفداران سونی و پلی استشن، تصور می‌کردند که استفاده از چندین GPU در یک کنسول خانگی، می‌تواند دنیای بازی‌های ویدیویی را تا چندین مرحله جلو ببرد. این شایعه، همزمان با پخش شدن شایعه‌ی وجود یک نسخه‌ی قوی‌تر از پلی استیشن 5 با نام PS5 Pro، به گوش می‌رسید. وجود چنین کنسولی در نگاه اول به شدت قابل تأمل و شاید تا حدودی دور از ذهن است، اما به هر حال موضوعی است که می تواند طرفداران و بازیکنان را به شدت هیجان زده کند.

پلی استیشن 5

در پایان اگر قصد به تهیه‌ی کنسول نسل جدید سونی دارید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید PS5 و خرید PS5 دیجیتالی مراجعه کنید.

حالا و پس از گذشت چندین ماه، بحث وجود یک PS5 Pro به لطف ظهور مجدد خبرها، داغ شده است. در این میان، برخی از وبسایت‌ها با سر تیتر «یک پتنت ثبت شده‌ی جدید توسط سونی» به گونه‌ای رفتار کردند که انگار این خبر به شدت تازه است و جریان جدیدی از شایعه‌ها را دوباره به راه انداختند. آن‌ها در طی این مقالات، سعی می‌کردند که این پتنت جدید را به PS5 Pro که ارتباط زیادی با سرویس‌های ابری دارد، پیوند دهند و این گونه شد که بازهم بحث‌های زیادی در مورد چنین کنسولی در توییتر به وجود آمد.

البته باید توجه داشته باشید که این مقالات تنها دلیل به وجود آمدن بحث‌های جدید نبودند و طرفداران مشتاق هم نقش زیادی در این میان بازی کردند. تیتر یکی از این مقالات «PS5 Pro با دو کارت گرافیک مرگی برای ایکس باکس سری ایکس است که انتظارش را نداشت» بود. همین تیتر، به تنهایی بنیان گذار یک از بزرگ‌ترین سوژه‌های تاریخ توییتر شد. اما جالب این جا است که این تیتر، هیچ زمانی را برای مرگ ایکس باکس سری ایکس و آمدن PS5 pro مشخص نکرده بود. حجم زیادی از این دسته از توییت‌ها، به کم بودن احتمال به واقعیت پیوستن چنین پروژه‌ای بود. در واقع، از آن جایی که هنوز دسته‌ی بزرگی از مردم هنوز موفق به خرید پلی استیشن 5 معمولی نشده‌اند، نمی‌توان زیاد به این شایعات اعتنا کرد. از سویی دیگر، همان طور که می‌دانید سونی در حال حاضر حتی برای افزایش موجودی PS5 معمولی در بازار هم به مشکل برخورده است و بعید است که به این زودی‌ها به فکر یک کنسول جدیدتر بیفتد.

این جریان، به راحتی می‌تواند بنای نه چندان محکم شایعات اینترنتی و شبکه‌های مجازی را به نمایش درآورد. در واقع، برخی از سایت‌ها تنها برای جذب توجه یک خبر جدید را به یک سوژه تبدیل می‌کنند تا میزان بازدید خود را افزایش دهند. به هر حال اطمینان حاصل کنید که هنوز حتی یک شایعه‌ی محکم هم در مورد PS5 Pro به گوش نمی‌خورد و سونی هم تا کنون هیچ واکنشی در مورد چنین کنسولی نشان نداده است. پس بهترین راه این است که برای مدتی هم که شده این شایعات و خبرها را به فراموشی بسپاریم  تا در زمان‌های آینده، شاهد اخبار رسمی از خود سونی باشیم.

نظر شما در مورد وجود چنین شایعاتی در فضای اینترنت چیست؟ آیا فکر می‌کنید که به این زودی‌ها قرار است شاهد یک نسخه‌ی جدید از پلی استیشن 5 باشیم؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید