اخبار و رویدادها, بازی, کنسول

ایکس باکس سری ایکس و اس به بزرگترین عرضه ی تاریخ ایکس باکس تبدیل شدند

ایکس باکس سری ایکس

آن طور که از اطلاعات و آمار مشخص است، تلاش‌های بی وقفه‌ی فیل اسپنسر و تیم مایکروسافت بالاخره به ثمر نشسته و عرضه‌ی ایکس باکس سری ایکس (اس) به بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین عرضه‌ی تاریخ ایکس باکس تبدیل شده است.

ایکس باکس سری ایکس

سال ۲۰۲۰ با هر سختی و مصائبی که با خود همراه داشت، به مایکروسافت و تیم توسعه‌ی ایکس باکس روی خوش نشان داده است. فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیرعامل بخش ایکس باکس، به طور رسمی اعلام کرد که در طول ۲۴ ساعت پس از عرضه‌ی ایکس باکس سری ایکس (اس)، رکورد فروش یک نسخه از Xbox در طول تاریخ شکسته شده و کنسول نسل نهمی مایکروسافت، با تعداد مناسبی در سراسر نقاط جهان به فروش رفته است. هم چنین، اگر دوست دارید با بهترین شرایط ممکن قدم به نسل نهم کنسول‌های خانگی بگذارید، می‌توانید به مقاله‌ی کارهایی که باید پیش از خرید ایکس باکس سری ایکس و اس انجام دهید، مراجعه کنید.

حال این نکته را نیز در نظر داشته باشید که با توجه به اطلاعات، رکورد فروش در روز عرضه‌ی یکی از نسخه‌های ایکس باکس، به زمان عرضه‌ی Xbox One در سال ۲۰۱۳ باز می‌گردد. نخستین کنسول نسل هشتمی مایکروسافت موفق شد در ۲۴ ساعت ابتدایی عرضه، بیش از یک میلیون نسخه بفروشد. بنابراین، نرخ فروش کنسول‌های نسل نهمی به احتمال زیاد، از این یک میلیون نسخه بیش‌تر است. البته این فروش مناسب، با توجه به واکنش مثبت منتقدان قابل حدس بود. اگر دوست دارید با نظر خبرگان حوزه‌ی سرگرمی در مورد کنسول جدید مایکروسافت بیش‌تر آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی بررسی ایکس باکس سری ایکس از دید سایت های معتبر دنیا سر بزنید.

اما از دستی دیگر، ظاهرا مشکلاتی حول کمبود موجودی کنسول‌های ایکس در سطح بازار وجود دارد. بسیاری از طرفداران موفق نشدند که در روز عرضه کنسول‌ موردعلاقه‌ی خود را تهیه کنند. فیل اسپنسر با مخاطب قرار دادن طرفداران، گفت که تیم ایکس باکس نهایت تلاش خود را به کار گرفته تا نسخه‌های بیش‌تری را از کنسول نسل نهمی خود تولید و وارد بازار کند. با توجه به این موضوع، می‌توان حدس زد که آمار فروش ایکس باکس سری ایکس (اس) بیش‌تر از آن حدی است که تیم مایکروسافت متصور بود.

البته، این شرایط در زمانی است که رقیب مستقیم تیم فیل اسپنسر، هنوز به طور انبوه و با تمام قوا وارد بازار نشده است. در واقع، روز عرضه‌ی جهانی پلی استیشن 5 برای تاریخ ۲۹ آبان ۹۹ (۱۹ نوامبر) در نظر گرفته شده است و کشورهای معدودی مانند ژاپن، کره‌ی جنوبی و آمریکا در تاریخ ۲۲ آبان (۱۲ نوامبر) میزبان کنسول نسل نهمی سونی شده‌اند. سران این شرکت آنقدری به خود مطمئن هستند که حدس می‌زنند تا پایان سال مالی سونی، بیش‌تر از ۷/۶ میلیون دستگاه از PS5، به فروش خواهد رسید. هم چنین جالب است بدانید که بخش بزرگی از کارشناسان حوزه‌ی سرگرمی معتقد هستند که پلی استیشن 5 رکورد فروش ۱۰۰ میلیون نسخه‌ی PS4 را خواهد شکست و به دومین کنسول پرفروش تاریخ سونی، پس از پلی استیشن 2، تبدیل خواهد شد. اگر قصد دارید به طور کامل با کنسول نسل نهمی سونی آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی هر آن چه که باید در مورد پلی استیشن 5 بدانید، مراجعه نمایید.

اگر قصد به تهیه‌ی دو کنسول جدید مایکروسافت دارید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید ایکس باکس سری ایکس و خرید ایکس باکس سری اس مراجعه کنید.

در پایان نظر شما در مورد آغاز هیجان انگیز ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس چیست؟ آیا این شروع طوفانی نوید از یک رقابت نزدیک و نفس گیر در نسل نهم می‌دهد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: IGN

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *