بازی, یادداشت

۱۰ Easter Egg بازی Death Stranding که متوجه آن‌ها نشده‌اید

بازی Death Stranding

بازی Death Stranding اثری پر از نکات مخفی و جزئیات جالب است که به احتمال بسیار، همه‌ی بازیکنان هنگام تجربه‌ی اثر متوجه آن نمی‌شوند. با تیلنو همراه شوید تا ده مورد از نکات مخفی و Easter Eggهای بازی دث استرندینگ را با هم مرور کنیم.

بازی Death Stranding

بازی Death Stranding جدیدترین بازی کارگردان محبوب و معروف ژاپنی، یعنی هیدئو کوجیما است که اکثر عمر خود را به ساخت بازی‌های مختلف مجموعه‌ی Metal Gear اختصاص داده و کم‌تر دست به ساخت بازی‌های اوریجینال دیگر زده است. به هر حال، او بعد از به وجود آمدن احتلافاتی با شرکت konami تصمیم به ترک آن گرفت و استودیوی انحصاری و جدید خود را بنا گذاشت و اولین بازی اوریجینال استودیو Kojima Production را توسعه داد.

ماحصل این اتفاقات به انتشار بازی پرحاشیه‌ی Death Stranding منجر شد که تا چند وقت در انحصار کنسول پلی استیشن 4 بود. دث استرندینگ علاوه بر داستان و گیم پلی عجیب و بدیعش، دارای پیچش‌های داستانی و نکات مخفی بسیاری است که هر کدام از آن‌ها در نوع خود جذاب هستند و ارزش وقت و مطالعه را دارند. طراح این بازی تلاش بسیاری برای جا دادن ایستر اگ‌های مختلف در دنیای بازی کرده است و اگر کمی چشم‌های خود را تیز کنید و دقت بیش‌تری به خرج دهید، به احتمال زیاد متوجه آن‌ها خواهید شد، چرا که دنیای دث استرندینگ پر از نکات مخفی کوچک و بزرگ است که گاهی مانند یک لطیفه‌ی کوچک ظاهر می‌شوند و برخی اوقات نیز نکاتی در مورد دنیای بازی را به شما تحویل می‌دهند که می‌توانند در نوع خود جالب واقع شوند و توجه بسیاری از گیمر‌ها را جلب کنند. البته آن دسته از بازیکنان هم که همیشه دقت بسیاری به خرج می‌دهند و‌ دنبال این گونه موارد هستند، ممکن است بسیاری از ایستر اگ‌ها را از دست یدهند، آن هم در زمانی که از کنار آن‌ها رد می‌شوند چرا که فهمیدن برخی از آن‌ها تنها به دقت نیاز ندارد و یک سری از اطلاعات خاص و منحصر به فرد را می‌طلبند.

اگر شما هم به این گونه از ایستر اگ‌ها و نکات مخفی علاقه دارید و می‌خواهید که بدون اسپویل داستان به فهمیدن این نکات مخفی بپردازید، به هیچ وجه این مقاله را از دست ندهید و با تیلنو همراه شوید.

10_ By NWR

ظاهر شخصیت Heartman از بازیگر همین شخصیت، یعنی Nicolas Winding Refin الهام برداری شده و شباهت بسیاری به او دارد. اگر نیکلاس ویندینگ را نمی‌شناسید، باید متذکر شویم ;i ویندینگ کارگردان صاحب سبکی در عرصه‌ی سینما است که آثار بلند کالتی در طول عمر هنری خود ساخته است که هر کدام از آن‌ها دارای نماد و فلسفه‌های خاصی هستند. فیلم‌های معروف‌تر او شامل Valhalla Rising، Drive و Only God Forgives هستند که هر کدام از آن‌ها در نوع خود بسیار ساختار شکنند و خارج از جریان اصلی کلیشه‌ای سینما، قرار می‌گیرند.

سم ، شخصیت اصلی دث استرندینگ، پس از صحبت‌های تلفنی بسیاری که با Heartman داشت، در نهایت او را ملاقات می‌کند و هارت من هم اطلاعات مهم و انقلابی گونه‌ای به سم می‌دهد و او را بیش‌تر در جریان اتفاقات بازی قرار می‌دهد. در سکانس اولی که بازیکن با Heartman ملاقات می‌کند، دوربین پشت کامپیوتر او را نشان می‌دهد که عبارت By NWR با حالت و فونت خاصی نوشته شده است. این علامت، مربوط به سایت استریم خود نیکلاس ویندینگ با نام By NWR است. ویندینگ در این سایت که برگرفته از مخفف اسم او هم است، به آشکار کردن راز‌های مختلفی از تاریخ سینما می‌پردازد و محاطبان خاص خود را جمع کرده است. اگر شما هم به سینما علاقه‌ی بسیاری دارید، اطمینان حاصل کنید که به این سایت سر بزنید.

بازی Death Stranding

9_ فیلم Shape Of Water

اگر به دنیای سینما علاقه دارید و آن را دنبال می‌کنید، بسیار بعید و به طور تقریبی غیر ممکن است که نام کارگردان معروف و اسپانیای به گوشتان نخورد. گیرمو دل تورو (Guillermo Del Toro) کارگردان اسپانیایی و برنده‌ی دو اسکار برای فیلم‌های هزار تو پن و Shape Of Water، منبع الهام ظاهری شخصیت Deadman در بازی Death Stranding است. به عبارتی دیگر، شخصیت Deadman از روی ظاهر گیمو دل تورو ساخته شده و نام این شخصیت، با دل تورو عجین شده است، هر چند که صدا گذاری و Motion Capture این شخصیت بر عهده‌ی فرد دیگری بوده است و خود دل تورو دخالتی در این زمینه نداشته است.

در طول روند بازی و هنگامی که سم در حال مکالمه با شخصیت Deadman است، صحبت‌هایی در مورد فیلم shape of Water به میان می‌آید و بازی به گونه‌ای فیلم را به بازیکن، پیشنهاد می‌دهد. در واقع، دل تورو و کوجیما رابطه‌ی خوبی با هم دارند و کوجیما علاوه بر قرار دادن شخصیتی با ظاهر دل تورو در بازی، پیشنهاد دیدن فیلم این کارگردان اسپانیایی را هم به بازیکن می‌دهد. جدا از این بحث، اگر تا به حال این فیلم را تماشا نکرده‌اید به هیچ وجه آن را از دست ندهید چرا که جزء یکی از بهترین فیلم‌های دهه‌ی پیشین به حساب می‌آید و این موضوع با توجه به جوایز کسب شده توسط Shape of Water، بیش از پیش ثابت می‌شود. پس در اسرع وقت به دیدن این اثر فوق العاده، اقدام کنید.

بازی Death Stranding

8- EE

هنگامی که کمی در روند بازی پیش بروید و به جاهای حساس‌تر داستان برسید، متوجه می‌شوید که موجوداتی در تاریخ کره‌ی زمین وجود داشته‌اند که هر کدام باعث به وجود آمدن یک دث استرندینگ شده‌اند. این موجودات Extinction Entity نام دارند، ولی شخصیت‌های مختلف بازی برای اشاره به این عبارت، از مخفف آن یعنی EE استفاده می‌کنند. اگر از طرفدارن قدیمی هیدئو کوجیا هستید و به تجربه‌ی نسخه‌های قدیمی Metal Gear پرداخته‌اید، به احتمال بسیار نام شخصیت Emma Emmerich را شنیده‌اید. Emma که خواهر قانونی شخصیت Ocatne بود، در طول بازی با نام EE صدا زده می‌شد و همه او را با نام EE می‌شناختند. شاید این مورد یک تصادف است، ولی در طول هر دو بازی از عبارت EE زیاد استفاده می‌شود. بنابراین، هر زمانی که در بازی Death Stranding عبارت EE توسط کسی گفته می‌شود، ذهن هر طرفداری را به طور ناخودآگاه به سمت Emma Emmerich برده می‌شود. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که کوجیما، هیچ گاه بدون دلیل عنصری در بازی خود قرار نمی‌دهد و به احتمال زیاد این مورد هم از قصد در داستان بازی آورده شده است و یک معنای خاص، پشت آن وجود دارد.

7_ هیدئو کوجیما

این کارگردان ژاپنی همواره قصد دارد تا خود را به هر قیمتی که شده، در بازی‌های مختلف قرار دهد. اما در داستان اصلی بازی Death Stranding خبری از او نیست و این مورد، در نوع خود عجیب است. اما نگران نشوید، چرا که شما می‌توانید در قسمتی از بازی، او را مشاهده کنید. در یکی از قسمت‌های بازی و هنگامی که سم در اتاق خود استراحت می‌کند، ناگهان اتاق می‌لرزد و از زیر تخت، یک BT بیرون می‌آید و بازیکن را به شدت می‌ترساند. آن BT، شباهت انکار ناپذیری با کوجیما دارد و قاطعانه می‌توانیم بگوییم که آن BT، خود کارگردان بازی است. البته که این اتفاق در یکی از رویا‌های سم به وجود می‌آید و بلافاصله بعد از دیدن کوجیما در قالب یک بی تی، از خواب می‌پرد.

کوجیما پیش از این و با ساخت دموی بازی P.T به همگان نشان داده که استعداد خاصی در ساخت بازی‌های ترسناک و سبک وحشت هم دارد و شاید یک روز، اثری را در این ژانر خلق کند. البته به جرأت می‌توان گفت که اگر روزی چنین اتفاقی رخ دهد و کوجیما یک بازی ترسناک بسازد، تجربه‌ی آن کار هر کسی نیست و شجاعت بسیاری را خواهد طلبید.

بازی Death Stranding

6- Deadman فرانکشتاین نما

شخصیت Deadman که بالاتر هم در مورد آن کمی حرف زدیم، از اندام‌های مختلف آدم‌های دیگر ساخته شده است و هویتی مشخص و واقعی مانند سایر انسان‌ها ندارد. همین موضوع، همه را به یاد فرانکشتاین می‌اندازد. حتی خود او هم در بخشی از بازی، خود را به این شخصیت مربوط می‌کند و از شباهت خود با این هیولای محبوب، می‌گوید. اگر فرانکشتاین را نمی‌شناید، باید متذکر شویم که او هیولایی تخیلی است که از فرهنگ POP مردم ایالات متحده‌ی آمریکا بیرون آمده است و به عنوان یکی از نماد‌های جشن Holloween شناخته می‌شود.

فرانکشتاین هم از پیوند آدم‌های مختلف با یکدیگر به وجود آمده است. در واقع این اندام‌ها با بخیه‌ها فلزی متعدد به همدیگر پیوند خورده‌اند به طوری که می‌توان خط بخیه را در سراسر بدن او مشاهده کرد. همین ویژگی، می‌تواند نشانه‌ی دیگری از ارتباط Deadman و فرانکشتاین باشد، چرا که خود ددمن هم یک زخم بزرگ بر روی سرش دارد و همین مورد، ما را به یاد زخم‌های فرانکشتاین می‌اندازد.

از این‌ها گذشته، حتی اگر نشانه‌های ظاهری را هم کنار بگذاریدم، دلیل محکم‌تری در این بین وجود دارد که ارتباط Deadman و فرانکشتاین را تایید می‌کند. اگر طرفدار خود دل تورو هستید و او را دنبال می‌کنید، به احتمال زیاد متوجه علاقه‌ی بسیار او به فرانکشتاین و کتاب رمان ماری شلی (Mary Shelly)، نویسنده و خالق داستان فرانکشتاین، شده‌اید. علاقه‌ی او در حدی زیاد است که قصد دارد فیلمی بر اساس این شخصیت درست کند تا امضای اختصاصی خود را در این میان، به دست آورد. شاید روزی شاهد این اتفاق شویم و آن فیلم را حتی مشاهده کنیم، اما تا آن موقع Deadman می‌تواند جایگزینی آرام‌تر و صد البته باهوش‌تری نسبت به هیولایی مانند فرانکشتاین باشد.

5- اشاره به بازی Horizon Zero Dawn

در بازی Death Stranding افرادی وجود دارند که به تنهایی در پناهگاه‌های زیر زمینی خود زندگی می‌کنند. یکی از این افراد، مردی به نام Craftsman است. هنگامی که شما پیش این فرد بروید، می‌توانید خود شخصیت Aloy و یک Watcher را در همان حوالی مشاهده کنید. هم چنین خود شخصیت Craftsman، با الهام گیری از هرمن هالست (Herman Hulst) ساخه شده است. در واقع خود هرمن هالست جزء تیم گوریلا گیمز بوده و بر روی ساخت بازی Horizon Zero Dawn دست داشته است.

جریان همین جا تمام نمی‌شود و اگر شما رابطه‌ی خود را با Craftsman به مرحله‌ی آخر برسانید، می‌توانید موجودی به نام Tallneck را ببینید که نام یکی از ربات‌های بسیار عظیم الجسه هورایزن است و اندازه‌ی فوق العاده بزرگی دارد. البته شما خود این Tallneck را مشاهده نمی‌کنید، بلکه تصویر محو و هولوگرام مانندی را از او خواهید دید.

بازی Death Stranding

4- نام شخصیت Die-Hardman

در ادامه‌ی روند اسم گذاری عجیب شخصیت‌های بازی‌های هیدئو کوجیما، شما در طول بازی فردی را مشاهده می‌کنید که Die-Hardman یا همان جان سخت نام دارد و یکی از شخصیت‌های اصلی و کلیدی بازی است که با نام Director هم شناخته می‌شود. هم چنین اگر بروس ویلیس را بشناسید و فیلم‌های او را دنبال کرده‌اید، به احتمال زیاد نام فیلم Die Hard یا همان جان سخت را شنیده‌اید. در نگاه اول می‌توانیم تصور کنیم که شباهت نام شخصیت Die-Hardman و فیلم Die Hard یک مورد تصادفی و شانسی است. اما قضیه جایی جذاب‌تر می‌شود که نام اصلی شخصیت Die-Hardman، جان مک کلین (John McClane) است. به عبارتی دیگر، نام شخصیت اصلی فیلم جان سخت هم که بورس ویلیس در نقش او هنرنمایی کرده است نیز، جان مک کلین است. بنابراین با قاطعیت می‌توان گفت که هم لقب و هم اسم شخصیت Die-Hardman، از این فیلم کلاسیک و اکشن اقتباس شده است.

اما باعث تاسف است که این نقش، به خود بروس ویلیس داده نشد، چرا که با روند انتخاب‌ انتخاب بازیگر‌های دث استرندینگ، حضور یک بازیگر معروف دیگر آن چنان سخت نبود. اما کسی نمی‌داند، شاید این موضوع نشانه‌ای از علاقه‌ی کوجیما به مجموعه فیلم‌های جان سخت است و احتمال بسیار کمی وجود دارد که کوجیما روزی یک بازی با محوریت جان سخت بسازد. البته با شناختی که از کوجیما داریم، هیچ موقع دست به ساخت چنین اثری نمی‌زند و مورد ذکر شده، تنها یک حدس و گمان بی‌پایه و اساس و بیش‌تر یک آرزوی محال است.

بازی Death Stranding

3_ حرکات موزون مدس میکلسن

مدس میکلسن، بازیگر نام و آشنای فیلم‌های هالیوودی و سریال‌های تلوزیونی، نقش بسیار پررنگی در بازی Death Stranding دارد. البته اکثر زمان حضور او در بازی، مواقعی است که سم BB رابه خود وصل می‌کند و از طریق BB، تصاویری را مشاهده می‌کند. به عبارتی دیگر، شخصیت مدس میکلسن در اکثر مواقع در رویای BB حضور دارد. یکی از این تصاویر رویایی، مربوط به صحنه‌ای است که مدس متوجه پدر شدن خود می‌شود و شروع به رقصیدن می‌کند و حسابی خوشحال می‌شود.

آن‌هایی که مدس میکلسن را دنبال می‌کنند و عاشق او هستند، به احتمال زیاد کارنامه‌ی کاری او را مطالعه کرده‌اند. مدس در قسمتی از زندگی خود، به کلاس رقاصی و حرکات موزون رفته است و به اصطلاحی در این کار حسابی خبره و حرفه‌ای است. حتی قبل از شروع حرفه‌ی بازیگری به صورت حرفه‌ای، رقاصی را به طور جدی‌تری دنبال می‌کرد. به هر حال، با این که مدس مدت‌ها است که دیگر به کلاس‌های رقص نمی‌رود، هنوز دستی بر کار دارد و در بازی Death Stranding نشان داد که هنوزم که هنوزه، در این کار حرفه‌ای است. اگر دوست دارید که جنبه‌های بیش‌تری را از رقاصی مدس میکلسن ببینید، کافی است کمی در یوتیوب جست و جو کنید تا به یک سری از فیلم‌های قدیمی برسید. شما در این فیلم‌ها مهارت واقعی مدس در انجام حرکات موزون را مشاهده خواهید کرد، چرا که آن زمان در اوج آمادگی بدنی خود قرار داشت.

بازی Death Stranding

2- کاموئو‌ها (Cameos)

قبل از هر موردی اگر معنی کامئو را نمی‌دایند، باید متذکر شویم که کامئو، به افراد معروفی گفته می‌شود که در یک فیلم سینمایی یا بازی ویدیویی، حضور کوتاهی دارند. به عبارتی دیگر، این افراد معروف جزء گروه بازیگران اصلی اثر حساب نمی‌شوند و در حد چند دقیقه و برخی مواقع تا چند ثانیه بیش‌تر، جلوی دوربین نمی‌روند.

حال که با معنی کامئو آشنا شدید،زمان آن است که به معرفی کامئو‌های بازی دث استرندینگ بپردازیم. همان طور که پیش‌تر گفته شد، افرادی در دنیای پسا آخرالزملانی دث استرندینگ وجود دارند که در پناهگاه‌های زیر زمینی خود زندگی می‌کنند. بعضی از این افراد، اشخاص معروف یا دوسته‌های صمیمی هیئو کوجیما هستند که راضی شده‌اند برای چند ثانیه هم که شده، در بازی حضور یابند. این کامئو‌ها شامل افرادی مانند سم لیک (sam Lake) از استودیو رمدی (Remedy)،ادگار رایت (Edgar Wright) کارگردان فیلم Baby Driver و جف کیلی (Geoff Keighly) مجری و خبرنگار بازی‌های ویدیویی است که اکثر شما او را برای اجرای مراسم سالانه‌ی Game Awards می‌شناسید. هم چنین، نام هرمن هالست را هم در اواسط مقاله برای شما ذکر کردیم که جزء کامئو‌های جذاب بازی به حساب می‌آید.

بازی Death Stranding

و اما می‌رسیم به معروف‌ترین کامئوی بازی Death Stranding، یعنی کونان اوبرایان (Conan O’Brien). کونان یکی از معروف‌ترین مجری‌های تلوزیونی در جهان است که همواره تلاش می‌کند تا بازی‌های ویدیویی را هم در برنامه‌ی تلوزیونی خود قرار دهد و به معرفی آن‌ها بپردازد. کونان هم مانند شخصیت‌های ذکر شده‌ی دیگر، در پناهگاه خود زندگی می‌کند اما یک تفاوت بزرگ با سایر آن‌ها دارد.

هنگامی که اولین بار کونان را ببنید، یک کلاه که شباهت بسیاری به یک سمور دریای دارد را به شما می‌دهد و سم می‌تواند آن را بر روی سر خود قرار دهد و یک موقعیت کمدی و خنده دار را خلق کند. این مورد، اولین طنزپردای کوجیما در کارنامه‌ی خود نیست و او همواره تلاس می‌کند در کنار آثار جدی و خشک خود، لحظات خنده داری را هم در بازی‌های خود قرار دهد. یکی دیگر از این مثال‌ها مربوط به اثر پیشین او یعنی بازی Metal Gear Solid V: Phantom Pain است. هنگامی که شما در طول بازی چندین بار بمیرید و نتوانید یک مرحله را رد کنید، یک کلاه خروس مانند بر روی سر شما قرار می‌گیرد و در ادامه، شما به راحتی می‌توانید که آن مرحله را پشت سر قرار دهید و ماموریت خود را کامل کنید.

1- شراب مدس میکلسن

مدس میکلسن در طول زندگی هنری خود نقش‌های بسیاری را اجرا کرده است که یکی از آن‌ها، شخصیت Hannibal Lector در سریال فوق العاده محبوب Hannibal است. در یکی دیگر از رویاهای BB که در بالاتر به توضیح آن پرداخیتم، مدس در حال نوشیدن شرابی به نام Batard-Montrachet Grand Cru است. این شراب در واقع، همان نوشیدنی معروفی است که او در سریال هانیبال از آن استفاده می‌کند.

آخرین فصل منتشر شده‌ی سریال هانیبال، با یک Cliffhanger به پایان رسید. (Cliffhanger به موقعیتی گفته می‌شود که در پایان یک سریال یا فیلم، داستان به نوعی نصفه می‌ماند و در حساس‌ترین جای ممکن پایان می‌یابد و طرفداران باید تا انتشار قسمت بعدی صبر کنند). این کلیف هنگر، باعث شده تا هواداران این سریال، به شدت کنجکاو شوند تا در ادامه قرار است چه اتفاقی رخ دهد و همین موضوع باعث شده که آن‌ها همه‌ی کار‌های مدس را زیر ذره‌بین قرار دهند. پس همین مورد، ممکن است که یک انرژی مثبت را به هواداران این سریال منتقل کند و آن‌‌ها را تا شروع فصل جدید، راضی نگه دارد. هم چنین لازم به ذکر است که فصل جدید این سریال تایید شده و هوادارن باید انتظار پخش قسمت ‌های جدید را بکشند.

بازی Death Stranding

در پایان اگر علاقه دارید به مطالعه‌ی تحلیل داستان بازی Death Stranding و دلایل تجربه‌ی آن بپردازید، بر روی نام مقاله‌های کلیک کنید.

هم چنین اگر علاقه دایرد به تجربه‌ی بازی Death Stranding بپردازید، می‌توانید با کلیک بر روی لینک، به صفحه‌ی خرید بازی Death Stranding مراجعه کنید.

نظر شما درباره ی این موارد چیست؟‌آیا ایستر اگ دیگری از بازی Death Stranding سراغ دارید که در نوع خود جذاب واقع شود؟‌ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamerant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *