مقالات عمومی, یادداشت

آیا بازی Gotham Knights شبیه به Marvel’s Avengers خواهد بود؟

بازی Gotham Knights

پس از نمایش‌های بسیار جذاب و امیدوار کننده‌ی اثر جدید استودیو وارنر برادرز (Warner Bros) یعنی بازی Gotham Knights بدون بتمن، تعدادی از طرفداران این مجموعه از شبیه بودن بیش از حد این بازی به ساخته‌ی جدید مارول یعنی مارول اونجرز، ابراز نگرانی کردند. با ما همراه باشید با به بررسی شباهت‌ها و تفاوت‌های این دو بازی بپردازیم.

بازی Gotham Knights

پس از برگزاری رویداد DC Fandom، می‌توان گفت که طرفداران شخصیت بتمن، خوشحال‌ترین افراد روی زمین بودند. چون در کنار نمایش تریلری جذاب از فیلم جدید این شخصیت، دو بازی مختلف نیز حول محور دنیای بتمن معرفی شدند. یکی از بازی‌ها، اثر جدید استودیو وارنز برادرز (Warner Bros) یعنی شوالیه‌های گاتهام (Gotham Knights) بود که پس از نمایش تریلرش نظرات مثبت زیادی را به سمت خود جلب کرد. این بازی داستان مستقلی را نسبت به سه‌گانه‌ی بتمن استودیو راکستدی روایت می‌کند و حتی طبق گفته‌ی سازندگانش، در دنیای متفاوتی جریان دارد. با توجه به تریلر نمایش داده شده، بازی پس از مرگ بروس وین شروع می‌شود و شما را در نقش یکی از چهار شخصیت همراه بتمن یعنی رابین، نایت وینگ، بت گرل و رد هود قرار می‌دهد. در کنار دشمنان همیشگی شهر گاتهام، یک نیرو و محفل مرموز نیز در حال فعالیت در این شهر است که محفل جغد‌ها (The Court Of Owls) نام دارد. پس از تایید حضور این محفل در بازی Gotham Knights تئوری‌های داستانی بسیار زیاد و متعددی توسط طرفداران مطرح شدند که هنوز هیچ‌کدام توسط سازندگان تایید و یا تکذیب نشده‌اند.

تا زمان پایان مراسم، همه‌ی هواداران سری بازی‌های بتمن به این اثر خوش‌بین و امیدوار بودند. اما زمانی که یک ویدیو ۸ دقیقه‌ای از گیم‌پلی این بازی منتشر شد، ناگهان نگرانی‌هایی در دل طرفداران به وجود آمد. آن هم به این دلیل بود که بازی Gotham Knights شباهت‌های زیادی به اثر جدید استودیو اسکوئر انیکس (Square Enix) و بازی جدید ابرقهرمانی مارول، یعنی Marvel’s Avengers دارد. این افراد دلایلی را مطرح کردند که حال به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

دلایلی که بازی Gotham Knights می‌تواند شبیه به Marvel’s Avengers باشد

بازی Gotham Knights

یکی از کاربران وبسایت Reddit با انتشار یک پست نگرانی‌های خود را بابت این شباهت‌ها اعلام کرد. مهم‌ترین دلیلی که این کاربر از وجود آن نگران بود، حضور المان‌های RPG مشابه با اونجرز در گیم‌پلی بازی بود. متاسفانه ما شاهد مکانیک‌هایی از این دست در بازی‌های جهان باز دیگر بوده‌ایم که خود باعث لطمه زدن به تجربه‌ی کلی این آثار می‌شود. یکی دیگر از مهم‌ترین شباهت‌ها بین این دو بازی به سیستم مبارزه آن‌ها بر می‌گردد. در هر دوی این آثار ما شاهد نوار سلامتی برای دشمنان هستیم که متاسفانه احتمال به وجود آمدن دشمنانی با میزان سلامتی بالا و خسته کننده شدن مبارزات بازی را بالا می‌برد. در بازی اونجرز، ما شاهد دشمنانی از این دست هستیم که باعث تکراری شدن مبارزات بازی می‌شوند و به نوعی بازی از آن‌ها برای افزایش مدت زمان مبارزات استفاده می‌کند. اگر این مورد در بازی Gotham Knights به درستی پیاده‌سازی نشود، احتمالا ما شاهد مبارزاتی وقت گیر و پس از مدتی خالی از جذابیت خواهیم بود. البته که امیدواریم استودیو سازنده، مکانیکی جذاب و منطقی را برای مبارزات بازی طراحی کند.

سازندگان بازی Gotham Knights تایید کردند که این بازی نیز مانند اونجرز از سیستم شخصی‌سازی، درخت مهارت‌ها و ساخت و ساز بهره می‌برد. این موضوع، موج جدیدی از نگرانی‌ها را روانه‌ی طرفداران کرد. چون در بازی Avengers این مکانیک‌ها به شکلی درست در بازی طراحی نشده است. در اونجرز، بازیکنان باید با انجام مراحل مختلف، امتیاز‌ها و متریال‌هایی را کسب کنند و با استفاده از آن‌ها، به ساخت تجهیزات و ارتقای شخصیت‌های خود بپردازند. البته در کنار این سیستم، Marvel’s Avengers دارای پرداخت‌های درون برنامه‌ای است که در مجموع، استاندارد کافی را ندارد و طراحی غیر بالانسی دارد. با توجه به گیم‌پلی نمایش داده شده از بازی Gotham Knights، در این بازی نیز ما شاهد حضور یک واحد پول هستیم که با استفاده از آن می‌توان تجهیزات و لباس‌هایی را برای شخصیت‌های مختلف خرید. البته فعلا این موضوع مشخص نیست که آیا می‌توان با استفاده از پول واقعی، اقدام به خرید تجهیزات و آپگرید‌ها کرد یا نه. یا اینکه این سیستم چقدر خوب و استاندارد در بازی طراحی شده و به سیستم بازی ضربه خواهد زد یا باعث بهتر شدن آن می‌شود. که همین مورد نگرانی هواداران را به همراه داشته است.

دلایلی که بازی Gotham Knights می‌تواند خود را از Marvel’s Avengers متمایز کند

بازی Gotham Knights

بازی Gotham Knights یک بازی کامل است؛ این یعنی برخلاف اونجرز که با پرداخت‌‌های درون برنامه‌ای و بسته‌های الحاقی مختلف در طول زمان تبدیل به یک اثر کامل می‌شود، شوالیه‌های گاتهام به عنوان یک اثر کامل منتشر خواهد شد و هیچ‌گونه بسته‌ی الحاقی و پرداخت درون برنامه‌ای نخواهد داشت. کامل بودن بازی Gotham Knights شاید بزرگ‌ترین برگ برنده‌ی آن باشد و بتواند به خودی خود طرفداران بازی‌های ابرقهرمانی را به سمت خودش سوق دهد.

در کنار این مورد، شوالیه‌های گاتهام برخلاف اونجرز دارای یک جهان کاملا باز است که به بازیکنان اجازه‌ی گشت و گذار در شهر گاتهام را می‌دهد. البته باید منتظر ماند و دید که سازندگان تا چه حد می‌توانند از پتانسیل‌های این شهر استفاده کنند و شهری را بسازند که گشتن در آن برای بازیکنان درگیر کننده و پر از اتفاقات و ماموریت‌های فرعی جذاب باشد.

بازی Gotham Knights هنوز در مراحل اولیه‌ی ساخت قرار دارد و به همین دلیل است که سازندگان آن اطلاعات زیادی را با مخاطبان به اشتراک نگذاشته‌اند. در حال حاضر ما تنها از پیش زمینه‌ی داستانی بازی با خبر هستیم و شخصیت‌های قابل بازی را می‌شناسیم. حضور المان‌های RPG، ساخت و ساز در گیم‌پلی و کامل بودن بازی نیز توسط سازندگان آن تایید شده است. اما بود و نبود پرداخت‌های درون برنامه‌ای هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد که اگر تایید و یا تکذیب شود، می‌تواند طرفداران این اثر را هیجان زده و یا ناامید کند. در هر صورت باید تا انتشار اطلاعات بیشتر از بازی جدید استودیو وارنر برادرز صبر کرد و منتظر ماند.

آیا شما برای بازی Gotham Knights هیجان زده هستید؟ نظراتتان را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

اگر بی صبرانه منتظر انتشار بازی Gotham Knights هستید، می‌توانید در طی این مدت با خرید بازی Marvel’s Avengers خودتان را سرگرم کنید.

منبع: وبسایت The Gamer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *