بازی, راهنمای خرید بازی PS4, راهنمای خرید بازی PS5, راهنمای خرید بازی Xbox Series X/S, یادداشت

چرا باید برای بازی Far Cry 6 هیجان زده باشیم؟

چرا باید برای بازی Far Cry 6 هیجان زده باشیم؟

مجموعه فارکرای (Far Cry) یکی از مجبوب‌ترین فرنچایزهای شرکت یوبیسافت (Ubisoft) است. چند وقتی هست که می‌دانیم نسخه ششمی (در بین نسخه‌های شماره‌دار) این مجموعه در دست ساخت قرار دارد. حالا هم چیزی تا عرضه بازی فارکرای 6 نمانده است. از همین رو ما تصمیم گرفتیم لیستی از ویژگی‌های بازی Far Cry 6 که آن را برایمان به اثری مورد انتظار تبدیل می‌کند، با شما به اشتراک بگذاریم. پس در ادامه همراه تیلنو باشید.

نسخه‌های مختلف فارکرای آثاری با گیم‌پلی جهان‌باز هستند که همیشه داستان‌های قابل قبولی ارائه می‌دهند. همین ویژگی‌ها در کنار یک اکشن نفس‌گیر، در طی چند سال اخیر این مجموعه را به یکی از بهترین فرنچایزهای یوبی سافت بدل کرده است. اما حالا به نظر می‌رسد بازی Far Cry 6 قرار است با روش‌های مختلف، مجموعه را به سمت جلو هل دهد. حالا که ما مقداری از بازی را دیده‌ایم، دیگر می‌توانیم با اطمینان بگوییم که اثری بسیار جذاب در انتظار ما است. در ادامه به شما می‌گوییم که چرا برای عرضه بازی فارکرای 6 هیجان‌زده‌ایم. پس با ما همراه باشید.

حالت جهان‌باز

چرا باید برای بازی Far Cry 6 هیجان زده باشیم؟

حالت جهان‌باز (Open World) همیشه جزئی جدایی ناپذیر از سری بازی‌های Far Cry بوده است؛ زیرا کاوش محیط‌های آن‌ها و درگیری با جزئیات مختلفشان هسته مرکزی این آثار هستند. خوشبختانه یارا (Yara) از بازی Far Cry 6 احتمالا به یکی از بهترین جهان‌ها در فرنچایز فارکرای بدل خواهد شد. جهان این نسخه انبوه، سرسبز، پر از جنگل‌ها و زیبایی‌های طبیعی است. البته این ویژگی‌ها را می‌توانید از تمام نسخه‌های Far Cry انتظار داشته باشید. اما یارا منطقه‌ای کاملا منحصر به فرد است و با تمام جهان‌های آثار پیشین تفاوت دارد. تمدن‌های مختلف در هر نقطه از این منطقه به چشم می‌خورند. گشت و گذار در شهرها (یا حداقل مناطق نیمه شهری) و مناطق این چنینی در نسخه‌ای از مجموعه فارکرای واقعا تجربه‌ای جدید به حساب می‌آید. علاوه بر این، بسیاری مناطق دیگر وجود دارند که ما هنوز آن‌ها را ندیده‌ایم. اما اگر بخواهیم صرفا به آن چه تاکنون دیده‌ایم بسنده کنیم، باید بپذیریم که سازندگان کار خود را به نحو احسن انجام داده‌اند. سازندگان بخش‌های مختلف جزیره را به خوبی به تصویر کشیده‌اند و این نظر می‌توان به بازی فارکرای 6 امیدوار بود.

کاوش

چرا باید برای بازی Far Cry 6 هیجان زده باشیم؟

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، یارا مناطق زیادی دارد که می‌توانید در آن‌ها گشت و گذار کنید. زیبایی طبیعت بازی، محیط‌های سرسبز و جنگل‌های انبوه موجود در نقشه، هر بازیکنی را ترغیب می‌کند که ساعت‌ها در آن محل‌ها به کاوش مشغول شوند. اما این تمام ماجرا نیست و بازی Far Cry 6 حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. بسیاری از چیزهایی که در این نسخه خواهید دید مشابه آثار قبلی هستند، اما اضافه شدن برخی فعالیت‌های جانبی موجب شده که این اثر در نوع خود متمایز باشد. کاوش و تحقیق درباره تاریخچه یارا و گشتن دنبال عتیقه‌جات که در نواحی مختلف نقشه پخش شده‌اند، بسیار سرگرم‌کننده است. این دلایل شما را به غارها می‌کشاند و حتی باید با مکانیسم‌های پلتفرمینگ یا حل معماهای مختلف سر و کله بزنید. این کارها شما را وادار می‌کنند که نقشه را به خوبی بشناسید تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن به بهترین نتایج دست پیدا کنید. اگر بازی فارکرای 6 بتواند یک گیم‌پلی سرگرم‌کننده با فعالیت‌هایی جذاب را در طول اثر به صورت مداوم ارائه دهد، به یکی از بهترین نسخه‌های این فرنچایز تبدیل خواهد شد. این بازی باید بتواند گیم‌پلی تکراری نسخه‌های پیشین را کنار گذاشته و تجربه‌ای تازه خلق کند. به جرات می‌توان گفت که محیط جهان‌باز بازی Far Cry 6 پتانسیل خوبی دارد و می‌تواند یک ماجراجویی فراموش نشدنی را باری بازیکنان به ارمغان آورد.

فعالیت‌های جانبی

چرا باید برای بازی Far Cry 6 هیجان زده باشیم؟

البته همان‌طور که خودتان از این فرنچایز انتظار دارید، بازی فارکرای 6 دارای محتوای اضافی نیز هست که می‌توانید از آن‌ها نیز لذت ببرید. این فعالیت‌های جانبی بسیار جذاب هستند، مخصوصا اگر نسخه‌های پیشین مجموعه فارکرای را دوست داشته باشید. ماموریت‌های جانبی شخصیت‌های بسیار زیادی را به شما معرفی می‌کنند. این NPCها نقاط جالب توجه در نقشه را به شما نشان می‌دهند. درست مثل نسخه‌های پیشین، شما می‌توانید به تاسیسات و پایگاه‌های دشمن حمله کرده و آن‌ها را تصاحب کنید. از این‌ها گذشته مناطق مختلف دیگری وجود دارد که در آن‌ها می‌توانید با دشمنانتان روبه‌رو شوید و در واقع ماموریت‌های بازی به این موارد خلاصه نمی‌شوند. اما مهم‌ترین و اصلی‌ترین هدف شما در بازی Far Cry 6، سرنگون کردن رژیم حاکم بر یارا است. این بازی ویژگی‌های فوق‌العاده زیادی دارد که می‌توان گفت تا به حال در هیچ نسخه‌ای از مجموعه شاهدشان نبوده‌ایم. بسیاری از فعالیت‌های جانبی در این بازی به خوبی در حالت جهان‌باز پیاده‌سازی شده‌اند و حتی قرار گرفتن آن‌ها در این چارچوب به نحو احسن صورت پذیرفته است.

پیمایش

چرا باید برای بازی Far Cry 6 هیجان زده باشیم؟

پیمایش در واقع در همه نسخه‌های فرنچایز Far Cry یک نقطه قوت بوده است. حالا به نظر می‌رسد بازی Far Cry 6 نیز قرار است همان فرمان را جلو برود. شما در این بازی می‌توانید وسایل نقلیه مختلفی را برداشته و به گشت و گذار در یارا مشغول شوید. این بار چترنجات و قلاب از همان ابتدا در دسترس شما قرار دارند. علاوه بر این، در بازی فارکرای 6 شاهد Wingsuit خواهید بود و حتی می‌توانید در تمام مناطق نقشه به اسب سواری بپردازید. بخش پیمایش این اثر جهان‌باز نسبت به سایر بخش‌ها دست‌خوش تغییرات بیشتری شده است، اما حاصل کار قابل قبول بوده و نمی‌توان آن را کاملا ناامیدکننده دانست.

جنگ‌های چریکی

چرا باید برای بازی Far Cry 6 هیجان زده باشیم؟

جنگ‌های چریکی بخش مهمی از بازی Far Cry 6 را تشکیل می‌دهند و در واقع در محوریت این اثر قرار دارند. شما در این بازی در نقش یک سرباز چریکی ظاهر می‌شوید و باید در راه نابود کردن یک رژیم، تمام تلاش خود را به کار بگیرید. این موضوع تنها بخش محوری داستان اثر نیست، بلکه روی گیم‌پلی نیز تاثیر زیادی می‌گذارد. البته حالت مخفی‌کاری که همیشه از اجزای اصلی در بازی‌های مجموعه فارکرای بوده، همجنان در این اثر نیز نقش قابل توجهی ایفا می‌کند و و به نظر می‌رسد تناسب خوبی با اثر دارد. علاوه بر این، سایر ویژگی‌های اضافه شده و اصلاحات مختلف، در پیشرفت بازی فارکرای 6 نقش پر رنگی داشته‌اند. وقتی به مکان‌های شلوغی که در آن پر از سربازان کاستیو (Castillo) است می‌روید، باید سلاح خود را غلاف کنید و باید مراقب باشید که بیش از حد به آن‌ها نزدیک نشوید. وقتی در حال گشت و گذار در محیط جهان‌باز این اثر هستید، احتمالا به تعداد زیادی از ایست بازرسی‌های دشمنان برمی‌خورید؛ یک اشتباه در این مواقع ممکن است سیلی از دشمنان را روی سرتان خراب کند. برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی، شما راهکار جالبی پیش رو دارید. در واقع مسیری مخفی مخصوص سربازان چریکی ساخته شده که نیروهای کاستیو از آن‌ها بی‌خبر هستند. خود بازی نیز شما را به استفاده از این مسیرها تشویق می‌کند. در بازی Far Cry 6 نیروهای چریکی درباره مخفی‌گاه‌ها و مسیرهای پنهان اطلاعات زیادی دارند و شما نیز برای پیشبرد داستان باید از دانش این شخصیت‌ها بهره ببرید. همچنین قابلیت مهم دیگری که در این اثر خودنمایی می‌کند، بخش شخصی‌سازی است. در ادامه این قابلیت را بیشتر معرفی می‌کنیم.

Resolver

چرا باید برای بازی Far Cry 6 هیجان زده باشیم؟

از همان لحظات ابتدایی بازی فارکرای 6 کاملا متوجه می‌شویم که استفاده از موارد خام و ضایعات که در محیط پیدا می‌کنید و تبدیل آن‌ها به سلاح‌های کشنده و ابزار مختلف، وظیفه اصلی شما به عنوان یک سرباز چریکی است. سازندگان این قابلیت را Resolver نامیده‌اند. به نظر می‌رسد که Resolver قرار است نقش مهمی در پیشبرد داستان ایفا کند و تاثیر قابل توجهی در گیم‌پلی خواهد داشت. شما در یارا مواد خام و منابع زیادی پیدا خواهید کرد. البته دستیابی به این موارد خیلی هم ساده نیست و شما باید محیط بازی را به خوبی کاوش کنید. همچنین شکار کردن حیوانات مختلف نیز برخی از مواد مورد نیاز را به دست شما می‌رساند. با این مواد شما می‌توانید گلوله، الحاقات برای اسلحه، صداخفه‌کن، سلاح‌های جدید و چیزهای دیگر بسازید. کوله‌پشتی‌های Supremo نیز از دیگر موارد جدید و قابل توجه در بازی Far Cry 6 هستند و می‌توانند در موقعیت‌های مختلف به کار روند؛ از شلیک تعدادی موشک گرفته تا گیج کردن دشمنان با انفجار EMP. همچنین شما می‌توانید وسایل نقلیه آسیب دیده را تعمیر کنید. حتی می‌توانید وسایل نقلیه Resolver را به لطف داشتن گزینه‌های مختلف، شخصی‌سازی کنید.

تجهیزات

چرا باید برای بازی Far Cry 6 هیجان زده باشیم؟

بازی فارکرای 6 از نظر تجهیزات و ارائه سیستمی مفید برای مدیریت لوازم مختلف نیز پیشرفت‌هایی داشته است. البته این سیستم خوشبحتانه اصلا شبیه به نمونه‌ای که یوبیسافت در نسخه New Dawn معرفی کرده بود، نیست. در این بازی خبری از طبقه‌بندی مطلق تجهیزات نیست و شما به ازای هر کدام از ابزار، یک امتیاز به خصوص به دست می‌آورید. از جمله این موارد می‌توان به مقاومت بیشتر دربرابر گلوله‌های مهلک دشمن، بهبود سرعت پس از لیز خوردن و افزایش سرعت وقتی سلاح را غلاف کرده‌اید، اشاره کرد. البته تا جایی که ما می‌دانیم، قرار نیست تعداد زیادی آیتم جدید به بازی اضافه شود. همچنین قابل ذکر است که بازی Far Cry 6 برخلاف آثاری که این روزها ترند شده‌اند، اثری لوت (Loot) محور نیست. شما در این بازی، باید پرک‌ها (Perk) را برای اهداف مختلف به کار ببرید. علاوه بر این، می‌توانید سلاح‌ها و ابزار مختلف به دست آورده و از مکانیک‌های شخصی‌سازی بهره ببرید. بازی فارکرای 6 سیستم پیشرفت قدرتمند و گیرایی دارد و به نظر می‌رسد که از همه نظر کامل است.

روایت داستان بهتر

چرا باید برای بازی Far Cry 6 هیجان زده باشیم؟

عموما (البته نه همیشه) سری بازی‌های Far Cry برای بخش داستان‌سرایی اهمیت زیادی قائل می‌شوند. اما متاسفانه نسخه‌های اخیر در این زمینه طرفداران را تا حدی ناامید کرده‌اند. با این حال به نظر می‌رسد بازی فارکرای 6 در این موضوع بیشتر به نسخه 3 و 4 این فرنچایز نزدیک است. در حقیقت به طور کلی به نظر می‌رسد روایت داستان از جنبه‌های مختلف به شکل قابل توجهی بهبود یافته است. یکی از آشکارترین تغییرات که برای اولین بار در این مجموعه شاهد آن هستیم، اضافه شدن کات‌سین‌هایی (Cut Scene) است که از زاویه سوم شخص برای شخصیت اصلی داستان روایت می‌شوند. حالا که دیگر یوبی سافت نمی‌خواهد در این نسخه به صورت متعصبانه روی ارائه کات‌سین‌ها با نمای اول شخص پا فشاری کند، خلاقیت در بخش‌های مختلف بیشتر می‌شود و کات‌سین‌های پویا در روایت داستان می‌توانند تاثیر زیادی داشته باشند. کاراکترهای اصلی که دنی (Dani) در همان ابتدا با آن‌ها آشنا می‌شود، هر کدام به خوبی طراحی شده‌اند و شخصیت‌های منحصر به فردی دارند. همه‌ی این‌ها در کنار نقش‌افرینی درخشان جانکارلو اسپوزیتو (Giancarlo Esposito) در تمامی صحنه‌ها و جذابیت ذاتی محیط یارا، نشان می‌دهد که همه مولفه‌ها به خوبی گرد هم آمده‌اند تا داستانی به یاد ماندنی را روایت کنند.

کمک گرفتن از حیوانات

چرا باید برای بازی Far Cry 6 هیجان زده باشیم؟

شما در بازی Far Cry 6 نیز می‌توانید هنگام جنگ از یاری حیوانات مختلف بهره ببرید، اگرچه این ویژگی در این نسخه سیستم Fangs for Hire نامیده نمی‌شود. در واقع تعامل شما با حیوانات صرفا به بخش مبارزات خلاصه نمی‌شود و هر حیوان ویژگی جالبی دارد که می‌تواند به شما کمک کند. اولین Amigo که در بازی فارکرای 6 به دست می‌آورید کروکودیلی به نام Guapo است. این کروکودیل در هنگام نبردها می‌توانند کمک خوبی برای شما باشد. همچنین خروسی به نام Chicharrón وجود دارد که یک ماشین کشتار جمعی محسوب می‌شود. از دیگر Amigoها در این بازی که می‌توانند از جنبه‌های مختلفی به شما کمک کنند، می‌توان به سگ سوسیسی به نام Chorizo اشاره کرد که برای پرت کردن حواس دشمنان در هنگام انجام ماموریت‌ها به صورت مخفی‌کاری مفید است. علاوه بر این، پلیکانی به نام Danilo در پیدا کردن گنجینه‌های مخفی شده در یارا به شما کمک می‌کند.

کیفیت بصری

چرا باید برای بازی Far Cry 6 هیجان زده باشیم؟

این بخش نسبت به سایر مواردی که در این لیست به آن‌ها اشاره کردیم، به توضیحات کمتری نیاز دارد. خودتان با نگاه کردن به بازی Far Cry 6 متوجه می‌شوید که این اثر از نظر بصری نسبت به نسخه‌های پیشین پیشرفت زیادی کرده است. البته این موضوع ما را شگفت‌زده نکرد، زیرا همه از یوبیسافت انتظار دارند در نسخه‌های جدید فارکرای بهبود بخش بصری را از یاد نبرد. با این وجود، سخت است که کار فوق‌العاده سازندگان در ارائه واقع‌گرایانه محیطی سرسبز و انبوه را نادیده بگیریم. طبیعت بازی و نورپردازی آن حرف ندارد. حتی حالا که بخشی از مبارزات را دیده‌ایم، می‌توانیم بیش از پیش از بخش بصری بازی Far Cry 6 تمجید کنیم. در نماهای نزدیک اشکالاتی در مدل‌سازی کاراکترها دیده می‌شود، اما در کات‌سین‌ها شاهد کیفیت بصری خوبی هستیم.

این بود ویژگی‌هایی از بازی Far Cry 6 که موجب شده برای تجربه‌اش هیجان‌زده باشیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. نظر شما درباره این بازی چیست؟ آیا منتظر آن هستید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: GamingBolt

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *